Sign in to follow this  
Followers0
MacGyver

Rozpoznawanie odmian muzyki elektronicznej

Recommended Posts

trzeba być jakims już nie powiem czym zeby house od trance nie odróżnic! to samo w oczy a raczej uszy się rzuca!

Eeee... house jest mniej hipnotyczny i wykorzystuje klasyczne intrumenty...? :P

Więc jesteś skończoną ignorantką, i przykro mi z twojego powodu.

A Ty odróżnisz mi cwaniaczku death metal od black metalu? Nie? Ty skończony ignorancie!

Więc jesteś skończoną ignorantką, i przykro mi z twojego powodu.

A Ty odróżnisz mi cwaniaczku death metal od black metalu? Nie? Ty skończony ignorancie!

No pewnie, że odróżnię ! :lol:

Jeżeli ktoś pisze (kieruje tego posta do pewnej pani), że jak ktoś słucha muzyki to wie co słucha, i na gatunkach się zna ; tzn. Umie określić każdy utwór - To serdecznie pozdrawiam. Słowem wstępu: Jest tak dużo odmian muzyki klubowej (to też elektronicznej), że nie w sposób jest dokładnie sklasyfikować każdy kawałek. Owszem zdarzają się czasami kawałki które jest prosto sklasyfikować - ale to nie reguła. Podam parę przykładów co by to nie było że jestem gołosłowny:

Filterheadz - Sunshine (Orginal mix)

Jedni nazywają to Tribal, inni Tech-trance, inni zaś Tribal-trance, Albo poprostu TECHNO. A jak wiemy chodzi nam o konkretne sklasyfikowanie...

Rachael Starr - To Forever (Moonbeam Remix)

Słyszałem głosy że to upfingTrance, obiło mi się też o uszy że zawiera delikatną nutę minimalu, rzekomo spokojne ale może progresywne?

Paul Kalkbrenner Gebrünn Gebrünn

ZAGADKA: A jak sklasyfikujecie ten kawałek?

jesli chodzi Ci o Kalkebrennera to odpowiedz jest prosta: minimal

jak wiadomo kazdy artysta ma swoj styl wiec w obrebie jednego gatunku brzmienia moga byc rozne i niektorym osobom ciezko jest okreslic jaki to gatunek, jednakze obowiazuja pewne zasady. niektorym minimal moze kojarzyc sie z troche ciezsza muzyka ale beda mieli na mysli minimal techno ktore jest dosc popularne ale powyzszy kawalek to tez minimal, nawet w muzyce klasycznej istnieje nurt minimalistyczny.

Ja widzę kolosalną różnicę pomiędzy house i trance, ale wszystko zależy od gatunku. Przy progressive house/ progressive trance często ta granica może się zacierać. W samych jednak szablonowych odmianach trance przejawia się pociągłymi dźwiękami, house lżejszym bitem.

House a trance to jest nic, znam ludzi, dla których techno i dubstep to jest to samo.

Mi wystarczy rozpoznawanie: fajna, nie -fajna :)

Pozdrawiam

ja polecam również stronę discogs.com - często przy opisie albumu można znaleźć informacje o gatunku i stylu utworów

poza tym - last.fm - tagi użytkowników mówią wszystko

Jeśli chodzi już o strony to bardziej wierzytelną stroną jest : beatport.com/ :)

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers0

• Who's Online (See full list)

• janek198
  • Recent Status Updates

• Shady-Lane90

Shady-Lane90  »  Kalafior_Grozy

Jak się nazywa ten większy dzyndzel, co się go zakłada na mniejszy dzyndzel przy słuchawkach? Takie to samo, ale większe braciszku.  
      · 1 reply
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Nie ma to jak świętować 30. rocznicę odzyskania wolności, która jeszcze nie przyszła.
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

· 0 replies
    • Borowy

Borowy

Witajcie, mam do Was ogromną prośbę... potrzebuje wypełnionych ankiet do badań naukowych... na koniec maja mam termin oddania. Temat Tabu - SEKSUALNOŚĆ, dlatego rodzice do których kierowałem tą ankietę nie chcą mi jej wypełniać, choć uważam, że nie ingeruję w ich życie intymne. 2 miesiące temu ankieta już istniała online, a dostałem tylko 4 odpowiedzi :c Zajmie od 5 do 10 minut. Prawie wszystkie zadania zamknięte.
      Musielibyście wcielić się w rodzica, który ma dziecko z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Ankieta jest oczywiście anonimowa.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc35FjqvALX9OYdkmC8p4LFMjfvp9sEyGFAuHiG6MCFurqWBQ/viewform?fbclid=IwAR0BBy3Clovc9HZH-pMkOzC8sUF6UJ-LuOPcDC2HSLdZsHL_dVYN5zb9mzE
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Czy posiadanie "judasza" w drzwiach to już antysemityzm?
      · 3 replies
    • janek198
      Jaki masz telefon ?
      BlackBerry Priv.
    • janek198
      Czy praca jest wyznacznikiem Waszego miejsca zamieszkania?
      Ja pracuję zdalnie, więc mogę mieszkać w jakimkolwiek mieście.
    • janek198
      Męski prezent
      Jak dla mnie, to perfum,książka,koszula albo narzędzia lub powerbank, są świetnym pomysłem na prezent.
    • natiii95
      anonimowa krótka ankieta POMOCY
      Cześć, mam na imię Natalia i jestem studentką studiów magisterskich na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.  Zwracam się do Was z wielką prośbą o wypełnienie przygotowanej przeze mnie krótkiej ankiety, która dotyczy aspiracji i systemu wartości młodych ludzi. Ankieta jest w pełni anonimowa, a Wasze odpowiedzi mogą mi pomóc przy pisaniu pracy magisterskiej   Poniżej zamieszczam link do strony, na której znajduje się ankieta:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfPbLCEi1N3wcekFnSV
    • natiii95
      anonimowa krótka ankieta POMOCY
      Cześć, mam na imię Natalia i jestem studentką studiów magisterskich na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.  Zwracam się do Was z wielką prośbą o wypełnienie przygotowanej przeze mnie krótkiej ankiety, która dotyczy aspiracji i systemu wartości młodych ludzi. Ankieta jest w pełni anonimowa, a Wasze odpowiedzi mogą mi pomóc przy pisaniu pracy magisterskiej   Poniżej zamieszczam link do strony, na której znajduje się ankieta:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfPbLCEi1N3wcekFnSV