Jump to content

Augusto Pinochet i Francisco Franco


akooo

Recommended Posts

Posted

Wiem że temat trochę dziwny jak na to forum napewno wiele go niezrozumie, i zaraz mój temat umrze . Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o tych dwóch postaciach historycznych ci którzy o nich słyszeli pewnie powiedzą że to bestje i mordercy ale ja tak niemyśle uwazam ich za wielkich polityków dlatego że: Może zacznę od początku jest rok 1973 Chile rządzone przez komunistycznego prezydenta Salvadore Allende było na skraju bankructwa kolejki do sklepów ciągneły się w nieskonczoność było niezadowolenie wśród klas bogatych jaki i średnio zamożnych chilijczyków (takich jak więkrzość polaków) Allende popierali tylko biedacy którzy i tak głodowali ale ich bieda była troche mniejsza za Allende. Chile wtedy było zamknięte na świat chandel zagraniczny prawie nieistniał mogło dojść do wejścia Chile w strefe wpływów ZSRR Chile było na skraju dyktatury na wzór Kubański . Ale gdy od komunizmu Chile dlieliło tylko włos generał Augusto Piniochet przeprowadził zamach stanu który zakończył się sukcesem jego reformy gospodarcze doprowadziły do cudu gospodarczego w Chile, Pinochet był katolikiem spodkał sie nawed z papiezem. W 1990r doprowadził do demokratycznych wyborów w których przegrał ale zaakceptował wolę narodu i podał się do dymisji zmarł 10 grudnia 2006r Zapamiętam go jako wielkiego przywódcę który zatrzymał komunizm choćby torturami ale zatrzymał. [*] Cześć jego pamięci.

Postacią podobną do A.Pinocheta był gen Francisco Franco który był dyktatorem Hiszpani od 1938r do 1975r Jedni uważają go za faszystę a inni za świetnego wodza. Gdy w latach 30 Hiszpania zbliżała się do komunizmu ogromnymi krokami to on wraz z wiernymi oddziałami przedostał się z MAroka do Hiszpani wywołując rebelie która przerodziła się w krwawą wojnę domową. Komunistyczny rząd mordował osoby duchowne i innych przeciwników Franco natomiast po wygranej wojnie domowej postanowił zbudować Hiszpanie katolicką i tradycyjną podczas II wś udzielił ogromnej pomocy żydom mieszkających w Europie nadając im masowo obywatelstwo Hispańskie za co dostał tytuł'' Sprawiedliwy wśród narodów świata'' Wysłał błękitną dywizję na front wschodni ale nie po to aby pomagać Hitlerowi ale by zatrzymać komunizm wycofał ją w 1943r pozwolił jedynie pozostać ochotnikom. Franco miał b dobre stosunki z Aliantami podczas II wś.A po wojnie z krajami Europy zach i USA . Franco jako jeden z nielicznych nie uznał rządu PRL tylko uznawał Polski rząd na uchodzstwie. Przeprowadził tak jak Pinochet reformy w gospodarce co zaowocowało cudem gospodarczym. Zmarł 20 listopada 1975r [*] Cześć jego pamięci

Wiem że wielu mnie teraz skrytykuje za ten temat że jestem okrutny że popieram ''zbrodniarzy'' Ale uwazam że ci dwaj prezydenci uratowali swoje kraje od najgorszego ustroju jakim jesy Komunizm. Augusto Pinochet i Francisco Franco są moimi autorytetami mimo że na ich rękach jest krew ale wielu świtnych polityków nie ma czystych sumień. Proszę zkomentujhcie to co napisałem wiem że więkrzość mnie skrytykuje. Pozdrawiam

Link to comment
Posted

Augusto Pinochet jest postacią niejednoznaczną, na pewno był patriotą, kochał swój kraj, uchronił go przed komunizmem chwała mu za to. Jest jednak jedno ale. Jak został dyktatorem to na stołku siedział przez prawię 20 lat. Za czasów jego dyktatury opozycyjni dziennikarze i jego przeciwnicy polityczni (i nie mówię tu o komunistach) znikali w tajemniczych okolicznościach by już się nigdy nie odnaleźć. Z kolei Franco, cóż nie ukrywajmy był faszystą, miał chora wizję stworzenia państwa religijno-wojskowego. Takie małe katolickie piekiełko. A w czasie wojny domowej nie tylko komuchy dopuszczali sie zbrodni. No i nie zapominaj po czyjej stronie walczył niemiecki legion Condor.

Link to comment
Posted
Z kolei Franco, cóż nie ukrywajmy był faszystą

:shock: :shock: :shock: :shock:

W czym ten jego faszyzm się przejawiał?

Link to comment
Posted

Z kolei Franco, cóż nie ukrywajmy był faszystą, miał chora wizję stworzenia państwa religijno-wojskowego. Takie małe katolickie piekiełko. A w czasie wojny domowej nie tylko komuchy dopuszczali sie zbrodni. No i nie zapominaj po czyjej stronie walczył niemiecki legion Condor.

Stwożyłeś jego wizerunek napewno sugerując się mediami zdominowanymi przez lewaków. Hitler mówił tak o Franco"wolał bym sobie wyrwać 3 lub 4 zęby niż znowu negocjować z Franco'' Hitler jeszcze mówił tak:'' W Hiszpani postawiliśmy na niewłaściwego konia zrobilibyśmy lepiej popierając republikanów gdysz można by ich było przerobić na dobrych narodowosocjalistów (Franco to fanatyczny dewot nie pasuje do nas nazistów'' wtórował mu Geobells. A tak pozatym to Polska tez wspierała Franco jaki i cały świat. Błędem jest nazywanie go faszystą ponieważ nim nie był. A co do legionu Condor to niemcy liczyli ze Hiszpania będzie w pakcie OSI podczas wojny ale Franco odmówił przyjęcia do tego paktu w 1940r gdzie zwycięstwo niemców było pewne.

Link to comment
 • 4 years later...
Posted

Pinochet i Franco to jedne z moich ulubionych postaci XX wieku. Ile się to skrajnych komentarzy słyszało o ich postępowaniu, metodach etc. Powiem krótko, bo mam nadzieję, że dyskusja się rozwinie - Pinochet nie dał szansy na to, by komunizm rozprzestrzenił się na Chile i chwała mu za to. Dźwignął kraj z kolan, rozwinął mocno gospodarkę m.in chilijski cud gospodarczy, zmniejszenie inflacji z 163%. Sądzenie i podstępne uwięzienie Pinocheta to coś śmiesznego. Nie rozumiem, dlaczego to nie naród chilijski nie miałby go osądzać? Można się przerzucać, że Allende był człowiekiem KBG, a Pinochet dzieckiem USA etc, ale dokąd to prowadzi? Dwa ciekawe artykuły :

http://prawica.net/node/5338

http://circ.nowyekran.pl/post/66170,pin ... c-zolnierz

Jeszcze Franco - był zbawieniem dla Hiszpanii swego czasu, kiedy zaczęto walczyć z Frontem Ludowym, który po prostu tępił wszystko i wszystkich prócz swych zwolenników w latach 30 XXw. I znów mogę napisać o cudownym uzdrowieniu hiszpańskiej gospodarki, zaprowadzeniu porządku w kraju. Jeżeli do tego dodać uratowanie wielu tysięcy Żydów, stabilizację polityczną oraz zaprzestanie czerwonego terroru to wygląda całkiem nieźle. Czasem po prostu nie mogę uwierzyć w to, jak późniejsze rządy potraktowały jego dziedzictwo.

Nie zapominajmy, że żadna postać historyczna nie jest biała. Przeciwnicy Pinocheta i Franco mogą znaleźć wiele punktów, które będą dla nich wodą na młyn.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • Kerosine
   Deszczowe Myśli #1 Już nigdy nie będę czuć się ani tak szczęśliwie, ani tak bezpiecznie jak kiedyś.
  • Nieprzenikniona
   Może warto rozważyć inne środki antykoncepcyjne niż mechaniczne? Są jeszcze plastry, tabletki, zastrzyki czy spirala, którą zakłada lekarz ginekolog. Jeżeli jesteście w stałym związku, to należałoby podjąć temat zmiany antykoncepcji na tę, która odpowiada obu stronom.  Tak jak napisał Gloria, dostrzeż pozytywne aspekty w tym, że nie masz orgazmu, zbliżenie dzięki temu trwa dłużej i nie musisz się martwić, że masz przedwczesny wytrysk, co jest bolączką wielu mężczyzn. Myśleliście z partnerką o zabawkach erotycznych? Na rynku dostępnych jest sporo specyfików ułatwiających orgazm.
  • Gloria
   Czy byłaś z tym u lekarza?
  • Gloria
   Cześć! Może sytuacja wynika z tego, że używasz prezerwatywy podczas stosunku. Musielibyście kiedyś spróbować bez (jeżeli taka możliwość wchodzi w grę). Skoro jesteś przyzwyczajony zaspokajać się w inny sposób, to musiałbyś w jakiś sposób przestawić się na to, aby osiągać orgazm podczas stosunku. Z drugiej strony, jesteś w dosyć komfortowej sytuacji, bo możesz przez długi czas uprawiać seks bez orgazmu. Wielu mężczyzn dużo by za to dało. Myślę, że możesz mieć pewną blokadę w głowie - zresztą sam o tym piszesz, że dużo o tym myślisz itp... Jak wypiłeś alkohol to było w porządku i do tego byłeś podniecony... Na pewno nie ma co sobie narzucać presji - ważne, abyście czuli się dobrze robiąc to, a nie myśleli o tym, czy tak ma być itp. Jak to dalej widzisz... ?
  • Gloria
   @types i jak?
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Kerosine
   Kerosine
   5
  2. 2
   Nieprzenikniona
   Nieprzenikniona
   3
  3. 3
   yiliyane
   yiliyane
   3
  4. 4
   Gloria
   Gloria
   2
  5. 5
   Love20
   Love20
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  17 posts
  Nieprzenikniona
  Nieprzenikniona
  7 posts
  yiliyane
  yiliyane
  5 posts
  wardrum
  wardrum
  5 posts
  Vatslav
  Vatslav
  5 posts
  Cranche
  Cranche
  5 posts
  types
  types
  4 posts
  Gloria
  Gloria
  4 posts
  Kalafior_Grozy
  Kalafior_Grozy
  3 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  74 posts
  yiliyane
  yiliyane
  63 posts
  patolove
  patolove
  51 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  478 posts
  yiliyane
  yiliyane
  448 posts
  wardrum
  wardrum
  162 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up