Jump to content

Seks po 18?


neszika

Recommended Posts

Seks z Polakiem poniżej 18 roku życia ma być zabroniony - tak chce rzecznik praw dziecka Ewa Sowińska. Kontrowersyjna rzeczniczka uważa, że obecna granica wieku, 15 lat, jest zbyt niska.

Więcej tu: http://wiadomosci.wp.pl/kat,50316,wid,9 ... omosc.html

Co o tym myślicie? Bo jak dla mnie to jest bez sensu... Bo po pierwsze przecież nie będą pukać każdemu do drzwi i sprawdzać, czy sie kochają i ile mają lat... Poza tym i tak Ci, którzy chcę uprawiać seks, będą to robić bez względu na prawo. I czy przypadkiem ta Pani nie powinna zajmować się bardziej ważnymi sprawami?

Link to comment

Cóz pani Sowińska postawiła sobie chyba za punkt honoru ośmieszenie swojego urzędu, po życiu seksualnym teletubisiów, pomysł równiebezsensowny co śmieszny, o tym, że watpliwy prawnie nie wspominajać.

Pani rzecznik powinna wziąc sie do pracy, albo zrezygnować.

Link to comment

A najgorsze jest to, że jeszcze 3 lata będzie na swoim miejscu. Chyba, że panowie i panie posłowie zmienią ustawę w co szczerze wątpię

Link to comment

czy ona ma jakiś problem?

widziałam dzisiaj w wiadomościach, absurd jakiś. nie wiem jak niby chcą w tym wypadku `strzec prawa`, będą nam do łóżek zaglądać? robić naloty na nasze sypialnie? może wpadną, zrobią kocioł jak III rzesza i do pierdla nieletnich.

ta pani powinna zmienić lekarza... oO

Link to comment

Spokojnie, to i tak nie przejdzie. Co prawda Polska krajem absurdów nie na darmo się zwie, aczkolwiek nawet jeśli taka głupota by została uchwalona i weszła w życie, to ciężko będzie w jakikolwiek sposób ją wyegzekwować.

Link to comment

To jest totalnym absurdem. Jeżeli pani Sowińska pozostanie na swoim stanowisku możemy spodziewać się podobnych rewelacji bo z doświadczenia wiadomo, że lubi zaskakiwać. Według mnie wymyśla takie rzeczy bo myśli, że spotka się to z aprobatą moherów i zostanie wyciągnięta na piedestał,albo po prost chce zaistnieć w mediach a żadne mądre pomysły nie przychodzą jej do głowy i ogłasza takie bzdury, jeszcze inna opcja to chce aby było o tym głośno ażeby nie posadzono jej o to, że nic nie robi. Żal...

Link to comment

Sowińska ma sporo pomysłów tylko wszystkie poronione. Gdyby to przeszło to wyobraźcie sobie ile nastolatków siedziało by w wiezieniach. A gdy sypiają ze sobą dwie niepełnoletnie osoby to kogo ukarzą oboje?

Link to comment

Nie sądzę, aby kolejny poroniony pomysł pani Sowińskiej spotkał się z uznaniem.

Seks to indywidualna sprawa każdego z nas. W przypadku osób niepełnoletnich - również i rodziców. I to oni w rzeczy samej powinni zająć się wychowywaniem seksualnym swoich dzieci. Nie pani Sowińska, nie pan Lepper, nie ktoś z kim w ogóle nie mamy doczynienia.

Tylko tego brakuje - by włażono z butami w nasze życie. I co więcej - intymne.

Link to comment

Według mnie kompletna paranoja, ale marszałek sejmu sprzeciwia się wprowadzenia tej "ustawy" i zapewne większość polityków sprzeciwi się Sowińskiej.

przecież nie będą pukać każdemu do drzwi i sprawdzać, czy sie kochają i ile mają lat

Według mnie problem Ewy Sowińskiej tkwi w czymś innym - ciąże niepełnoletnich dziewczyn.

Link to comment

bezsensu....Ta granica jest niska 15 lat...ja bym ją zawyzyła do 16 roku zycia....niby rok ale w rozwoju jest bardzo duży...Ale na co od 18 roku bez sensu....

Link to comment
bezsensu....Ta granica jest niska 15 lat...ja bym ją zawyzyła do 16 roku zycia....niby rok ale w rozwoju jest bardzo duży...Ale na co od 18 roku bez sensu....

Zwróciłaś uwagę na ważną rzecz i zmuszona jestem podpisać się pod nią. Rok, a różnica ogromna.

Link to comment
Incomprehensible

kokieteria ma rację i claudynka też, według mnie. ;)

Ten nowy pomysł zapewne miałby na celu zapobiec w jakiejś mierze nieplanowanym ciążom nastolatek. Coraz więcej młodych dziewcząt "wpada" i władze chwytają się każdego pomysłu, aby to zahamować. Jednak moim zdaniem to nie przejdzie. Jeśli dzieciaki zechcą uprawiać seks, będą to robić i żadna pani Sowińska nie będzie im tego zabraniać. A nawet, jeśli będzie, to one nie będą się tym przejmować. Teraz granica jest do 15. roku życia, i co? I spójrzmy, jak wiele osób jeszcze przed 15-tką zachodzi w ciążę.

Link to comment

niech ona wkońcu weźmie się za prawdziwą pracę a nie za rzucanie byle pomysłów które ciągle ośmieszają ten urząd. No ale czego się spodziewać po osobie która zajęła 3.miejsce w amerykańskiej liście 'Idioty roku' Washington Post..

Link to comment
Dziewczyna92
Co o tym myślicie? Bo jak dla mnie to jest bez sensu

Zgadzam się w 100%. Przeciez nikt nie będzie na ulicy pytał "ile masz lat? a przespałaś sie już z chłopakiem/ dziewczyną?"

Poza tym i tak Ci, którzy chcę uprawiać seks, będą to robić bez względu na prawo. I czy przypadkiem ta Pani nie powinna zajmować się bardziej ważnymi sprawami?

Racja. A jest wiele ważniejszych spraw dla rzecznika praw dziecka, np. rodziny patologiczne...

Link to comment

Racja...tak i tak Ci ktorzy chca uprawiac seks przed 18-tka to beda uprawiac. Co??? Pani minister bedzie chodziła i sprawdzała wiek???

Sa wazniejsze sprawy niz takie zakazy.

Link to comment
Zwróciłaś uwagę na ważną rzecz i zmuszona jestem podpisać się pod nią. Rok, a różnica ogromna.

A dlaczego zmuszona ??:P Az tak bardzo mnie nie lubisz??;)

Link to comment
Zwróciłaś uwagę na ważną rzecz i zmuszona jestem podpisać się pod nią. Rok, a różnica ogromna.

A dlaczego zmuszona ??:P Az tak bardzo mnie nie lubisz??;)

Oh Kath, chwilowe zawieszenie - nie mogłam znaleźć słowa, a Ty od razy z podejrzeniami ;)

No ale czego się spodziewać po osobie która zajęła 3.miejsce w amerykańskiej liście 'Idioty roku' Washington Post..

Dokładnie. Żal serce ściska, że w jakimkolwiek stopniu reprezentuje Nasz naród.

Incomprehensible wspomniała o dziewczynach, które zachodzą w ciążę poniżej piętnastego roku życia - i takie się zdarzają i jest ich coraz więcej. Ale ani my ani pani Sowińska nic na to nie poradzi, więc po co dodatkowo podnosić poprzeczkę o trzy lata? Zakazany owoc smakuje najlepiej. Ewa - i o takich rzeczach zapomina...

Link to comment

Również uważam, że ten rok mógłby wiele zdziałać, ale dlaczego pani minister nie postara się o lepsze wychowanie seksualne dzieci tylko od razu proponuje zakazy czy ograniczenia.

Link to comment
Incomprehensible
ale dlaczego pani minister nie postara się o lepsze wychowanie seksualne dzieci tylko od razu proponuje zakazy czy ograniczenia

No bo Polska to wciąż teoretycznie katolicki kraj, więc seks przed ślubem jest "be". A już szczególnie "be" jest seks w nastoletnim wieku.

-.-

Takie rozumowanie.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • Zielona.
 • Najnowsze posty

  • yiliyane
   Odpowiedziałam w pierwszym   Wyznaczam teraz @Vertigos i @Anarchist, a tematy to:  
  • yiliyane
   Już dawno nie byłam u lekarza państwowego. Nie chodzę za często do lekarzy, ale jak już idę, to raczej prywatnie. Prędzej człowiek umrze niż doczeka się wizyty na NFZ. Pół roku czekania na wizytę u lekarza rodzinnego, potem co najmniej półtora roku na wizytę u specjalisty. NFZ "opłaca się" tylko przy bardzo drogim leczeniu i takim, które może być odwleczone w czasie. Jeżeli jest pilna potrzeba wizyty u lekarza, zrobienia badań i postawienia diagnozy, to w naszym pięknym kraju takie są realia, że się człowiek tej wizyty państwowo nie doczeka. Powinien być państwowy, plus oczywiście możliwość otwarcia i prowadzenia prywatnych klinik i gabinetów. Całkowicie płatna służba zdrowia prowadziłaby do tego co jest w Stanach - że za byle wizytę z katarem dostajesz rachunek na tysiąc dolarów, w efekcie czego na leczenie stać tylko najbogatszych. Nie. Jak już wspomniałam, całkowicie wolny rynek w przypadku służby zdrowia spowodowałby, że większość ludzi de facto straciłaby możliwość leczenia się, bo nie byłoby ich na to stać. Teraz za wizytę u specjalisty płacisz, powiedzmy, 200 zł. To i tak dużo i wiele osób na to nie stać. Ale wyobraźmy sobie byle wizytę za 2 tysiące. Nie chcielibyśmy takiej sytuacji.
  • Kerosine
   @Gloria i @yiliyane, zapraszam  
  • yiliyane
   Nie. Nie mam takiej potrzeby. Stosuję filtry tylko na intensywne letnie słońce, a i też nie zawsze. Słońce rzadko mnie parzy. Ratują mnie włoskie geny Nie. Właściwie tylko na początku lata, kiedy skóra jest jeszcze zupełnie nieopalona po zimie, muszę uważać. W ten sposób trochę mnie przypiekło w czerwcu, kiedy byłam w termach (w Polsce) na świeżym powietrzu. Z kolei jak byłam teraz we wrześniu na Teneryfie, to w ogóle się nie smarowałam i nic mi nie było - bo skóra już się przyzwyczaiła do słońca. Opalanie się nie jest niczym złym, o ile robi się to z umiarem. Spiekanie się na raka, leżąc od rana do wieczora plackiem na plaży to zdecydowanie zły pomysł. Podobnie jak chodzenie na solarium. Ale lekka, naturalna opalenizna, która tworzy się latem, nie jest niezdrowa. Zupełnie nie wystawiając skóry na światło słoneczne blokuje się dopływ witamy D3. Kiedyś więcej się smarowałam kremami z filtrem i unikałam słońca i efektem było stężenie witaminy D3 na poziomie 7 ng/ml (gdzie norma to 31-50 ng/ml, a mój wynik uznawany jest za ciężki niedobór). Więc, jak we wszystkim, trzeba umieć znaleźć złoty środek. Może nie nazwałabym tego obawą, ale nie przepadam za efektami długiego siedzenia przed urządzeniami elektronicznymi. Najczęściej skutkuje to u mnie bólem głowy, silniejszym niż zazwyczaj.
  • yiliyane
   Nie mogłabym oddawać krwi, nawet gdybym bardzo chciała. Ze względu na problemy zdrowotne moja krew nie zostałaby przyjęta. Poza tym nie sądzę, żeby mój organizm zniósłby taki ubytek krwi. Przy krwiodawstwie pobiera się aż 450 ml krwi, co trwa 5-8 minut. Do morfologii pobiera się podobno do 5 ml krwi, a mnie już zdarzyło się raz zemdleć (spadek cukru najprawdopodobniej, spowodowany utratą krwi i byciem wiele godzin na czczo), wielokrotnie też robiło mi się słabo lub też mdliło mnie, ale poza tym obyło się bez większych konsekwencji. Tak więc w moim przypadku bycie dawcą krwi odpada.
 • Recent Status Updates

  • Anarchist

   Anarchist

   Och, te remonty w mieście, nie widać końca :C 
   · 2 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   Więcej czasu potrzebne od zaraz! :/
   · 2 replies
  • NYC

   NYC  »  Martusiaaaaaa92

   Odpisałam;)
   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Z okazji dzisiejszego święta - ku przypomnieniu, że pokochanie drugiego człowieka [przynajmniej tym zdrowym rodzajem miłości] jest niemożliwe bez uprzedniego przynajmniej zaakceptowania i uszanowania samego siebie, a każdy z nas już na starcie jest kompletną całością, nie zaś czyjąkolwiek połówką 
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Dziś tak bardziej...
   Zimowo. O.
   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Kerosine
   Kerosine
   2
  2. 2
   Anarchist
   Anarchist
   1
  3. 3
   Gloria
   Gloria
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  9 posts
  yiliyane
  yiliyane
  6 posts
  Anarchist
  Anarchist
  2 posts
  trombalski300
  trombalski300
  1 post
  Celt
  Celt
  1 post
  Gloria
  Gloria
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  40 posts
  Anarchist
  Anarchist
  38 posts
  yiliyane
  yiliyane
  19 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  816 posts
  yiliyane
  yiliyane
  705 posts
  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  637 posts
×
×
 • Create New...