Jump to content

Seks po 18?


neszika

Recommended Posts

Seks z Polakiem poniżej 18 roku życia ma być zabroniony - tak chce rzecznik praw dziecka Ewa Sowińska. Kontrowersyjna rzeczniczka uważa, że obecna granica wieku, 15 lat, jest zbyt niska.

Więcej tu: http://wiadomosci.wp.pl/kat,50316,wid,9 ... omosc.html

Co o tym myślicie? Bo jak dla mnie to jest bez sensu... Bo po pierwsze przecież nie będą pukać każdemu do drzwi i sprawdzać, czy sie kochają i ile mają lat... Poza tym i tak Ci, którzy chcę uprawiać seks, będą to robić bez względu na prawo. I czy przypadkiem ta Pani nie powinna zajmować się bardziej ważnymi sprawami?

Link to post

Cóz pani Sowińska postawiła sobie chyba za punkt honoru ośmieszenie swojego urzędu, po życiu seksualnym teletubisiów, pomysł równiebezsensowny co śmieszny, o tym, że watpliwy prawnie nie wspominajać.

Pani rzecznik powinna wziąc sie do pracy, albo zrezygnować.

Link to post
amethyst_fatale

Czekam tylko na zakaz oglądania Teletubisiów przed ukończeniem 18 roku życia ! To by było coś ! :D

Link to post

A najgorsze jest to, że jeszcze 3 lata będzie na swoim miejscu. Chyba, że panowie i panie posłowie zmienią ustawę w co szczerze wątpię

Link to post

czy ona ma jakiś problem?

widziałam dzisiaj w wiadomościach, absurd jakiś. nie wiem jak niby chcą w tym wypadku `strzec prawa`, będą nam do łóżek zaglądać? robić naloty na nasze sypialnie? może wpadną, zrobią kocioł jak III rzesza i do pierdla nieletnich.

ta pani powinna zmienić lekarza... oO

Link to post

Spokojnie, to i tak nie przejdzie. Co prawda Polska krajem absurdów nie na darmo się zwie, aczkolwiek nawet jeśli taka głupota by została uchwalona i weszła w życie, to ciężko będzie w jakikolwiek sposób ją wyegzekwować.

Link to post

Juz kombunuja,zeby jakos ta pania odwolac z tego stanowiska,wiec cos czuje,ze przepis nie zdazy wejsc w zycie ;)

Link to post

Pani Sowińska znów zaszalała.NIe długo wyleci z propozycją, aby zakazać jeść chipsów i batonów do 18r. życia. :D

Link to post

To jest totalnym absurdem. Jeżeli pani Sowińska pozostanie na swoim stanowisku możemy spodziewać się podobnych rewelacji bo z doświadczenia wiadomo, że lubi zaskakiwać. Według mnie wymyśla takie rzeczy bo myśli, że spotka się to z aprobatą moherów i zostanie wyciągnięta na piedestał,albo po prost chce zaistnieć w mediach a żadne mądre pomysły nie przychodzą jej do głowy i ogłasza takie bzdury, jeszcze inna opcja to chce aby było o tym głośno ażeby nie posadzono jej o to, że nic nie robi. Żal...

Link to post
Ereszkigal

Sowińska ma sporo pomysłów tylko wszystkie poronione. Gdyby to przeszło to wyobraźcie sobie ile nastolatków siedziało by w wiezieniach. A gdy sypiają ze sobą dwie niepełnoletnie osoby to kogo ukarzą oboje?

Link to post
Kokieteria

Nie sądzę, aby kolejny poroniony pomysł pani Sowińskiej spotkał się z uznaniem.

Seks to indywidualna sprawa każdego z nas. W przypadku osób niepełnoletnich - również i rodziców. I to oni w rzeczy samej powinni zająć się wychowywaniem seksualnym swoich dzieci. Nie pani Sowińska, nie pan Lepper, nie ktoś z kim w ogóle nie mamy doczynienia.

Tylko tego brakuje - by włażono z butami w nasze życie. I co więcej - intymne.

Link to post
Claudynka

Według mnie kompletna paranoja, ale marszałek sejmu sprzeciwia się wprowadzenia tej "ustawy" i zapewne większość polityków sprzeciwi się Sowińskiej.

przecież nie będą pukać każdemu do drzwi i sprawdzać, czy sie kochają i ile mają lat

Według mnie problem Ewy Sowińskiej tkwi w czymś innym - ciąże niepełnoletnich dziewczyn.

Link to post
Katharsis

bezsensu....Ta granica jest niska 15 lat...ja bym ją zawyzyła do 16 roku zycia....niby rok ale w rozwoju jest bardzo duży...Ale na co od 18 roku bez sensu....

Link to post
Kokieteria
bezsensu....Ta granica jest niska 15 lat...ja bym ją zawyzyła do 16 roku zycia....niby rok ale w rozwoju jest bardzo duży...Ale na co od 18 roku bez sensu....

Zwróciłaś uwagę na ważną rzecz i zmuszona jestem podpisać się pod nią. Rok, a różnica ogromna.

Link to post
Incomprehensible

kokieteria ma rację i claudynka też, według mnie. ;)

Ten nowy pomysł zapewne miałby na celu zapobiec w jakiejś mierze nieplanowanym ciążom nastolatek. Coraz więcej młodych dziewcząt "wpada" i władze chwytają się każdego pomysłu, aby to zahamować. Jednak moim zdaniem to nie przejdzie. Jeśli dzieciaki zechcą uprawiać seks, będą to robić i żadna pani Sowińska nie będzie im tego zabraniać. A nawet, jeśli będzie, to one nie będą się tym przejmować. Teraz granica jest do 15. roku życia, i co? I spójrzmy, jak wiele osób jeszcze przed 15-tką zachodzi w ciążę.

Link to post

niech ona wkońcu weźmie się za prawdziwą pracę a nie za rzucanie byle pomysłów które ciągle ośmieszają ten urząd. No ale czego się spodziewać po osobie która zajęła 3.miejsce w amerykańskiej liście 'Idioty roku' Washington Post..

Link to post
Dziewczyna92
Co o tym myślicie? Bo jak dla mnie to jest bez sensu

Zgadzam się w 100%. Przeciez nikt nie będzie na ulicy pytał "ile masz lat? a przespałaś sie już z chłopakiem/ dziewczyną?"

Poza tym i tak Ci, którzy chcę uprawiać seks, będą to robić bez względu na prawo. I czy przypadkiem ta Pani nie powinna zajmować się bardziej ważnymi sprawami?

Racja. A jest wiele ważniejszych spraw dla rzecznika praw dziecka, np. rodziny patologiczne...

Link to post

Racja...tak i tak Ci ktorzy chca uprawiac seks przed 18-tka to beda uprawiac. Co??? Pani minister bedzie chodziła i sprawdzała wiek???

Sa wazniejsze sprawy niz takie zakazy.

Link to post
Katharsis
Zwróciłaś uwagę na ważną rzecz i zmuszona jestem podpisać się pod nią. Rok, a różnica ogromna.

A dlaczego zmuszona ??:P Az tak bardzo mnie nie lubisz??;)

Link to post
Kokieteria
Zwróciłaś uwagę na ważną rzecz i zmuszona jestem podpisać się pod nią. Rok, a różnica ogromna.

A dlaczego zmuszona ??:P Az tak bardzo mnie nie lubisz??;)

Oh Kath, chwilowe zawieszenie - nie mogłam znaleźć słowa, a Ty od razy z podejrzeniami ;)

No ale czego się spodziewać po osobie która zajęła 3.miejsce w amerykańskiej liście 'Idioty roku' Washington Post..

Dokładnie. Żal serce ściska, że w jakimkolwiek stopniu reprezentuje Nasz naród.

Incomprehensible wspomniała o dziewczynach, które zachodzą w ciążę poniżej piętnastego roku życia - i takie się zdarzają i jest ich coraz więcej. Ale ani my ani pani Sowińska nic na to nie poradzi, więc po co dodatkowo podnosić poprzeczkę o trzy lata? Zakazany owoc smakuje najlepiej. Ewa - i o takich rzeczach zapomina...

Link to post
Ereszkigal

Również uważam, że ten rok mógłby wiele zdziałać, ale dlaczego pani minister nie postara się o lepsze wychowanie seksualne dzieci tylko od razu proponuje zakazy czy ograniczenia.

Link to post
Incomprehensible
ale dlaczego pani minister nie postara się o lepsze wychowanie seksualne dzieci tylko od razu proponuje zakazy czy ograniczenia

No bo Polska to wciąż teoretycznie katolicki kraj, więc seks przed ślubem jest "be". A już szczególnie "be" jest seks w nastoletnim wieku.

-.-

Takie rozumowanie.

Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • michaelowax3
   Dla mnie żaden tam status społeczny czy różowe albo zielone włosy nie świadczą o wartości. Myślę, że dla każdego z osobna co innego będzie definiować kogoś jako tego wartościowego. Dla mnie najważniejsze jest być sobą, nie udawać. Charakter, postępowanie, czyny, słowa - to może wpływać na to co o kimś będziemy myśleć i czy uznamy tę osobę wartościową. Choć to pojęcie jest chyba używane nad wyraz bo jednak wartościowy według słownika oznacza jakieś bogactwo. Podpisać pod to kogoś kto ma wiele zalet. Ale wartość określana raczej jako całokształt mówiąca o człowieku.
  • Shady-Lane90
   Pieniądze same w sobie nie dają szczęścia, ale bardzo mogą w szczęściu pomóc. To dzięki nim możemy się leczyć (gdyż na państwową służbę zdrowia w tym kraju nie ma co liczyć), możemy spełniać marzenia (oczywiście te, które da się spełnić za pomocą odpowiednich funduszy). Z drugiej jednak strony zbyt duża ilość gotówki potrafi uprzykrzyć życie. W naszym otoczeniu zaczynają się pojawiać fałszywe jednostki, które udają przyjaciół, chociaż tak naprawdę zależy im tylko na naszych pieniądzach. No i wiadomym jest, że nie wszystko da się kupić za pieniądze. 
  • holdem
   Moi pamiętają, i ja też pamiętam o ich. Za każdym  razem kupujemy sobie "sarkastyczne" prezenty np.: pluszowy jednorożec, ogromna rama do rozbitego lustra albo nunchako (nw jak to się pisze) z kiełbasy... Jest ciekawie,
  • Shady-Lane90
   Ale właśnie szanowna Pani całuśna postawiła sprawę jasno, że partner i dziecko mają być dla niej na równi. To tak nie działa. Kochający rodzic stawia swoje potomstwo ponad partnera. Choćby ten partner był drugim po Bogu.  Reszta argumentów - choćby trafnych - mało nas interesuje, gdyż takie rażące podejście do sprawy przyćmiło wszystko. Poza tym - autor postu pisał, że chadza razem z partnerką na zakupy itp. Nie jest więc tak, że to on sponsoruje zupełnie wszystko w tym związku. Co do wychowania dziecka i wtrącania się przez dziadków. Wybaczcie, ale ten związek trwa 8 miesięcy. Dziadkowie są dziadkami od urodzenia dziecka. To logiczne, że chcą dla wnuka jak najlepiej. Oczywiście zgadzam się, że autor postu powinien porozmawiać z partnerką o tym, co mu się nie podoba. Ale ABSOLUTNIE NIE MA PRAWA WYMAGAĆ, ABY KOBIETA STAWIAŁA GO NA RÓWNI Z DZIECKIEM, albo co gorsza ponad nim. 
  • holdem
   Witaj, co rozumiesz przez samorozwój? możesz to rozwinąć?
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Sis, dziś na Discovery Chanell o 21 będzie film dokumentalny o wypadku PKSu pod Gdańskiem w 1994 roku. Jedną z ocalałych osób z tego wypadku i uczestniczką tego programu będzie sąsiadka mojej ciotki, pani Sabina. W 2008 roku ją poznałem osobiście.
   Polecam ten odcinek jak i całą serię "Największe polskie katastrofy".
   · 4 replies
  • Kerosine
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Kalafior_Grozy

   Zapewne znasz sprawę zbiorowego samobójstwa w Jonestown (chociaż ja nazwałabym to zaplanowanym masowym zabójstwem). Nie wiem czy miałeś okazję słuchać taśmy z ostatnich minut sprzed całej tej katastrofy, więc podsyłam. Mrozi krew w żyłach, ale wiem, że jako fan spraw kryminalnych, powinieneś to przesłuchać. 
    
   · 13 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Pacz co dla Ciebie mam  
   https://www.youtube.com/channel/UCynFZm_tin-9SgtaupR6TIA
   https://www.youtube.com/channel/UC3FBrY3U9fQslzrGxq1jqhQ
   · 2 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   ...
   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Shady-Lane90
   Shady-Lane90
   22
  2. 2
   Aśika
   Aśika
   15
  3. 3
   WszyscyZginiemy
   WszyscyZginiemy
   13
  4. 4
   Markiz
   Markiz
   8
  5. 5
   NYC
   NYC
   8
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  76 posts
  holdem
  holdem
  54 posts
  WszyscyZginiemy
  WszyscyZginiemy
  45 posts
  NYC
  NYC
  37 posts
  Kerosine
  Kerosine
  37 posts
  Markiz
  Markiz
  36 posts
  michaelowax3
  michaelowax3
  26 posts
  Aśika
  Aśika
  24 posts
  Vertigos
  Vertigos
  18 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  233 posts
  WszyscyZginiemy
  WszyscyZginiemy
  217 posts
  Kerosine
  Kerosine
  136 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  1013 posts
  yiliyane
  yiliyane
  845 posts
  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  785 posts
×
×
 • Create New...