Jump to content

Czytanie ze zrozumieniem - problem : ||


Arturze

Recommended Posts

Posted

Mam problem ze skoncentrowaniem sie przy rozwiązywaniu testów np. takiego jak na egzaminach. Po prostu nie moge sie skupić, cały czas myśle o czasie, boje sie że mi nie wystarczy tego czasu, rozglądam sie po innych piszących, boje sie że nie zdam albo, że zaznacze złą odpowiedź i źle zrobie zadanie, ktrótko mówiąć nie daje rade sie skupić... Nie wiem, może cierpie na jakąś chorobe czy coś.... To troszke duży problem, ponieważ w tym roku zdaje egzamin gimnazjalny, a ja sie boje, że mi sie nie uda, że bede miał problemy wałśnie z koncentracją. Próbuje ćwiczyć w domu. Wiadomo, że w domu mi lepiej idzie, ponieważ niczego sie nie musze obawaić. Prosze o porade, nie wiem co zrobić, by zupełnie sie skupić na tekscie i rozwaiązywać zadania. Macie jakieś sposoby czy coś? Prosze o porady, nawet te najmniejsze, każda pomoc mi sie przyda. Prosze o odpowiedź i dziękuje.

Link to comment
Posted

I to właśnie jest problem wynikający z tego, że teraz wszystko podają media jak na tacy..

Najlepsza rada, zacznij czytać książki i to dużo, od gazet też nie stroń, bo trzeba ćwiczyć wyobraźnie i koncentracje.

Link to comment
Posted
I to właśnie jest problem wynikający z tego, że teraz wszystko podają media jak na tacy..

Najlepsza rada, zacznij czytać książki i to dużo, od gazet też nie stroń, bo trzeba ćwiczyć wyobraźnie i koncentracje.

Zgadzam się,teraz nikt nie czyta książek bo wszystko podane jest na tacy. Jak już pisałem w innym temacie rośnie nam społeczeństwo analfabetów.

Link to comment
Posted

Poza tym, że popieram przedmówców to radzę rozwiazywać testy w domu sumiennie, bez myślenia "jak mi nie starczy czasu, to sobie przedłużę". Nastawiaj sobie zegarek i budzikiem (w każdym razie z czymś, co da znać, że minął czas) i kończ pisać w momencie zakończenia czasu. Jeżeli będziesz się wyrabiał w czasie w domu, to nabierzesz pewności, że starczy Ci go na egzaminie. Bo niby czemu tak miałoby nie być? Musisz baaaardzo dużo ćwiczyć. Myśl, że egzamin to jest to samo, co w domu, tyle, że w innym miejscu. Ja w 3 gimnazjum miałam prawie co tydzień testy z polskiego akurat, także byłam przyzwyczajona do formy testu i mniej więcej po numerku zadania mogłam ocenić, ile mam jeszcze czasu :D

Link to comment
Posted

Hmm czytanie ze zrozumieniem to jest chyba najprostsze zadanie z takich egzaminów, no ale Twój problem strasznie to utrudnia. Ćwicz koncentrację. Rób testy tylko skup sie na nich i rób je żetelnie.

Link to comment
Posted

Wielkie dzięki za pomoc. A gdzie są takie testy żeby sobie potrenować? Są gdzieś na necie?

Link to comment
master_jedi
Posted

Uspokój się. Nie możesz się skoncentrować, bo się denerwujesz. Wyluzuj i pomyśl sobie to tylko pare kartek, a ja muszę na nich coś napisać. Najlepiej to chwyć książkę. Jakąś dobrą książkę z dużą ilością dialogów, możesz wziąć0 nawet "Zemstę" A. Fredro i sobie czytać. Czemu muszą być dialogi? Bo dialogi lepiej się czyta i rozumie niż jakiś opis. Jeżeli będziesz rozumiał treść to będzie w porządku i chwyć drugą, ale już z jakimiś opisami. Nie wiem, Harrego Pottera, jakąś książkę M. Musierowicz (ona właśnie pisze książki dla młodzieży). Jeżeli zrozumiesz i tutaj treść to już będzie ok. Po to nauczyciele dają te "niepotrzebne lektury". Co do testów. Poszukaj. Google i po sprawie.

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • Nieprzenikniona
 • Najnowsze posty

  • Nieprzenikniona
   Słuchając zwierzeń moich koleżanek z pracy dotyczących ich sylwetek, myślę, że ten ruch ma w sobie sporo sensu. Biorąc pod uwagę, że Polki mają niskie poczucie własnej wartości... taki ruch może spowodować, że zaczną bardziej siebie doceniać. Moje koleżanki z pracy to osoby szczupłe a twierdzą, że są grube, mają masę zastrzeżeń co do swojej figury, jędrności ciała. Ja wtedy mam argument i mogę powiedzieć, że istnieje coś takiego jak ciałopozytywność, wtedy opowiadam o tym poglądzie na sylwetkę. Ma to swoje plusy. Minusy zawsze się znajdą. Nie można wspierać otyłości, bo to nie tak. Ale jak już ktoś jest gruby, to w miesiąc nie schudnie 20 kilogramów, choćby nie wiem co, chyba że ma wyjątkowo szybki metabolizm albo stosuje alternatywne metody lub też jest po operacji. Ale na ogół, ciężko. Miałam w swoim bliskim otoczeniu w pracy kogoś, kto potrzebowałby sporo zeszczupleć. Ale nie potrafi. Moja kuzynka od zawsze była gruba, choruje na Hashimoto i serio... BoPo to dla niej jak podanie ręki w problemie. Jestem w stanie uwierzyć, że są osoby, którym ten ruch pomaga. I wtedy super. Ogólnie? Jestem za. Byle bez skrajności. Ale jak nie ma innego wyjścia to czemu nie wesprzeć kobiet, które nie potrafią schudnąć, chociaż by chciały.
  • wardrum
  • Kerosine
   Spełniona [w pewnym sensie]. Właśnie na taką pogodę czekałam przez cały rok i marzyłam podczas okrutnej zimy.
  • yiliyane
   Nie, to problem, który jest w niej. Ona nie boi się seksu przez Ciebie. Oczywiście to wpływa na waszą relację, ale myślę, że ona najpierw powinna przejść przez terapię indywidualną, a dla par ewentualnie później - zależnie od tego co powie jej terapeuta i jakie będą efekty terapii.
  • Kerosine
   ... mnie m. in. dostać się w końcu do mecenasa [choć zapomniałam wziąć dla niego czekoladę, ech, musi poczekać do przyszłego tygodnia] oraz wysiać czekający już na to od nieprzyzwoicie długiego czasu jęczmień dla kotów [mam tylko nadzieję, że poprawnie zastosowałam się do instrukcji na opakowaniu i nie zalałam nasion zbyt dużą ilością wody ].
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Kerosine
   Kerosine
   5
  2. 2
   yiliyane
   yiliyane
   4
  3. 3
   Nieprzenikniona
   Nieprzenikniona
   2
  4. 4
   Gloria
   Gloria
   2
  5. 5
   mw2
   mw2
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  19 posts
  Nieprzenikniona
  Nieprzenikniona
  14 posts
  yiliyane
  yiliyane
  11 posts
  intodecay00
  intodecay00
  6 posts
  wardrum
  wardrum
  6 posts
  Love20
  Love20
  5 posts
  types
  types
  4 posts
  Cranche
  Cranche
  3 posts
  rotting_humanoid
  rotting_humanoid
  2 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  69 posts
  yiliyane
  yiliyane
  62 posts
  patolove
  patolove
  51 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  477 posts
  yiliyane
  yiliyane
  456 posts
  wardrum
  wardrum
  160 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up