Jump to content

Czemu wszyscy krytykują 12-latków?

Z głową w chmurach

Recommended Posts

Z głową w chmurach
Posted

Cześć!

Od dawna widzę (i sama tego kiedyś doświadczyłam) że niektórzy (15lat +) krytykują młodszych (mam na myśli 11,12,13, latków).

Za wszystko. Często za pokemonowe pismo (mimo że DUŻO osób tak nie pisze-wiem z otoczenia), za "wielkie miłości", o to że za dziecinni itd.

Czemu jest tyle nienawiści ze strony starszej młodzieży(dziwne określenie) ?

Np, wkurza mnie jak moja koleżanka (prawie 16 lat) do 12latki mówi "dziewczynko". A ona to kim jest??

Na tym forum i nie tylko też widzę że młodsi są jakby to powiedzieć pomiatani, ich problemy nie są postrzegane za problemy tylko za błahostki (fakt, niektóre nie zasługują na miano problemu). Ale to jest taki wiek.

Nie zamierzam się tu nikogo o nic czepiać, tylko chciałam wiedzieć, czemu tak wiele ludzi ma pretensje do nich o wszystko.

Może tak nie jest. Możliwe że mi się po propstu źle wydaje...?

Pozdrawiam.

Posted

to są raczej stereotypy dzieciaki które mają po 12 lat udają wielce dorosłe "niby szybciej dojrzewają", palą szlugi, piją, ćpają i seks

jak ja miałem 12 lat to takie rzeczy się nie działy, nie ma co się oszukiwać młodzież jest co raz gorsza i dlatego tak wszyscy mówią

Posted
Na tym forum i nie tylko też widzę że młodsi są jakby to powiedzieć pomiatani, ich problemy nie są postrzegane za problemy tylko za błahostki (fakt, niektóre nie zasługują na miano problemu).

Kazdy mial problemy 12-latka i kazdy doskonale wie ze one po roku czy paru miesiacach znikaja. Nic innego takiej osobie nie mozna napisac tylko "Poczekaj, samo przejdzie" nic madrzejszego sie nie wymysli. Poza tym 16, 17-latek chce sie czuc wazniejszy i wobec mlodszej osoby ma do tego szcegolna okazje, a tym bardziej w internecie gdzie moze zachowac anonimowosc. Moze tez kwestia dowartosciowania sie, moze to, ze te problemy z perspektywy czlowieka straszego o 5-6 lat sa naprawde błahe.....

Posted

Młodsze osoby nie są brane poważnie i wyśmiewane przez innych. Taki sposób dowartościowania; bo ja jestem starszy to wiem lepiej. A to wcale nie musi być prawda. Bywa, że 13-latka położy swoim intelektem 18-latka.

Nie powinniśmy oceniać ludzi po tym, ile mają lat. To, czy jest się na świecie o 2 czy 3 lata dłużej nie robi aż tak dużej różnicy. Wiek mentalny, wiek ducha i wiek faktyczny to zupełnie różne sprawy.

Z głową w chmurach
Posted
Młodsze osoby nie są brane poważnie i wyśmiewane przez innych. Taki sposób dowartościowania; bo ja jestem starszy to wiem lepiej. A to wcale nie musi być prawda. Bywa, że 13-latka położy swoim intelektem 18-latka.

Nie powinniśmy oceniać ludzi po tym, ile mają lat. To, czy jest się na świecie o 2 czy 3 lata dłużej nie robi aż tak dużej różnicy. Wiek mentalny, wiek ducha i wiek faktyczny to zupełnie różne sprawy

Ach... Gdyby wszyscy myśleli tak jak Ty... :roll:

Posted

Teraz panuje zasada: Czym mlodszy, tym lepszy.

Z głową w chmurach
Posted
Teraz panuje zasada: Czym mlodszy, tym lepszy.

He? Nie znam. A można mi wytłumaczyć o co chodzi? :)

Posted

ja staram sie nie patrzyc na wiek, jesli z kims rozmawiam, radze .

ale fakt faktem, irytuje mnie,jak taki 12-latek mysli,ze pozjadal wszystkie rozumy,ze jest juz DOROSLY. ja majac 17 lat nie czuję sie dorosla,wiec ktos mlodszy o 5 lat chyba tymbardziej ?

Oczywiscie,sa dojrzalsi i mniej dojrzali,nie wszystko zalezy od wieku, ale jesli chodzi o internet,to tu akurat bardzo dobrze widac,kto jest taki,a kto inny.

poza tym ja wiem,ze dorastalam jakos szybciej niz rowiesnicy,zawsze czulam sie gorzej,jak ktos mnie dyskryminowal ze względu na wiek,ale z perspektywy czasu,uwazam,ze jednak nie do konca mialam racje ...

Posted

tak jest swiat skonstruowany ;) 15nastki krytykuja 12, a 19/20 krytykuja 15 ;) Chciaz krytykowac to zle slowo,bardziej smieszy sposob bycia mlodszej 'generacji'. Pamietam jak mialam 16 lat i nabijalam sie z hot 13, a teraz ta granica podniosla mi sie do 16 ;) Smiesz mnie zachowanie 15/16 (koncowka gimazjum) w klubach (chociaz tak samo sie zachowywalam bedac w tym wieku). Sama zobaczy za kilka lat to bedziesz sie smiala z niektorych twoich obecnych piorytetow ;) pozdrawiam:)

Posted

Tak już jest, przypominam sobie, że pare lat temu irytowało mnie to, że starsza o rok czy dwa lata dziewczyna mówi do mnie kochanie, dzieciaczku, dziewczynko, niby miło ale jednak było to denerwujące. Jesteśmy przyzwyczajeni, nie sądzę żeby to się zmieniło. Nie dotyczy to wszystkich bo nie każdy w taki sposób postępuje ale większośc przyzwyczajona jest do tego, młodszy = mniej wiedzący oraz doświadczony, choc tak nie jest.

Posted
ich problemy nie są postrzegane za problemy tylko za błahostki

Bo ich problemy to są błahostki, najczęściej wyssane z palca :roll: Problem polega na tym, że takie 13-nastolatki ( nie wszystkie oczywiście) próbują być dorosłe i to jest śmieszne, ale równie śmieszy mnie to że 15-latki tak jak mówiłaś chą pokazać młodszym że są jeszcze bardziej dorosłe. Z wiekiem to przechodzi.

wolnaczeczenia
Posted

Zgadzam się z Tawerną, to sposób dowartościowania sie, i nie ma się czym przejmować.

Do mnie też kierowane były ouwagi o gówniarstwie, szczeniactwie etc, ale ja już takich dalej nie przekazuję.

Bo ich problemy to są błahostki, najczęściej wyssane z palca
Ale to ich problemy, chociażby wyssane z palca. Ty też kiedyś miałaś trzynaście lat.
Problem polega na tym
Ja nie widzę żadnego problemu u 13latek, widzę problem u tych, którzy sie ich czepiaja.,
że takie 13-nastolatki ( nie wszystkie oczywiście) próbują być dorosłe i to jest śmieszne,
Niektórzy 30latkowie próują byc dorosli i im to nie wychodzi. A że smieszne. Być może nie każdy ma takie wyrafinowane poczucie humoru i nie każdego to śmieszy.
ale równie śmieszy mnie to że 15-latki tak jak mówiłaś chą pokazać młodszym że są jeszcze bardziej dorosłe.
No tu już faktycznie boki zrywać.
Z wiekiem to przechodzi.
Jak widać, nie zawsze.
Posted
Ty też kiedyś miałaś trzynaście lat.

Nie, urodziłam się w wieku 17 lat :roll:

Problem polega na tym

Ja nie widzę żadnego problemu u 13latek, widzę problem u tych, którzy sie ich czepiaja.,

że takie 13-nastolatki ( nie wszystkie oczywiście) próbują być dorosłe i to jest śmieszne,

Niektórzy 30latkowie próują byc dorosli i im to nie wychodzi. A że smieszne. Być może nie każdy ma takie wyrafinowane poczucie humoru i nie każdego to śmieszy.

Ta wypowiedź rozłączona w ten sposób nie oddaje tego co chciałam powiedzieć, to też twoje komentarze się nie odnoszą to mojej myśli.

Z wiekiem to przechodzi.

Jak widać, nie zawsze.

Nie wiem ile masz lat, ale jeśli jeszcze Ci nie przeszło to kiedyś zrozumiesz, że poniżanie młodszych od siebie jest większą dziecinadą niż ich zachowanie.

wolnaczeczenia
Posted
Nie, urodziłam się w wieku 17 lat
Zdarza sie.
Nie wiem ile masz lat, ale jeśli jeszcze Ci nie przeszło to kiedyś zrozumiesz, że poniżanie młodszych od siebie jest większą dziecinadą niż ich zachowanie.
Bynajmniej, nie mówiłam o sobie. Odnosiłam się do Ciebie, koleżanko, i tego, ze najpier wyśmiewasz 13latki, bo są głupie i śmieszne, a póniej produkujesz się, o samoośmieszaniu 15latek, które także te pouczają i wyśmiewaja. A ze nie przechodzi? Widocznie nie, niektórych jeszcze długo będzie bawiło i dowartościowywało wyśmiewanie młodszych.
Posted

Prawda jest taka, że młodzi ludzie coraz częściej chcą się upodobnić do dorosłych. 50 lat temu pito i palono dopireo po 18, 10 lat temu robiono to po 16 a teraz dzieci w podstawówce zaczynają palić, pić i uprawiać seks(ostatnio na czacie 12,5 latka pytała się co zrobić, żeby wyprostować penisa, a seks traktowała jak gre, gdzie sie zdobywa doświadczenie). Problem w tym, że dzieci upodobniają sie do dorosłych tylko w tym, czym uważają, że się od nich różnią czyli seks, papierosy, alkochol i niekiedy narkotyki. A podstawową róznicą jest przecież rozwaga i logiczne myslenie. Później takie dzieci popadają w depresje czy zaczynają się ciąć i popełniać samobujstwa ponieważ ich psychika nie może udźwignąć takiego ciężaru.

Posted

Gdy widzę, że problem jakiegoś 12-latka jest poważny, to nie zwracam uwagi na wiek i piszę normalnie. Zawsze staram się patrzeć na problem, nie na wiek...

Posted
Bynajmniej, nie mówiłam o sobie. Odnosiłam się do Ciebie, koleżanko, i tego, ze najpier wyśmiewasz 13latki, bo są głupie i śmieszne, a póniej produkujesz się, o samoośmieszaniu 15latek, które także te pouczają i wyśmiewaja. A ze nie przechodzi? Widocznie nie, niektórych jeszcze długo będzie bawiło i dowartościowywało wyśmiewanie młodszych.

Po pierwsze nie jestem twoją koleżanką, lubię ludzi na poziomie. Następnie chciałam zauważyć, że nie nazwałam 13-latki głupimi i śmiesznymi tylko niektóre ich problemy mnie śmieszą, wnioskuję że sama masz 13- 15 lat skoro tak się unosisz.

Widocznie nie, niektórych jeszcze długo będzie bawiło i dowartościowywało wyśmiewanie młodszych.

Proponuję przeprowadzić statystyki. Jeśli już poruszyłaś temat mojej osoby to nigdy specjalnie nie negowałam młodszych od siebie (pomijając 13-letniego brata), ale niektóre wymysły nastolatków mnie po prostu bawią. Sama jestem nastolatką od 9 lat i przez ten niekrótki okres nie miałam jakichś absurdalnych problemów, ale to chyba kwestia wychowania.

Posted

Dlaczego? Może z tego powodu, że zwyczajnie problemy dwunastolatków są zazwyczaj zbyt dziecinne i błahe dla ciupkę dojrzalszych osób ;) Właśnie w tym okresie mniej więcej od 12 do 16,17 roku życia najczęściej zmienia się problematyka i podejście do życia :]

wolnaczeczenia
Posted

Ereszkigal, wyraziłaś się o 13latkach wystarczająco lekceważącym i pogardliwym tonem, bym mogła wywnioskować, ze wyśmiewanie problemów tychże nie uważasz za nic złego.

Nie, nie mam 13 lat.

Czy posiadanie dowodu osobistego wyklucza empatię i sympatię do "wczesnych nastolatków"?

Dobrze wiesz, że śmianie się, kpienie z czyichś problemów jest zwyczajnie chamskie, a zwłaszcza dotyka to 13latka, który jest w wieku "serce na dłoni, emo, świat jest zły". Ja doskonale pamiętam, kiedy miałam 13, 14 lat, i teraz, z perspektywy lat widzę, że jest to czas b. specyficzny.

Ja oprócz hospitalizacji z powodu problemów psychicznych też nie miałam większych problemów. A nie byłam jakoś specjalnie inna od rówieśników. Kwestia wychowania? Między innymi, jest sto innych czynników wpływających na konkretne zachowanie i reakcje.

dla ciupkę dojrzalszych osób
Ewidentnie, tylko "ciupkę".
Posted

ludzie w wieku 15 lat maja taki okres w swoim zyciu ze uwazaja sie juz za dorosłych i darza do tego tzn do dorosłosci. Smieja sie z 12 ków bo czuja sie dorosli. Ja tez to przechodziłam xD

Renatazxcvbnm
Posted

Bo im starszy ktoś jest tym ma poważniejsze problemy i tematy do rozmów. Sama kiedyś zobaczysz ;) Jak ktoś powiedział mniej więcej 15 lat w zwyż kształtuje się osobowość i jest to trudny okres więc uważa się, że problemy młodszych są głupie i mało ważne. A zapomina się, że kiedyś nas to samo martwiło a wcześniejsze roczniki tak samo nas potępiały. Taka kolej rzeczy :wink: Sama też mam mało poważne podejście do 11-12 latków. Jak słyszę ich rozmowy to autentycznie chce mi się śmiać, ale zapominam, że kiedyś sama gadałam o takich ,,głupotach' :wink:

Panienka z Okienka
Posted

Wychodzę z założenia, że każdy wiek ma swoje problemy. (plus kwestia charakteru człowieka i jego nastawienia i dojrzałości emocjonalnej) Jak większość z Was napisała te wszystkie stereotypy o 'bardzo dojrzałych' problemach 'trzynastek'.. owszem, stereotypy muszą SKĄDŚ SIĘ BRAĆ. Jeżeli patrzeć na to z takiej strony, można powiedzieć - owszem, wiele z tych problemów może się wydać śmiesznych. Ale z drugiej nie karzmy właśnie takim trzynastoletnim ludziom posiadać problemów wieku średniego. (Pomijam tu dość naciągane problemy, które owszem bywają śmieszne dla ogółu) Populacja nastolatków jak już wspomniałam chce być na siłę dorosła, to typowe zjawisko wieku dojrzewania (inaczej tego określić nie mogę.) zachowania, zamiana bluzeczek z kucykiem poony na dekolciastą bluzkę i kilo tapety, która działa wbrew grawitacji. To wszystko czyni, że osoby starsze patrzą na takie osoby z góry, wrzucając tym samym większość do jednego worka. Z kolei osoby 'starsze' też nie są święte i też dążą do jakże ważnej dorosłości. Że tak powiem, w pewnych momentach jesteśmy tacy sami i różnica między trzynastką, a siedemnastką czy szesnastką jest niewidoczna.

Posted

Hmm....ja mam 13 lat i jakoś nie czuję się głupsza od 16-17 latków. :?:

Posted

typowe problemy typowych 12latków w necie? tak, śmieszą mnie. nie znaczy to oczywiście, że ich wyśmiewam, choć czasem mam wielką ochotę.

wiem, że sama miałam 12 lat, ale nie miałam do komputera podłączonego internetu. w wieku 12 lat biegałam po podwórku za piłką, a nie malowałam paznokcie czytając o nowych dietach na stronach internetowych - niech się nikt nie doczepia z tekstem `przecież nie każdy tak robi`, wiem że nie, to tylko takie porównanie.

sama żali nie wylewałam w sieci, nie było zresztą problemów, jako 12letnie dziecko po prostu cieszyłam się życiem i nie wymyślałam ich na siłę.

poza tym rośnie nam pokolenie analfabetów, mało kto na gg używa choćby polskich znaków, ortografia leży, interpunkcji nie ma.

nie twierdzę oczywiście, że komputer i internet to coś złego, ale jak każda rzecz - w nieodpowiednich rękach nie wyjdzie z tego nic dobrego.