• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Sign in to follow this  
Followers0
Katharsis

Co zrobić kiedy lekarz narusza Twoją godność?!

Recommended Posts

Postanowiłam o tym napisać. Sprawa ta dotyczy głównie kobiet, które np chodzą do ginekologa, który jest mężczyzną i robi więcej niż powinnien. Znalazłam nawet instytucje, które w takich przypadkach mogą pomóc.

Jeżeli podczas badania zachowanie lekarza bedzie naruszało Twoją godność zgłoś to!

1. Mozna napisać do Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Lekarzy. Znajduje się przy każdej Okręgowej Izbie Lekarskiej.

Adresy izb znajdziesz na http://www.nil.org.pl

2. Drugim rozwiązaniem jest policja.

3. Jeśli potrzebujesz pomocy psychologicznej zadzwoń do telefonu Zaufania " Stop przemocy" przy Centrum Praw Kobiet ( 0 22 621 35 37 )

Dlaczego to robią:

Dowiedziono że ponad 5% lekarzy dotyka swoich pacjentek w sposób niestosowny, albo robi sobie nizbyt wybredne żarty czy umawia sie na spotkania, które maja podtekst seksualny, choc zasady etyki lekarskiej tego zabraniają!

Zwykli ludzie ( nielekarze) tez mają do takich zachowań skłonności, ale lekarze zwłaszcza lekarze rodzinni i ginekolodzy, maja ku temu więcej sposobności.

Początkujący lekarze maja zaburzoną, narcystyczną osobowość, co powoduje, że we własnym odczuciu sa kimś wyjątkowym i dlatego moga wykorzystywan innych ludzi. Traktują swoich pacjentów przedmiotowo.

Na baczności powinny się miec młode dziewczyny bo to im grozi największe niebezpieczeństwo, ponieważ są bardziej atrakcyjne i byc może bardziej ufne.

Co dalej...

Umawiając się na kolejną wizytę do lekarza, pamiętajmy, że tytuł doktora nauk medycznych nie moze uśpic naszej czujności i że gdy stwierdzimy iz zachowanie lekarza drastycznie odbiega od przyjętych norm nie bójmy sie tego zgłosić!

Lekarze nie róznią się niczym od innych ludzi!

Jak odróznić " zły dotyk" od tego profesjonalnego?

Podczas trwania zwróć uwagę, czy lekarz:

1. wyznacza wizytę na późniejsza porę niż zwyczajowe godziny pracy.

2. Opowiada Ci o swoim zyciu.

3. Wypytuje jak wygląda twoje zycie seksualne choć przyszłaś do niego ze zwichnięta kostką.

4. Nie wystawia rachunku za wizytę, choć nie prosiłaś o znizkę. w ten sposób chce wywołac wrażenie, że masz wobec niego zobowiązanie.

5. Nie wkada gumowych rękawiczek przed badaniem ginekologicznym

Jezu. Bez przesady. To nie poradnik, tylko forum. Może były 3, 4 najwyżej takie tematy, ale nie tyle zeby przyklejac wiadomosc o tym.

Ludzie, nie przesadzajmy.

Antykoncepcja - okej.

Objawy ciąży - okej.

Masturbacja - okej.

Ale po co więcej?

Jezu. Bez przesady. To nie poradnik, tylko forum. Może były 3, 4 najwyżej takie tematy, ale nie tyle zeby przyklejac wiadomosc o tym.

Ludzie, nie przesadzajmy.

Antykoncepcja - okej.

Objawy ciąży - okej.

Masturbacja - okej.

Ale po co więcej?

Nie wiem, czy ludzi kusi teraz oferta Kuby, czy chwila sławy, zeby zakładać kolejne tematy nie mające na celu dyskusji, tylko raczej formę poradnika.

Dla mnie- trochę pozbawione sensu, bo forum jest od dyskutowania, to nie broszurka informacyjna.

W pełni popieram Loly.

Racja..

Ten wyścig szczurów powoli mnie dobija. Ludzie, opanujcie się trochę. Możecie siedzieć cicho i udzielać się tam, gdzie macie coś konkretnego do powiedzenia, niż robić wielkie halo, zakładając coraz to durniejsze tematy. Tyle ode mnie.

Popieram, niedługo wszystkie tematy będa 'przypięte' a forum jak to napisała mała czarna stanie sie po prostu miejscem informacji, gdzie bedzie brak miejsca na dyskusje.

Nie rozumiem dlaczego robicie problem. Ja uważam, że jest to bardzo ważna sprawa i u nie ma o czym dyskutować. Forum miało się rozwijać...w internecie takich inf jest nie wiele a oo antykoncepcji i objawach ciązy jest mnóstwo! Pozatym propozycja Quby ma mało tu do znaczenia.

Ja uważam, że jest to bardzo ważna sprawa

Ty uważasz i okej.

Zrób o tym stronę.

My uważamy, że na forum nie jest to tak częstym problemem, żeby temat przyklejać i robić wielkie poradniki. Można pomóc doraźnie, jak ktoś będzie miał taki problem.

My uważamy, że na forum nie jest to tak częstym problemem, żeby temat przyklejać i robić wielkie poradniki.

przeciez Katharsis sama sobie nie przykleiła i nie przyklei (przynajmnie w tej chwili). W czym problem. Nie przyklejajcie albo odklejcie- ,acie taką możliwość przecież. Wy pilnujecie porządku. porozumcie sie przez PW albo nie wiem, zapytajcie kogoś jeszcze o opinie.,. nie wiem. Ale po co ta dyskusja się rozwija ? nie rozumiem. /Kurde i tym samym wzięłam udział w tym bajzlu ^^

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers0