Jump to content

Język angielski i niemiecki

kasissa

Recommended Posts

Posted

Dlaczego musimy sie uczyc języka angielskiego i niemieckiego skoro oni sie naszego języka nie uczą? na dodatek jak przyjeźdzają obcokrajowcy to musimy sie w POLSCE porozumiewac ich językiem!!!! :evil:

Renatazxcvbnm
Posted

:D uśmiałam się :D

Przynajmniej jesteśmy inteligentnym i obeznanych narodem :wink: Cała masa ludzi na świecie musi się uczyć angielskiego nie tylko Polacy. Został on wybrany na język międzynarodowy i nie da się tego zmienić :lol:

Posted

ale z niemieckim językiem nie zawsze wszędzie się dogadasz :P:P:P to jest dla mnie chore.... mogli wcisnąc nam jeszcze hebrajski, chiński, ruski, i wszystkie języki świata :faja:

Posted

Szkoła dba o Twój rozwój intelektualny, jednak jak widać czasami ma to opłakane skutki.

Nie chcesz -to się nie ucz. Na dwa spokojnie uda Ci się wyciągnąć. Jednak już teraz by znaleźć dobrą pracę konieczna jest znajomość conajmniej jednego języka obcego, by jeszcze lepszą -dwóch lub więcej. A więc ciesz się, że państwo daje Ci taką możliwość i korzystaj z niej zamiast narzekać. To z pewnością zaowocuje w przyszłości.

to jest dla mnie chore....
Dla mnie chore jest Twoje spojrzenie na naukę. Zero ambicji?
  • 1 year later...
Posted
mogli wcisnąc nam jeszcze hebrajski, chiński, ruski

mogli i wcisnęli :D ja oprócz angielskiego i łaciny uczę się też ruskiego i nie narzekam, więc daj spokój :razz:

Posted
Dlaczego musimy sie uczyc języka angielskiego i niemieckiego skoro oni sie naszego języka nie uczą? na dodatek jak przyjeźdzają obcokrajowcy to musimy sie w POLSCE porozumiewac ich językiem!!!! :evil:

tak to już jest że angielski jest jezykiem prostym i międzynarodowym, i to właśnie angielskiego a nie polskiego uczy się większosć ludzi na świecie, niemiecki i francuski także jest bardzo popularny i nie rozumiem co tu jest chore, jezyki łatwe i dają wiele możliwości w przyszłosci o której pewnie jeszzce poważnei ni myslisz ale to sie niedługo zmieni

Posted

Te języki zostały uznane za uniwersalne, dlatego, jeśli człowiek ma trochę oleju w głowie to nauczy się chociaż tego angielskiego, chociaż teraz angielski jest tak powszechny, że nie jest uważany za obcy język :P

Posted

Angielski - język uniwersalny. To rzecz prosta. po za tym nie jest aż taki trudny.

Niemiecki, francuski drugie co do popularności języki.

Nie ma się czemu dziwić.

Narzekasz na to, a ja np. uczę się angielskiego, niemieckiego, łaciny, wcześniej coś rosyjskiego. I nawet fajnie. Przynajmniej będę umiał się dogadać. Wolę być lepiej wyedukowany niż obcokrajowcy. Zawsze to jakiś plus.

• 2 weeks later...
foxey_lady
Posted

Też sie uśmiałam czytając Twoje posty :lol:

Może dlatego ONI nie uczą się naszego języka, gdyż Polska nie jest tak bardzo atrakcyjnym i popularnym krajem dla obcokrajowców, a po drugie język polski jest niesamowicie trudny.

na dodatek jak przyjeźdzają obcokrajowcy to musimy sie w POLSCE porozumiewac ich językiem!!!!

A Ty jak jedziesz do Gruzji to uczysz się gruzińskiego? Poza tym obcokrajowcy to nie tylko Anglicy czy Niemcy :P

Black Haze
Posted

Żeby, jak sobie będziesz chciała wygrzać pupe na gorącym piasku gdzieś tam, czy pozwiedzać Londyn czy Paryż, mogła się dogadać, bo angielski to jezyk który zna większość ludzi na świecie a niemiecki, bo to nasi sąsiedzi i jak sobie pojedzisz pracować do niemiec, to żebyś umiała się do nich odezwać;]

A jak nie chcesz, to się nie ucz.

Posted

A nie czujesz żadnej potrzeby, by znać obce języki?

Gdyby tylko zawartość portfela mi pozwoliła uczyłabym się większości języków, marzę by nauczyć się hiszpańskiego, włoskiego, norweskiego, japońskiego, chińskiego, francuskiego. Ale jednak nawet to, że czas rozciągły nie jest, nie dam rady wszystkiego na raz ; p

A co do Ciebie, Twoja sprawa, nie chcesz, nie ucz się, niech wyrasta pokolenie nieuków, co to nawet przedstawić się po angielsku nie potrafią.

Posted

Ja się uczę angielskiego, niemieckiego i włoskiego i nie narzekam, wręcz przeciwnie chce się ich uczyć, i chciałabym jeszcze kilku innych.

Znać wiele języków obcych to same plusy i nie ma co narzekać.

• 1 month later...
Posted

Dlaczego uczymy sie jezykow? Jak juz zostalo wspomniane zeby byc madrzejszym narodem... Czy nie jest fajnym wyjechac do jakegos kraju np. anglojezycznego i miec mozliwosc komunikowania sie za pomoca angielskiego (ktory przy blizszym poznaniu, naprawde zyskuje), akurat angielski jest jezykiem w ktorym mozemy porozumiec sie w wielu krajach (USA, Kanada, Wielka Brytania, Australia itd.). Mysle, ze jestesmy ludzmi chetnymi do przezywania nowych przygod, oraz podrozowania oraz poznawania nowych zakatkow swiata... jezyki obce pozwola nam na nawiazywanie miedzynarodowych kontaktow, zdobywaniu pracy zagranica oraz lepszych stanowisk tu, w kraju oraz chocby mozliwosc zapytania za granica bedac w silnej potrzebie np."exciuse me, where can i find toalete?" oraz mozliwosc zrozumienia gdzie ta "tojlet" jest :)

Posted

Dobre! Angielski tutaj nie podlega dyskusji.

A niemiecki? Bo ustawowo trzeba się uczyć dwóch języków obcych, zależy jaki szkoła wybiera, u mnie jest niem, franc,ros i hiszp.

Po to żeby się porozumiewać z innymi, po to żeby być obeznanym (ucząc się języka poniekąd uczmy się kultury danego narodu, poznajemy go).

A jak się ma podejście "bo oni się nie uczą" "po co mi to" to daleko się nie zajdzie.

Posted

Niemiecki? Ja w kwestii niemieckiego sie nie wypowiadam... brak slow poprostu.!!! Najtrudniejszy jezyk jakiego sie uczylam... a uczymy sie go, zeby nasze zycie nie bylo zbyt latwe...

GrzeszneSpojrzenie
Posted

uczyć się jej każą? ojej! jaka ona biedna.

jakbyś musiała się oprócz tego jeszcze białoruskiego i ruskiego uczyć to byś doceniła to!

ja nie narzekam, dzięki szkole potrafię się dogadać po rosyjsku, angielsku i białorusku!

Posted

faktycznie przydatna umiejetnosc rosyjski i bialoruski... mysle ze powinni uczyc bardziej przydatnych jezykow... a nie uczyc byle uczyc.

GrzeszneSpojrzenie
Posted

białoruski może i nie zbyt przydatny, ale zawsze to unikat w CV, a rosyjski to bardzo przydatna umiejętność, to kwestia bezdyskusyjna.

• 1 month later...
Posted

są szkoły w których jest również hebrajski a do tego łacina,angielski i niemiecki lub francuski,wiec chyba nie ma co płakać :P

• 1 month later...
Posted

Bo to światowe języki.. W wielu krajach można się za ich pomocą porozumieć. A angielski to przecież bułka z masłem:P Za niemieckim nie przepadam.. Taki bardzo sztywny język;/ Nasz język jest ciężki do nauczenia więc raczej do obowiązkowego go nigdy nie wprowadza za granicą. Znajduje się w randze najcięższych obok chińskiego :arrow: :arrow: :O

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Popular Now

• Najnowsze posty

• Gloria
      Zależy, co się rozumie pod pojęciem "wejścia w konflikt z prawem". Zdarzyło mi się płacić mandaty za przekroczenie prędkości, choć z mojego punktu widzenia były to mandaty "na siłę", gdyż policja była ustawiona w takim miejscu, aby prawdopodobieństwo otrzymania mandatu było wysokie (np. wjazd w teren zabudowany, potem od razu jest ograniczenie do 40 km / h, i przy jeździe + - 50 km / h otrzymuje się mandat). Inna sytuacja to przechodzenie na przejściu dla pieszych na czerwonym świetle (gdzie chociażby w Anglii jest to dozwolone) czy przechodzenie poza przejściem dla pieszych, gdzie w promieniu 300 metrów nie widać żadnego samochodu (ale jednak policja z daleka zauważyła!). Nie uważam, żebym naraził swoje lub innych bezpieczeństwo, ponieważ upewniłem się, że nic nie jedzie i szybko przeszedłem. Natomiast zgodnie z paremią łacińską trzeba respektować prawo: dura lex sed lex. Przypomniała mi się jeszcze inna sytuacja z dróg, a mianowicie ograniczenia nakazane przez znaki drogowe, które są niewspółmierne do tego, co znajduje się na drodze. W moim mieście od jakiegoś czasu na pewnym odcinku ustawione są znaki z ograniczeniem 30 km / h z powodu zajęcia 1 pasa ruchu (z 3 dostępnych), a na remontowanym pasie od kilku miesięcy nic się nie dzieje. Także z punktu widzenia prawa może taki znak jest wymagany, natomiast z logicznego punktu widzenia - nie ma uzasadnienia.
    • Kerosine
      Is it possible that existence is our exile and nothingness our home? Emil Cioran Dziwne, ale zawsze wydawałam się to przeczuwać.
    • types
      Myślałem, że będzie lepiej jak pójdziemy na terapię dla par. W końcu to nasz wspólny problem, może ja coś robię źle?
    • yiliyane
      Cytowanie posta jest na dole:   Jak dla mnie nie dziwne, bo pewne rzeczy mogą być krępujące. Jej zależy na Tobie i nie chce stawiać się w złym świetle, żebyś jej nie odrzucił, a u psychologa, żeby terapia miała sens, trzeba powiedzieć wszystko szczerze. Jeśli chce iść sama, niech idzie.
    • types
      @yiliyane Nie wiem jak tu się cytuje, więc ospiszę bez cytowania. Ona jest dziewicą z tego co mówiła.  Mylisz się, ja jej nie nakłaniam do seksu, gdyby mi powiedziała, ze chce czekać do ślubu to bym zrozumiał, i wytrzymał. Dla mnie sex nie jest najważniejszy. Problemem jest, że ciężko z nią poruszyć takie tematy jak sex. Co tu gadać o sexie, Ona boi się wogóle bliskości. Zależy jej na mnie na pewno, bo sama proponuje spotkania, ale jednak nie możemy, a raczej ona nie może przełamać jakiejś bariery, boi się dotyku, niby coś chce a ciągle się czegoś boi.  Ja chcę z nią iść do psychologa, seksuologa, ale jak sama mówi wstydzi się iść ze mną? Dziwne to.
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 4 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane