Jump to content

Ludzie vs. Świat


Raguel90

Recommended Posts

Posted

Witam, chce z wami omówić pewne zagadnienie... mianowicie chce wiedzieć co uważacie na temat tego że to właśnie ludzie będą przyczyną końca tego świata... przez swoje działania (wycinanie lasów, nadmierna eksploatacja złóż naturalnych, zanieczyszczanie, wojny) doprowadzą do całkowitego wyniszczenia naszej planety... a może wcześniej sami wyginiemy, wyniszczymy się na wzajem lub znikniemy jak dinozaury... jak myślicie czy to my zniszczymy naturę czy wcześniej sami siebie lub natura pozbędzie się nas? A może jest szansa na happy end?

Otwieram dyskusję i przepraszam gdyby taki temat już był ;)

Link to comment
Posted

Ludzie są totalnie bezmyślni i nie biorą pod uwagę tragicznych skutków niektórych przedsięwzięć.

Jeśli chodzi o wycinkę drzew to nie wiem czy wiecie, ale wdanie popularnej gazety pochłania 4 tys drzew , podczas gdy ze stu ton makulatury można wytworzyć 90 tan papieru.

Rozkład plastikowej butelki trwa 500 lat. 1 kg srebra alkalicznego zawartego w bateriach skaża 1 m sześcienny ziemi.

Mogłabym jeszcze tego pisać i pisać. Codziennie zabijamy się sami, bo tak ciężko nam podjąć pewne działania jak np wrzucenie butelki do odpowiedniego pojemnika. Nie jestem jakimś tak zagorzałym ekologiem, ale pewne rzeczy mnie totalnie wkurzają...

Link to comment
Posted

neszika, taa ludzie są głupi i w ogóle tępi.

Link to comment
Posted

To prawda,że ludzie niszczą świat,ale może i ktoś uzna,że jestem bezmyślna lecz nie za bardzo mnie to obchodzi.Nie myśle o tym,że dzieci moich dzieci będą żyły w okropnym świecie bez lasów itp.Myśle o tym co jest teraz.Osobiście segreguje śmieci itp.Ale nie walcze z resztą.Moim zdaniem to matka natura sama spowoduje swoją zagłade.Wtedy gdy Bóg już nie będzie mogł patrzeć na działania ludzi.natura oczysci sie i wszystko zacznie się od nowa.jeszcze raz i jeszcze raz...

Link to comment
Renatazxcvbnm
Posted

Ludzie sami siebie nie pozabijają za dużo nas jest, ale na pewno zniszczą doszczętnie naszą naturę czego początki widać już teraz... Myślę, że jeżeli wcześniej nie uderzy w nas jakiś meteoryt wielkości małego państwa, to sami doprowadzimy do końca świata poprzez głupotę i chęć zysku za wszelką cenę

Link to comment
Posted

Do całkowitego końca świata człowiek miałby trudności dobrwadzić... Myślę, że tylko wojan nuklerana mogłaby wywołać taki efekt. Ostatecznie jakaś inna broś masowego rażenia, wykluczając biologiczną. Jeżeli jednak do tego nie dojdzie, to otwartej wojny na tego typu bronie, to raczej człowiek będzie się powoli wyniszczał. Całkowicie się nie unicestfi, bo coś nas za dużo. Najlepiej byłoby jakby ludzie po prostu zmądrzeli, ale to mało prawdopodobne...

Link to comment
Posted
Jeśli chodzi o wycinkę drzew to nie wiem czy wiecie, ale wdanie popularnej gazety pochłania 4 tys drzew

Mam dziwne przeczucie ze te dane sa conajmniej srednio prawdziwe, tzn. jaki naklad, bo chyba nie chodzi o 1 egzemplarz.

Co do temeatu to wydaje mi sie ze w pore sie opamietamy. Juz teraz powoli dochodzimy do wlasciwych wniskow w dziedzinie ekologii i ochronie srodowiska. Np. przyszlosc motoryzacji to brak silnikow emitujach szkodliwe substancje. Dzis w uzyciu sa hybrydy oraz na razie nieliczne uklady wylacznie elektryczne. Na niedawnym salonie w Genewie widac bylo jaki nurt obowiazuje dzis w tym biznesie. Najwieksze firmy, Mercsedes, BMW, Audi stawiaja na ekologie! Co prawda na razie to tylko modele koncepcyjne, ale predzej czy pozniej wiekszosc z nich wejdzie do seryjnej produkcji i problem spalin przestanie istniec (byc moze zbyt wielki ze mnie optymista).

Spokojnie, nie jestesmy tak glupi, na jakich wygladamy :)

Link to comment
Posted
Spokojnie, nie jestesmy tak glupi, na jakich wygladamy :)

Wem,wiem.Tylko tu nie o głupotę chodzi,a o zwyczajny egoizm.

Pytasz się co myślę,to ja Ci powiem że nic.Wizja końca śwata jest dla mnie odległa niesamowicie,a te ciche szepty z tv czy radia dotyczące danego problemu zmuszają do myślenia na sekundę,dwie.Obawiam się,że podobnie do mnie funkcjonuje większość społeczeństwa więc jeśli rzeczywiście niebezpieczeństwo jest już naprawdę duże to nie byłabym optymistką.

Link to comment
 • 10 months later...
Posted

Owszem. Ludzie zanieczyszczają i niszczą środowisko. Ale? Co na to poradzić? Nic. Ja robię to samo co wszyscy. Gdybyśmy chcieli prowadzić życie jak najbardziej ekologiczne, to nie moglibyśmy normalnie funkcjonować.

Link to comment
Posted

Ziemia jest po to zeby na niej zyc. my na niej zyjemy tak jak umiemy

w koncu czym by byla gdyby nie ludzie?

Link to comment
Posted
mianowicie chce wiedzieć co uważacie na temat tego że to właśnie ludzie będą przyczyną końca tego świata... przez swoje działania (wycinanie lasów, nadmierna eksploatacja złóż naturalnych, zanieczyszczanie, wojny) doprowadzą do całkowitego wyniszczenia naszej planety

Wydaje mi się, że bardziej możliwa jest wersja, że ziemia będzie istnieć jeszcze długo po tym jak nas już na niej nie będzie. Jakby nie patrzeć to ziemia przez miliardy lat przechodziła przez różne kataklizmy w tym zderzenia z innymi kosmicznymi obiektami, a my za swoim ciężkim przemysłem, który funkcjonuje zaledwie jakieś 200 lat, mamy jej zagrozić? No bo tak to wygląda kilka miliardów lat kataklizmów vs. 200 lat poważniejszej działalności człowieka, jak myślicie co jest gorsze? Nawet jeśli ziemia zostanie zanieczyszczona, nawet jeśli ludzie wytłuką się głowicami nuklearnymi, to i tak ziemia oczyści się i odbuduje ponieważ takie jest jej zadanie.

jak myślicie czy to my zniszczymy naturę czy wcześniej sami siebie lub natura pozbędzie się nas?

Jeśli chodzi o pierwsze pytanie to już odpowiedziałem wyżej. To czy wytłuczemy sami siebie to już jest kwestia sporna i trudno tutaj udzielić bardziej konkretnej odpowiedzi. A natura sama się też nas raczej nie pozbędzie, ponieważ jesteśmy raczej za bardzo rozwinięci, żeby jakiś kataklizm wybił całą ludzkość.

Ziemia jest po to zeby na niej zyc. my na niej zyjemy tak jak umiemy

w koncu czym by byla gdyby nie ludzie?

Była by tym czym była zanim ludzie się na niej pojawili :wink:

Link to comment
Posted

Tak, ja w pełni zgadzam się z tym, iż ludzie "będą" przyczyną końca świata.

Mówiąc w skrócie - dlatego, że konsekwencje tego złego postępowania poniosą dopiero następne pokolenia. Jest to działanie w myśl zasady "po nas choćby potop".Niektórzy wychodzą z założenia, że nawet jeżeli Nasza Planeta upadnie to i tak nie za ich czasów. Ja osobiście potępiam takie postępowanie oraz myślenie, ponieważ uważam, że bardzo dużo zależy od nas samych i jeśli tego nie zrozumiemy to "ekologiczny" koniec świata nastąpi szybciej niż by nam się to wydawało. :?

Link to comment
Posted
Tak, ja w pełni zgadzam się z tym, iż ludzie "będą" przyczyną końca świata.

Mogą być przyczyną końca ludzkości, ale nie ziemi jako takiej.

"ekologiczny" koniec świata nastąpi szybciej niż by nam się to wydawało. :?

Wytłumacz mi dokładnie co kryje się pod pojęciem ekologiczny koniec świata?

Link to comment
Posted

Jedna epoka lodowcowa/jedno uderzenie meteoru i po nas. Nie ma się tu nad czym zastanawiać :lol: w każdym razie wątpię, że staniemy się przyczyną wymarcia życia na Planecie. No, CHYBA że wybuchną naraz wszystkie elektrownie atomowe ;)

Link to comment
Posted

świat się już kończy. cały czas..

'innego końca świata nie będzie' jak powiada Miłosz ;p

Link to comment
Posted

zacytuję George'a Carlina.

Ratowanie zagrożonych gatunków to tylko kolejna próba bezczelnego ingerowania w naturę. Ponad 90% gatunków, które kiedykolwiek żyły na Ziemi – wyginęły... To nie my je wszystkie zabiliśmy!

Z planetą jest wszystko w porządku! Planeta ma się dobrze! To ludzie mają przejebane. To różnica.

Ziemia przetrwała gorsze rzeczy niż my. Trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów, ruchy tektoniczne, dryf kontynentalny, rozbłyski słoneczne, plamy na słońcu, burze magnetyczne, zmiany biegunów magnetycznych, setki tysięcy lat bombardowania przez asteroidy, meteory i komety, globalne powodzie i pożary, promieniowanie kosmiczne, epoki lodowcowe... i niby jakieś papierowe torby i aluminiowe puszki mają jej zrobić różnicę?

Opis: z występu, w którym Carlin krytykował ekologię i ideę „ratowania planety

Link to comment
Posted

umrę za nim będzie koniec świata więc leje na to ciepłym moczem. nikt, ma rację i tyle ;)

Link to comment
Posted

taka jest kolej rzeczy. świat ludziom, ludzie światu.

doprowadzą kiedyś do katastrofy. nie będę żałować ani świata, ani tych miliardów niszczycieli, którzy go rozbebeszą.

świat jest piękny, ludzie są cudem natury, dla mnie może trwać wiecznie.

nie wierzę w 2012.

Link to comment
Posted
jak myślicie czy to my zniszczymy naturę czy wcześniej sami siebie lub natura pozbędzie się nas?

myślę ze natura pozbędzie sie nas, po prostu bardziej mi sie widzi to rozwiązanie

A może jest szansa na happy end?

raczej nie, człowiek niszczy wszystko wokół siebie, staje się zachałanny i myśli że wszystko jest jego i jest on panem całego świata, sama natura jest piękna ale człowiek niszczy ją kawałek po kawałku, czasami nie ma już sie ta natura jak odradzać po prostu

Link to comment
Posted

człowiek niszczy naturę?

a czymże jest człowiek wobec naszej kochanej niebiesko-zielonej kulki?

niczym.

tak dość dosłownie.

ziemia ma 4.5 mld lat (okej, wg kreacjonistów ok. 6 tys. ale pominę ten przypadek...), człowiek żyje 200-300 tyś., przemysłem ciężkim zajmuje się od 200 lat.

prosta arytmetyka.

ziemia się odnowi. zregeneruje. po wyginięciu dinozaurów, patrzcie, jakie cudo jest : )

po naszym wyginięciu będzie jeszcze lepiej : )

czekam, aż yellowstone pierdyknie. oj, będzie jebut w ameryce : >

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • dannonka
 • Najnowsze posty

  • Kerosine
   Deszczowe Myśli #1 Już nigdy nie będę czuć się ani tak szczęśliwie, ani tak bezpiecznie jak kiedyś.
  • Nieprzenikniona
   Może warto rozważyć inne środki antykoncepcyjne niż mechaniczne? Są jeszcze plastry, tabletki, zastrzyki czy spirala, którą zakłada lekarz ginekolog. Jeżeli jesteście w stałym związku, to należałoby podjąć temat zmiany antykoncepcji na tę, która odpowiada obu stronom.  Tak jak napisał Gloria, dostrzeż pozytywne aspekty w tym, że nie masz orgazmu, zbliżenie dzięki temu trwa dłużej i nie musisz się martwić, że masz przedwczesny wytrysk, co jest bolączką wielu mężczyzn. Myśleliście z partnerką o zabawkach erotycznych? Na rynku dostępnych jest sporo specyfików ułatwiających orgazm.
  • Gloria
   Czy byłaś z tym u lekarza?
  • Gloria
   Cześć! Może sytuacja wynika z tego, że używasz prezerwatywy podczas stosunku. Musielibyście kiedyś spróbować bez (jeżeli taka możliwość wchodzi w grę). Skoro jesteś przyzwyczajony zaspokajać się w inny sposób, to musiałbyś w jakiś sposób przestawić się na to, aby osiągać orgazm podczas stosunku. Z drugiej strony, jesteś w dosyć komfortowej sytuacji, bo możesz przez długi czas uprawiać seks bez orgazmu. Wielu mężczyzn dużo by za to dało. Myślę, że możesz mieć pewną blokadę w głowie - zresztą sam o tym piszesz, że dużo o tym myślisz itp... Jak wypiłeś alkohol to było w porządku i do tego byłeś podniecony... Na pewno nie ma co sobie narzucać presji - ważne, abyście czuli się dobrze robiąc to, a nie myśleli o tym, czy tak ma być itp. Jak to dalej widzisz... ?
  • Gloria
   @types i jak?
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Kerosine
   Kerosine
   5
  2. 2
   Nieprzenikniona
   Nieprzenikniona
   3
  3. 3
   yiliyane
   yiliyane
   3
  4. 4
   Gloria
   Gloria
   2
  5. 5
   Love20
   Love20
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  17 posts
  Nieprzenikniona
  Nieprzenikniona
  7 posts
  yiliyane
  yiliyane
  5 posts
  wardrum
  wardrum
  5 posts
  Vatslav
  Vatslav
  5 posts
  Cranche
  Cranche
  5 posts
  types
  types
  4 posts
  Gloria
  Gloria
  4 posts
  Kalafior_Grozy
  Kalafior_Grozy
  3 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  74 posts
  yiliyane
  yiliyane
  63 posts
  patolove
  patolove
  51 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  478 posts
  yiliyane
  yiliyane
  448 posts
  wardrum
  wardrum
  162 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up