Mendoxes

Czy chcielibyście być nieśmiertelni?

Recommended Posts

A może macie swoje zdanie na ten temat?

Jeżeli nieśmiertelność dawałaby możliwość sterowania wiekiem to tak- chciałabym być nieśmiertelna. To zwiedzanie świata, ryzyko- mogłabym pozwolić sobie na wszystko.

Jeżeli wcześniej nie pocioł byś sobie twarzy z nudów.

z nudów? Wiesz ile jest miejsc na ziemi, których odkrycie zajęłoby nieco więcej niż przeciętny czas ludzkiego życia?

Nie chodzi o to. Chodzi o możliwość spróbowania wszystkie co ci może zaoferować życie. Możesz startować o fotel prezydenta, możesz żyć w dżungli wsród plemion, możesz zwiedzić bieguny, możesz mieć 99 żon na całym świecie, możesz być bogaczem, menelem, księdzem, robotnikiem, kimkolwiek zechcesz. Możesz nawet próbować popełnić samobójstwo dla zabawy.

Ale to nie jest zabawa na miliony lat, kiedyś skończą Ci się pomysły "spróbujesz wszystkiego" i co dalej? X)

z nudów? Wiesz ile jest miejsc na ziemi, których odkrycie zajęłoby nieco więcej niż przeciętny czas ludzkiego życia?

Nieco więcej to nadal nie wieczność.

Nie sądzę, aby twoja nieśmiertelność pozwoliła ci przetrwać koniec świata, więc i wieczność nie jest problemem. :] Zresztą idąc tropem twego rozumowania, wyznawcy chrześcijaństwa powinni bać się śmierci, jako, że życie wieczne które po niej następuje to musi być coś niewyobrażalnie nudnego.

A nawet, jeśli tylko Ziemia wybuchnie, a ty dalej będziesz egzystował... masz cały wszechświat do zwiedzania... czyż to nie jest naprawdę ciekawe?

czyż to nie jest naprawdę ciekawe?

Oczywiście! dryfowanie w pustce przez miliony lat nim znajdziesz cokolwiek musi być napewno Ciekawe x) chyba, że jakims cudem dasz rade wynaleść jakiś statek kosmiczny.

ja bym chchiał zyc wiecznie podwarunkiem ze był bym mlody bo jak bede sie "rozpadal" ze staroscie to dzięki tak jak kto snapisął :)

bylo by wspaniale gdyby czlowiek mogł korzystac z calej mocy muzgu, bo teraz korzysto z ile ? z niecałych 10 % a spujrzcie co juz umiemy, loty w kosmos, cala mechanika elektronika wiecie o co mi chodzi :P ze juz tyle zrobilismy. a co gdybym był niesmiertelny i wykorzystywał muzg calą mocą ... napewno milion lat zleciało by z przyjemnoscią :)

:] Sprawiasz wrażenie potwornego malkontenta, Mandoxes.

może jestem, może chce zabić nude x) wszystko jedno, poprostu nie ma tak łatwo być nieśmiertlenym ;

a co gdybym był niesmiertelny i wykorzystywał muzg calą mocą ...

Nauczuł byś się ortografi?

Chciałbym, jako, że nie wierzę w życiu po śmierci.

Ale nie ze strachu, sądzę, że ten fakt pozwoliłby mi docenić wieki, świat i urozmaicił życie.

może jestem, może chce zabić nude x) wszystko jedno, poprostu nie ma tak łatwo być nieśmiertlenym ;

Optymizmu, optymizmu kochany :P

bylo by wspaniale gdyby czlowiek mogł korzystac z calej mocy muzgu, bo teraz korzysto z ile ? z niecałych 10 % a spujrzcie co juz umiemy, loty w kosmos, cala mechanika elektronika wiecie o co mi chodzi :P ze juz tyle zrobilismy. a co gdybym był niesmiertelny i wykorzystywał muzg calą mocą ... napewno milion lat zleciało by z przyjemnoscią :)
Zaiste, cudownym wynalazkiem jest "muzg". Szkoda, że nie wszystkim został on dany.

no gdybym był niesmiertelny to bym mial full czasu aby opanowac ortografie
większości ludzi, wiecznośc nie jest do tego potrzebna

Nieco więcej to nadal nie wieczność.

Nieco więcej jest nieokreśloną liczbą.

Ile by zdjęć wyszło z mojej ręki. Ile bym mogła wieków zatrzymać, i to nazwać nudą? ;)

Ile by zdjęć wyszło z mojej ręki.

Wiedziałem, że to wczęsniej czy później powiesz ;;; xD

Ile bym mogła wieków zatrzymać, i to nazwać nudą? ;)

;;; prędzej czy później zrobisz zdjęcia wszystkiego x)

prędzej czy później zrobisz zdjęcia wszystkiego

Nie da rady. Ileż reportażu zrobiłabym? Kazałbyś się ludziom 2 raz zabijać abym mogła to uchwycić?

Wybaczta za minimalny off ;)

Przypomniał mi się cytat z filmu 'Troja',

"Zdradzę Ci tajemnicę.

Coś czego nie uczą w świątyniach...

Bogowie nam zazdroszczą.

Zazdroszczą nam śmiertelności.

Bo każda chwila może być dla nas ostatnia.

Wszystko jest piękniejsze, bo jesteśmy skazani na zagładę.

Nigdy nie będziesz śliczniejsza niż w tej chwili.

Już nigdy nie będziemy w tym samym miejscu."

i ja się pod tym podpisuję. ;)

Nie chodzi o to. Chodzi o możliwość spróbowania wszystkie co ci może zaoferować życie. Możesz startować o fotel prezydenta, możesz żyć w dżungli wsród plemion, możesz zwiedzić bieguny, możesz mieć 99 żon na całym świecie, możesz być bogaczem, menelem, księdzem, robotnikiem, kimkolwiek zechcesz. Możesz nawet próbować popełnić samobójstwo dla zabawy.

I dlatego gry komputerowe robia furorę :roll:

Nie da rady. Ileż reportażu zrobiłabym? Kazałbyś się ludziom 2 raz zabijać abym mogła to uchwycić?

Wybaczta za minimalny off ;)

Oddalasz się tylko o pare set czy pare tysięcy lat.

Ty jako jedyna przeżyjesz koniec świata, będziesz skazana na wieczną samotność, dryfując gdzieś w przestrzeni x) to jest ten mały kruczek w tym calym przedstawieniu.

Nie! Po pierwsze dlatego ze moje zycie jest do dupy! Z prawtycznie kazdym co sie kumpluje woli mojego brata jednego lub drugiego! Czasami mysle ze gdyby cos mi sie "stalo" to by ktos sie mna zainteresowa a po drugie gdybym byl niesmiertelny to gdybym sie z kogos pokochal to bym tak czy siak go stracil

A może macie swoje zdanie na ten temat?

Widzę, że wiele osób raczej podziela moje zdanie.

Nie, nie chciałabym. Bez sensu - no doprawdy, czy życie miałoby wówczas sens? Czy czekalibyśmy jeszcze na coś? Czy cokolwiek byłoby w stanie nas jeszcze zaskoczyć, ucieszyć, wywołać uśmiech?

Tak, czytając to, myślicie : czekalibyśmy jeszcze na wiele fajnych rzeczy jakie mozna przeżyc, to byłoby wykorzystanie wszystkiego na maksa.

Ale co potem? Bo to byłoby krótkotrwałe. Później tak byśmy do wszystkiego przywykli, że "umarł w butach", taka nauda. A umrzeć się nie da ;) Ojoj. Straszne, nie wyobrażam sobie. Teraz cenimy swoje życie właśnie głównie dlatego ,ze mamy wybór.

Jak mnie ktoś przekona, że nie ma życia po śmierci to zacznę się uczyć, ukończe studia z inżynierii genetycznej i zdobęde środki na badania nad klonowaniem, potem będe dążył do stworzenia klonu własnej osoby z zachowaniem pamięci.To jest bardziej prawdopodobne niż to, że ktoś mnie przekona do tezy, która wyraźnie udowadnia, że nia ma życia po śmierci. (:

potem będe dążył do stworzenia klonu własnej osoby z zachowaniem pamięci.

Ale to nie będziesz ty, tylko zupełnie inna osoba, tylko z twoją pamięcią.

Jak mnie ktoś przekona, że nie ma życia po śmierci to

Mój drogi, ale co ma życie po smierci do nieśmiertelności ;) ?

W zupełności się z Tobą zgadzam, jednak co do nieśmiertelności - w odróżnieniu od życia po śmierci, byłby to cały czas jeden etap, bez niczego nowego do odkrycia... To co już znamy na tej Ziemi ;)

Wsumie Morthgar, ma troche racji i nie jedna osoba napewno skusiła by się na bycie nieśmiertelną gdyby miała pewność, że po śmierci jedyne co ją spotka to robaki.

Wsumie Morthgar, ma troche racji i nie jedna osoba napewno skusiła by się na bycie nieśmiertelną gdyby miała pewność, że po śmierci jedyne co ją spotka to robaki.

A skąd mogę wiedzieć że życie po smierci jest lepsze niż życie wieczne? Taka sama nuda.

A skąd mogę wiedzieć że życie po smierci jest lepsze niż życie wieczne? Taka sama nuda.

W przypadku nieśmiertelności na ziemi, możemy domyślać się, że może być nudne, ale po śmierci napewno nie mamy takiej intuicji by nawet rozmawiać o tym czy jest nudne czy nie.

Domysły nie zawsze muszą być słuszne.

I po raz kolejny twierdzę, że w wieczności można znaleść nieskończoną liczbę zajęć i rozrywek. nie ma miejsca na nudę. Oczywiście zalezy to tez od człowieka, bo niektórzy potrafią być znudzeni życiem już wieku 18 lat.

I po raz kolejny twierdzę, że w wieczności można znaleść nieskończoną liczbę zajęć i rozrywek.

Blah, jako, że ja nie widze możliwości wyczerpania pokładów rozrywki jakie daje wiecznośc, a ty widzisz tam tylko wieczną nudę, nie dojdziemy do konsensusu w tej kwestii :]

Blah, jako, że ja nie widze możliwości wyczerpania pokładów rozrywki jakie daje wiecznośc, a ty widzisz tam tylko wieczną nudę, nie dojdziemy do konsensusu w tej kwestii :]

Nie koniecznie, poprostu jestem ciekaw co bedziesz robic samotnie dryfujac we wszechswiecie przez wiecznoc.