Jump to content

Powodzenie w walce z korupcją w Polsce


_kobieta_zmienna_

Recommended Posts

_kobieta_zmienna_
Posted

Korupcja jest przejawem przestępczej działalności, nękającym w mniejszym bądź większym stopniu wszystkie państwa. Korupcja w Polsce osiągnęła już poziom zagrażający interesom państwa, a zatem należy sięgnąć do skutecznych metod walki.Korupcja towarzyszy ludzkości od tysięcy lat, narusza prawa społeczne, ekonomiczne, nie tylko biednych i słabych, ale szczególnie ludzi uczciwych, prawych i wrażliwych na krzywdę społeczną. Podkopuje podstawy demokracji, obala praworządność i hamuje rozwój gospodarki. Nie ma dziś w Polsce słowa popularniejszego niż korupcja, nie ma ugrupowania politycznego lub organu władzy, które nie zorganizowałoby jednej konferencji poświęconej walce z korupcją.

Korupcja funkcjonariuszy publicznych stanowi jedne z najbardziej nasilających się problemów współczesnego świata. Rozmiary zjawiska niepokoją już nie tylko rządzących, polityków czy zajmujące się tym zjawiskiem instytucje, ale przede wszystkim zwykłych obywateli. Co na ten temat myślicie?

Link to comment
biomehanika
Posted

odkąd polską rządzi PO nie ma szans na sukces w walce z korupcją..

Link to comment
Posted

kto by nie rządził to korupcja u nas była i będzie

Link to comment
Posted

Korupcja zawsze była i zawsze będzie. Co prawda powinna być ona zwalczana ponieważ nie jest ona niczym dobrym i tylko szkodzi, lecz mimo to walka z korupcją nie powinna być jedyną działalnością władz jak to było za rządów pisu.

Link to comment
biomehanika
Posted

Sebo, ale nie mów że ja w-PiS-du rządził to była jaka kolwiek walka z korupcją, a teraz? PO rozpiepsza wszystko co tamte łajzy dobrzego zrobiły i oc najśmieszniejsze nie rozumieją, nie wiedza czemu oni tak zrobili.

Link to comment
Posted

bio ale prawda jest taka ze pis robil ale duzo szumu, a tak naprawde zrobił krok wstecz. PO wie doskonale co trzeba zrobic, zreszta Pitera nie raz wspominała, ale cóż ustawa takowa niewygodna jest dla rządzących niezaleznie od opcji.

A najwiecej w walce z korupcja w ostatnich latach paradoksalnie zrobiło SLD, po aferach...

Przypomne Ci, że to PiS skasował choćby ustawe o konkursach na publiczne stanowiska uchwalona przez poprzedników.

Pewnie już nie pamietasz nawet korupcyjnych "wpadek" ważnych oficjeli PiS'u nawet ministrów, którzy nie zostali nawet ukarani przez klub, o wykluczeniu z partii nie mówiac ;]

Wiec nie gloryfikuj tak partii która na sztandarach wypisane ma prawo i sprawidliwosc a sama nie jest jakoś specjalnie czystsza od innych.

Tak naprawde jedyny prawdziwy sukces PiS'u w walce z korupcja była akcja w min finansów.

Link to comment
Posted

biomehanika, tak robili... nakręcili ładną reklamę, która Ci namieszała w głowie. BTW. po to są robione takie reklamy.

Link to comment
wolnaczeczenia
Posted
Korupcja zawsze była i zawsze będzie.
Fakt, chyba że coś sie zmieni w naszej cwaniakowatej mentalności.

A na to się nie zanosi - ubolewam.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • Love20
   @Gloria Myślę, że samotność i brak kontaktu z ludźmi sprawia, że tak ciągnę do tej osoby. Bardzo dobrze się z nim dogadywałam, chodziliśmy na długie spacery i zwiedzaliśmy różne zakątki miasta. Dużo się śmialiśmy i było mi z nim po prostu dobrze. Nie czułam się samotna w społeczeństwie. Właściwie zaczęło się od zajęć z nim na które uczęszczałam. Bardzo mi się spodobało jego poczucie humoru, podejście  do drugiego człowieka i kreatywność. 
  • Gloria
   Pomyśl także nad tym, jakie później przedmioty chciałbyś zdawać na maturze, a także co po maturze chciałbyś robić. Czy wybrany profil i przedmioty z nim związane przydadzą się w przyszłości... ?
  • Gloria
   Co Ci się właściwie w nim podoba... ?
  • Gloria
   Do maja 2023 r. jest jeszcze sporo czasu, więc masz możliwość znaleźć chwilę, aby wygospodarować czas na naukę. Pamiętam, że chciałem dobrze zdać maturę rozszerzoną z matematyki, a postanowiłem, że zacznę się uczyć dopiero kilka miesięcy przed maturą. Ostatecznie, z tej nauki mało co wyszło, a na rozszerzonej maturze w zasadzie nic nie napisałem. Natomiast jak do matury jest prawie rok to już można się przygotować... myślę, że najistotniejsze jest ustalenie planu działania (nauki).
  • Love20
   Witam serdecznie, Przyszedł czas na rozmowę. Tego dnia był bardzo uradowany... Otóż zapytałam się go co sądzi o naszej znajomości. Odparł, że raczej przyjacielsko, mamy wspólne tematy, dobrze ale nic więcej.  Ja mu odpowiedziałam, że musimy się przestać widywać bo czuję do niego coś więcej niż tylko przyjaźń. Na koniec spotkania było przytulenia i koniec spotkań. Teraz tego żałuję, tęskne za nim bardzo, czuję pustkę i samotność. Miałam tylko jego jeśli chodzi o zaufaną  znajomość. Z drugiej strony troszkę czuję gniew. Nie wiem co mu chodziło po głowie... Myślę, że troszkę traktował mnie jak jedną z opcji do spędzenia czasu. On był u mnie kilka razy w domu a ja jak chciałam go odwieźć to zawsze się wykręcał i nawet w jego strony nie chodziliśmy.  Gdy podczas ostatniego spotkania zadzwoniła jego mama on nawet nie powiedział prawdy gdzie jest a wręcz ja okłamał, że dopiero wychodzi z pracy. Myślę, że ta znajomość go chyba przytłaczała. On wyjeżdża za kilka miesięcy do innego miasta. Te uczucie do niego jest tak silne. Dopiero minął tydzień od ostatniego spotkania. Dać sobie czas? 
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Kerosine
   Kerosine
   3
  2. 2
   Nieprzenikniona
   Nieprzenikniona
   3
  3. 3
   yiliyane
   yiliyane
   3
  4. 4
   Martusiaaaaaa92
   Martusiaaaaaa92
   1
  5. 5
   Paawel
   Paawel
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  14 posts
  Nieprzenikniona
  Nieprzenikniona
  9 posts
  Gloria
  Gloria
  6 posts
  Cranche
  Cranche
  6 posts
  Vatslav
  Vatslav
  5 posts
  Pizzaro
  Pizzaro
  4 posts
  Gustaw
  Gustaw
  4 posts
  Love20
  Love20
  4 posts
  wardrum
  wardrum
  3 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  72 posts
  yiliyane
  yiliyane
  63 posts
  patolove
  patolove
  51 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  476 posts
  yiliyane
  yiliyane
  443 posts
  wardrum
  wardrum
  162 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up