Jump to content

Jaki Kraj Jest najsilniejszy Zbrojnie waszym zdaniem


Tyrael

Recommended Posts

Posted

Jeżeli chodzi o moje zdanie jest to USA ponieważ ma największą technologie ich siły zbrojne pojazdy itp są najlepsze jeżeli chodzi o wszystkie testy i o ilość ich :) a waszym zdaniem .. Bardzo dużo czytałem o siłach zbrojnych USA w tych latach i stąd moje zdanie i nie zamierzam go zmieniać ale chce oczywiście usłyszeć wasze zdanie

Link to comment
Posted

ja bym powiedział że Chiny

Link to comment
Posted

Aristenghral, z świata zanikającego lecz nadal będącego połączonym z naszym światem dzięki nikłej wiązce energii ludzi znających prawdziwą wartość życia tutaj na ziemi. :P:)

Link to comment
Posted

Chiny bendą miały najlepsza technologię już niedługo. W chwili obecnej armia Chrld liczy 3 mln zołnierzy i ma 200mln rezerwistów :crazy:

Link to comment
Posted

W chinach jest tak dużo ludzi że wystarczy parę atomówek i reszta świata ma zapas mięsa na parędziesiąt lat :P:P:P:P

Link to comment
Posted

Uważam, że USA i Rosja mają w miarę równe siły. Ludzie myślą, że Rosja jest słabsza tylko dlatego, że nie pokazuje tak światu swoich technologii, nie walczy o demokracje na całym świecie demonstrując swoje wojsko w walce itp. A jeśli chodzi o Chiny to w dzisiejszych czasach nie liczy się ile wojsko ma żołnierzy ale jakimi technologiami dysponuje.

W chinach jest tak dużo ludzi że wystarczy parę atomówek i reszta świata ma zapas mięsa na parędziesiąt lat :P:P:P:P

Bardzo mało śmieszny dowcip.

Link to comment
Posted

USA :P

Link to comment
Renatazxcvbnm
Posted

USA pod względem technologii i wyszkolenia wojska I Chiny pod względem liczebności

Link to comment
Dżony Diip
Posted
Rosja jest słabsza tylko dlatego, nie walczy o demokracje na całym świecie demonstrując swoje wojsko w walce itp.

Jeżeli Stany walczą o demokracje to ja jestem G.Bush...

Link to comment
Posted

USA... no bo kto ? być może wkrótce w czołówce znajdzie się IRAN

Link to comment
Posted

Stany Zjednoczone, Rosja, Chiny (wbrew pozorom mają całkiem niezłą technologie) oraz Unia Europejska (jeśli EUFOR powstanie).

Link to comment
Posted
Rosja jest słabsza tylko dlatego, nie walczy o demokracje na całym świecie demonstrując swoje wojsko w walce itp.

Jeżeli Stany walczą o demokracje to ja jestem G.Bush...

Chodziło mi o to, że w taki sposób swoje działania próbują usprawiedliwiać. Ponieważ nie mogą wejść do jakiegoś kraju i powiedzieć chcemy waszej ropy tylko muszą wymyślić coś aby choć trochę zatuszować powód swoich odwiedzin, a flagowymi hasłami amerykanów nie od dziś są demokracja, wolność, równość, niepodległość.

Link to comment
Posted

Tak czy tak rozpoczyna się nowy wyścig zbrojeń, powoli też wyczerpują się zasoby ropy na terenie bliskiego wschodu. Podobnież dużo tego surowca jest jeszcze pod Afryką i na terenie Antarktydy. A o czarne złoto warto powalczyć. A na konflikcie Rosja -USA na pewno ucierpimy my... Rosjanie lubią straszyć, a tak naprawdę nie wiadomo jak się zachowają. Co więcej ostatnio czytałem, że Al-Kaida miała zmienić zarząd na głównie irański, a kiedy irańskie wirówki wzbogacą uran to arabusy nie zawahają się zrzucić bomby... Amerykanie dobrze kombinują z tą tarczą, a Rosja jednocześnie grozi że pociski z tarczy antyrakietowej, przez komputer mogą zostać odebrane jako atak na kraj. Ogólnie to ja słabo widzę przyszłość, obyśmy wszyscy w kamasze niedługo nie poszli... :?

Link to comment
Posted

Ja mysle ze najsilniejsza jest rosja, ma ona ogromna ilosc ludzi ktorzy moga walczyc, dysponuje rowniesz sila atomowa, oraz posiada najnowsze technologie do prowadzenia wojen (moze nie chwali sie tym tak jak USA ) Takie jest moje zdanie

Link to comment
Posted

USA, potem Rosja, Izrael

Chiny maja przestarzałą armie.

Link to comment
Posted
USA, potem Rosja, Izrael

Chiny maja przestarzałą armie.

Liczy się ilość głowic ;) Inna sprawa, że jakość armii tak naprawdę o niczym nie świadczy. Weźmy na przykład taką możliwość, że USA chce dokonać ataku na Koreę Północną by obalić rządy Kim Dzong Ila. Co z tego, że wojnę na pewno wygrają skoro Korea do 30 km od strefy zdemilitaryzowanej ma tyle dział balistycznych, że w ciągu godziny na Seul spadnie 500tyś pocisków artyleryjskich. Tak więc trudno by tu mówić o możliwości ataku. Ewentualny konflikt Rosja - USA przy założeniu, że żadne z państw nie użyje broni atomowej również nie jest przesądzony na korzyść tych drugich. W pierwszych minutach wojny USA traci praktycznie wszystkie swoje większe lotniskowce jako, że powszechnie wiadomym faktem jest to, że są one do dziś śledzone przez rosyjskie okręty podwodne, armia USA opiera się w dużej mierze na lotnictwie a rosyjskie myśliwce pod względem technologicznym prawie w ogóle nie ustępują amerykańskim. Do tego Rosja jest dość dobrze wyspecjalizowana w operacjach desantowych ( np. słynne ataki amfibiowe, których sekret nie tak dawno zdradzali chińczykom na wspólnych manewrach ). Tak więc wcale bym nie stawiał tak bardzo na US.

Link to comment
Posted

Oczywiście Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska.

Link to comment
Posted

wiesz quizzer ja mowie o teorii bo w praktyce to glowic nuklearnych sie nie uzywa, a wojska USA/Izraela/Rosji nie bardzo radzily sobie w ostatnich konfliktach z duzo slabiej uzbrojonymi wrogami

Link to comment
angel_of_dead
Posted

1.USA

2.Chiny

3.Rosja

Link to comment
Posted
1.USA

2.Chiny

3.Rosja

a może by tak jakieś uzasadnienia :roll:

póki co Stany Zjednoczone mają największy asortyment broni, są nie zagrożonym liderem podboju kosmosu, mają wiele głowic jądrowych, oraz bardzo duże wojsko, prawie 1,5 miliona żołnierzy. wiele baz wojskowych rozmieszczonych na całym świecie, oraz posiadają nowoczesne technologie.

jednak nie należy zapominać o Rosjanach, którzy może nie mają zmodernizowanej armii, ani tak licznej (ok. 900tys.), a i budżet jest nieporównywalny, jednak pod silną ręką wodza, są oni zdeterminowani do tego aby przywrócić chlubę i blask swojemu kraju..

Link to comment
Posted
póki co Stany Zjednoczone mają największy asortyment broni, są nie zagrożonym liderem podboju kosmosu, mają wiele głowic jądrowych, oraz bardzo duże wojsko, prawie 1,5 miliona żołnierzy.

A nie są w stanie sobie poradzić w takich słabiutkich militarnie państwach jak Afganistan czy Irak. Właśnie o to chodzi, że siła nie opiera się na pieniądzach jak chcieliby tego amerykanie.

Link to comment
Posted

Pirat, jak będzie trzeba, to Rosja skombinuje sobie armię, bo ludzi u nich dostatek ;)

Pierwsze na myśl przyszło mi USA - cóż, bogaty kraj, to i asortyment wojenny duży. Z resztą teraz to tylko oni prowadza jakieś działania wojenne.

Nie wiem, jak to jest z krajami arabskimi, bo tam z kolei mają duży potencjał ludzi, którzy za idee(raczej głównie religijne) są gotowi na wszystko.

Link to comment
Posted

Quizer, otóż to, amerykanie nie doceniają potencjału wojsk rosyjskich, co jest błędem.

amerykanie mają sprzęt, pieniądze, ale muszą być/a przynajmniej robić tak żeby wyglądało że są moralni.

Rosjanie mają większe 'przyzwolenie' na niemoralną wojnę, bo w przeciwieństwie do amerykanów nie są stawiani jako wzór..

Link to comment
Posted
A nie są w stanie sobie poradzić w takich słabiutkich militarnie państwach jak Afganistan czy Irak.

Nie do końca tu się z tobą zgodzę ponieważ jeśli chodzi o normalne bitwy gdzie wojska walczą ze sobą twarzą w twarz to amerykanie biją arabów na głowę pod każdym względem i gdyby na takich otwartych walkach opierały się tamte konflikty to dzielna US army już dawno by wszystko pozamiatała. Jednak w tych konfliktach nie walczą oni bezpośrednio z inną armią tylko z fanatykami którzy umieją jedynie wysadzać się na środku bazaru, kłaść miny na drogach i ostrzeliwać obiekty z daleka za pomocą rakiet i co najważniejsze nie rozróżni się takiego gościa od innego cywila, a przecież nie na tym polega ta wojna aby wybić cały naród (co na pewno nie było by dla nich wielkim wysiłkiem) tylko na walce z tymi właśnie ludźmi którzy stosują taką partyzantkę, a to jak wiadomo łatwe raczej nie jest.

Link to comment
Posted
Nie do końca tu się z tobą zgodzę ponieważ jeśli chodzi o normalne bitwy gdzie wojska walczą ze sobą twarzą w twarz to amerykanie biją arabów na głowę pod każdym względem i gdyby na takich otwartych walkach opierały się tamte konflikty to dzielna US army już dawno by wszystko pozamiatała.

Gdyby babcia wąsy miała to by dziadkiem była ;)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • wardrum
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • Gloria
   Zależy, co się rozumie pod pojęciem "wejścia w konflikt z prawem". Zdarzyło mi się płacić mandaty za przekroczenie prędkości, choć z mojego punktu widzenia były to mandaty "na siłę", gdyż policja była ustawiona w takim miejscu, aby prawdopodobieństwo otrzymania mandatu było wysokie (np. wjazd w teren zabudowany, potem od razu jest ograniczenie do 40 km / h, i przy jeździe + - 50 km / h otrzymuje się mandat). Inna sytuacja to przechodzenie na przejściu dla pieszych na czerwonym świetle (gdzie chociażby w Anglii jest to dozwolone) czy przechodzenie poza przejściem dla pieszych, gdzie w promieniu 300 metrów nie widać żadnego samochodu (ale jednak policja z daleka zauważyła!). Nie uważam, żebym naraził swoje lub innych bezpieczeństwo, ponieważ upewniłem się, że nic nie jedzie i szybko przeszedłem. Natomiast zgodnie z paremią łacińską trzeba respektować prawo: dura lex sed lex. Przypomniała mi się jeszcze inna sytuacja z dróg, a mianowicie ograniczenia nakazane przez znaki drogowe, które są niewspółmierne do tego, co znajduje się na drodze. W moim mieście od jakiegoś czasu na pewnym odcinku ustawione są znaki z ograniczeniem 30 km / h z powodu zajęcia 1 pasa ruchu (z 3 dostępnych), a na remontowanym pasie od kilku miesięcy nic się nie dzieje. Także z punktu widzenia prawa może taki znak jest wymagany, natomiast z logicznego punktu widzenia - nie ma uzasadnienia.
  • Kerosine
   Is it possible that existence is our exile and nothingness our home? Emil Cioran Dziwne, ale zawsze wydawałam się to przeczuwać.
  • types
   Myślałem, że będzie lepiej jak pójdziemy na terapię dla par. W końcu to nasz wspólny problem, może ja coś robię źle?
  • yiliyane
   Cytowanie posta jest na dole:   Jak dla mnie nie dziwne, bo pewne rzeczy mogą być krępujące. Jej zależy na Tobie i nie chce stawiać się w złym świetle, żebyś jej nie odrzucił, a u psychologa, żeby terapia miała sens, trzeba powiedzieć wszystko szczerze. Jeśli chce iść sama, niech idzie.
  • types
   @yiliyane Nie wiem jak tu się cytuje, więc ospiszę bez cytowania. Ona jest dziewicą z tego co mówiła.  Mylisz się, ja jej nie nakłaniam do seksu, gdyby mi powiedziała, ze chce czekać do ślubu to bym zrozumiał, i wytrzymał. Dla mnie sex nie jest najważniejszy. Problemem jest, że ciężko z nią poruszyć takie tematy jak sex. Co tu gadać o sexie, Ona boi się wogóle bliskości. Zależy jej na mnie na pewno, bo sama proponuje spotkania, ale jednak nie możemy, a raczej ona nie może przełamać jakiejś bariery, boi się dotyku, niby coś chce a ciągle się czegoś boi.  Ja chcę z nią iść do psychologa, seksuologa, ale jak sama mówi wstydzi się iść ze mną? Dziwne to.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   4
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   4
  3. 3
   intodecay00
   intodecay00
   2
  4. 4
   rotting_humanoid
   rotting_humanoid
   2
  5. 5
   Nieprzenikniona
   Nieprzenikniona
   2
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  18 posts
  intodecay00
  intodecay00
  15 posts
  Nieprzenikniona
  Nieprzenikniona
  14 posts
  yiliyane
  yiliyane
  13 posts
  wardrum
  wardrum
  9 posts
  Cranche
  Cranche
  7 posts
  patolove
  patolove
  5 posts
  Love20
  Love20
  5 posts
  types
  types
  4 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  65 posts
  yiliyane
  yiliyane
  63 posts
  patolove
  patolove
  51 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  476 posts
  yiliyane
  yiliyane
  455 posts
  wardrum
  wardrum
  159 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up