MacGyver

Rozpoznawanie odmian muzyki elektronicznej

33 postów w tym temacie

trzeba być jakims już nie powiem czym zeby house od trance nie odróżnic! to samo w oczy a raczej uszy się rzuca!

Eeee... house jest mniej hipnotyczny i wykorzystuje klasyczne intrumenty...? :P

Więc jesteś skończoną ignorantką, i przykro mi z twojego powodu.

A Ty odróżnisz mi cwaniaczku death metal od black metalu? Nie? Ty skończony ignorancie!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Więc jesteś skończoną ignorantką, i przykro mi z twojego powodu.

A Ty odróżnisz mi cwaniaczku death metal od black metalu? Nie? Ty skończony ignorancie!

No pewnie, że odróżnię ! :lol:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jeżeli ktoś pisze (kieruje tego posta do pewnej pani), że jak ktoś słucha muzyki to wie co słucha, i na gatunkach się zna ; tzn. Umie określić każdy utwór - To serdecznie pozdrawiam. Słowem wstępu: Jest tak dużo odmian muzyki klubowej (to też elektronicznej), że nie w sposób jest dokładnie sklasyfikować każdy kawałek. Owszem zdarzają się czasami kawałki które jest prosto sklasyfikować - ale to nie reguła. Podam parę przykładów co by to nie było że jestem gołosłowny:

Filterheadz - Sunshine (Orginal mix)

Jedni nazywają to Tribal, inni Tech-trance, inni zaś Tribal-trance, Albo poprostu TECHNO. A jak wiemy chodzi nam o konkretne sklasyfikowanie...

Rachael Starr - To Forever (Moonbeam Remix)

Słyszałem głosy że to upfingTrance, obiło mi się też o uszy że zawiera delikatną nutę minimalu, rzekomo spokojne ale może progresywne?

Paul Kalkbrenner Gebrünn Gebrünn

ZAGADKA: A jak sklasyfikujecie ten kawałek?

jesli chodzi Ci o Kalkebrennera to odpowiedz jest prosta: minimal

jak wiadomo kazdy artysta ma swoj styl wiec w obrebie jednego gatunku brzmienia moga byc rozne i niektorym osobom ciezko jest okreslic jaki to gatunek, jednakze obowiazuja pewne zasady. niektorym minimal moze kojarzyc sie z troche ciezsza muzyka ale beda mieli na mysli minimal techno ktore jest dosc popularne ale powyzszy kawalek to tez minimal, nawet w muzyce klasycznej istnieje nurt minimalistyczny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja widzę kolosalną różnicę pomiędzy house i trance, ale wszystko zależy od gatunku. Przy progressive house/ progressive trance często ta granica może się zacierać. W samych jednak szablonowych odmianach trance przejawia się pociągłymi dźwiękami, house lżejszym bitem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ja polecam również stronę discogs.com - często przy opisie albumu można znaleźć informacje o gatunku i stylu utworów

poza tym - last.fm - tagi użytkowników mówią wszystko

Jeśli chodzi już o strony to bardziej wierzytelną stroną jest : beatport.com/ :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz