Jump to content

Cechy języka internetu - pomocy


astoreth

Recommended Posts

Posted

Piszę pracę maturalną na temat języka internetu i szukam sobie rekwizytów na tym forum, ale wiecie, nie ma tu cech charakterystycznych dla języka internetu :lol: Bez kitu, gdzie jak gdzie, ale na forach powinnam znaleźć to, czego szukam, a nie mogę. W końcu o nich piszę. Książka, którą czytałam chyba była przestarzała. Prosiłabym bardzo o udzielanie rad, co zrobić w tej sprawie, gdzie podane przeze mnie niżej cechy języka mogę znaleźć (linki) albo piszcie coś, aby z tymi cechami, to sobie skopiuje ekran (czy jak się to mówi) i będzie. ***Nie mogę znaleźć słów, których ważność (zamiast podkreślenia albo pogrubienia) została podkreślona zamykając je w ostre nawiasy albo gwiazdki oraz skrótowców (ofc,zw) *** Błagam, aby mi tego nie zamykajcie, bo nie zdam matury ...

Link to comment
Posted

Hm, może o emotach, buźkach itp? ;>

Mogą być chyba też te wyrażenia "jush", "sql", itp. :>

Link to comment
Posted

O emotach nawet nie pisałam, bo to jest łatwo znaleźć. Gorzej z tymi podkreśleniami :/ A te "sql" to właśnie skrótowiec. Właśnie czegoś takiego też szukam. Jakoś nie idzie mi jak na złość.

Link to comment
Posted
PiSaNiE W TeN SpOsÓb - cecha języka BlOgAsKóW. Jestem przekonana, że nie warto się tym przejmować, bo to po prostu niewygodne i nie przetrwa. Ani to szybkie w pisaniu - ani w odczycie, a takie innowacje sa z góry skazane na agonię. Zwykła zabawa literkami, która ma też swoje plusy - pozwala na wstępie zidentyfikować 90% BlOgAsKóW (niektóre blogaski ukryte, nie używają bowiem tej formy pisma).

Pomijanie spacji po kropce lub przecinku - tu zanalizuję dwie wersje tego zwyczaju.

Pierwsza wersja to pomijanie tych znaków na koniec akapitu tak, że brak spacji nie przeszkadza przy czytaniu. To pozornie nieszkodliwy zwyczaj, w rzeczywistości jednak będący udręką przy edycji tekstu. Dlatego ja jestem zwolenniczką stawiania spacji po każdej kropce - nawet tej kończącej akapit.

Druga wersja to pisanie bez użycia spacji po żadnym znaku interpunkcyjnym. Cóż... Jest to zjawisko, które ma swoje korzenie w języku SMS-owym, w którym każdy znak jest na wagę złota. Dlatego pomija się często w SMS-ach „bezwartościowe

Link to comment
Posted

Thx za info i pomoc :D Pozdro ;)

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • Nieprzenikniona
  • bardd
  • Love20
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • Nieprzenikniona
   A ja stanowczo polecam na pierwszy raz z sanah Szampan oraz etc (na disco) Duszki (uwielbiam):  
  • Pizzaro
   To był piękny tydzień pełen rodzinnych imprez, grillowania, niespodziewanych kajaków. A potem powrót do Wrocławia, odwiedziny wujka, cioci i kuzyna. Piątek wieczór kapitalny mecz żużlowy, a potem sobota pełna wrażeń, podróży rowerowych po Wro, czas pożegnań. Szkoda, że tak szybko mijają dobre chwile. 
  • Pizzaro
   Powiem tak - w takiej sytuacji na pewno wiele siedzi w Twojej głowie i jest następstwem pierwszych niepowodzeń. Jest duża szansa, że przy zmianie formy antykoncepcji z prezerwatyw na np. tabletki czy plastry coś może Ci się odblokować w głowie, jakiś podświadomy strach, niepewność itp. i te niekomfortowe sytuacje przeminą. Naprawdę u wielu osób tak było. Prozaiczne. I co ważne - nie możecie podchodzić do tego w ten sposób, że "za bardzo chcecie".  A może spróbujecie zrobić sobie całonocny maraton? Zobaczycie po jakim czasie będziecie w stanie dojść. 
  • Pizzaro
   Nigdzie nie napisałem, że mama może robić, co się jej tylko podoba, bo nie może. Jednak póki nie postępuje tak, że z prawnego punktu widzenia można by się do niej przyczepić to nikt jej niczego nie zarzuci. Co innego jak dziecko słyszy jednoznaczne odgłosy zza ściany czy jest narażane na widok roznegliżowanych kochasiów mamy. 
  • Pizzaro
   Powiem tak - na żywo wychodzi dużo lepiej niż w wersji studyjnej ale wiadomo - jako "Psychofan" nie mogę powiedzieć inaczej, więc polecam przekonać się na własne uszy już 29 lipca we Wro ^^ Warto nadrobić, nawet z czystej ciekawości, jeśli to będzie spotkanie na chwilę   Ogólnie to polecałbym od przesłuchania pierwszych piosenek z pierwszej EPki, czyli z Ja na imię niewidzialna mam. Jeśli mam polecić ogólnie jakieś jej piosenki to Cząstka, Idź, Anioły, Projekt nieznajomy nie kłamie, Oto cała ja, Piękno tej niechcianej, Pora roku zła, sen we śnie, Czesława, Tęsknię sobie, To koniec. Szkoda, że duszków nie zaśpiewała jeszcze na żywo
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Kerosine
   Kerosine
   5
  2. 2
   yiliyane
   yiliyane
   3
  3. 3
   Gloria
   Gloria
   2
  4. 4
   Nieprzenikniona
   Nieprzenikniona
   2
  5. 5
   rotting_humanoid
   rotting_humanoid
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  16 posts
  Nieprzenikniona
  Nieprzenikniona
  8 posts
  Vatslav
  Vatslav
  5 posts
  Cranche
  Cranche
  5 posts
  types
  types
  4 posts
  yiliyane
  yiliyane
  4 posts
  Gloria
  Gloria
  4 posts
  Pizzaro
  Pizzaro
  4 posts
  Gustaw
  Gustaw
  4 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  73 posts
  yiliyane
  yiliyane
  63 posts
  patolove
  patolove
  51 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  478 posts
  yiliyane
  yiliyane
  445 posts
  wardrum
  wardrum
  162 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up