Jump to content

Pary Homoseksualne + dzieci ?

tomsky96

Recommended Posts

Posted

Moje pytanie dotyczy tego co myslicie o wychowywaniu dzieci przez pary homoseksualne?? czy moze lepszy dla dziecka jest dom dziecka??

Posted

Dom dziecka ZDECYDOWANIE nie jest lepszy. Badania wykazały jasno, że pary homoseksualne nie wychowują dzieci ani trochę gorzej, niż pary heteroseksualne. Co prawda mam trochę obiekcji związanych z wychowywaniem dzieci w takich parach, ale to raczej wiąże się z negatywnym odzewem społecznym, który może na dziecko wpływać negatywnie. Ale wszystko zależy od kraju i społecznego podejścia do sprawy. Generalnie para homoseksualna jest w stanie z powodzeniem wychować dziecko, w dodatku wcale nie "na homoseksualistę". W normalnym, kochającym domu stworzonym przed dwie osoby homoseksualne dziecku byłoby miliard razy lepiej niż w domu dziecka. Co to w ogóle za porównanie?

Posted

Ja wolałbym mieszkać w domu dziecka niż mieć dwóch ojców lub dwie matki ;) pewnie gdybym był wychowywany w takich chorych warunkach to myślał bym zupełnie inaczej...

A co do dobrego wychowania dziecka to pewnie nie było by większych różnic, oczywiście pomijając wyrządzona krzywdę psychiczną. Biedne małe dziecko patrzy na dwóch/dwoje zboczeńców i jest zmuszane do myślenia że tak musi być, później wychodzi na ulice i sie dowiaduje, że w oczach rówieśników jest nikim i to nie ze swojej winy :(

Posted

Na pewno lepszy nie jest dom dziecka. Ale...

Moja subiektywna opinia jest następująca: nigdy w życiu nie dałabym takiej parze dziecka do wychowania. Dlaczego? Bo jego światopogląd by się załamał. Bo nie wszyscy są tolerancyjni i dziecko byłoby odpychane przez większość rówieśników (a to naprawdę smutne, więc po co dziecko narażać na to?). Nie mam nic do homoseksualistów. TOLERUJĘ ich. I pamiętajmy co znaczy słowo tolerancja, bo tolerować nie oznacza kochać jak uważają niektórzy ;P. Śluby - ok. Dzieci - nie.

Posted

Ja uważam ze raczej nie ma róznicy! Dom dzieca absolutnie nie bedzie lepszy lepiej miec dwóch ojców lub dwie matki niz nie miec nikogo.

Posted

Nie można porównywać wychowywania się w domu dziecka z domem rodzinnym. Jedynie ze względu na dzisiejszy stosunek do homoseksualistów nie jestem do końca przekonana o słuszności adopcji dzieci przez takie rodziny.

Posted
Ja uważam ze raczej nie ma róznicy! Dom dzieca absolutnie nie bedzie lepszy lepiej miec dwóch ojców lub dwie matki niz nie miec nikogo.

No więc jest różnica, czy nie?

Ja wolałbym mieszkać w domu dziecka niż mieć dwóch ojców lub dwie matki ;) pewnie gdybym był wychowywany w takich chorych warunkach to myślał bym zupełnie inaczej...

Ano właśnie, dobrze, że to napisałeś.

Domu dziecka nie życzyłabym najgorszemu wrogowi a co dopiero niewinnemu dzieciakowi. Zero czułości, marne szanse na adopcje. O wiele lepszą rodziną pod tym względem byłaby para homoseksualna. Ale jak to zwykle bywa są dwie strony medalu. W przypadku nietolerancji jaka istnieje w naszym kraju dziecko takie wytykane byłoby palcami i innymi częściami ciała nieprzychylnych kolegów z klasy. Streszczając dziecko miałoby trudne i przykre dzieciństwo, ale jednak pełne miłości. Wydaje mi się, że dzieci wychowane w takiej rodzinie są pełne tolerancji i innych cech, których my nie posiadamy i po pewnym czasie przestają przejmować się docinkami. Także rodzina homoseksualna lepsza niż dom dziecka. Zresztą, wszędzie gdzie miłość lepiej niż w domu dziecka gdzie nie ma jej za grosz.

Posted

Takze i moim zdaniem jest to ze dom dziecka nie jest najlepszym rozwiazaniem ale i to zeby miec za rodzicow pare mezczyzn lub kobiet. Ale spotykana nietolerancja w naszym czy innym kraju wlasnie moze wywrzec duzy uszczerbek na psychice dziecka z powodu wytykania go palcami i nasmiewania sie z sytuacji w jakiej sie wychowal. Ale takze to samo mozna spotkac kiedy dziecko wychowa sie w domu dziecka.

Posted

Myślę że w naszym kraju jeszcze długo nie pozwoli sie takim parom na wychowywanie dzieci

Sadze ze nie powinno sie patrzec na to czy to homoseksualisci czy nie, tylko czy sa dobrymi odpowiedzialnymi ludzmi

Jednak takie dzieci na pewno beda przedmiotem kpin innych

Osobiscie nie chcialabym sie wychowywac w takiej rodzinie, bo wydaje mi sie ze dla dziecka jest potrzebny i ojciec i matka

Posted

Nie popieram adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Nie świadczy to o tym, że jestem nietolerancyjna, nie twierdzę, że takie pary nie są w stanie obdarzyć dziecka miłością, ale chyba nikt nie chciał by, aby potomek był podmiotem kpin i obelg ze strony rówieśników, czy kolegów z podwórka. Dziecku potrzebny jest zaróno ojciec jak i matka - dlaczego ma cierpieć tak naprawde z braku powodu?

Posted

...Jakoś nie mogę aprobowac tej sprawy. Może mam za ciasny umysł, może mam rację - nie wiem. Małżeństwo - ok, ale adopcja dzieci ... Nie potrafię tego zaakceptować, przynajmniej na razie.

Posted

Kolejne wynaturzenie tego świata...

Niedługo zrobią akcję dokarmiania ćpunów, albo gwałty zalegalizują:/

Posted

Niedługo zrobią akcję dokarmiania ćpunów, albo gwałty zalegalizują:/

Ależ nie przesadzajmy.

Aczkolwiek za nic w świecie nie chciałabym wychowywać się z dwoma tatusiami, czy mamusiami.

Posted

Ja także nie popieram adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Wprawdzie lepiej byłoby gdyby dziecko było wychowywane przez homoseksualistów niż w domu dziecka, ale że nasz kraj nie jest zbytnio tolerancyjny, to to dziecko byłoby wyśmiewane przez rówieśników. Nawet nie próbuje sobie wyobrazić tego co mogłoby przez swoich "rodziców" dziecko przeżyć...

Posted

Niedługo zrobią akcję dokarmiania ćpunów

Słyszałeś o MONAR-ze?
Posted

Niedługo zrobią akcję dokarmiania ćpunów

Słyszałeś o MONAR-ze?

Tia, monar ma za zadanie przeciwdziałać... a ja posłużyłem się wysublimowanym wyobrażeniem akcji typu "zoo" (wrzuć kajzerkę do czapeczki)

Posted

"Badania wykazały jasno, że pary homoseksualne nie wychowują dzieci ani trochę gorzej, niż pary heteroseksualne"

Mam pytanie do osoby, która to napisała: Jakie to były badania? Kto je zrobił? bo jest to mocno naciągane. Dom dziecka to naprawde tragedia, ale nie uważam żeby pary homoseksualne mogły dać dobry przykład dziecku. Dziecko potrzebuje ojca i matki a nie ojca i ocja albo matki i matki. To że w Polsce nie są zgodne z prawem takie sytuacje to moim zdaniem plus. Nie mówię że homoseksualista nie może być dobrym człowiekiem, ale z mojej strony jest stanowcze "nie" dla adopcji w parach homoseksualnych. Może jakimś rozwiązaniem są rodzinne domy dziecka... Co by nie powiedzieć ciężko zastąpić miłość rodzinną, jakimkolwiek domem dziecka a parą homoseksualną to już wogóle nie.

Posted

Hm... a jak wy sobie wyobrażacie takie coś?? Dzieci w szkole robią laurkę na Dzień Matki, a mały Jasio mówi: "sorry, ale ja mam dwóch tatusiów, więc nie obchodzę Dnia Matki"... :crazy:

Jak dla mnie - co za dużo, to niezdrowo... Każde dziecko ma prawo do matki i ojca... :wink:

Posted
Hm... a jak wy sobie wyobrażacie takie coś?? Dzieci w szkole robią laurkę na Dzień Matki, a mały Jasio mówi: "sorry, ale ja mam dwóch tatusiów, więc nie obchodzę Dnia Matki"...

W takiej sytuacji dziecko, które nie ma jednego z rodziców również może poczuć się gorsze.

Jak dla mnie - co za dużo, to niezdrowo... Każde dziecko ma prawo do matki i ojca...

j/w

Posted

taaa a pomyslcie sobie jak dzieciak pojdzie do szkoly: o twoi starsi to fajni panowie ZDECYDOWANIE NIE!!

Posted

Jestem przeciw, to już by była patologia..

Posted

właśnie... patologia to idealne słowo... :crazy:

Mazamine napisał(a):Hm... a jak wy sobie wyobrażacie takie coś?? Dzieci w szkole robią laurkę na Dzień Matki, a mały Jasio mówi: "sorry, ale ja mam dwóch tatusiów, więc nie obchodzę Dnia Matki"...

W takiej sytuacji dziecko, które nie ma jednego z rodziców również może poczuć się gorsze.

Hm... ale przynajmniej kiedyś miało... osobiście wolę, żeby mi ludzie współczuli,a nie wyśmiewali... a tak by było... niestety...

Posted

Jestem za tym zeby umozliwic im zawieranie związków, ale stanowczo nie, dl adopcji dzieci. Tu chodzi o te dzieci, nie ma co ukrywać małe dzieciaki w podstawowce sa bezwzgledne i takie było by wytykane palcami, jedno sobie z tym poradzi drugie moze sie przez to zamknac w sobie. Poprostu nie przesadzajmy juz.

Posted
Co prawda mam trochę obiekcji związanych z wychowywaniem dzieci w takich parach, ale to raczej wiąże się z negatywnym odzewem społecznym, który może na dziecko wpływać negatywnie.

to jest również dla mnie jedyny argument, dla którego waham się powiedzieć stanowcze tak. ale wierzę, że niedługo dzieci będą uczone, że nie ważne jaka para zapewnia dzieciństwo, ważne by było pełne ciepła i miłości.

a pary hetero nie mają odgórnie zapewnionego szczęścia w wychowywaniu dzieci.

no to którą patologię byś wolał: homoseksualni czy wiecznie pijani i agresywni rodzice?

a dom dziecka? jak ktoś wyżej powiedział `nie życzę największemu wrogowi`.

Posted
no to którą patologię byś wolał: homoseksualni czy wiecznie pijani i agresywni rodzice?

ŻADNEJ..

• Guest pinned this topic