Jump to content

80 pytań: „które zrobią z Ciebie ateistę

Magic

Recommended Posts

Posted

Chrześcijanie i nie tylko czytajcie i powiedzcie co o tym myślicie ... czy można przez to zmienić podejście do wiary ?

1. Dlaczego Bóg zawierzył przekazywanie Jego słowa jednemu ze swoich omylnych dzieci? Przecież wie, że ludzie są grzesznikami. Czy profesor odważyłby się powierzyć jednemu ze swoich studentów misję prowadzenia wykładów, podczas gdy przyszłość pozostałych studentów wisiałaby na włosku? Jeżeli Bóg tak nas pokochał i chce byśmy byli przy nim, dlaczego sprawił, że nasze wieczne dusze zostały postawione w obliczu takiego niebezpieczeństwa?

2. Jeśli Szatan jest największym oszustem, skąd mamy wiedzieć, że nie wykiwał Chrześcijan skłaniając ich by ubóstwiali go jak Boga (Jahwe) i teraz nakazuje im niszczyć „prawdziwego

Posted

Wiele podobnych pytań od lat zadają filozofowie, moim zdaniem osoba wierząca przez takie pytania nie stanie się ateistą.

Posted

Powiem tak, przeczytałem wszystkie te 80 pytań i nie stałem się ateistą ponieważ sam potrafiłem sobie na większość odpowiedzieć z wyjątkiem może jednego które mnie w swoim czasie również zaciekawiło oraz kilku których po prostu jakoś nie mogłem za bardzo zrozumieć. Niektóre z tych pytań są w ogóle bez sensu i nie mają nic wspólnego z wiarą np. czemu facet ma sutki, skąd się biorą dusze skoro jest reinkarnacja, chociaż wiara chrześcijańska całkowicie zaprzecza reinkarnacji ponieważ uważa, że wszystkie dusze idą do nieba lub piekła. Wydaje mi się, że takie pytania zadaje się tylko aby dać ateistom nowe powody, aby nie wierzyć, ponieważ ludzie którzy wierzą będą w stanie na nie odpowiedzieć, a jeśli te pytania sprawią, że staną się ateistami to znaczy, że jednak było u nich naprawdę krucho z wiarą i może lepiej, że teraz wiedzą czy potrzebują wiary w swoim życiu czy też nie.

Posted

Przeczytałam kilka i mam nieodparte wrażenie, że widzę tu cechy prania mózgu :roll:

Posted

góra pięć pytań mogłoby poddać moją wiarę próbie.

Dałbyś kolo źródło, skąd pochodzi tekst.

Posted

Pytania bez sensu, nie dają nic do myślenia, bardziej wyssane z palca przez jakiegoś ateistę, który chce wierzących zapewnić o nieobecności Boga. Aczkolwiek każdy ma prawo wierzyć w co tylko chce. ;)

Posted

2 pytanie mnie dobiło

Incomprehensible
Posted

Niektóre pytania mnie po prostu rozbawiły. Większość z nich jest naiwna, głupia - brzmią jak pytania zadawane przez małe dzieci, które jeszcze nie rozumieją tak naprawdę wiary. Nie stałam się przez to ateistką. Z jednym tylko pytaniem się zgadzam, wciąż próbuję jakoś je zrozumieć, ale nie idzie.

Inne to głupota. ;)

mała czarna
Posted

To są pytania z serii "dlaczego Dagmara ma na imię Dagmara".

Jak ktoś wierzy, takie bzdury tego nie zmienią.

NieLubieMasła
Posted
jak pytania zadawane przez małe dzieci, które jeszcze nie rozumieją tak naprawdę wiary.

Jeżeli Ty rozumiesz wszystko, co dotyczy wiary, to szczerze gratuluję.

Jezus zaś przywołał je do siebie i rzekł: Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie i nie przeszkadzajcie im: do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego

Coś z tymi dziećmi nie wyszło :] Każdy ma prawo pytać, jeżeli coś go nurtuje, nawet jeżeli innym te pytania wydają się tendencyjne. Ale żeby zrobiły z kogoś ateistę, to raczej nie. Mogą co najwyżej wzbudzić jakąś wątpliwość.

Posted

szczerze mówiąc większość jest bez sensu. gdybyśmy potrafili zrozumieć Boga to albo on nie byłby Bogiem albo my byśmy nim byli.

Posted

Nie, takie pytania nie mogą zmienić wiary, ani nawet jej zachwiać. Większość jest po prostu śmieszna...

Incomprehensible
Posted

NieLubieMasła, nie zaprzeczysz chyba jednak, że niektóre z tych pytań są po prostu głupie?

NieLubieMasła
Posted
NieLubieMasła, nie zaprzeczysz chyba jednak, że niektóre z tych pytań są po prostu głupie?

Nie wiem. Przeczytałam tylko pierwsze. Dalej nie ma sensu. Większość naszych pytań jest głupia. Bo nikt oprócz drugiego człowieka nie udzieli nam na nie odpowiedzi. A żaden z nas nie jest wszechwiedzący. Natomiast wszyscy są omylni.

Posted

Pytania są po prostu głupie. Ktoś baaardzo się wysilał pisząc to by znaleść coś co podwarzyłoby istnienie Boga,a skoro my patrzymy na te starania i widzimy ich nie zachwycający efekt to chyba umacnia to jeszcze bardziej naszą wiarę :]

Posted

Ale patrzeć logicznie na większość z pytań można odpowiedzieć tylko jednym słowem "wiara" ...

Jak ja przeczytałem te pytania to zauważyłem że niektóre są bardzo podchwytliwe i dają do myślenia .

Dałbyś kolo źródło, skąd pochodzi tekst.

www.ateista.pl

Posted
17. Chrześcijanie mówią, że Bóg nie jest twórcą chaosu. A co powiesz na Wieżę Babel? - The Screaming Monkeys

Ale to pytanie na przykład jest interesujące. Ludzie, którym Bóg dał wolną wolę potrafili się zjednoczyć by razem osiągnąć jeden cel. Gdy Bóg to dostrzega po prostu niszczy jedność ludzi i powoduje, że stają się sobie obcy. Niszczy jedność i współpracę na rzecz wojen i niezrozumienia.

• 1 Mieszkańcy całej ziemi mieli jedną mowę, czyli jednakowe słowa. 2 A gdy wędrowali ze wschodu, napotkali równinę w kraju Szinear i tam zamieszkali.
    3 I mówili jeden do drugiego: «Chodźcie, wyrabiajmy cegłę i wypalmy ją w ogniu». A gdy już mieli cegłę zamiast kamieni i smołę zamiast zaprawy murarskiej, 4 rzekli: «Chodźcie, zbudujemy sobie miasto i wieżę, której wierzchołek będzie sięgał nieba, i w ten sposób uczynimy sobie znak, abyśmy się nie rozproszyli po całej ziemi».
    5 A Pan zstąpił z nieba, by zobaczyć to miasto i wieżę, które budowali ludzie, 6 i rzekł: «Są oni jednym ludem i wszyscy mają jedną mowę, i to jest przyczyną, że zaczęli budować. A zatem w przyszłości nic nie będzie dla nich niemożliwe, cokolwiek zamierzą uczynić. 7 Zejdźmy więc i pomieszajmy tam ich język, aby jeden nie rozumiał drugiego!»
    8 W ten sposób Pan rozproszył ich stamtąd po całej powierzchni ziemi, i tak nie dokończyli budowy tego miasta. 9 Dlatego to nazwano je Babel, tam bowiem Pan pomieszał mowę mieszkańców całej ziemi2. Stamtąd też Pan rozproszył ich po całej powierzchni ziemi.

Fáëlivrin
Posted

Pytania na zasadzie: "Skoro Bóg kocha człowieka, to czemu pozwala na wojny, głód i choroby?"

Prawdziwego chrześcijanina nic nie pozbawi wiary... Według mnie...

Renatazxcvbnm
Posted
Pytania na zasadzie: "Skoro Bóg kocha człowieka, to czemu pozwala na wojny, głód i choroby?"

Na to katechetka odpowiedziała nam tak: bo bóg daje nam wolną wolę, człowiek nie jest przez niego zniewolony, ma wybór.

Posted

Żadne z tych pytań nie zrobi za mnie ateistki. To jest postrzeganie Boga przez pryzmat nierozwiniętych ludzkich umysłów. Bóg jest wielki i nieogarniony. Żaden ludzki umysł tego nie zrozumie.

Posted

ateistki ze mnie to nie zrobiło, ale pytania mnie zainteresowały niektóre są zagmatwane. Jednak jakoś ciężko byłoby mi stać sie ot tak sobie przestać wierzyć, bo czegoś nie rozumiem albo nie znam odpowiedzi...to byłoby udowodnienie że nigdy nie wierzyłam na prawdę

Posted

80 pytań w cholere dużo do czytania... Ja tu liczę na jakąś bombę a tu ledwie petarda picolo. Przeczytałem punkt 1- Fakt ale argument. "Dlaczego Bóg zawierzył przekazywanie Jego słowa jednemu ze swoich omylnych dzieci? Przecież wie, że ludzie są grzesznikami."

Jasne i jeszcze pozostawił nas samymi i dlatego posłał Jezusa. Posłał swojego syna, jemu powierzył przekazywanie swojego słowa i tłumaczenie go.

Jak kiedyś będę miał nadmiar czasu to doczytam resztę, w sumie trochę śmiechu mi nie zaszkodzi :)

Posted
Posłał swojego syna, jemu powierzył przekazywanie swojego słowa i tłumaczenie go.

A tak w ogóle to on sam jest swoim synem?

Incomprehensible
Posted
A tak w ogóle to on sam jest swoim synem?

Bóg dla katolików występuje w trzech osobach: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty, ale nie jest to dość proste, by byle człowiek mógł to pojąć. Zresztą, o tym zapewne wiesz.

Posted
Bóg dla katolików występuje w trzech osobach: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty, ale nie jest to dość proste, by byle człowiek mógł to pojąć. Zresztą, o tym zapewne wiesz.

Bóg jest jeden w trzech osobach. Więc mówienie "wysłał swojego syna" raczej nie pasuje do tego opisu jako, że musiałby wysłać samego siebie.