Jump to content

Sport - Polityka i Religia ?


Mexter

Recommended Posts

Posted

Nawiązując do niedawnej wypowiedzi Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) Piotra Nurowskiego, który powiedział że sportowcy manifestujący swoje przekonania polityczne podczas Igrzysk w Pekinie będą dyskwalifikowani, chciałbym zapytać was co myślicie o afiszowaniu się ze swoimi poglądami podczas ważnych wydarzeń sportowych, ale także w życiu codziennym sportowców.?

Czy głoszenie swoich przekonań politycznych, czy religijnych jest godne sportowców, którzy reprezentują swój kraj i są reprezentantami całego społeczeństwa na świecie. W Karcie Olimpijskiej są paragrafy mówiące o tym że demonstrowanie, swoich przekonań podczas igrzysk jest zabronione na obiektach olimpijskich, czyli wszystkie stadiony, wioska olimpijska i myślę że możemy podpisać również pod to wszystkie placówki publiczne, w których mogą przebywać sportowcy innych narodowości bądź kibice.Z drugiej strony człowiek, jest osobą wolną i ma jednak prawo do wolności przekonań politycznych jak i religijnych i znajdą się na pewno tacy, dla których Karta Olimpijska będzie miała mniejsze znaczenie, niż własne przekonania, bo to dobrze że człowiek umie walczyć o swoje i nie boi się demonstrować swojego wyznania oraz poparcia dla danego kręgu politycznego, jednak patrząc na to poprzez pryzmat Karty Olimpijskiej, każdy sportowiec, który decyduje się na reprezentowanie swojego kraju podczas zawodów sportowych powinien zawiesić na ten czas afiszowanie się ze swoimi przekonaniami, aby zawody miały czysty charakter, aby nikt nie poczuł się urażony postawą drugiej osoby. Ale.. dlaczego nie można tego połączyć ze sobą, aby wszystko współgrało? Przecież wielokrotnie przed rozpoczęciem zawodów jest tak zwana "minuta ciszy" podczas, której zawodnicy i kibice wspominają i oddają honory zmarłemu piłkarzowi czy ważnej osobistości i często wśród tych piłkarzy i kibiców są ludzie innego wyznania niż katolicy i mimo tego razem z innym szanują pamięć zmarłego bo ich religia uczy ich poszanowania dla innych wyznań. Wszystko to pozostaje, w kwestii danego sportowca, czy jego charakter pozwala mu choć na chwilę spuścić z tonu i uszanować stawiane mu zasady, czy wiara we własne przekonania zarówno polityczne jak i religijne jest silniejsza niż godne reprezentowanie swojego kraju na międzynarodowej arenie.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • bardd
  • Love20
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • Nieprzenikniona
   A ja stanowczo polecam na pierwszy raz z sanah Szampan oraz etc (na disco) Duszki (uwielbiam):  
  • Pizzaro
   To był piękny tydzień pełen rodzinnych imprez, grillowania, niespodziewanych kajaków. A potem powrót do Wrocławia, odwiedziny wujka, cioci i kuzyna. Piątek wieczór kapitalny mecz żużlowy, a potem sobota pełna wrażeń, podróży rowerowych po Wro, czas pożegnań. Szkoda, że tak szybko mijają dobre chwile. 
  • Pizzaro
   Powiem tak - w takiej sytuacji na pewno wiele siedzi w Twojej głowie i jest następstwem pierwszych niepowodzeń. Jest duża szansa, że przy zmianie formy antykoncepcji z prezerwatyw na np. tabletki czy plastry coś może Ci się odblokować w głowie, jakiś podświadomy strach, niepewność itp. i te niekomfortowe sytuacje przeminą. Naprawdę u wielu osób tak było. Prozaiczne. I co ważne - nie możecie podchodzić do tego w ten sposób, że "za bardzo chcecie".  A może spróbujecie zrobić sobie całonocny maraton? Zobaczycie po jakim czasie będziecie w stanie dojść. 
  • Pizzaro
   Nigdzie nie napisałem, że mama może robić, co się jej tylko podoba, bo nie może. Jednak póki nie postępuje tak, że z prawnego punktu widzenia można by się do niej przyczepić to nikt jej niczego nie zarzuci. Co innego jak dziecko słyszy jednoznaczne odgłosy zza ściany czy jest narażane na widok roznegliżowanych kochasiów mamy. 
  • Pizzaro
   Powiem tak - na żywo wychodzi dużo lepiej niż w wersji studyjnej ale wiadomo - jako "Psychofan" nie mogę powiedzieć inaczej, więc polecam przekonać się na własne uszy już 29 lipca we Wro ^^ Warto nadrobić, nawet z czystej ciekawości, jeśli to będzie spotkanie na chwilę   Ogólnie to polecałbym od przesłuchania pierwszych piosenek z pierwszej EPki, czyli z Ja na imię niewidzialna mam. Jeśli mam polecić ogólnie jakieś jej piosenki to Cząstka, Idź, Anioły, Projekt nieznajomy nie kłamie, Oto cała ja, Piękno tej niechcianej, Pora roku zła, sen we śnie, Czesława, Tęsknię sobie, To koniec. Szkoda, że duszków nie zaśpiewała jeszcze na żywo
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Kerosine
   Kerosine
   5
  2. 2
   yiliyane
   yiliyane
   3
  3. 3
   Gloria
   Gloria
   2
  4. 4
   Nieprzenikniona
   Nieprzenikniona
   2
  5. 5
   rotting_humanoid
   rotting_humanoid
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  16 posts
  Nieprzenikniona
  Nieprzenikniona
  8 posts
  Vatslav
  Vatslav
  5 posts
  Cranche
  Cranche
  5 posts
  types
  types
  4 posts
  yiliyane
  yiliyane
  4 posts
  Gloria
  Gloria
  4 posts
  Pizzaro
  Pizzaro
  4 posts
  Gustaw
  Gustaw
  4 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  73 posts
  yiliyane
  yiliyane
  63 posts
  patolove
  patolove
  51 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  478 posts
  yiliyane
  yiliyane
  445 posts
  wardrum
  wardrum
  162 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up