Jump to content

Podstawowe wiadomości na temat seksu


Katharsis

Recommended Posts

Posted

Postanowiliśmy z Irrą zająć się działem " seks, miłość i przyjaźń".

Zamieszczam dzisiaj podstawowe informację na temat seksu, aby uniknąć niepotrzebnych tematów. Są to informację ogólnikowe, aby kazdy mógł zrozumieć. Temat seksu jest bardzo szeroki dlatego można pisac i pisać np o gwałtach, prostytucji, samym seksie jako wyrazem miłosci itp itd. Jeżeli chcecie wiedziec wiecej proszę pytac a ja będę umieszczać odpowiedzi na te pytania. Jeśli będziemy wszyscy współpracować to przyszłym nowym użytkownikom będzie łatwiej na tym forum .;) Dziękuję i zapraszam do działania;)

Seks - (łac. sexus - łac.) w znaczeniu ogólnym oznacza całość życia erotycznego człowieka, w znaczeniu węższym i potocznym oznacza stosunek płciowy.

Stosunek płciowy może być zbliżeniem dwóch osób par heteroseksualnych ( kobieta + mężczyzna lub par homoseksualnych (kobieta+kobieta lub mężczyzna + mężczyzna)

Formy seksu:

Stosunek analny – polega na wprowadzaniu członka w odbyt partnera/partnerki. Ten rodzaj stosunku jest popularny wśród mężczyzn homoseksualistów,ale również u pewnego odsetka par heteroseksualnych.

Stosunek oralny – polega na pobudzaniu zewnętrznych narządów rodnych partnera/partnerki za pomocą ust i języka, co można też uznać za skrajny rodzaj pettingu.

Fisting - to rodzaj aktywności seksualnej polegający na penetracji pochwy lub odbytu za pomocą całej ręki. Płytki fisting oznacza wsunięcie dłoni po nadgarstek, głęboki – prawie do łokcia. Fisting bywa obecny w relacjach zarówno hetero- jak i homoseksualnych, ponadto płytki – również jako forma masturbacji.

Seks grupowy – zachowania seksualne, w których biorą udział więcej niż dwie osoby. Udział osoby trzeciej i następnych może polegać na obserwacji lub czynnym udziale. Seks, w którym uczestniczy jedna kobieta i więcej mężczyzn czasami jest nazywany gangbang. Seks grupowy może być uprawiany przez ludzi o wszystkich orientacjach seksualnych.

Ważne pojęcia dotyczące seksu, krótko zwięźle i na temat:

Masturbacja - pobudzanie własnych narządów płciowych w celu wywołania u siebie rozkoszy seksualnej.

Erekcja - inaczej wzwód jest to usztywnienie i powiększenie się narządu zbudowanego z tkanek jamistych w wyniku zwiększonego dopływu i zmniejszonego odpływu krwi z organu.

Petting - polega na pieszczeniu seksualnym drugiej osoby z pominięciem pełnego stosunku płciowego.

Orgazm - moment najsilniejszego podniecenia płciowego i towarzyszącego mu równie silnego uczucia rozkoszy, będący finałem stosunku płciowego, aktu masturbacji bądź innej formy zachowania seksualnego.

O czym należy pamiętać rozpoczynajać współżycie:

1. Antykoncepcja - jej brak moze spowodowac ciąże, zarażenie się chorobami np HIV, AIDS

2. Należy skorzystać z wizyty u ginekologa w przypadku kobiet.

3. Należy robić regularnie badania, które moga wykryc choroby weneryczne.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • Nieprzenikniona
   A ja stanowczo polecam na pierwszy raz z sanah Szampan oraz etc (na disco) Duszki (uwielbiam):  
  • Pizzaro
   To był piękny tydzień pełen rodzinnych imprez, grillowania, niespodziewanych kajaków. A potem powrót do Wrocławia, odwiedziny wujka, cioci i kuzyna. Piątek wieczór kapitalny mecz żużlowy, a potem sobota pełna wrażeń, podróży rowerowych po Wro, czas pożegnań. Szkoda, że tak szybko mijają dobre chwile. 
  • Pizzaro
   Powiem tak - w takiej sytuacji na pewno wiele siedzi w Twojej głowie i jest następstwem pierwszych niepowodzeń. Jest duża szansa, że przy zmianie formy antykoncepcji z prezerwatyw na np. tabletki czy plastry coś może Ci się odblokować w głowie, jakiś podświadomy strach, niepewność itp. i te niekomfortowe sytuacje przeminą. Naprawdę u wielu osób tak było. Prozaiczne. I co ważne - nie możecie podchodzić do tego w ten sposób, że "za bardzo chcecie".  A może spróbujecie zrobić sobie całonocny maraton? Zobaczycie po jakim czasie będziecie w stanie dojść. 
  • Pizzaro
   Nigdzie nie napisałem, że mama może robić, co się jej tylko podoba, bo nie może. Jednak póki nie postępuje tak, że z prawnego punktu widzenia można by się do niej przyczepić to nikt jej niczego nie zarzuci. Co innego jak dziecko słyszy jednoznaczne odgłosy zza ściany czy jest narażane na widok roznegliżowanych kochasiów mamy. 
  • Pizzaro
   Powiem tak - na żywo wychodzi dużo lepiej niż w wersji studyjnej ale wiadomo - jako "Psychofan" nie mogę powiedzieć inaczej, więc polecam przekonać się na własne uszy już 29 lipca we Wro ^^ Warto nadrobić, nawet z czystej ciekawości, jeśli to będzie spotkanie na chwilę   Ogólnie to polecałbym od przesłuchania pierwszych piosenek z pierwszej EPki, czyli z Ja na imię niewidzialna mam. Jeśli mam polecić ogólnie jakieś jej piosenki to Cząstka, Idź, Anioły, Projekt nieznajomy nie kłamie, Oto cała ja, Piękno tej niechcianej, Pora roku zła, sen we śnie, Czesława, Tęsknię sobie, To koniec. Szkoda, że duszków nie zaśpiewała jeszcze na żywo
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Kerosine
   Kerosine
   5
  2. 2
   yiliyane
   yiliyane
   3
  3. 3
   Gloria
   Gloria
   2
  4. 4
   Nieprzenikniona
   Nieprzenikniona
   2
  5. 5
   rotting_humanoid
   rotting_humanoid
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  16 posts
  Nieprzenikniona
  Nieprzenikniona
  8 posts
  Vatslav
  Vatslav
  5 posts
  Cranche
  Cranche
  5 posts
  types
  types
  4 posts
  yiliyane
  yiliyane
  4 posts
  Gloria
  Gloria
  4 posts
  Pizzaro
  Pizzaro
  4 posts
  Gustaw
  Gustaw
  4 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  73 posts
  yiliyane
  yiliyane
  63 posts
  patolove
  patolove
  51 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  478 posts
  yiliyane
  yiliyane
  445 posts
  wardrum
  wardrum
  162 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up