Jump to content

Alkoholizm?!

aneczka01

Recommended Posts

Posted

Mam pewnien problem z moja mama ..

chodzi o to ze ona codzniennie kupuje sobie po 2 setki i oraz dwusetki i piwa(3-2 na dzien) i wipija potajemnie .. Boje sie ze moze popasc w alkoholizm a moze juz popadla?:(

Niee wiem cio zrobic .. ona zabrania mowic o tym tacie albo komukolwiek ..

Pomozcie ..

Posted

Koniecznie powiedz o tym tacie. Twoja mama po prostu chce aby nikt sie o tym nie dowiedział, ale mówiąc mu o całej sytuacji pomożesz jej. Pomożecie jej razem.

Posted

Nie chcę źle wróżyć, ale wydaje mi się, że już popadła w alkoholizm. Musisz o tym powiedzieć ojcu, bądź szczerze porozmawiać z mamą. Choć myślę iż ojcu powiedzieć trzeba- w końcu on najlepiej będzie wiedział jak porozmawiać z mamą i jakich argumentów użyć by przestała pić. Rozumiem, że jest to przykre, ale działać niestety trzeba, bo to prowadzi na dół...

Posted

Nie słuchaj jej. Jak dla mnei ona już popadła w alkoholizm. Powiedz o tym pedagogu w szkole, możesz tez pogadać z mamą. Ojcu też powiedz. Nie można tego ukrywać :|

Posted

Ciężka sprawa...

Może warto by się zastanowić, co mogło skłonić Twoją mamę do sięgania po alkohol :?: Może ma jakieś problemy :?: Jeśli ta sytuacja istnieje stosunkowo od niedawna, myślę, że nie powinnaś powiadamiać taty, a spróbować szczerze porozmawiać ze swoją mamą. Może to tylko chwilowy stan, który minie szybciej niż zaistniał. Natomiast jesli taki stan utrzymuje się już od dłuższego czasu, warto poszukać wsparcia u taty. Powodzenia :)

Posted
Powiedz o tym pedagogu w szkole

Nie sądze aby była tu konieczna rozmowa na ten temat ze szkolnym pedagogiem. Chyba, że tylko mi szkolny pedagog nie kojarzy się zbytnio z osobą skorą do pomocy. :roll:

Posted
September napisał(a):

Powiedz o tym pedagogu w szkole

Nie sądze aby była tu konieczna rozmowa na ten temat ze szkolnym pedagogiem. Chyba, że tylko mi szkolny pedagog nie kojarzy się zbytnio z osobą skorą do pomocy.

Mi również pedagog szkolny podobnie się kojarzy.... Poza tym po co łączyć sprawy szkolne z rodzinnymi, jesli już to umówić się na wizyte z jaakimś psychologiem...

Uważam, że mimo wszystko należy o tym poinformować Twojego Tatę. Ech a swoją drogą czemu Twój tata tego nie zauważa? Przecież alkohol idzie wyczuć.

Posted

pysiaa, uwierz niektórzy nie chcą czegoś zobaczyć. Może też być tak, że mama dobrze się maskuje z tym wszystkim, ponieważ:

wipija potajemnie
Posted

Irra, ale udawając, że nie ma problemu się go nie zwalczy, a sytuacja może pogarszac sie z dnia na dzien...

W jaki sposób może zamaskować zapach alkoholu wydobywający się z ust? Żuje gumę w łożku?

Posted

Dla mnie to też wydaje się dziwne, masz racje Irra 'niektórzy nie chcą czegos zobaczyc', później cierpi dziecko które szuka pomocy na forum.

Chyba, że taty nie ma często w domu, bo inaczej nawet pijąc potajemnie nie sądze aby było to tak niezauważalne.

Posted

Pysiaa, a jak Ty maskowałaś zapach alkoholu gdy wracałaś z imprezy gdy byłaś młodsza? Wystarczy coś zjeść i już łatwiej się ukryć.

Posted

A wygląd, nie trudno jest patrząc na twarz odróżnic trzeźwego od pijanego.

Posted

Eunika, racja choć widać iż z alkoholikami mało miałaś do czynienia. Alkoholik nie musi chodzić zalany w trupa, baa nie zatacza się jak jakiś menel z lewej do prawej jak na statku podczas sztormu. Większość wygląda i rozmawia normalnie, tak jakby była trzeźwa. Co prawda nie wyobrażam sobie jak ojciec mógł tego nie zauważyć, aczkolwiek gdy ktoś dobrze się z tym kryje jest to możliwe niestety..

Posted
Alkoholik nie musi chodzić zalany w trupa, baa nie zatacza się jak jakiś menel z lewej do prawej jak na statku podczas sztormu

Wiem o tym.

Ale po wypiciu widac, a juz na pewno widac to po żonie. Chyba, że po spożyciu alkoholu znikała do momentu wytrzeźwienia, chociaż w to wątpię bo trudno jest ukrywc takie rzeczy przed domownikami.

Posted

Właśnie nadal nie wiesz o czym piszę :wink: Chodzi o to, że póki alkoholik jedzie w cugu, to nie poznasz w większości przypadków, że pije-dopiero jak zacznie brakować mu alkoholu, bądź gdy zacznie pić do zalania się-wtedy dopiero widać. Natomiast taki przeciętny AA jest normalnie wyglądającym i zachowującym się człowiekiem(no za wyjątkiem chlapnięcia od czasu do czasu).

Posted
Pysiaa, a jak Ty maskowałaś zapach alkoholu gdy wracałaś z imprezy gdy byłaś młodsza?

Nie musiałam nigdy niczego maskować, bo nie pilam ;> i nie piję. Jedynie co to wino musujące zwane potocznie szampanem na sylwestra oraz pół piwa z okazji zdanego prawka, to cały alkohol w moim życiu ;>

Jednak mimo wszystko żonę powinno się znać i zauważyć jakąś zmianę, choćby w zachowaniu, więc zakładam że albo jest tak:

niektórzy nie chcą czegoś zobaczyć.
albo też :

taty nie ma często w domu
Posted

Ok, byc może masz racje, nie mam i nie miałam nigdy styczności z alkoholikami, chociaz mam mały problem alkoholowy w domu, ale nie jest to na pewno alkoholizm. Wyciagam wnioski z tego czego jestem często świadkiem ;)

lukaszek91_1991
Posted

moim zdaniem to trzeba by bylo porozmawiac z mama dlaczego to robi czyli pije. moze ma jakis problem ktory mozna rozwiazac i bedzie ok;]

Posted

Mam nadzieję, że mnie nie zrozumiecie źle, ale ja to znam w własnego doświadczenia. Mój ojciec jest alkoholikiem. Nie mieszkamy z nim z mamą juz od hmm.. 4? 5 lat? jakoś tak. Ale do rzeczy. Mówicie, że tata aneczki powinien to wyczuć. A może on pracuje na nocną zmianę? uwierzcie mi, że alkoholik potrafi ukryć swoje skłonności. A co do tego co powinna zrobić autorka tematu? Po pierwsze na pewno porozmawiać poważnie z mamą. A jak to nic nie da? (co całkiem możliwe) Może rzeczywiście pedagog pomógłby w tej sprawie. Oni znają ośrodki leczenia alkoholizmu w danej miejscowości. trzymam za Ciebie kciuki ;*

Posted

aneczka01, muszę zapytać czy Ty masz ojca? Sporo osób radziło Ci żebyś mu o tym powiedziała,a czy ktoś wziął pod uwagę to, że aneczka01, go nie mieć? Niemożliwym wydaje mi się to aby mąż nie zauważył tego skoro widzi to córka.

Aneczko twoja mam ma problem z alkoholem i to widać, ale nie można milczeć na ten temat. Wyobrażam sobie, że może to być dla Ciebie krępujące udać się z tym do psychologa więc może najpierw udaj się z tym do kogoś z rodziny.

Posted

Niee wiem cio zrobic .. ona zabrania mowic o tym tacie albo komukolwiek ..

maadziuuniaa
Posted

Trudna sytuacja. Możliwe, że Twoja mama już się uzależniła, ale próbuje oszukać siebie i innych, że tak nie jest. Radziłabym Ci z nią porozmawiać na spokojnie, zapytać jej dlaczego tak postępuje, co ją popycha do potajemnego picia alkoholu. Jeżeli to nic nie da, koniecznie powiedz tacie.

Posted

Alkoholizm w rodzinie to problem ktorego nie mozna lekcewazyc,ja i moja najblizsza rodzina puszczalismy "plazem" ojcu gdy ten zaczynal od trzech piw codziennie.Dzis jest nalogowym alkoholikiem z tego tez powodu zwolnili go z pracy i dzis jest wlasciwie nikim wystaje na kazdym rogu ulicy,pije najgorsze pomyje jakie sa dostepne w sklepie za grosze a utrzymuje sie z paru zlotych renty ktora ma zazwyczaj na 2-3 dni....Poczatkowo wszyscy winili jego za cale zlo i pjianstwo w domu ale gdyby tak cofnac sie w przeszlosc i przeanalizowac wszystko i wszystkich to nasuwa sie mysl ze tak naprawde wszyscy wokol niego byli obojetni gdy on zaczynal popadac w nalog,ktos mu na to pozwolil,ktos przymykal oko na jego wystepki dajac sobie glupia nadzieje ze jutro bedzie juz ok i ze on sie zmieni......wszyscy czekalismy i doczekalismy sie niepotrzebnego problemu ktoremu moznabyloby zapobiec.Jesli masz ojca w porzadku to prozmawiaj z nim o problemie mamy moze wspolnie znajdziecie jakies rozwiazanie tej sprawy, nie rob tego samego bledu co ja i moji najblizsi.Pozdro

Posted

ja uwązam, ze juz powinnes coś zrobic, zapisac mame na terapię...mój ojciec, z którym juz nie mieszkam a powodem byl alkohol jest alkoholikiem 9 lat...i im dłuzej tym trudniej cos z tym zroć.!

Posted

neszika, Mój błąd źle przeczytałam, w takim razie wydaje mi się to odrobinę dziwne, że tata nic nie zauważył.

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• dannonka
  • Najnowsze posty

• Love20
      @Gloria Myślę, że samotność i brak kontaktu z ludźmi sprawia, że tak ciągnę do tej osoby. Bardzo dobrze się z nim dogadywałam, chodziliśmy na długie spacery i zwiedzaliśmy różne zakątki miasta. Dużo się śmialiśmy i było mi z nim po prostu dobrze. Nie czułam się samotna w społeczeństwie. Właściwie zaczęło się od zajęć z nim na które uczęszczałam. Bardzo mi się spodobało jego poczucie humoru, podejście  do drugiego człowieka i kreatywność. 
    • Gloria
      Pomyśl także nad tym, jakie później przedmioty chciałbyś zdawać na maturze, a także co po maturze chciałbyś robić. Czy wybrany profil i przedmioty z nim związane przydadzą się w przyszłości... ?
    • Gloria
      Co Ci się właściwie w nim podoba... ?
    • Gloria
      Do maja 2023 r. jest jeszcze sporo czasu, więc masz możliwość znaleźć chwilę, aby wygospodarować czas na naukę. Pamiętam, że chciałem dobrze zdać maturę rozszerzoną z matematyki, a postanowiłem, że zacznę się uczyć dopiero kilka miesięcy przed maturą. Ostatecznie, z tej nauki mało co wyszło, a na rozszerzonej maturze w zasadzie nic nie napisałem. Natomiast jak do matury jest prawie rok to już można się przygotować... myślę, że najistotniejsze jest ustalenie planu działania (nauki).
    • Love20
      Witam serdecznie, Przyszedł czas na rozmowę. Tego dnia był bardzo uradowany... Otóż zapytałam się go co sądzi o naszej znajomości. Odparł, że raczej przyjacielsko, mamy wspólne tematy, dobrze ale nic więcej.  Ja mu odpowiedziałam, że musimy się przestać widywać bo czuję do niego coś więcej niż tylko przyjaźń. Na koniec spotkania było przytulenia i koniec spotkań. Teraz tego żałuję, tęskne za nim bardzo, czuję pustkę i samotność. Miałam tylko jego jeśli chodzi o zaufaną  znajomość. Z drugiej strony troszkę czuję gniew. Nie wiem co mu chodziło po głowie... Myślę, że troszkę traktował mnie jak jedną z opcji do spędzenia czasu. On był u mnie kilka razy w domu a ja jak chciałam go odwieźć to zawsze się wykręcał i nawet w jego strony nie chodziliśmy.  Gdy podczas ostatniego spotkania zadzwoniła jego mama on nawet nie powiedział prawdy gdzie jest a wręcz ja okłamał, że dopiero wychodzi z pracy. Myślę, że ta znajomość go chyba przytłaczała. On wyjeżdża za kilka miesięcy do innego miasta. Te uczucie do niego jest tak silne. Dopiero minął tydzień od ostatniego spotkania. Dać sobie czas? 
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 4 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      Kerosine