Jump to content

Ryzykowyny sukces


Mexter

Recommended Posts

Posted

Wiele się mówi o bezpieczeństwie sportowców i dotyczy to niemal każdej dziedziny począwszy od piłki nożnej kończąc na formule 1. Nie będę tu wspominał o sportach ekstremalnych bo wiadomo jakie one niosą ze sobą ryzyko. Wiele mówi się na temat fauli w piłce nożnej, że brutalni zawodnicy powinni być dożywotnio zdyskwalifikowani, aby zapewnić kibicom piękną i czystą grę. Jednak czy to będzie to samo? Czy będziemy z przyjemnością oglądali mecz, w którym zawodnicy obydwóch drużyn będą grali jak "panienki"? Każdy kto decyduje się uprawiać jakiś sport podpisuje z nim kontrakt, że będzie walczył za wszelką cenę o zwycięstwo, o sukcesy swojej drużyny. Oczywiście nie pochwalam takich faulów, w których ktoś komuś łamie nogę, ale nie słyszałem jeszcze aby poszkodowany rościł jakieś publiczne pretensje to winowajcy. To jest sport i Oni zdają sobie sprawę z jego zysków, ale również i konsekwencji. Dobrze jest jeśli winowajca przeprosi pokrzywdzonego, bo to już świadczy o tym że zdaje sobie sprawę że to coś nie powinno się wydarzyć, mówi się nawet o tym aby pokrywać koszty leczenia kontuzjowanego. To już zależy od samego sprawcy wypadku i od jego sumienia. W Formule 1 największe ryzyko wypadku istnieje zaraz po starcie, dlatego pomoc medyczna musi być w pełnej gotowości cały czas, bo w przypadkach wypadków bolidów, szybkość reakcji jest najważniejsza, tutaj liczą się sekundy aby uratować komuś życie, ale jak wspominałem wcześniej sportowca podpisuje kontrakt, nawet powiedziałbym że z samym sobą i wtedy nie myśli się o tym że może zginąć na torze, a nawet okazuje się że ludzie uprawiający sporty częściej wychodzą z wypadków niż ludzie prowadzący bierne życie.

Podsumowując, pragnienie zwycięstwa, sławy, pieniędzy sprawia, że zapominamy o własnym zdrowiu, bezpieczeństwie bo człowiek na co dzień nie myśli o swojej śmierci, o tym że może wydarzyć się wypadek, który zmieni jego życie na kilka miesięcy, a może nawet na całe życie, myślimy o dniu, w którym będziemy na ustach wszystkich fanów...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • wardrum
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • yiliyane
   Nie, to problem, który jest w niej. Ona nie boi się seksu przez Ciebie. Oczywiście to wpływa na waszą relację, ale myślę, że ona najpierw powinna przejść przez terapię indywidualną, a dla par ewentualnie później - zależnie od tego co powie jej terapeuta i jakie będą efekty terapii.
  • Kerosine
   ... mnie m. in. dostać się w końcu do mecenasa [choć zapomniałam wziąć dla niego czekoladę, ech, musi poczekać do przyszłego tygodnia] oraz wysiać czekający już na to od nieprzyzwoicie długiego czasu jęczmień dla kotów [mam tylko nadzieję, że poprawnie zastosowałam się do instrukcji na opakowaniu i nie zalałam nasion zbyt dużą ilością wody ].
  • Kerosine
   ... żeby lato trwało wiecznie. Nawet jeśli oznaczałoby to konieczność pogodzenia się z nieodłącznie towarzyszącymi mu burzami.
  • Kerosine
   @Nieprzenikniona, zapraszam Cię do wzięcia udziału w naszej zabawie w zastępstwie @patolove [zapomniałam, że wyjechała spędzać wakacje bodajże przez miesiąc na Bawarii ]. Oto moje propozycje tematów dla Ciebie:
  • Kerosine
   Oj tak, to zdecydowanie jeden z najczęstszych [wręcz "ulubionych"] przypadków naruszania przeze mnie prawa  Jestem królową czerwonego światła [i przeprawiania się przez asfaltowe rzeki w, ekhem, nieoznakowanych miejscach], jednak póki co mam na koncie tylko jeden mandat z tego tytułu [wlepiony, muszę przyznać, w głównej mierze przez moją własną głupotę / nieuwagę i zlekceważenie mocy wystawienniczej straży miejskiej]. Natomiast całym sercem jestem za zmianą przepisów i pójście przez nas w ślady Anglików.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   4
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   4
  3. 3
   rotting_humanoid
   rotting_humanoid
   2
  4. 4
   Nieprzenikniona
   Nieprzenikniona
   2
  5. 5
   Gloria
   Gloria
   2
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  19 posts
  yiliyane
  yiliyane
  14 posts
  Nieprzenikniona
  Nieprzenikniona
  13 posts
  wardrum
  wardrum
  7 posts
  intodecay00
  intodecay00
  6 posts
  Love20
  Love20
  5 posts
  Cranche
  Cranche
  4 posts
  types
  types
  4 posts
  Gloria
  Gloria
  2 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  68 posts
  yiliyane
  yiliyane
  62 posts
  patolove
  patolove
  51 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  477 posts
  yiliyane
  yiliyane
  456 posts
  wardrum
  wardrum
  159 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up