tryptofan

depilacja okolic bikini

Recommended Posts

O 31.03.2018 at 19:25, lubie_mowic napisał:

Ja skorzystałam z depilacji laserowej, nie byl to tani zabieg, ale skuteczny i był tego warty.

Chyba raczej seria zabiegów :happy:

Ja na depilację wiadomych okolic - zresztą nie tylko - chodzę do tzw. studia depilacji [sieć Time for Wax]: do usunięcia owłosienia z wrażliwych miejsc stosują nie tylko tradycyjny wosk paskowy, ale również ich autorski Magic Wax, który przykleja się jedynie do włosków, a nie także do skóry, co skutkuje zarówno mniejszym bólem przy samym zabiegu, jak i szybszym dochodzeniem skóry do siebie już po nim [na tej samej zasadzie odbywa się depilacja pastą cukrową]. Do tego pachnący balsam lub oliwka na zakończenie; w ogóle cały zabieg odbywa się w zaskakująco przyjemnej atmosferze, bo podgrzewany wosk wydziela cudowny AROMAT ♥ Wykonuję zawsze pełną depilację brazylijską.

O 27.04.2011 at 11:23, Liszka napisał:

Mój depilator ma nakładkę golarki i tego używam tylko do okolic bikini. Na depilator się nie odważę.

Ja się swego czasu odważyłam i to aż dwa razy, bez nakładki masującej [ponoć niezalecanej przez producenta do depilacji bikini] ;3 Depilator przegrywa jednak dla mnie z woskiem koniecznością pooowooolneeego przesuwania urządzenia po skórze, tak naprawdę przede wszystkim ta właściwość tworzy z niego narzędzie tortur.

O 18.06.2011 at 20:49, lama napisał:

U mnie też maszynka-nic innego nie toleruję;/ Ale powiem Wam z doświadczenia,że wolę używać męskich golarek- jakoś mniej mam podraznień po nich... Ale w tym miejscu chyba podrażnień nie da się uniknąć...

Dla mnie nie ma "prawdziwej" depilacji bez ingerencji w cebulkę włosa - wiadomo, chodzi o trwałość efektu. Podrażnień jednak da się uniknąć: wystarczy odrobina wprawy i cierpliwości, przyjęcie odpowiedniej pozycji, dobrej jakości [wieloostrzowa!] maszynka do golenia i duuużo piany choćby z najzwyklejszego żelu pod prysznic ;>

O 29.10.2010 at 07:52, MissTake napisał:

o żadnych włosach w tamtych okolicach nie może być mowy bo:

1. Bakterie się tam gromadzą i w ogóle można dostać jakichś stanów zapalnych

2.To niewygodne, jak ma się taki busz, prawda?

3. Chłopacy wolą 0

4. Źle się z tym czuje

5. Nie mogłabym tak wyjść na plaże, pod żadnym pozorem.

A czy wiesz, że włosy łonowe utrzymują naturalną florę bakteryjną okolic łonowych i właśnie zapobiegają infekcjom intymnym oraz urazom mechanicznym? Kobiety, które całkiem golą okolice łonowe, są bardziej narażone na infekcje intymne niż kobiety, które tego nie robią.

Niektórym osobom pewnie jest wygodnie mieć "busz", innym nie. Różne są podejścia do tego. I część chłopców woli całkiem ogolone, część nie. Tu też są różne gusta i preferencje. A żeby wyjść na plażę, to wystarczy golić nogi i podgalać okolice łonowe do linii majtek, nie trzeba całkowicie usuwać intymnego owłosienia. No chyba że mowa o plaży dla nudystów, choć tam też na pewno nie wszyscy są ogoleni/wydepilowani w miejscach intymnych.

Mnie osobiście nie przeszkadzają włosy łonowe u kobiet, o ile nie wystają poza linię majtek i ogólnie nie pokrywają zbyt szerokiej powierzchni ciała (choć nawet i wtedy do niczego bym nie zmuszał kobiety ani nie robił jej uwag). Jeśli kobieta woli golić się tam całkowicie lub depilować, bo tak jej wygodniej i źle by się czuła, gdyby tego nie robiła, to nie ma problemu. Włosy łonowe to jednak u kobiet nie to samo co włosy na nogach (te już by mi przeszkadzały i wolałbym wydepilowane).