Jump to content

Nastoletni rodzice - powinności ojca dziecka

Bourne

Recommended Posts

Posted

Cały czas widzę tu tematy typu "ciąża w wieku 14 lat", "nastolatki w ciąży" etc. ale jakoś nigdy nie widziałem podobnego tematu. Przecież na takiego gościa też spada w pewnym stopniu odpowiedzialność za to dziecko. Wypowiedzcie się jak powinien zachować w takim momencie ten facet, co powinien robić, bo ta pewno też to w jakiś sposób przeżywa i jest to dla niego jakiś problem, a nie tylko dla samej matki.

Posted

"Facet"... Jeśli mowa o 14-, 15latku to słowo trochę na wyrost, nie sądzisz? ;)

Najczęściej ewakuuje się, znika, umywa ręcę. I ma łatwiej bo po chłopaku raczej nie widać, czy ostatnio współżył i czy aby nie będzie z tego ludzi. W sumie to dziwię się, że dziewczyny nie biorą takich za fraki i nie żądają testów na ojcostwo. Choćby dla zasady.

Często jeśli bardzo młoda dziewczyna zachodzi w ciążę i decyduje się usunąć, ojciec dziecka w ogóle nie zostaje uświadomiony, a to też nie fair.

Posted

No cóż, faceci są różni. Jeden pomoże, drugi nie będzie chciał znać.

Odpowiedzialność spada, ale niewielu bierze ją na siebie, zacznijmy od tego.

Posted

Chłopcy dojrzewają trochę później niż dziewczyny...

trochę? eh..:P

Fakt...dziewczyny w ciąży często nie mówią chłopakowi, żr to jego dziecko.

Najlepszym sposobem na uniknięcie takich sytuacji będzie niepchanie się na siłę do łóżka. Ludzie! macie czas;)

A jeśli nawet juz ktoś bardzo chce.. to jest coś takiego jak antykoncepcja, nie?

To duzo nie kosztuje, a baardzo pomaga;]

jesli chodzi o zachowanie się w takiej sytuacji... Trzeba pokazać, że jest sie facetem z jajami.

Wziąć na siebie odpowiedzialność. Taki mądry byłes w łóżku..to teraz tez bądź!

Guest Anonymous
Posted
Chłopacy

Chłopcy, jak już :roll:

A przypadki, w których ojciec dziecka popełnia samobójstwo? W jakim to ich świetle stawia? Większość okazuje się nieodpowiedzialnymi gówniarzami. Ale są tacy, którzy są przy swoim dziecku i matce swojego dziecka cały czas. A takich się szanuje. To wszystko zależy od nastawienia i od charakteru ojca. Więc nie ma co generalizować ;)

Posted

No cóż, większość chłopaków ucieka od obowiązku. Wzorową postawą byłoby uznanie dziecka, ślub z tą dziewczyną i wspólne wychowywanie dziecka. Ale taki związek szybko by się rozpadł, przynajmniej w większości przypadków. Tak więc moim zdaniem odpowiedniejsza byłaby pomoc finansowa.

Posted

najlepiej gdyby chciał pomóc i nie zostawiał dziewczyny samej. to chyba jednak rzadko sie zdarza ...

Posted

Kurcze, wypowiadają się same kobiety w tym temacie i to w taki sposób jakby wielokrotnie miały już styczność z tego typu przypadkami. Powiedzcie mi zatem gdzie zdobyłyście tak obszerną wiedzę na temat przedstawicieli płci męskiej w wieku nastoletnim, którzy zostają ojcami? Bo wątpię abyście były świadkami aż tak dużej liczby realnych przypadków by mieć prawo do uogólniania. No tak, jak zwykle media, problem w tym, że media z pokazują przede wszystkim to co się dzieje złego. Kogo by przecież interesował nastolatek, który poniósł pełną odpowiedzialność za swoje czyny, znacznie ciekawsza jest nastoletnia dziewczyna w ciąży, opuszczona przez tego złego mężczyznę i zmuszona do wiązania końca z końcem.

A przypadki, w których ojciec dziecka popełnia samobójstwo?

A przypadki w których meteoryt spada na dach domu ojca? Jaki jest cel w wyciąganiu jakiś przypadków 1 na 10000 skoro chodzi tutaj o obraz ogólny problemu?

vicious princess
Posted

a ja powiem ze znam kilku nastoletnich ojcow i wcale sie oni nie wykręcali od brania na siebie odpowiedzialnosci za to co sie stalo. wrecz przeciwnie, oni i ich rodziny pomagaja dziewczynie opiekowac sie dzieckiem jak tylko mogą. nie rozumiem takiego generalizowania.

Posted
Powiedzcie mi zatem gdzie zdobyłyście tak obszerną wiedzę na temat przedstawicieli płci męskiej w wieku nastoletnim, którzy zostają ojcami?

Z obserwacji przede wszystkim. Nie można generalizować, ale z własnej obserwacji móżna wyciągnąć częsciowe wnioski na temat zachowania się nastoletnich ojców. Bywa, że nie uciakają, gdzie pieprz rośnie. Jednak są i odpowiedzialni, którzy potrafią poniesc konsekwencje swojego czynu. Chciaż, gdyby nastolatek był tak naprawdę odpowiedzialny to po prostu zabezpieczyłby się.

Posted

Quizer, oprocz porownywania doswiadczen chyba mozna wyrazic swoje zdanie, poglady, podyskutowac na dany temat niekoniecznie majac jakakolwiek wiedze praktyczna o problemie? :roll: to w topicu o gwalcie maja sie wypowiadac tylko osoby zgwalcone albo ludzie, ktorzy podzielali cierpienie zgwalconych?

media od tego sa, zeby przyblizyc nieco zycie, problemy innych...zle wiadomosci, bo szokuja ludzi i wzrasta ogladalnosc, poza tym dlaczego zaraz ogolny obraz? zeby sprowadzic do stereotypu? no i co z tego, ze rzadki przypadek? podyskutowac nie mozna?

same kobiety

...

-.-

jak juz ktos wspomnial, wszystko zalezy od tego nastolatka, wychowanie ma tu wg mnie duze znaczenie. podswiadomie, ale jednak moze wziac przyklad z rodzicow (czasem niezbyt odpowiedzialnych).

Posted
Jaki jest cel w wyciąganiu jakiś przypadków 1 na 10000 skoro chodzi tutaj o obraz ogólny problemu?

Po to, żeby pokazać, że nie wszyscy uciekają albo pomagają.

Monika napisała, że nie chce generalizować.

Zawsze jest przecież trzecie wyjście.

Posted

Dużo zależy też od rodziców tego nastolatka. Bo co on sam może?

Posted

No widac za duzo mogl skoro zrobil dziecko...

Posted

Ja słyszałem o chłopaku który właśnie został ojcem w wieku 17 lat i matka dziecka zostawiła mu to dziecko pod opieką a sama wyjechała do innego miasta zwalniając się tym samym ze wszystkich obowiązków. Facet musi teraz pełnić obowiązki za obojga rodziców. Znalazł sobie prace, bo rodzice powiedzieli mu, ze jak zrobił to musi je teraz utrzymywać i teraz gościu musi pracować, uczyć się i jeszcze zajmować się maluchem. To jest taki przykład, że to nie zawsze faceci uciekają od odpowiedzialności, a na dziewczyny spada cała odpowiedzialność.

Posted
Najczęściej ewakuuje się, znika, umywa ręcę.

To raczej feministyczne, a przy okazji stereotypowe stwierdzenie.

I ma łatwiej bo po chłopaku raczej nie widać, czy ostatnio współżył i czy aby nie będzie z tego ludzi.

Nie tylko on zdecydował się na seks.

W sumie to dziwię się, że dziewczyny nie biorą takich za fraki i nie żądają testów na ojcostwo.

No właśnie. Nikt im tego nie broni.

Często jeśli bardzo młoda dziewczyna zachodzi w ciążę i decyduje się usunąć, ojciec dziecka w ogóle nie zostaje uświadomiony, a to też nie fair.

W stosunku do ojca.

Taki mądry byłes w łóżku..to teraz tez bądź!

To samo można powiedzieć o dziewczynach, które zachodzą w niechcianą ciążę.

No cóż, większość chłopaków ucieka od obowiązku.

Gruba przesada.

Wzorową postawą byłoby uznanie dziecka, ślub z tą dziewczyną i wspólne wychowywanie dziecka.

W wieku 14 lat?

No tak, jak zwykle media, problem w tym, że media z pokazują przede wszystkim to co się dzieje złego.

Jeśli ktoś sugeruje się mediami - respekt dla niego.

(nie jest to aluzja w Twoją stronę Quizer, chciałem tylko posłużyć się cytatem)

Chciaż, gdyby nastolatek był tak naprawdę odpowiedzialny to po prostu zabezpieczyłby się.

On powinien myśleć o zabezpieczeniu - prawda. Ona jednak też.

No widac za duzo mogl skoro zrobil dziecko...

Lol. N/C.

Posted

co do powyższej wypowiedzi...co do niektórych się przyznam punków...a co niektórych będę się sprzeczał. Prawda - twierdzenie na wprost że takowy ojciec umyje ręce jest błędne. Owszem, nie wszystkich od razów pociągnie do przekładania pieluch itd. ale duża część jednak to zrobi - ze względu na same dziecko, sumienie, poczucie obowiązku...może i nawet przez wpływ otoczenia (jeśli się dowie,szczególnie chodzi o rodziców). Ale prawda też jest że pewna część jednak ucieknie, przysłowiowo umyje ręce od całej sprawy... ale to już raczej sprawa z ich niedojrzałości i strachu przed wzięciem odpowiedzialności za sprawę (taaa... i tutaj się pokazuje ta cała odwaga cywilna..). Więc nie radziłbym wprost sugerować że każdy nastoletni ojciec to tchórz. (ja bym na przykład wziął odpowiedzialność ale zacznijmy od sedna - ja w wieku 15 lat nie latam za seksem - wg mnie w tym wieku tzn . "francuzik" i inne są wystarczającym maksymalnym zbliżeniem do swojego partnera. a po drugie - od czego są prezerwatywy, pigułki, kalendarzyki - choć nieskuteczne, i inne sposoby na antykoncepcję??.już wolałbym wybulić te kilka złociszy...heh)

co do chęci dziewczyn do zaciągania do łóżka - nie do końca z tym tak jest.oczywiście, pewien procent robi to w pełni świadomie, ale też część działa pod presją swojej połówki...z początku sie waha ale ich "ukochany" przekonuje ją po jakimś czasie.. wbrew ich woli. no i nie można zapomnieć o gwałtach i tym podobnych - ale w tym przypadku to raczej mały odsetek.

no i... właściwe... to jednak w dużej mierze masz racje. ONA też mogła pomyśleć o zabezpieczeniach... ale...z tym frakiem - może i część mogło tak zrobić, ale większości NIESTETY braknie odwagi - strach przed upokorzeniem, wstydem, odrzuceniem??nie wiem.

co do tego ślubu i reszty. masz racje. wg mnie ślub nie jest takie realny... ( choć możliwy, ale dopiero po kilku latach). ale uznanie dziecka i pomoc w jego wychowywaniu (no, wspólne to nie tak często ale zawsze kiedyś) to już jednak duży krok naprzód i pomoc dla takiej dziewczyny (głównie psychiczna pomoc)

i...

mógłbym tak długo dyskutować.ale już mi to przy brzydło.więc przestaję...mam nadzieję że ktoś przeczyta moje wypociny :>.

PS.może i uważacie ( nie którzy) że mogę sobie ględzić itd. ale głównie nie mam racji bo nastoletnim ojcem nie jestem itd. ale czy to coś zmienia??pogląd na sprawę będę miał taki sam... no i do tego dochodzi tak zwana wolność do wypowiedzi :).można się kłócić...ale mi się nie chce.

no.można długo dyskutować...ale i tak można tak podsumować w jednym - problemu by nie było gdyby zastosowali zabezpieczenia (pomijając to że w ogóle nie musieli uprawiać seksu, ale to szczegół) więc nie mam za dużo szacunku do takiego ojca (i matki też, ale to już zależy od sytuacji) za jego...raczej słabą wyobraźnię .i tyle

Posted

Myślę, że każdy by się początkowo przestraszył i to chyba nie ma wpływu na wiek jak się 'wpadnie'

(pomijając to że w ogóle nie musieli uprawiać seksu, ale to szczegół) więc nie mam za dużo szacunku do takiego ojca (i matki też, ale to już zależy od sytuacji)

Popieram , ale nie do końca, bo nie można kogoś skreślać za chwilę zapomnienia, ja bym raczej podziwiał za dojrzałość po fakcie (znaczy odpowiednie zachowanie).

Posted
ale duża część jednak to zrobi

Nie mówmy może duża czy mała. Będą zarówno tacy i tacy. Rozstrząsanie problemu "których jest więcej" to bezsens. Tym bardziej, że nikt nie ma na to jakichś specjalnych argumentów (np. danych statystycznych).

ale też część działa pod presją swojej połówki...z początku sie waha ale ich "ukochany" przekonuje ją po jakimś czasie.. wbrew ich woli.

Ok, nie wnikam czy seks jest pod wpływem przymusu czy też nie. Nawet jeśli dziewczyna nie chce to może dać ultimatum - "załóż gumkę, bo inaczej nici z tego". Nie mówię, że jest to wina tylko kobiet, ale także nie jest to wina tylko mężczyzn. Oboje w tym momencie dowalają - simple.

no i nie można zapomnieć o gwałtach i tym podobnych

Raczej można - tym bardziej, że nie o nich jest temat.

Zresztą nie słyszałem o 14-latku, który gwałci - chociaż różne rzeczy dzieją się teraz na świecie, so who know.

Poza tym dziwne by było żeby ojciec, który "zgwałcił" matkę został ojcem jej dziecka - w więzieniu.

Poza tym gwałty to zupełnie inne sprawa, nie na ten temat.

ONA też mogła pomyśleć o zabezpieczeniach...

IMO obaj muszą pomyśleć o zabezpieczeniu. Po prostu muszą.

głównie nie mam racji bo nastoletnim ojcem nie jestem

Nie musisz czegoś zaznać, aby mieć sporą wiedzę na ten temat. Gadasz od rzeczy, czuję, że ogarniasz.

problemu by nie było gdyby zastosowali zabezpieczenia

Ale nie zastosowali i problem jest. What now?

ja bym raczej podziwiał za dojrzałość po fakcie (znaczy odpowiednie zachowanie).

Podpisuję się pod tym obiema rękami.

Posted

To raczej feministyczne, a przy okazji stereotypowe stwierdzenie.

Feministyczne? Co ma feminizm do tego.

Z mojej strony niewiele. `Dziecko zrobiło dziecko` i się ulatnia.

Czysta logika `zniknę to nie będę miał problemów`. A gówno za przeproszeniem. Dziewczyna jeżeli nie usunie ciąży to się będzie męczyła i spieprzy sobie po części przyszłość. A facet? albo go będzie gryzło sumienie, albo będzie żył swoim światem nieświadom niczego.

Oczywiście, nie mówię tutaj o WSZYSTKICH, chociaż połowę mam na myśli.

Posted
Feministyczne? Co ma feminizm do tego.

Dyskryminacja płci męskiej, ot co.

`Dziecko zrobiło dziecko` i się ulatnia.

Where?

nie mówię tutaj o WSZYSTKICH, chociaż połowę mam na myśli.

Skąd takie dane, że akurat połowa?

Posted
Dyskryminacja płci męskiej, ot co.

Nie nazwała bym akurat tego dyskryminacją. Raczej bazowanie na tym co się we współczesnym świecie dzieje. Wiem, poglądy nieco stereotypowe, ale niektórzy sami sobie naważyli tego bigosu żeby tak sądzić. No i media tworzą taką hiperbolę, że o młodych ojcach trudno jest mieć inne zdanie.

Where?

Nie zauważyłam żeby było to forum anglojęzyczne?

Ucieka od dziewczyny. Odczepia od niej swój rzep i miesza się w tłum.

Skąd takie dane, że akurat połowa?

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałam o połowie. Nigdzie nie pisze, że są akie dane, tylko, że MAM NA MYŚLI.

Posted
Nie nazwała bym akurat tego dyskryminacją.

Nazywaj jak chcesz, dla mnie to obniżanie wartości moralnych płci męskiej.

Wiem, poglądy nieco stereotypowe, ale niektórzy sami sobie naważyli tego bigosu żeby tak sądzić.

Czyli "porządni" mają cierpieć za to co zrobili "nieporządni"?

No i media tworzą taką hiperbolę, że o młodych ojcach trudno jest mieć inne zdanie.

To nie patrz na media, bo kłamią i wyolbrzymiają. Zachowaj obiektywność. Popatrz na to ze innej strony, a nie z tej, którą pokazują Ci mama, tata czy szkolny pedagog. Miej własne zdanie, a nie takie, które stworzył "ktoś". Bo inaczej to wszystko bez sensu.

Nie zauważyłam żeby było to forum anglojęzyczne?

Wybacz. Specjalnie dla Ciebie będę wszystko tłumaczył.

Ucieka od dziewczyny. Odczepia od niej swój rzep i miesza się w tłum.

To nie jest takie proste w wieku 14 lat - gdy na dupie siadają Ci rodzice, "teściowie", prokurator, media i Miś Uszatek. Przecież chłopak się nie rozpłynie.

Nigdzie nie pisze, że są akie dane, tylko, że MAM NA MYŚLI.

Rozumiem, że możesz "mieć na myśli", ale to raczej bez sensu. Nie mogę protestować.

Jeśli powiem, że "mam na myśli", iż 90% kobiet to dziwki - nie zaprotestujesz?

Posted
Nazywaj jak chcesz, dla mnie to obniżanie wartości moralnych płci męskiej.

Ok, to Twoje zdanie na temat moich poglądów.

Czyli "porządni" mają cierpieć za to co zrobili "nieporządni"?

Nikt nie każe od razu cierpieć. Wątpię żeby po usłyszeniu wiadomości, że jakiś dzieciak narobił sobie potomków inni się przejęli.

To nie patrz na media, bo kłamią i wyolbrzymiają. Zachowaj obiektywność. Popatrz na to ze innej strony, a nie z tej, którą pokazują Ci mama, tata czy szkolny pedagog. Miej własne zdanie, a nie takie, które stworzył "ktoś". Bo inaczej to wszystko bez sensu.

Nie. Dosłownie `bezsensu` to to nie jest. Trochę racji w tym jednak siedzi. Wiadomo- wyolbrzymienie istnieje, ale jednak skądś się ta opinia wzięła. Jeden 16 latek, 17,14 i uzbiera się tego trochę, tak, że tworzy się pewnego rodzaju worek z nazwą `reproduktor`.

Wybacz. Specjalnie dla Ciebie będę wszystko tłumaczył.

Zbędne ironie, ale będzie lepiej.

To nie jest takie proste w wieku 14 lat - gdy na dupie siadają Ci rodzice, "teściowie", prokurator, media i Miś Uszatek. Przecież chłopak się nie rozpłynie.

Rozpłynąć może i nie, chociaż zaszyć sie w domu albo uciec. ale spójrz na to z tej strony. Jest dziecko. Dziewczyna usunie ciąże, chłopak się `pluje`, że zrobiła to bez jego widzi. Tylko dlaczego uciekł od niej kiedy tego najbardziej potrzebowała?

Rozumiem, że możesz "mieć na myśli", ale to raczej bez sensu. Nie mogę protestować.

Jeśli powiem, że "mam na myśli", iż 90% kobiet to dziwki - nie zaprotestujesz?

Nie, ponieważ ja wiem, że mieszczę się w tych 10 %;).

Posted
On powinien myśleć o zabezpieczeniu - prawda. Ona jednak też.

Niestety, często wybierają "stosunek przerywany". Chłopak uspokaja dziewczynę, że na pewno zdąży, a ona bezgranicznie mu ufa. Nawet nie biorą możliwości ciąży.

• yiliyane changed the title to Nastoletni rodzice - powinności ojca dziecka