Jump to content

Tajemnice w związku


astoreth

Recommended Posts

Posted

Często słyszy się, że będąc z kimś w związku powinno się tej osobie oddać wszystko i być szczerym, nie mieć tajemnic. Taki bardzo romantyczny opis związku powiedziałabym ... Ja sama nie jestem w stanie odpowiedzieć. Kiedy ja byłam w związku mówiłam chłopakowi o wszystkim, ale nie był to dla mnie problem, bo nie miałam w swoim życiorysie bardzo szokujących notek. Ale wyobraziłam sobie sytuację, kiedy jedna ze stron ma dosyć "czarną" przeszłość, ale dawno z nią skończyła. Co wtedy powinna zrobić? Czy powiedzieć szczerze o wszystkim partnerowi? Przykładowo kobieta, która była prostytutką, ale dawno z tym skończyła. Przecież wyjawienie tego sekretu budzi w sporej większości ludzi odrazę. Mężczyzna gdyby o tym nie wiedział żyłby z tą kobietą szanując ją i będąc z nią szczęśliwy. A jeżeli się dowie różnie to może być. Co o tym sądzicie?

Czy według was będąc w związku wolno lub nawet powinno się mieć tajemnice? Ewentualnie gdzie istnieje ta granica prywatności, której nie wolno przekraczać?

Link to comment
mała czarna
Posted

Czytałam ostatnio, ze tajemnice w związku wzmagają zainteresowanie partnerem.

Ja jestem zwolenniczką nie ukrywania niczego na siłę, ale też nie trzeba na pierwszej randce zdawać relacji z całego swojego życia.

Link to comment
Posted

sadze ze nie wszystko powinnysmy mowic partnerowi.oczywiscie nie mowie tu o ukrywaniu swojej przeszłosci ale np. o sprawach rodzinnych---jesli facet jest partnerem nie musi wiedziec dosłownie wszystkiego a jesli jest mężem no to raczej tak.

podałas przykład PROSTYTUTKI .... sadz ze taką przeszłość powinno się wyjawic bo to była jakas czastka naszego życia.ale zgadzam sie z mała czarna ze nie na pierwszej randce.

Link to comment
Posted

Wszelkie sekrety wychodza z czasem. I czesto budza niedowierzanie. Mnie tez wiele razy moj byly chlopak zdziwil gdy sie przypadkiem dowiadywalam co nieco o jego przeszlosci, ale to w sumie nic w porownaniu z przykladem ktory podalas.

I zgadzam sie z poprzednikami ze lepiej nie wspominac o czyms czego strasznie sie wstydzimy z naszej przeszlosci na pierwszej rande, nie na drugiej i nawet nie na 15.

Link to comment
Posted

....a granica leży pomiędzy ---jeśli tajemnica jet ważna i wiemy ze nie ujawnienie jej może diametralnie zmienić nasze życie z partnerem(np rostanie z nim przez to) to musimy ją wyjawić--partner musi mieć prawo wyboru ,a jeśli wiemy że mówiąc jaką tam tajemnice nie zmienimy naszych relacji z partnerem to już od nas zależy czy ją powiemy czy nie.

pozdro

Link to comment
Posted

również uważam że w związku nie powinno być tajemnic...

szczerość to podstawa, tym bardziej w związku :)

Link to comment
Posted

związek opiera się na zaufaniu i szczerości tajemnice są raczej nie wskazane po co później mają być jakieś zgrzyty i nie przyjemności?

Link to comment
Posted

szczerość to podstawa.

w tajemnice mozna sie bawic przy początkowych fazach związku, tak mi sie wydaje.

tajemnice podsycaja fascynacje sobą. mozliwe. ale czy sama fascynacja wystarczy zeby stworzyc glrboki oparty na zaufaniu zwiazek? zdaje mi sie ze raczej trzeba bardzo dobrze znac ta osobe, wiedziec jesli cos jest nie tak, i byc pewnym ze mozna powiedziec jej wszystko i zaufac tak na powaznie :)

Link to comment
Posted

Hmm tak sama sobie teraz jeszcze raz przemyślam ten przykład, który podałam. Zdaje mi się tak, jak napisała już któraś osoba, że akurat tak ważne sprawy jak bycie prostytutką, gangsterem, przestępcą trzeba wyjawić osobie, której się ufa, żeby miała prawo wyboru. Szkoda mi tylko tych ludzi, bo ich przeszłość w dużym stopniu przeszkadzać będzie w układaniu sobie przyszłości.

Link to comment
Mała-Czarna
Posted

Niestety, wszyscy popełniamy błędy i nasza przeszłość nie zawsze jest idealna...

Jednak ,gdy kochamy uważam, że nie powinniśmy ukrywać takich rzeczy- jeśli ktoś kocha, to bedzie kochał, a przemilczenie takich faktów zazwyczaj nie wnosi nic dobrego...kłamstwo ma krótkie nogi...myślę, że lepiej byłoby ,gdyby ktoś skreślił Cię na początku związku przez jakiś tam fakt niż, gdyby przypadkiem dowiedział się o nim po przykładowych paru latach...to dopiero byłby ból...i wątpię ,żeby ktoś byłby na tyle wyrozumiały, żeby wybaczyć coś takiego. W końcu milczenie też często jest kłamstwem...

Link to comment
 • 13 years later...
Posted

Należy poinformować partnera/-kę o istotnych sprawach ze swojej przeszłości jak i teraźniejszości, tzn. o:

 • kredytach i długach
 • przeszłości i/lub teraźniejszości kryminalnej
 • uzależnieniach
 • chorobach przewlekłych
 • dzieciach z poprzednich związków
 • ilości partnerów seksualnych 
 • dokumentowaniu/przeprowadzaniu swojej działalności seksualnej w internecie lub innym medium (rozbierane zdjęcia/filmiki, sex-czaty itp.)

Nie powinno mówić się tego na pierwszej randce, ale z pewnością trzeba to zrobić zanim relacja wejdzie na wyższy poziom. Według mnie najlepszym momentem, żeby przeprowadzić rozmowę z partnerem/-ką o powyższych sprawach jest czas tuż przed podjęciem decyzji o wspólnym zamieszkaniu lub o oświadczynach (w zależności od tego co będzie pierwsze). Zatajone informacje prędzej czy później wyjdą na jaw, a tak zawiedzionego zaufania nic nie będzie w stanie odbudować - nawet jeśli partner/-ka ci wybaczy. Co więcej, zatajenie niektórych z tych informacji może być przyczyną nie tylko zasądzenia rozwodu z orzeczeniem o winie, ale nawet unieważnienia ślubu kościelnego.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • Nieprzenikniona
  • Krzychwer14
 • Najnowsze posty

  • wardrum
  • Kerosine
   Spełniona [w pewnym sensie]. Właśnie na taką pogodę czekałam przez cały rok i marzyłam podczas okrutnej zimy.
  • yiliyane
   Nie, to problem, który jest w niej. Ona nie boi się seksu przez Ciebie. Oczywiście to wpływa na waszą relację, ale myślę, że ona najpierw powinna przejść przez terapię indywidualną, a dla par ewentualnie później - zależnie od tego co powie jej terapeuta i jakie będą efekty terapii.
  • Kerosine
   ... mnie m. in. dostać się w końcu do mecenasa [choć zapomniałam wziąć dla niego czekoladę, ech, musi poczekać do przyszłego tygodnia] oraz wysiać czekający już na to od nieprzyzwoicie długiego czasu jęczmień dla kotów [mam tylko nadzieję, że poprawnie zastosowałam się do instrukcji na opakowaniu i nie zalałam nasion zbyt dużą ilością wody ].
  • Kerosine
   ... żeby lato trwało wiecznie. Nawet jeśli oznaczałoby to konieczność pogodzenia się z nieodłącznie towarzyszącymi mu burzami.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Kerosine
   Kerosine
   5
  2. 2
   yiliyane
   yiliyane
   4
  3. 3
   rotting_humanoid
   rotting_humanoid
   2
  4. 4
   Nieprzenikniona
   Nieprzenikniona
   2
  5. 5
   Gloria
   Gloria
   2
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  19 posts
  Nieprzenikniona
  Nieprzenikniona
  13 posts
  yiliyane
  yiliyane
  11 posts
  intodecay00
  intodecay00
  6 posts
  wardrum
  wardrum
  6 posts
  Love20
  Love20
  5 posts
  types
  types
  4 posts
  Cranche
  Cranche
  3 posts
  Gloria
  Gloria
  2 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  69 posts
  yiliyane
  yiliyane
  62 posts
  patolove
  patolove
  51 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  477 posts
  yiliyane
  yiliyane
  456 posts
  wardrum
  wardrum
  160 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up