Jump to content

Palenie papierosów i straż miejska.

Komediofanka

Recommended Posts

Komediofanka
Posted

Dzisiaj mnie i moją kumpele spisali za palenie papierosów :? nawet nie wiem za co jak nawet szluga nie zdarzyłysmy zapalic :? :? powiedzieli że wyślą pismo do rodziców i szkoły.. w jakiej wysokości możemy kare dostać i co może zrobić szkoła w tym wypadku? :/

biomehanika
Posted

przede wszystkim mozecie mieć u nauczycieli i rodziny przechlapane a to gorsze iż kara pieniezna.

Posted

A ile macie lat ?

W szkole żadnych konsekwencji nie powinno być, może jakaś pogadanka z dyrektorką i tyle. Zwłaszcza, że nie paliłyście na terenie szkoły.

Co do kary, około 50 zeta. Tyle dostała moja koleżanka za palenie w miejscu zabronionym, wiec Wy też pewnie coś koło tego dostaniecie.

przede wszystkim mozecie mieć u nauczycieli i rodziny przechlapane

Wiesz ile osób w szkołach pali? W ten sposób większość ( dobra, przesadziłam, ale spora część) uczniów miała by 'przechlapane', nauczyciele pewnie pogadają, rzucą kilkoma tekstami na ten temat i zwyczajnie oleją ; )

A rodzina, wiesz, nie wiadomo jak w rodzinie autorki tematu sie podchodzi do papierosow, znam rodziców którzy kupuja swoim dzieciok fajki ( głupota straszna..), wiec nic nie wiadomo ;]

biomehanika
Posted

niby tak, ale tych straż miejska nie spsuje.

Posted

moje kolezanki tez niedawno zostaly spisane, ale zadnych konsekwencji nie mialy, nikt nie powiadomil ani szkoly ani rodzicow.

Komediofanka
Posted

U rodziny to napewno nic nie bede miała bo moja mama już wie ze mnie spisali i ogolnie wie ze pale i kumpeli rodzice tez wiedza ze ją spisali :P w sumie pani pedagog widziała 2 razy ze ja palilam i nic nie powiedziała niektorzy nauczyciele tez widza ze ja pale :P tylko ze ja nie wiem za co ta kare mam placic :? bo tak jak pisałam wyzej nie zapalilysmy szluga tzn ona go wsadzila do buzi zeby rozpalic a potem jak zobaczyła ich to mi go wlepiła i ja go do kieszeni schowałam ale i tak sie musieli dowalic :roll: ale to chyba skarge mozna na nich zlozyc i odwolac sie od kary ? u mnie pewnie zawiadomia szkole bo powiedzieli ze szkole i rodzicow i to pewnie dlatego ze powiedziałam cos w stylu '' ale po co szkole ? :( to i tak przeciez nic nie da bo i tak palic bede'' :/

a lat to 16 i 17..

biomehanika
Posted

ale za co skarge? jak odwolać? winne jesteście i już :)

Komediofanka
Posted

no wlasnie slabo chyba :P bo przypuscmy ze jabym wogole nigdy nie miała papierosa w ustach tylko ona sie wystraszyla i mi go dała to i tak bym kare dostała :shock: bez przesady .. zawsze slyszlam ze karzą gasic papierosa lub zdeptac a nie takie cos :shock:

Posted

fakt faktem ze oni sie czasem lubia przyczepic o nic :mrgreen:

Komediofanka
Posted

No i nigdy sie z nimi nie idzie dogadac .. :|

Posted

Chciałyście zapalić a jesteście niepełnoletnie, to im wystarczy żeby się przyczepić.

Jak nie jesteś pewna to się po prostu wybierz do straży miejskiej, opowiedz co i jak, powiedz, że nie odpaliłaś papierosa i wyjaśnij sprawę, może się uda anulować karę.

biomehanika
Posted

koralgol, a moze ktoś sobie nie życzy dymu z papierosów idąc przez ulicę?

Komediofanka
Posted
koralgol, a moze ktoś sobie nie życzy dymu z papierosów idąc przez ulicę?

to ma pecha :D

Posted

U mnie w szkole chodzi często straż miejska, dwaj koledzy za palenie na terenie szkoły dostali po 100 zł. Warto? Nie. Co do konsekwencji, na pewno czeka pogadanka czy to u rodziców czy w szkole jeżeli nauczyciele się dowiedzą. Na drugi raz lepiej się pilnować.

Posted
biomehanika napisał(a):koralgol, a moze ktoś sobie nie życzy dymu z papierosów idąc przez ulicę?

Ty będziesz miała pecha jak niedługo wejdzie ustawa zakazująca palenia w miejscach publicznych :devil: :devil:

Komediofanka
Posted
biomehanika napisał(a):koralgol, a moze ktoś sobie nie życzy dymu z papierosów idąc przez ulicę?

Ty będziesz miała pecha jak niedługo wejdzie ustawa zakazująca palenia w miejscach publicznych :devil: :devil:

noo bo się przejme tą ustawą :ble:

master_jedi
Posted

Oni się przyczepili, bo za wstawianie mandatów teraz im płacą :P (przynajmniej tak słyszałem) więc nie ma się co dziwić. Do wszystkiego się przyczepią, nawet do takiej pierdoły. Kiedyś widziałem, przechodziła policja obok palący nastolatków i nic nie zrobili, a teraz to się biją o to by jakiegoś młokosa złapać, a za poważną robotę się nie biorą ;p

Posted

Tylko, że mandatu nie dostały... a konsekwencje będą takie, że opierdziel (albo i nie zależy od starych) zbierzecie w domu i tyle.. a może byc i tak, że was tylko postraszyli..

• 3 weeks later...
Posted

Twoi rodzice dostaną pismo [ mandat ] do szkoły to samo przyjdzie i tu się zaczyną problem, albo:

a) obniżone zachowanie

b) obniżone zacowanie & zawieszenie 1-2 tyg [

Ja za samo palenie w szkole dostalem zawias na 1,5 miecha

c) a+b + wylotka ze szkoły

Pozdrawiam :)

maadziuuniaa
Posted
c) a+b + wylotka ze szkoły

Nie przesadzaj. Za palenie papierosów nikogo ze szkoły nie wyrzucą ;]

Możliwe, że tylko was postraszyli. Jeśli nie, to problem z rodzicami w domu no i uwaga lub obniżenie zachowania w szkole.

AdamAdamiak
Posted

zalezy na jakich trafiłyscie... czasami mojego kumpla złapali to ma teraz kuratora czy coś tam... ale nie ma sie na zapas co martwic

Posted

noo bo się przejme tą ustawą :ble:

Będziesz się przejmować, kiedy zaczniesz płacić, za każdą zapaloną fajkę ;P kurcze truć się za własną kase...ech ;/

U mnie w szkole osoby palące i przyłapane na tym mają przechlapane. Najczęściej kończy się na obniżeniu zachowania i wstawieniu uwagi do dziennika. Choć jeśli Ktoś przeskrobie coś więcej, to przy wniosku o usunięcie ze szkoły dokładają również fakt palenia papierosów, żeby mieć więcej przyczyn...

Posted

pewnie jak nie mają 18 lat to pewnie, ze mogą wywalic obnizyc zachowanie itp.

Póki nie ma ustawy szkolnym statucie na temat zakazu palenia i ogólnej ustawy o zakazie palenia w miejscach publicznych osobie która ukoczyla 18 lat mogą conajwyzej powiedzieć gdzie ma pety rzucać;]

• 1 month later...
histeryczna
Posted

bo straż miejska jest gorsza od policji, czepia się strasznie. a masz 18ście skończone?

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Popular Now

• Najnowsze posty

• Love20
      Witam Serdecznie, Otóż można powiedzieć, że obudziłam się co do nauki do matury. Wcześniej miałam problemy szkolne które były spowodowane moją psychiką. Do dziś nie jest łatwo. Szukam swojej ścieżki zawodowej w której będę się spełniać. Aktualnie uczęszczam do zaocznego liceum ogólnokształcącego gdzie nauki jest niewiele. Przez co mam ogromne problemy z przygotowaniem się do matury. Miałam plan zdawać maturę w maju 2023 ale się boję że nie zadam bo moja wiedza jest niska.  Nie wiem co robić w tej sytuacji...
    • Nieprzenikniona
      A ja stanowczo polecam na pierwszy raz z sanah Szampan oraz etc (na disco) Duszki (uwielbiam):  
    • Pizzaro
      To był piękny tydzień pełen rodzinnych imprez, grillowania, niespodziewanych kajaków. A potem powrót do Wrocławia, odwiedziny wujka, cioci i kuzyna. Piątek wieczór kapitalny mecz żużlowy, a potem sobota pełna wrażeń, podróży rowerowych po Wro, czas pożegnań. Szkoda, że tak szybko mijają dobre chwile. 
    • Pizzaro
      Powiem tak - w takiej sytuacji na pewno wiele siedzi w Twojej głowie i jest następstwem pierwszych niepowodzeń. Jest duża szansa, że przy zmianie formy antykoncepcji z prezerwatyw na np. tabletki czy plastry coś może Ci się odblokować w głowie, jakiś podświadomy strach, niepewność itp. i te niekomfortowe sytuacje przeminą. Naprawdę u wielu osób tak było. Prozaiczne. I co ważne - nie możecie podchodzić do tego w ten sposób, że "za bardzo chcecie".  A może spróbujecie zrobić sobie całonocny maraton? Zobaczycie po jakim czasie będziecie w stanie dojść. 
    • Pizzaro
      Nigdzie nie napisałem, że mama może robić, co się jej tylko podoba, bo nie może. Jednak póki nie postępuje tak, że z prawnego punktu widzenia można by się do niej przyczepić to nikt jej niczego nie zarzuci. Co innego jak dziecko słyszy jednoznaczne odgłosy zza ściany czy jest narażane na widok roznegliżowanych kochasiów mamy. 
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 4 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      Kerosine