Jump to content

czy miłosć wygasa po 9 miesiącach

Phony

Recommended Posts

Posted

Mozliwe jest ze miłość wygasa po 9 miesiącach bycia ze soba? Ze poprostu jest zwykle przyzwyczajenie?

Czy ma sens chwilowe rozstanie sie (po dokladnym uzgodnieniu tego z ta druga osoba) tak na gora dwa tygodnie zeby zobaczyc czy sie odczuwa brak tej osoby?

Posted

jakiekolwiek rozstania "zeby zobacze czy zatesknie" nie maja sensu ;> ...

Milosc nie wygasa po 9ciu miesiacach!

Posted

Przyzwyczajenie to też rodzaj miłości. Po dziewięciu miesiącach bycia ze sobą bywa, że nie odczuwamy już tej euforii co kiedyś, ale to nie oznacza, że miłość odeszła. Chwilowe rozstania nie mają sensu. Jeśli chcesz z kimś zerwać - zrywaj konsekwentnie.

Mała-Czarna
Posted

Mądre słowa powyżej- jak coś robić, to albo poważnie, albo wcale !

Jestem z chłopakiem miesięcy duuuuuuuuuuuuużo więcej niż 9 i jakoś nic ie wygasło...

Prawdziwa miłość nie wygasa.

Zauważyłam, że często w związkach mw po 1,5 roku robi się trudniej, są kryzysy, dużo par się rozstaje. Ale nasz los jest w naszych rękach i od nas zależy,czy tą miłość ocalimy ,pozwolimy jej przerodzić się w taką naprawdę dojrzałą, widzącą wady i mimo wszystko istniejącą,,czy po prostu pozwolimy jej odejsć

Posted

Najwięcej rozstań jest po 4 latach związku, ale jeśli jest to prawdziwa miłość to przetrwa.

Posted

a ja slyszalam ze milosc trwa 3 lata a wiekszosc par rozpada sie przed pierwszym rokiem ;] a te co przetrwaja wiecej niz 4 lata to juz najprawdopodobniej na cale zycie ;]

moze byc wiec to spowodowane tym ze widzimy sie tylko raz w tygodniu? /on mieszka troche dalej i chodzi do innej szkoly/

Posted

prawdziwa miłość nie wygasa po 9 miesiącach.

Prawdziwa miłość tak naprawdę nigdy nie wygasa.

Posted

Po 9 miesiącach to nie miłość lecz zauroczenie, zwykła fascynacja która prędzej czy później mija.

Posted

ja byłam z chlopakiem 9 miesiecy a po tych 9 miesiacach zgodnie stwierdzilismy ze to nie ma sensu

Posted

Jestem z chłopakiem miesięcy duuuuuuuuuuuuużo więcej niż 9 i jakoś nic ie wygasło...

bosko.

ale nie wszyscy maja tyle szczescia co Ty ^^`

jestem w tzw. kropce. Nie chce robic nic pod wplywem chwili.

Posted

Podpisuję się pod słowami Kokieterii.

Spójrz na swoich rodziców, dziadków. Nie spędzają każdej chwili wspólnie, nie myślą godzinami o drugiej osobie, nie odczuwają zawirowań w brzuchu, gdy tylko na siebie spojrzą -a mimo to, bardzo się kochają.

Boisz się, że i Was dopadnie rutyna? Pielęgnuj, pielęgnuj i jeszcze raz pielęgnuj to, co jest między Wami. Nie pozwól by wszystko stało się jedynie kwestią przyzwyczajenia. Wybierzcie się gdzieś wspólnie, zróbcie coś, czego jeszcze razem nie zrobiliście -to na pewno umocni Wasz związek.

Chwilowe rozstanie.. A jak Ty odczujesz Jego brak, a on -nie życzę Ci tego- niestety go nie odczuje. Będziesz czuła się fatalnie i o wszystko siebie obwiniała. Masz rację, nie podejmuj decyzji zbyt pohopnie.

Jeżeli kochasz -po prostu to wiesz ;)

Posted

Jesli to by była prawdziwa miłosc to by nie wygasła...

Posted
Jesli to by była prawdziwa miłosc to by nie wygasła...
A jaka jest definicja tejże prawdziwej miłości?

`prawdziwa miłośc nigdy nie wygasa`

`prawdziwa miłośc nie wygasa po 9 miesiącach`

`jeśli to prawdziwa miłośc to przetrwa`

Hm, czyli ta dziewięciomięsieczna miłośc była/jest nieprawdziwa?

Posted

Prawda jest ze milosc slabnie mniej wiecej po dwoch latach ale jezeli jest prawdziwa to przetrwa wszystko, rozstania nie maja sensu a zwlaszcza na dw a tyg... tylko poteguja negatywne emocje i w ten sposob mozna zniszczyc cos pieknego. Jezeli macie byc razem to i tak bedziecie... przeznaczenie... trzeba poczekac na dalszy rozwoj sytuacji.

Trzymaj sie cieplutko :)

Posted

Jeżeli mowa o prawdziwej miłości to nie ma prawa wygasnąć po tak krótkim czasie. Jeżeli zaczyna sie robić monotonnie to postarajcie się jakoś urozmaicić swoje spotkania. Ja jestem ze swoim chłopakiem ponad dwa lata i czasem nasze spotkania bywają nudne, ale tako to już jest.

Posted

Wszyscy piszecie o 'prawdziwej milosci', ale taka naprawde rzadko sie spotyka. Rzadko kiedy przeciez jest tak jak w jakis romantycznych filmach w ktorych ludzie kochaja sie nad zycie i ich zwiazek trwa dlugie lata, i wciaz jesttaki jak byl na poczatku.

9 miesiecy to wcale nie jest krotko. Nie jest tez dlugo, ale nie przesadzajmy ze odazu bardzo krotko, wlasciwie to nic.

Posted

Wiesz co według mnie dziwne jest to, że nie potrafisz odróżnić miłości od przyzwyczajenia. Jeżeli sie kogoś kocha to się to czuje a skoro ty sie nad tym zastanawiasz to według mnie to nie jest kochanie, bo tego uczucia nie da sie pomylić z niczym innym.

Posted

To opisz co to za uczucie ;]

na poczatku byly motylki w brzuchu, przyspieszone bicie serca itd. Teraz tez sie zdarza jak jestemy sam na sam. Ale jak sie rozstajemy i mam przed soba perspektywe kolejnego tygodnia, szkoly, nauki, braku czasu na cokolwiek to cale mile wspomnienia wyparowuja.

Posted

Kochana -na początku było zauroczenie -ot, najwspanialszy stan ;)

Jeżeli jesteście sami i te uczucie znów powraca -to świetnie. Za bardzo miotają Tobą wątpliwości.Co do szkoły: To chyba dobrze, że potrafisz się na niej skupic, mimo że posiadasz faceta. Wiele osób nie potrafi tego połączyc i zawala jedno, bądź drugie. Tak więc jesteś w bardzo komfortowej sytuacji.

Po prostu kochaj -a całą resztą się nie przejmuj.

Posted
Za bardzo miotają Tobą wątpliwości..

po namysle tez tak stwierdzilam ;d

Posted

:shock:

Dajcie spokój.

Nie wydaje Wam się że nie jesteście odpowiednimi osobami żeby komuś dyktowac czy prawdziwie kocha czy nie? hm?

Uczucia mają inne odcienie, miłość ewoluuje. Mitem jest bajka niczym z komedii romantycznej, pocałunki w deszczu i dreszcz emocji w czasie spontanicznej podróży do paryża.

Strasznie frustrujące chyba musi być założenie że trzeba dązyć do tej bajki. Bo komu to się udaje :roll: Każdy niech mityzuje swoją miłość, proszę bardzo, ale wydaje mi się że stawianie sobie jakiś wyznaczników nie jest zdrowe. A stawianie komuś innemu.. no cóż- ja bym się nie podjęła.

[Jasne chyba że wyznaczniki dotyczące współnego szacunku, zaufania i generalnie nie-robienia-sobie-krzywdy-nawzajem są w miare uniwersalne ale nie o tym mówimy;) ]

Odpowiedz na pytanie zawarte w temacie: pierwsze słysze żeby miłość stała z kalendarzem i odkreślała dni. I że wszyscy, cała populacja, ma złamane serca po "zaliczeniu" odpowiedniego czasu związku albo oddycha z ulgą "bo 4 lata już minęły i można sobie odetchnąc bo teraz już pewny ślub".

Jeffany dobrze napisała- wazne jest żeby pielęgnować uczucia i dbac o druga osobę. Nie ma tak że coś jest pewne, stałe, można sobie olać bo masz jakąś gwarancje.

Masz do czynienia z żywą osobą , która tak jak Ty dorasta, zmienia się,. Zmienia się wasza sytuacja, wasze doświadczenia- i to wszystko sprawia że ten sznureczek który ws łączy się czasem rozciąga, przeciera. Można go zerwać zaczepiwszy o coś a można też wiązac skrupulatnie supełki na przetarciach. Można w końcu sznureczek zamienić na nowy.

Wszystko można- ale to Ty i Twój luby ukochany podejmiecie decyzje. Nie my, nie statystyki, nie badania, nie mity.

Jedyne co powiem tak subiektywnie- nigdy nie rozumiałam tego robienia "przerw". Tak-masz okazje to w ramach dystansu pojedź sobie gdzieś sama( tzn niekoniecznie jak palec ale bez Lubego Misiaczka) ale "od dziś nie jesteśmy razem, za tydzień do siebie wracamy" jest dla mnie czymś.. no nie wiem..

Powiem tylko że osobiście nie upatrywałabym w tym rozwiązania problemu i nie zdecydowałabym się. Ale Ty to Ty.

Powodzenia

Posted

ktos na tym forum powiedział, że przyzwyczajenie to tez rodzaj miłości, może to jest prawda....Ale tak się dziwnie dzieje,że po jakimś czasie, w związku cos ulatuje........A szkoda :cry:

Posted
ktos na tym forum powiedział, że przyzwyczajenie to tez rodzaj miłości, może to jest prawda....Ale tak się dziwnie dzieje,że po jakimś czasie, w związku cos ulatuje........A szkoda :cry:
Szkoda, szkodą, ale to normalna kolej rzeczy. Wiecznie nie może być pięknie i kolorowo - wraz z upływem dni, miesięcy, lat - poznajemy siebie coraz bardziej. Wydaje nam się, że wszystko już wiemy o naszej drugiej połówce, aż tu nagle któregoś pięknego dnia, jak grom z jasnego nieba spada na nas nowa informacja/doświadczenie. Nie koniecznie musi być ono dla nas korzystne. Wraz ze wzrostem wspólnie przeżytego czasu nawarstwiają się również i problemy, co też jest przyczyną kłótni. Najważniejsze jednak jest to, by akceptować i szanować siebie nawzajem. Podobno miłość jest niezniszczalna, dlatego czy problemy, czy rutyna - nie jest w stanie jej przezwyciężyć. Wierzmy w to i pielęgnujmy swoje uczucia, bo miłość to coś naprawde niezwykłego.
Posted

Wydaje mi się dziwne liczenie tego ile trwa uczucie. To jasne, że miłość nie jest cały czas taka sama, ponieważ jakby to ująć ewoluuje i właśnie w tych późniejszych etapach dobrze widać czy to prawdziwe uczucie do osoby z którą chcemy być cały czas, czy to tylko chwilowe zauroczenie mające na celu zapewnienie nam krótkotrwałej przygody, a po jej przeminięciu dostrzeżenie, że do swojego partnera za wiele się tak naprawdę nie czuje.

Po za tym po 9 miesiącach miłość nie dość, że nie musi wygasać to można czasem zobaczyć nawet jej owoc :wink: .

biomehanika
Posted
9 miesiecy to wcale nie jest krotko

to bardzo krótko. miłość jest miłośc i nie ma mowy zeby wygasła!