Jump to content

wycofanie mundurków ze szkół


biomehanika

Recommended Posts

biomehanika
Posted

co myślicie o tym ze PO wycofało obowiązkowe mundurki w szkołach? dobrze, czy źle? zapraszam do dyskusji.

Link to comment
Renatazxcvbnm
Posted

Genialnie!! Mundurki są bezsensowne zwłaszcza w takiej postaci w jakiej się objawiły w Polsce :/ Tam gdzie sa takie same mundurki to działa bez zarzutu, a u nas nie dość że połowa nie nosi i to jakie niby podziały znikają gdy wszyscy założą polo. Zawsze się znajdzie coś za co można się przyczepić. A polo n9ie dość że są brzydkie to jeszcze nie za bardzo wygodne i powtórzę bezsensowne to jest ktoś założy na to bluzę i i tak pozostaję dyskusja o tym kto ile dni nosi tą samą bluzę, albo spodnie :/

Link to comment
Posted

wszystko ok tylko zaraz nastąpi wszechstronne oburzenie rodzicow "bo oni na to pieniądze wykładali" mnie akurat nie dotyczą mundurki ale uwazam ze byl to glupi pomysl:)

Link to comment
biomehanika
Posted
Mundurki są bezsensowne zwłaszcza w takiej postaci w jakiej się objawiły w Polsce :/

widzę ze masz 15 lat. czyli mundyrki cie obowiązują. ja powiem tak mundurki zostały wprowadzone do szkół, aby zlikwidować tzw "rewię mody" która opanowała polskie szkoły. chodzenie w krótkich bluzkach odsłaniających kolczyk w pępku, duże dekolty, biodrówki to już nie tylko strój w liceach ,ale i w gimnazjach. co tu się oszukiwać, ubranie wsam raz na dyskotekę, a nie do szkoły. mundypki zostały wprowadzone po to, aby biedniejsi uczniowie nie musieli na to patrzeć i zazdrościć innym tego typu ciuchów-często markowych, żeby nie było różnicy miedzy nimi, wywyższania się bogatsztych. takie postępowanie niczego dobrego nie wróży. w całym świecie sa mundurki, tylko nie u nas. ja uważam że to dobry pomysł był. zauważcie też że ci biedniejsi już mundurki(często nie tanie) kupili, czasem dla wiecej niż jednego dziecka, a teraz zostały wycofane i co? matki mają siedziec i płakac bo kupiły mundurki, ale nie miały co do garnka włożyć.CHCIELI ZATRZEC RóżNICę ALE KTOś IM PRZESZKODZIł. ALE NIESTETY TEGO OBECNE WłADZE NIE ZROZUMIAłY, ALE TO GIERTYCH BYł GłUPI.....

// nie pisz największą czcionką, ani nie pogrubiaj całego posta i popraw tego caps looka - Pirat..

pirat.. zrobiłam to w jakimś celu: żeby było widoczne!

/po pierwsze- pogrubienie i czciona. po drugie- kolor do moda. takie rzeczy załatwiaj na pw. i popraw ZGODNIE Z REGULAMINEM. to nie pierwsze Twoje wykroczenie./czarna

Link to comment
Posted

Po części zgadzam się biomehanika. To prawda, że mundurki w jakimś tam stopniu wynormuje różnice między uczniami, ale dla bogatrzych są szkoły prywatne. po drugie dużo uczniów wbrew nakazom i tak nosi co chce. To, że uczennice nie noszą skąpych ubrań jest dobre, ponieważ już nieraz widziałem, że się ubierały za przeproszeniem jak dziwki.

Jednak z drugiej strony ostatnio denerwuje mnie takie zjawisko w społeczeństwie, że politycy chcą nas wszystkich zjednoczyć pod każdym względem-stylem ubierania, wyznania, orientacji i nawet umysłowym. Społeczeństwem gdzie każdy jest taki sam łatwiej się żądzie. A przecież każdy z nas jest inny i powinno się wysławiać odmienność.

Link to comment
Posted

U nas i tak dalej wysmiewaja sie i dyskutuja kto co nosi, ile dni i w jakim stanie.

A mundurki to tylko taka ''przykrywka''.

Jak zniosa mundurki to bedzie EXTRA :jupi: :D:D

Nie było ich jakis czas i było ok. Teraz sa i nie jest ok.

Link to comment
kKlaudiaAxD
Posted
aby biedniejsi uczniowie nie musieli na to patrzeć

hahahaha u mnie w szkole nawet ci najbiedniejsi tych mundurków nie noszą. Głównie robią to uczniowie, którym zalezy na ocenie z zachowania. Bo za każdą godzinę bez mundurku -2 pkty ;] Poza tym pod mundurek [ta prze mundurek jakas szmaciana koszula z dzinsu, w mojej szkole] i tak można włożyc co się chce ;] A to coś tylko przeszkadza. MUNDUREK wcale nie wyrównuje różnic[przynajmniej w mojej szkole]! To nic podkreślam nic nie dało. Tylko wyrzucenie pieniędzy w błoto.

I jeszcze jedno, spróbuj w upalny dzien, w klasie gdzie jest ok 25'C wytrzymac w ubraniu i jeszcze w tym mundurku,z grubej marnej podróby dzinsu - będę naprawde pełna podziwu.

Wielkie oklaski dla PO.

Link to comment
biomehanika
Posted

LAUVIAH, ale to jest szkoła. nic w tym złego nie ma że każdy jednakowo wygląda. przecież to raptem kilka godzin w ciągu dnia, a później jak to mówia "róbta co chceta".

kKlaudiaAxD, jesteś jedna z tych bogatych laleczek?

Link to comment
Posted

biomehanika, wiesz do czego służy opcja powiększania czcionki i pogrubienia oraz klawisz Caps Lock?

Link to comment
Posted

Doobrze! Mundurki są dla wielu zapominalskim skaraniem. Przez głupi worek maja obniżone zachowanie. Trzeba o nim pamiętać, nosić, bo zostawiać nie można. Nie wiem jak w nim przetrwam w czerwcu :|

Link to comment
biomehanika
Posted

Quizer, caps to jak się krzyczy. krzyczała, a powiększyłam bo chciałam zeby było widoczne. mam do tego prawo....

xPaolkax, to trzeba pamiętać o worku, a nie o tym żeby się umalować do szkoły.

Link to comment
Posted

Po co je wprowadzali skoro po niecałym roku zostały wycofane?

U mnie w szkole jest LO i gimnazjum i przynajmniej widać, którzy są z gimnazjum bo przed wprowadzeniem mundurków niektóre małolaty wyglądały starzej od maturzystek...

Link to comment
kKlaudiaAxD
Posted

biomehanika moim zdaniem to tu nie chodzi o bogatych i biednych. Teraz są takie miejsca, gdzie naprawde można tanio kupic ciuchy!Nawet na wyprzedaży w jakimś sklepie! Za pieniądze wydane na M. takie jak Ty to mówisz 'biedne' dziecko miałoby ze dwie bluzki. Poza tym czytaj uważnie może? Bo napisałam, że większośc tych jak Ty to nazywasz 'biedniejszych' uczniów mundurków nie nosi. I co myślisz, że spod mundurku to widac nie będzie, że ktoś jest biedniejszy?

to tylko ZBĘDNY wydatek ! i koniec ;]

Link to comment
biomehanika
Posted

kKlaudiaAxD, zostały wprowadzone ppo to żeby nie było tej rewii. przeciez jak wprowadzali to nie raz o tym mówili. właśnie chodzi o to!

Link to comment
Żaroodporna
Posted

Ja bym się cieszyła jakby wycofali. U mnie i tak będzie rewia z mundurkami czy bez. Dzewczyny znajda jakiś sposób żeby ich nie nosić albo coś odsłonić. Nie mamy przecież nakazu zapinania ich ! Nie no ja bym się cieszyła naprawdę :wink:

Link to comment
maadziuuniaa
Posted
zostały wprowadzone ppo to żeby nie było tej rewii. przeciez jak wprowadzali to nie raz o tym mówili. właśnie chodzi o to!

Owszem, ale to nie przyniosło żadnych rezultatów, więc je zniesiono.

Link to comment
Posted

uwazam ze były pieniadze i praca ludzi były na marne. Zadnych korzysci, same straty. Jestem za wycofaniem mundurkow..

Link to comment
Posted

Dobrze :D Chociaż u mnie i tak nikt w tym już nie chodzi. Moim zdaniem to było wyrzucenie 50zł w błoto :/

Link to comment
mała czarna
Posted

Bardzo dobrze, ze mundurków nie ma.

Te, które wprowadzono były okropne. I wcale nie zlikwidowało to 'rewii mody'.

Nie widze żadnego sensu i celu we wprowadzaniu mundurków.

Link to comment
Posted
w całym świecie sa mundurki, tylko nie u nas.

Nie prawda, nie wszędzie są mundurki a tam gdzie są to jest to długoletnią tradycją a nie tak jak u nas jakimś narzuceniem.

Ja osobiście nic do mundurków nie mam, pewnie zaraz ktoś powie, że dlatego że nie musiałam ich nosić. Chodziłam do tak zwanej elitarnej szkoły, gdzie prawie wszyscy byli wystrojeni jak nie wiem co a osoby które ubierały się trochę skromniej były wyśmiewane, może nie w oczywisty sposób, ale jednak. Mój młodszy brat chodzi do prywatnej szkoły katolickiej i tam mundurki były, są i będą. Jednak nie dziwię się uczniom szkół publicznych, że nie chcą w nich chodzić bo zazwyczaj są naprawdę bardzo brzydkie.

Link to comment
Posted

Ja do mundurków wprawdzie już nic nie mam [po prostu przyzwyczaiłam sie] ale zdaje mi sie ze była to trochę bezsensowna decyzja, ponieważ przynajmniej w mojej szkole zakładamy pod nie co chcemy i nikt ich nie zapina tak ze widać co mamy na sobie. Mundurki nosi prawie każdy. Na większości lekcji nauczyciele sprawdzają kto je ma na sobie, a kto nie.Za ich brak są uwagi i inne konsekwencje. Na przerwach nikt nie zwraca uwagi czy mundurki mamy na sobie czy w reku czy w plecaku gorzej tylko gdy natkniemy sie na nauczycieli którzy bardzo przestrzegają obowiązku noszenia mundurków [w sumie ich jest sporo i niestety wszyscy mnie uczą tak ze moja klasa-w większości-na wszystkich lekcjach i przerwach mundurki ma,tylko oczywiście nikt nie bawi sie w ich zapinanie ;)]

Link to comment
Posted
chodzenie w krótkich bluzkach odsłaniających kolczyk w pępku, duże dekolty, biodrówki to już nie tylko strój w liceach ,ale i w gimnazjach.

Takie mamy czasy.

mundypki zostały wprowadzone po to, aby biedniejsi uczniowie nie musieli na to patrzeć i zazdrościć innym tego typu ciuchów-często markowych, żeby nie było różnicy miedzy nimi, wywyższania się bogatsztych.

Dobry pomysł! Pozamykajmy też wszystkie sklepy z markowymi ciuchami by biedniejsi nie musieli patrzeć na wystawy! Świat światem człowiek, który posiadał więcej zwykle czuł wyższość nad tym, który posiada mniej. I komunistyczne praktyki typu - wszyscy tak samo by różnic widać nie było bynajmniej tego nie zmienią.

w całym świecie sa mundurki, tylko nie u nas. ja uważam że to dobry pomysł był.

Oj mało tego świata widziałaś.

zauważcie też że ci biedniejsi już mundurki(często nie tanie) kupili, czasem dla wiecej niż jednego dziecka, a teraz zostały wycofane i co? matki mają siedziec i płakac bo kupiły mundurki

Matki się cieszą, że nie będą musiały za rok czy dwa kupować nowego mundurka jak ich pociecha wyrośnie ze starego.

Link to comment
Posted

Moim zdaniem ta sprawa z mundurkami, to to samo co z taksometrami i innymi podobnymi sprawami.. czyli chodzi tylko o to, żeby zarobić kase na tym..

Link to comment
Panienka z Okienka
Posted

Problemem dzisiejszej młodzieży w Polsce jest fakt, że porównują ubiór szkolny w Polsce do reszty krajów. Jak wspomniała Monarriw innych krajach mundurki są kultywowaną tradycją. U nas było jedne wielkie zamieszanie z tym i nic z tym na dobre nie wyszło. no bo co? Cel noszenia mundurków to zlikwidowanie różnic majątkowych. Nie sądzę aby w szkołach gdzie mundurek stanowi jedna kamizelka bądź też spora część uczniów olewa sobie ten nakaz różnice majątkowe były bardzo mało widoczne. Po drugie, nie wiem jak jest w Waszych środowiskach, ale obracam się w środowisku gdzie wyrosło się już z żartów na temat lumpeksów, czy też ciuchów 'nie-markowych'. Nie wolno też wpadać ze skrajności w skrajność i dzielić ludzi na ubierających się 'markowo' i uważać ich za najbogatszych ludzi na ziemi. (Przeciętny mieszkaniec polski może jechać do centrum handlowego i zakupić sobie buty firmy adidas.), i ubierających się jak dużo mówi 'nie-markowo' w ogóle nie rozumiem, stwierdzenia ''Nie ubieram się markowo.'' Czy to, że nie mam na sobie bluzy z najnowszej kolekcji pumy jesień/zima, oznacza że zaliczam się do tej 'drugiej grupy'? Ludzie robią za duże różnice w swoich główkach, poprzez mają potem problemy tymi dwoma pojęciami. Mundurki miały też na celu eliminowania ze szkoły nie proszonych gości, którzy mogli by roznosić różne używki albo wkraczać na teren szkoły. Heeloł, w dzisiejszych w szkołach (w większości) jest tak, że jeżeli chcesz obracać się w danym towarzystwie i popalić sobie papierosa z osobą z poza szkoły, która Ci go da, to to zrobisz. Mundurki tego nie zwalczą. Tak samo jak nie zwalczą agresji. To, że mamy na sobie kawałek jakieś szmaty nie czyni nas grzeczniejszymi.

W mojej szkole mundurki nie przyniosły żadnych efektów. No chyba, że poobniżane zachowania za brak mundurka w czasie lekcji.

Link to comment
Posted
kKlaudiaAxD, zostały wprowadzone ppo to żeby nie było tej rewii. przeciez jak wprowadzali to nie raz o tym mówili. właśnie chodzi o to!

U mnie w szkole powiedzą "zapomniałam" i chodzą w tych swoich ciuchach. I co ktoś im zrobi? Nic. Jeżeli ktoś się ładnie ubiera, to trzeba go wpakować w mundurek, żeby innym nie było przykro?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • Wulf
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • Nieprzenikniona
   A ja stanowczo polecam na pierwszy raz z sanah Szampan oraz etc (na disco) Duszki (uwielbiam):  
  • Pizzaro
   To był piękny tydzień pełen rodzinnych imprez, grillowania, niespodziewanych kajaków. A potem powrót do Wrocławia, odwiedziny wujka, cioci i kuzyna. Piątek wieczór kapitalny mecz żużlowy, a potem sobota pełna wrażeń, podróży rowerowych po Wro, czas pożegnań. Szkoda, że tak szybko mijają dobre chwile. 
  • Pizzaro
   Powiem tak - w takiej sytuacji na pewno wiele siedzi w Twojej głowie i jest następstwem pierwszych niepowodzeń. Jest duża szansa, że przy zmianie formy antykoncepcji z prezerwatyw na np. tabletki czy plastry coś może Ci się odblokować w głowie, jakiś podświadomy strach, niepewność itp. i te niekomfortowe sytuacje przeminą. Naprawdę u wielu osób tak było. Prozaiczne. I co ważne - nie możecie podchodzić do tego w ten sposób, że "za bardzo chcecie".  A może spróbujecie zrobić sobie całonocny maraton? Zobaczycie po jakim czasie będziecie w stanie dojść. 
  • Pizzaro
   Nigdzie nie napisałem, że mama może robić, co się jej tylko podoba, bo nie może. Jednak póki nie postępuje tak, że z prawnego punktu widzenia można by się do niej przyczepić to nikt jej niczego nie zarzuci. Co innego jak dziecko słyszy jednoznaczne odgłosy zza ściany czy jest narażane na widok roznegliżowanych kochasiów mamy. 
  • Pizzaro
   Powiem tak - na żywo wychodzi dużo lepiej niż w wersji studyjnej ale wiadomo - jako "Psychofan" nie mogę powiedzieć inaczej, więc polecam przekonać się na własne uszy już 29 lipca we Wro ^^ Warto nadrobić, nawet z czystej ciekawości, jeśli to będzie spotkanie na chwilę   Ogólnie to polecałbym od przesłuchania pierwszych piosenek z pierwszej EPki, czyli z Ja na imię niewidzialna mam. Jeśli mam polecić ogólnie jakieś jej piosenki to Cząstka, Idź, Anioły, Projekt nieznajomy nie kłamie, Oto cała ja, Piękno tej niechcianej, Pora roku zła, sen we śnie, Czesława, Tęsknię sobie, To koniec. Szkoda, że duszków nie zaśpiewała jeszcze na żywo
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Kerosine
   Kerosine
   5
  2. 2
   yiliyane
   yiliyane
   3
  3. 3
   Gloria
   Gloria
   2
  4. 4
   Nieprzenikniona
   Nieprzenikniona
   2
  5. 5
   rotting_humanoid
   rotting_humanoid
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  16 posts
  Nieprzenikniona
  Nieprzenikniona
  8 posts
  Vatslav
  Vatslav
  5 posts
  Cranche
  Cranche
  5 posts
  types
  types
  4 posts
  yiliyane
  yiliyane
  4 posts
  Gloria
  Gloria
  4 posts
  Pizzaro
  Pizzaro
  4 posts
  Gustaw
  Gustaw
  4 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  73 posts
  yiliyane
  yiliyane
  63 posts
  patolove
  patolove
  51 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  478 posts
  yiliyane
  yiliyane
  445 posts
  wardrum
  wardrum
  162 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up