sentir1994

jak uruchomić komputer bez znania hasła?

58 postów w tym temacie

Siemka proszę o pomoc! Rodzice ciągle zakładają nowe hasło na kompa. Kiedyś słyszałam że bez znania hasła także mozna wejść na komputer na tryb awaryjny czy coś PROSZE NIECH MI KTOŚ POMOŻE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Musisz wyciągnąć baterie,która resetuje biosa z płyty głównej na kilka minut.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A więc:

Najprostszy sposób to wejście przez tryb awaryjny(wciskamy przy uruchamianiu kompa F8 i wyskakują nam tryby uruchomienia systemu-wybieramy tryb awaryjny. Komp pomięli trochę i włączy się)pojawia nam sie dologowania nowy użytkownik o nazwie ADMINISTRATOR.Wchodzimy na nie (hasło można założyć na to konto przy instalowaniu wina ale w 99% nikt gonie włącza) wchodzi nam, potem Start -> Panel Sterujący -> Konta użytkowników klikasz na ten profil na którym chcesz zmienić hasło i klikasz zmień hasło. Nie będziesz musieć podawać starego ;) Możesz też zrobić własne konto xD

Pozdro ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Słyszałem, że jest program do łamania tych haseł ale nie pamiętam nazwy. Poszukaj na google.pl.....

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mozna przez tryb awaryjny.

Mozna też tak że kiedy jesteś na kompie gdy rozice wpisali za ciebie hasło to łatwo je zmienić nie znając go.

Wejdż w "start" potem "uruchom..." i wpisz tam cmd. Potem w kolejnym okienku wpisz taki shemacik. net user użytkownik hasło. net user wpisujesz. potem spacje, a następnie uzyytkownika któremu chcesz zmienic hasło, a potem spacje i nowe hasło czyli np.

net user Kamil 8179223

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli to windows XP, to tryb awaryjny nie jest wymagany, wystarzczy 2x nacisnąć razem ctrl+alt+del podczas logowania. Wyświetli się standardowe okienko logowania znane z poprzednich wersji systemu. Na górze wprowadzasz 'Administrator', dół zostawiasz pusty.

Jest sposób odzyskania hasła bez jego zmiany przy pomocy programu pwdump 3/4, samdump2, bkhive, L0phtCrack itd., ale to wyższa szkołą jazdy i oceniając cię po sposobie zadania pytania nie dasz sobie rady (bez obrazy).

Hasło można usunąć w ogóle przy pomocy specjalnie do tego stworzonej wersji systemu - Winternals Administrator's Pak, ale wtedy hasło zmieni się na puste i nie ma bata, że rodzice się nie skapują.

Pozdro

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ludzie na biosa jest genialny trick :jupi: trzeba wcisnąć 4 razy z rzędu reset (tak jeden po drugim odrazu) powinno sie pojawić okienko z odliczaniem , poczekać do końca odliczania, po odliczaniu jeszcze jeden reset i nie ma hasła. :jupi: koniec wykładu życze miłej zabawy

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ludzie na biosa jest genialny trick :jupi: trzeba wcisnąć 4 razy z rzędu reset (tak jeden po drugim od razu) powinno się pojawić okienko z odliczaniem , poczekać do końca odliczania, po odliczaniu jeszcze jeden reset i nie ma hasła. :jupi: koniec wykładu życzę miłej zabawy

rzeczywiście to może być myśl..

Ja zauważyłem, że przy podkręcaniu proca za dużym bios się resetuje automatycznie bez wyciągania baterii, co znaczy, ze hasło też ucieka ;>

Ten kilkakrotny reset moze być oznaka awarii i możliwe, ze bios tak to załapał

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli to BIOS to wyciągaj baterię.

Jeśli Na Windowsa Naciśnij Ctrl+Alt+Delete około 3 razy i wyświetli ci się ekranik z kontem bez hasła ^^

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jeżeli to BIOS to wyciągaj baterię.

Jeśli Na Windowsa Naciśnij Ctrl+Alt+Delete około 3 razy i wyświetli ci się ekranik z kontem bez hasła ^^

A ja dziś przetestowałem fajny pomysł który dał mi do myślenia.

Otóż jak wspominałem wcześniej bios mojej płyty głównej (ami z 2006 roku) robi automatycznego reseta ustawień/biosu przy błędzie systemu.

Metodą overclock CPU.

Kręcimy proca tak mocno, że się nie uruchomi. Potem restart i bios nas informuje, że wcześniej nie było możliwe uruchomienie komputera i system został przestawiony na ustawienia fabryczne (czytaj bez hasła)

of koz na wlasna odpowiedzialnosc ;p

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kręcimy proca tak mocno, że się nie uruchomi. Potem restart i bios nas informuje, że wcześniej nie było możliwe uruchomienie komputera i system został przestawiony na ustawienia fabryczne (czytaj bez hasła)

Ale moze byc tak ze rodzice hasla pilnuja :shock:

Wtedy dupa zbita :P

Trzeba Uwazac

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To niech on starym hasło założy ;-)

Ja jak dostałem komputer na komunie tez zaczynałem od hasła ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do tego ciągłego resetowania to bym uważał bo można płytę główną spalić co wiąże się z poważnymi kosztami. Biosa najbezpieczniej resetuje się zworką z podpisem Clear CMOS lub coś podobnego, zależy od płyty głównej, czasami jest przycisk który wystarczy na chwilę przytrzymać. Jeśli masz płytę główną Gygabyte to również uważaj bo może się okazać, że bez uprzedniej konfiguracji BIOSu wogule komputera po resetowniu nie włączysz.

Co do hasła w Windowsie to jeśli nie da się przez konto administratora to polecam jądro linuxa. Wkładasz płytkę (lub dyskietkę), czekasz aż się zabotuje wpisujesz parę poleceń i po haśle.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak masz 2 partycje :) to zainstalować jeszcze jeden system albo na złość staremu ,,Format C:" xD chyba że hasło jest również na Biosa ...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie da się w biosie zrobić "format C:"... jak już to w DOSie

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jak już to w DOSie
no dobra ale mi chodziło o ustawienie Biosu na to żeby czytała płytkę z windowsem tzw. Botowanie ... bo w niektórych kompach jest to wyłączone, a że w dosie się robi 4mat to wiem
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jak uruchomić komputer bez znania hasła?

Znania? A może znajomości.

Zawsze możesz spróbować numeru z pudrem i lampą ultrafioletową. Odciski palców z klawiatury możesz jednak zebrać wówczas gdy masz pewność, że hasło zostało wprowadzone niedawno. Metoda użyteczna gdy masz powolny komputer i osoba po wprowadzeniu hasła idzie po herbatę lub inne napoje. Wtedy masz kilka minut czasu na posypanie klawiatury specjalnym proszkiem i poświecenie lampką ultrafioletową. Badziew tego typu kiedyś można było kupić w TV Markecie jako doskonały przyrząd do sprawdzania autentyczności banknotów, obecnie dodawany jest do specjalnych długopisów dla kreatywnych uczniów, którzy nie mają czasu na zapamiętywanie terminów literackich. Do kupienia chociażby na Allego.

Inna metoda to np. napisanie keyloggera, lub skorzystanie z napisanych już programów. Windows jest taki do przodu, że uruchamia część procesów już przed logowaniem do systemu, więc może warto to wykorzystać.

Być może dobrym pomysłem byłoby też wyciągnięcie pliku z hasłem (o ile masz dostęp do konta) i przetestowanie wszystkich kombinacji za pomocą Johnego Rippera. O ile hasło jest proste i krótkie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ta metoda z ctrl - alt - del działa u mnie na kompie stacjonarnym a na laptopie pisze że nie mam uprawnień wie ktoś jak to załatwić ??

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz