Jump to content

Rosyjska 'demokracja'


Pirat

Recommended Posts

Posted

3marca odbyły się w Rosji wybory prezydenckie. od kiedy Władimir Putin wskazał społeczeństwu kto ma być jego następcą, było wiadome kto wygra.

Wiadome jest że Dimitrij Miedwiediew jest tylko narzędziem Putina i tak naprawdę realną władzę będzie sprawował Putin.

Czy wg was w Rosji jest coś takiego jak demokracja i czy jest ona tam potrzebna, czy może Rosjanie wolą czuć silną rękę wodza?

Link to comment
Posted
Czy wg was w Rosji jest coś takiego jak demokracja i czy jest ona tam potrzebna, czy może Rosjanie wolą czuć silną rękę wodza?

Nawet jeśli jest potrzebna to nie będzie jej tam jeszcze przez długi czas. Mam na myśli taką prawdziwą demokrację , której szanse zmalały po odejściu Jelcyna. Co do społeczeństwa - jest ono manipulowane, telewizja,radio objęte są cenzurą, jedyną że tak powiem wolną rękę medialną ma prasa, ale jej znaczenie w społeczeństwie rosyjskim jest bardzo małe, także nie stanowi ona dla władzy większego zagrożenia.

Link to comment
Posted

W temacie widze umieściłeś neologizm, bo w Polsce nie ma takiego zwrotu. :P

Link to comment
Posted

Cóż Rosjanie byli twardo "trzymani za pyski" od czasów Ivana zwanego Groźnym. Kilkaset lat spokojnie wystarcza aby coś stało się regułą.

Link to comment
mała czarna
Posted

Wydaje mi się, ze zarówno słowo "wybory", jaki i "demokracja" są tutaj nie na miejscu.

Chyba, ze mówimy o tym, że władzę ma pewna grupa. Bo tak realnie, lud nie znaczy tam nic.

Dzieci i ryby głosu nie mają. Rosjanie też.

Link to comment
Posted

Właściwie ciekawe co by się stało gdyby inny prezydent objął rządy?Rosyjska gospodarka nie jest wózkiem, którego byle popchnięcie prowadzi tam gdzie się chce.Po drugie to właściwie nie Putin rządzi Rosją tylko osoby rządzące ropą i gazem w Rosji.Więc gdyby ktoś chciał wprowadzić bardzo rewolucyjne ustawy to by w Rosji zapanował chaos i anarchia.Mogło by dojść do zamachu, a wtedy to Rosja by się stoczyła na dno, czego Rosjanie nie chcą i dlatego głosują na Putina, który umie zapanować na krajem.

Link to comment
Posted
Po drugie to właściwie nie Putin rządzi Rosją tylko osoby rządzące ropą i gazem w Rosji.

Ropą i gazem rządzi Gazprom, który należy do państwa, czyli do Kremla, czyli do Putina, więc jednak Putin rządzi Rosją..

Link to comment
Posted
Po drugie to właściwie nie Putin rządzi Rosją tylko osoby rządzące ropą i gazem w Rosji.

Ropą i gazem rządzi Gazprom, który należy do państwa, czyli do Kremla, czyli do Putina, więc jednak Putin rządzi Rosją..

Należy, ale to nie znaczy że Putin ma całą władzę nad Gazpromem.

Link to comment
Posted
Należy, ale to nie znaczy że Putin ma całą władzę nad Gazpromem.

w zarządzie Gazpromu obsadzeni są ludzie Putina, którzy tańczą tak jak im Putin zagra.

Link to comment
Posted

A teraz potańczy Miedwiediew, każda decyzja będzie przecież konsultowana... parodia demokracji.

Link to comment
Posted

Cóż, dla rosjan widać demokracja równa sie jednoznacznie z czasami Jelcyna, wiec rozpad imprerium, spadek prestiżu kraju, chaosem, anarchia, panoszącymi sie oligarchami i mafia, oraz prezydentem który nie zawsze był w stanie wytoczyc sie z samolotu w czasie wizyty zagranicznej.

Putin to zmienił, ozywil imperialne aspiracje, rzadzi twardo skutecznie rozprawiajac sie przeciwnikami, i pacyfikująć oligarchow, nie stosuje jednak terroru. Poziom zycia podniósł sie. Wydaje mi sie, że rosjanie po prostu nie traktuja demokracji i wolnosci jako szczegolnej wartosci i sa gotowi dac ja sobie ograniczyc w zamian za zwiekszone poczucie bezpieczenstwa socjalnego i dume z własnego państwa.

//ktos sformułował zasade, ze w krajach-producentach surowcow naturalnych poziom demokracji jest odwrotnie proporcjonalny do cen surowców - ropa, gaz ida w góre.//

Link to comment
 • 5 years later...
Posted

Rosjanie od dawien dawna byli bliżej państwa, które było silne a na jego czele stał ktoś twardy. Czy to państwo za czasów carów, czy za komunistów, czy obecnie za Putina. Z demokracją im nie po drodze. Oczywiście oficjalnie demokracja tam panuje, lecz Rosjanie chyba udają, że tak jest. Putin jest dla nich symbolem, lecz nie brakuje takich, którzy się buntują. Czasem się zastanawiałem czy wybory są fałszowane, choć z drugiej strony - czy są jacyś kandydaci, którzy mogliby zagrozić Putinowi? Może to zbyt ryzykowne stwierdzenie, ale chyba nie chcą powtórki z czasów smuty.

Link to comment
 • 8 years later...
yiliyane
Posted

W Rosji nigdy nie było demokracji. Nigdy nie było nawet czegoś pomiędzy jednowładztwem a demokracją, np. monarchii elekcyjnej czy parlamentarnej. Rosją zawsze rządziła silna ręka, czy to w postaci pojedynczego władcy czy całej partii. Rosjanie, myślę, że w większości, nie odczuwają, że brak demokracji, wolności słowa i wolnych mediów jest problemem. Całe życie są poddawani propagandzie i nawet jeśli bywali w krajach Zachodu, czy nawet w nich mieszkają/mieszkali, niekoniecznie potrafią/chcą zerwać z wizją świata i Rosji, jaki podsuwa im propaganda. A rosyjska propaganda, szczególnie przed wojną, była prowadzona w bardzo inteligentny sposób. Nie tak jak w Polsce w ostatnich latach. Można się było na nią nabrać nawet nie będąc Rosjaninem. Myślę, że rosyjskie społeczeństwo jest pod tym względem społeczeństwem zniewolonym, a zmiana tego stanu rzeczy będzie wymagała zapewne przeminięcia całego pokolenia, jak nie dwóch. Na ten moment nie widzę szans, żeby Rosja stała się demokracją. Istnieje jakaś szansa, choć też nie oceniam jej jako zbyt dużej, że wskutek pogorszenia jakości życia w Rosji dojdzie do protestów, może nawet jakichś dużych niepokojów czy wręcz odsunięcia Putina od władzy, ale nie będzie to oznaczało, że w Rosji nastąpi wolność. Rosjanie bardziej się przejmują, że zamknęli McDonalda, Instagrama i że w sklepach nie ma cukru niż że ich rodacy mordują... w zasadzie ich rodaków*, których rzekomo mieli chronić.

* Na Ukrainie atakowane są przede wszystkim tereny rosyjskojęzyczne, które zawsze były przeciw nazizmowi, Banderze itp.; których wielu mieszkańców nawet tuż przed wojną twierdziło, że Putin ich nie zaatakuje, bo Rosja to taki starszy brat.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • angelika48
 • Najnowsze posty

  • Gloria
   Czy byłaś z tym u lekarza?
  • Gloria
   Cześć! Może sytuacja wynika z tego, że używasz prezerwatywy podczas stosunku. Musielibyście kiedyś spróbować bez (jeżeli taka możliwość wchodzi w grę). Skoro jesteś przyzwyczajony zaspokajać się w inny sposób, to musiałbyś w jakiś sposób przestawić się na to, aby osiągać orgazm podczas stosunku. Z drugiej strony, jesteś w dosyć komfortowej sytuacji, bo możesz przez długi czas uprawiać seks bez orgazmu. Wielu mężczyzn dużo by za to dało. Myślę, że możesz mieć pewną blokadę w głowie - zresztą sam o tym piszesz, że dużo o tym myślisz itp... Jak wypiłeś alkohol to było w porządku i do tego byłeś podniecony... Na pewno nie ma co sobie narzucać presji - ważne, abyście czuli się dobrze robiąc to, a nie myśleli o tym, czy tak ma być itp. Jak to dalej widzisz... ?
  • Gloria
   @types i jak?
  • Rafał Skura
   Witam, mam problem. Jestem mężczyzną, wiek 30+, posiadam partnerkę, kobietę 25+, z którą jestem w związku już 8 miesięcy, seks uprawiamy już od 7 miesięcy, kochamy się, dogadujemy się, ufamy sobie, staramy się dla siebie, czujemy się ze sobą komfortowo, seks zawsze w prezerwatywie, ponieważ nie chcemy ciąży oraz partnerka nie korzysta z innych form antykoncepcji, nie mieszkamy razem, więc seks uprawiamy raz na tydzień, raz na dwa tygodnie, jak się uda. Ważę 90 kg przy wzroście 180 cm. Rok przed poznaniem partnerki schudłem 25 kg w ciągu niecałego roku. Nie palę papierosów, nie zażywam narkotyków, nie biorę leków antydepresyjnych ani żadnych innych na stałe, nie mam stwierdzonej depresji, piję alkohol 2-3 razy w tygodniu po kilka piw.   Problem polega na tym, że nie jestem w stanie osiągnąć orgazmu w trakcie stosunku, seksu waginalnego. Orgazm osiągam tylko wtedy, kiedy partnerka robi mi dobrze ręką, handjob , a i wtedy zdarzają się problemy, potrzeba czasu, czasem się nie udaje (lub gdy sam się masturbuję na osobności, wtedy nie ma problemów).   Mimo wieku 30+, jest to moja pierwsza partnerka seksualna (niestety, tak czasem w życiu bywa) więc nie ma poprzednich doświadczeń. Jestem również pierwszym partnerem seksualnym mojej dziewczyny. Przez większość dorosłego życia masturbowałem się przy użyciu ręki (przeważnie oglądając filmy pornograficzne różnej treści) i nigdy nie miałem problemów z osiągnięciem erekcji oraz orgazmu, nigdy nie było z tym problemu, nigdy nawet nie było wątpliwości, że erekcja lub orgazm będzie. Rozumiem, że mogło tutaj dojść do pewnego uwarunkowania masturbacyjnego, przyzwyczajenia organizmu do konkretnej stymulacji w celu osiągnięcia orgazmu. Próbuję z tym walczyć. Staram się ograniczać, wykluczać masturbację. Jeżeli uprawiam seks z dziewczyną w weekend, to potem cały tydzień nie masturbuję się, na kolejny weekend jestem napalony i chętny, uprawiamy seks, mam erekcję, czuję podniecenie, ale nie mogę dojść w trakcie seksu. Musimy przestać i dziewczyna kończy mi ręką. Dziewczyna jest wyrozumiała, stara się, pyta co może zrobić lepiej, próbuje mi pomóc, inicjuje i wymyśla sposoby na to, aby było mi lepiej.   Podczas pierwszego razu pojawił się problem z zaburzeniami erekcji, penis wstał, założyłem prezerwatywę ale w trakcie próby penetracji opadł i potem ze stresu i nerwów nie dało się kontynuować (dziewczyna była wyrozumiała). Zakładam, że był to typowy problem stresu związanego z pierwszym razem. . Kolejne próby były bardziej udane, była erekcja, penetracja, seks w prezerwatywie ale bez orgazmu. Początkowo nawet trudno było osiągnąć orgazm wywołany handjob partnerki. Po 2-3 próbach się udało.   Od tego czasu przyjęliśmy taktykę uprawiania seksu dla przyjemności, do momentu aż się zmęczymy a następnie w celu osiągnięcia orgazmu partnerka kończy mi ręką. Jednak uważam, że tak nie może być. Partnerka w trakcie seksu również nie jest w stanie osiągnąć orgazmu pochwowego, Osiąga łechtaczkowy podczas stymulacji ręcznej z mojej strony. Zabawy oralne również wykonujemy dla przyjemności bez orgazmu. Nie ma zabaw analnych.   Seks uprawiamy głównie w sytuacjach komfortowych, w mieszkaniu bez innych domowników, w pokojach hotelowych.  Seks uprawiamy zarówno na trzeźwo jak i po alkoholu, po kilku piwach, po niewielkich ilościach wódki. Seks uprawiamy głównie w pozycjach na pieska i na misjonarza. Jeden jedyny raz udało mi się dojść w trakcie seksu w pozycji na misjonarza, w prezerwatywie, byłem bardzo podniecony oraz po niewielkiej ilości alkoholu. Mimo wielu prób wcześniej i potem w dokładnie takich samych warunkach, więcej razy się nie udało.   Po takim czasie, w trakcie seksu czuję presję, staram się i próbuję dojść w trakcie seksu, jednak się to nie udaje. Im bardziej myślę o tym, że powinienem dojść, tym bardziej się nie udaje. Nawet jak staram się nie myśleć o tym, żeby dojść to i tak z tyłu głowy o tym myślę i nie potrafię. Zaczynam się stresować, czasem penis opadnie, czasem nie, ale orgazmu nie ma. Stosunki z penetracją potrafią trwać i po 15-20 i więcej minut ale bez orgazmu. Po tym wszystkim dziewczyna musi mi robić ręką dodatkowe 5-10 minut zanim dojdę. Nie ma różnicy czy jestem zestresowany i zmęczony po pracy czy wypoczęty i w dobrym humorze, efekt jest taki sam.   Mimo tego, jeżeli czasem jestem sam i chcę spróbować się masturbować, to nigdy nie mam problemu, wzwód jest, orgazm jest w przeciągu kilku minut.   W trakcie seksu staram się angażować, zapewnić przyjemność zarówno partnerce jak i sobie. Próbowałem nawet skupić się tylko na sobie, jednak nie robi to różnicy. Nie wiem co mogę zrobić aby osiągnąć orgazm w trakcie seksu. Nie używamy żadnych gadżetów erotycznych, jedynie prezerwatywy do seksu i lubrykant na bazie wody do handjob.   Partnerka mówi, że jej to nie przeszkadza.... no ale wiadomo, że tak. A nawet jeśli nie.... to mi to przeszkadza. Czy są jakieś sposoby na uzyskanie szybkiego, szybszego lub jakiegokolwiek męskiego orgazmu w trakcie seksu?   Być może ktoś był w podobnej sytuacji i wie jak nam pomóc? Sytuacja się nie zmienia zbyt specjalnie od początku związku. Łatwiej mi osiągnąć orgazm podczas handjob od dziewczyny, rzadziej penis opada w trakcie seksu, ale dalej nie ma orgazmów w trakcie seksu. Nie korzystaliśmy jeszcze z pomocy psychologa ani nie mówiliśmy nikomu o naszych problemach. Starałem się zawrzeć jak największą ilość informacji. Jeżeli potrzeba więcej informacji to chętnie ich udzielę.    Pozdrawiam.  
  • Vatslav
   wiele razy kupowalam kosmetyki tej firmy
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Kerosine
   Kerosine
   5
  2. 2
   Nieprzenikniona
   Nieprzenikniona
   3
  3. 3
   yiliyane
   yiliyane
   3
  4. 4
   Love20
   Love20
   1
  5. 5
   rotting_humanoid
   rotting_humanoid
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  16 posts
  Nieprzenikniona
  Nieprzenikniona
  6 posts
  Vatslav
  Vatslav
  5 posts
  yiliyane
  yiliyane
  5 posts
  wardrum
  wardrum
  5 posts
  Cranche
  Cranche
  5 posts
  types
  types
  4 posts
  Gloria
  Gloria
  4 posts
  Kalafior_Grozy
  Kalafior_Grozy
  3 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  74 posts
  yiliyane
  yiliyane
  63 posts
  patolove
  patolove
  51 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  478 posts
  yiliyane
  yiliyane
  448 posts
  wardrum
  wardrum
  162 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up