MC-arcin

Humanista czy Ścisłowiec?

440 postów w tym temacie

:)

Jak w temacie... Jestescie bardziej humanistami czy ścisłowcami??

Heh...ja tam jestem scislowy umysl (nie liczac fizyki)...

nienawidze historii (oprocz starozytnosci) nie mam pamieci do dat ani wydarzen... :P

A polski tak srednio... ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

coś po środku, z lekkim wskazaniem na ścisłe..

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja raczej wolę przedmioty ścisłe bo z polaka to mi nie idzie zbyt dobrze :) . Nie potrafię napisać porządnie wypracowania itp. bo nie umiem zbytnio lać wody :) . Umiem pisać krótko i na temat :P . Historii uczyłem się tylko w podstawówce, potem już mi się nie chciało więc zbyt wiele z niej nie umiem ale raczej z nauką nie miałbym problemu jakbym chciał :P , a z matmy jakoś tam leci gorzej z fizą :P .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ee nie umiesz lać wody i przez to jestes słaby z pola? Chore podejście troche masz. Przeciez maturalne wypracowania sa nastawione na 100% konkretów i za to sie dostaje pkt..

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

humanistka + matematyczka ;D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdecydowanie humanista. Kiedyś nawet w dość dużym stopniu interesowałem się polonistyką.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Humanistka :mrgreen: uwielbiam polski, histrie ,a matematyki ani chemi nie znosze

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
chemi nie znosze

A ja ja kocham :D

A co do lania wody... To lac woda trzeba na historii a nie na polskim... ;) przynajmniej u mnie ;) mam ten sam problem...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Raczej czlowiek renesansu ;-) - jestem dosc elastyczny i dobrze sobie radze tak ze scislymi zagadznieniami jaki i humanistycznymi. Stawiam jednak na moja scisla strone, bo to w niej upatruje swoja przyszlosc.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podobno humanistka, ale ze ścisłym umysłem. Zdecydowanie po środku.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmumanistka!!! Nie znoszę wszystkiego co związane z chemią, fizyką lub matmą te przedmioty są jak koszmar... nic nie łapie, nic nie kapuje jestem tępa i nauczyciele tych przedmiotów mnie nie znoszą (wzajemnie) ale za to jestem "rzekomo" zdolna z historii, polaka sztuki..

Pozdro dla wszystkich humanistów :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jestem 100% humanistką. W końcu chodzę do klasy o takim profilu. chemii maty biologii ipt raczej nie lubię. Z matematyczno przyrodniczego bloku lubię tylko fizykę z której mam dwie 5. Jedna to ocena za referat. A druga to stopień z najdrobniejszego sprawdzianu jaki pisałam. Sorka kazała nam siąść po 5 przy jednym stoliku. i rozdała nam kserówki o jakiś zupełnie nie związanymi z tematem działami. Na podstawie tego mieliśmy napisać 13-17 pytań i odpowiedzi na nie. :lol: No i tak jakoś wyszło, że praktycznie cała klasa ma 5.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nienawidze historii (oprocz starozytnosci) nie mam pamieci do dat ani wydarzen... :P

mam idealnie tak samo jak ty.

Matematyke uwielbiam fizyke też ale czasami jej nie rozumiem. Za to humanistyczne przedmioty to dla mnie kaszana ;]

Jeszcze lubie języki, szczególnie angielski który przeważnie nawet w domu uzywam zamiast naszego polskiego :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uwielbiam historie i polski, nienawidze matmy, fizy i chemii....

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja wole ścisłe przedmity mate, fize ale chemie nie bardzo a na polskim i histori to nudme sa dla mnie te przedmioty praktycznie prawie zasypiam tam ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mam idealnie tak samo jak ty.

Matematyke uwielbiam fizyke też ale czasami jej nie rozumiem. Za to humanistyczne przedmioty to dla mnie kaszana ;]

Jeszcze lubie języki, szczególnie angielski który przeważnie nawet w domu uzywam zamiast naszego polskiego :P

Heh...jezeli chodzi o fizyke to teraz jest ona dla mnie czarna magia w IIkl mam oceny: 4;4;1 a w pierwszej mialem: 5;5;5;5;5;5;5... Heh...ale to chyba dlatego ze nam nauczyciela zmienili i facet jest ogolem spoko ale jakos nie potrafi tlumaczyc... ;)

A co do jezykow to ja tak samo... nie liczac ruskiego bo teraz to jest tradegia... ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mam dokładnie to samo ;)

Poza tym nie znoszę uczyć się pamięciowo więc takie przedmioty jak historia czy biologia są dla mnie męką, ale trzeba sobie jakoś radzić. Lepiej już z językami, ale tutaj moją ambicje pobudza świadomość, że jeśli sobie to odpuszczę to nie będę mieć łatwo w życiu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem rozdarty pomiędzy dwoma skrajnościami. Lubię matematykę i z nią wiążę swoją przyszłość, lecz patrzę na świat stricte ludzko (humanistycznie). Nieobce są mi uczucia oraz wrażliwość... W szerokim słowa tego znaczeniu nic mnie nie 'ściska' ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

bardziej umysł ścisły (szczególnie pod kątem chemii), choć przedmioty humanistyczne źle mi nie idą.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdecydowanie bardziej lubie przedmioty ścisłe, ale to nie znaczy, że całkowicie olewam humanistyczne. Sa takie tematy np. na historii które mi się naprawdę podobają.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sa takie tematy np. na historii które mi się naprawdę podobają.

a to również prawda, nie można generalizować, że wszytko jest be;)

MacGyver szerzej spojrzałeś na temat, zupełnie o tym nie pomyślałam.

Co do sposobu pojmowania rzeczywistości to owszem jest we mnie coś z uczuciowego i buntowniczego romantyka, ale przy tym wszystkim jestem trzeźwo patrzącą na świat realistką. Pod tym względem mam mieszane cechy, bo teraz to już raczej cechy, a nie predyspozycje... chyba... xD

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lena - z tego co napisałaś wnioskuję, że myślimy podobnie...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Będąc w podstawówce stanowczo zainteresowania miałam skierowane na przedmioty ścisłe - jednak od 4kl SP miałam rewelacyjną polonistkę i zaczęłam tworzyć nowy obrazek rzeczywistości. W gimnazjum olimpiada, a wszelkie matmy,fizyki, biologie i chemie były dla mnie jednym wielkim BLE. Teraz w LO dalej uważam się za humanistkę, chociaż fizyka nie sprawia mi żadnych problemów - czego nie można powiedzieć o chemii. Jednak w dużej mierze wiele zależy od nauczyciela. Jestem na profilu pol-ang, w gimie kochałam uczyć się angielskiego, a teraz robię wszystko by unikać jakoś tych 5 godzin w tygodniu. Cóż, źle na tym nie wyjdę, bo maturę i tak muszę zdawać, ale to już nie jest to.

Każdy robi to, co lubi i to co umie :) Jednak myślę, że humanista może na pewnym etapie stać się jeszcze ścisłowcem i na odwrót - zależy od rozwoju wydarzeń i od nas samych ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

praktycznie ani to ani to :D

jestem dobra w wszystkim co da się wytłumaczyć ale biologia albo polski :?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz