Partykus_1989

UFO

Recommended Posts

Eee.... Ufo? No sorry xD Nie wierzę w takie głupoty, choć fakt faktem te kręgi w zbożu sa wprost niewiarygodne :D Ktos się nad tym musiał nieźle namęczyć ;) 8)

Raczej ciężko mi uwierzyć, że na ziemie przyleciały jakieś ufoki ale imo gdzieś poza ziemią na pewno istnieją jakieś formy życia.

Na pewno coś istnieje... Przecież wszechświat nie ogranicza się do samego Układu Słonecznego. Bardziej bym się zdziwił gdyby ktoś mi powiedział, że nikogo nie ma niż, że ktoś tam jest ;)

No to jak sobie wyobrazacie te formy zycia... ?

tu taki ktortki artykul ktory przemawia za tym ze Ufo jednak nie ma...:

Wśród psychiatrów powszechne jest przekonanie, iż UFO jest wynikiem zaburzeń psychicznych. Lester Grinspoon i Alan D. Persky z Harwardzkiej Szkoły Medycznej napisali "Osoby w stanie schizofrenii przypominają sobie najwcześniejsze doświadczenia dziecięce. Mogą widzieć zbliżający się spodek, a w rzeczywistości jest to złudzenie związane z tęsknotą za piersią matki. Mogą widzieć obiekt w kształcie cygara – symbol falliczny. Latające obiekty są reprezentantami, symbolami mocno zmysłowych obiektów, pierwotnych dla rozwoju osobowości".

Wiele obserwacji UFO w postaci ruchomych świateł można wyjaśnić rzadkimi zjawiskami atmosferycznymi. Wiele przypadków jest wynikiem pomyłek, błędów urządzeń pomiarowych oraz świadomych oszustw. Duża grupa obserwacji nie daje się jednak prosto wyjaśnić; są to prawie zawsze zeznania świadków nie podparte innymi dowodami lub podparte słabym materiałem dowodowym (zdjęcia kiepskiej jakości itd.). Czasem jednak istnieją dowody materialne np. obserwacje świadków (często naukowców, czy pilotów wojskowych) i jednoczesne obserwacje na radarach. Jest też niezbyt duża ilość niewyjaśnionych, a dobrze udokumentowanych obserwacji, takich jak nagranie meksykańskiego lotnictwa 13 maja 2004 jedenastu jasnych szybko poruszających się świateł w paśmie podczerwieni. Lepiej udokumentowane przypadki zwykle pokazują relatywnie mało (jak na standardy ufologiczne) spektakularne obiekty, takie jak światła, rzadziej inne pojazdy, nigdy zaś, jak dotychczas, bezpośrednie spotkania z kosmitami.

Bardzo często po wywołaniu zdjęcia ukazują się na nim regularne podłużno-spiralne obiekty latające (RODS) np. filmy agencji kosmicznej NASA. Często są to owady sfotografowane ze zbyt długim czasem naświetlania filmu.

Dodać należy jeszcze jedną teorię, zakładającą całkowicie ziemski charakter UFO. Miałyby być to nieujawnione modele wojskowych obiektów latających współczesnych mocarstw takich jak: USA czy Rosji (jako b. ZSRR), poruszające się z wykorzystaniem nieznanych dotąd nauce zasad. Również ta teoria nie znalazła dotąd potwierdzenia.

Obserwacje te traktowane są różnie. Niektórzy przyjmują je jako dowód obecności obcej inteligencji na Ziemi, a ubogą ilość materiału dowodowego traktują jako dowód na konspirację rządów, które według niektórych teorii współpracują z kosmitami lub z innych powodów usiłują ukryć istnienie kosmitów. Inni zalecają daleko idący sceptycyzm i kontynuację badań lepiej udokumentowanych przypadków, niektórzy zaś odrzucają z góry wszystkie obserwacje UFO.

Badania UFO doprowadziły do odkrycia wielu zjawisk atmosferycznych oraz psychologicznych, nie nawiązano jednak dotąd kontaktu z kosmitami jako takimi. W psychologii spowodowały rozwinięcie wiedzy o błędnej interpretacji, złudzeniach zmysłów, halucynacjach i występowaniu osobowości skłonnych do fantazjowania.

Dodatkowym powodem niechęci naukowców głównego nurtu wobec problematyki UFO jest łączenie przez ufologów tego zagadnienia z parapsychologią (problem tzw. kontaktowców), mistycyzmem i innymi teoriami nie wchodzącymi do kanonu nauki (np. antygrawitacja, czy obecność dodatkowej planety w układzie słonecznym, która ma zderzyć się z Ziemią).

Pamietajmy rowniez ze definicja UFO brzmi tak: każdy obiekt latający nie dający się zidentyfikować z żadnym znanym z warunków ziemskich obiektem lub zjawiskiem atmosferycznym.

Nie koniecznie obiekt ten musi byc z kosmosu...

a ja w obce cywilizacje wierze, wierze rowniez, ze byli i wciaz sa na ziemi... zyja wsrod nas i "badaja" nasze zachowania:D

Mój tato mówi, że widział, był wtedy pod wpływem % więc nic nie jest pewne :)

Mozliwe i gdzies tam zyja jakies inne formy zycia..... czy sie tego dowiemy? Niewiadomo.

We wszechswiecie istnieje tysiace roznych planet. Bedziemy zbyt prozni, jesli bedziemy myslec, ze tylko na Ziemi istnieje zycie 8)

Ogólnie to w UFO nie wierzę, ale w to, że gdzieś poza Ziemią są istioty żywe i myślące tak ;]

Ktos kiedys powiedzial, ze jedynym dowodem na to, ze istnieja inteligentne formy zycia we wszechswiecie jest fakt, iż do tej pory sie z nami nie porozumialy. ;-) A tak serio to pewnie gdzies w czelusciach galaktyki #425h3 zyja sobie jakies bakterie. A inteligentne formy zycia poza ludzmi z tego forum? Nie znam ;-)

A inteligentne formy zycia poza ludzmi z tego forum? Nie znam

A smialbym sie, gdybysmy my okazali sie najmniej inteligentnymi istotami we wszechswiece :D Wtedy przypomne sobie twoje slowa(o ile dozyjemy :P)

a ja nie wierze w ufo tylko w BOGA :], a o istnieniu UFO jestem przekonany, dziwie się że ktoś może powiedzieć że ufo nieistnieje, już wyjaśniam. wszyscy wiedząjak ogromny i niepoznany jest nasz malutki ukłąd słoneczny :], jeżeli my nie zbadaliśmy dokładnie marsa, na którym życie moglo kiedyśwystępować to jak możemy mówić wogóle o naszej galaktyce, że nie ma tam żadnych istot?? co z tego, że chmury gazów i pyłów na saturnie?? na saharze też sąektremalne warunki a ewolucja zrobiłą swoje... to pierwszy argument, nawet zakłądając że w naszej galaktyce nie ma obcych form życia, to są przecież inne o WIELE WIELE większe. więc nie wierze że tylko my jesteśmy tak wyjątkowi i stanowimy jedyną cywilizajce, czy wogóle obdarzeni darem życia, po prostu przeciez to jest niemożliwe, ALE ;) zgodze sięjednak z ludźmi którzy w istnienie UFO nie wierzą, bo ja też nie wieże w to UFO w takiej formie jak w powszechnej opinii czyli zielona skóra i duże czarne oczy :), podsumowująć UFO ISTNIEJE, czy tego chcecie czy nie :D

wiem tylko tyle-ufo istnieje i to bardzo blisko nas-czasem mam wrazenie ze otaczaja mnie same ufoludki... :|

a tak poważnie to nie wierze

(o ile oni nie znajda nas pierwsi) ;p

co moze byc prawdopodobne :D

ja powiem to tak.. wiem ze ufo gdzies tam jest, w jakiejs galaktyce, moze bliskiej, moze dalekiej ;]

bo skoro są ludzie to czemu na innej planecie nie mialoby kogos byc?

no oczywiście wieże, oraz widze białe myszki.

a tak na serio, to może i są jakieś formy zycia w jakichś odległych galatkych. w postaci bakteri lub rozwinietych postaci. z tego co pamietam to jest mozliwe że kiedys na Marsie były bakterie,więc może i cos istnieje.

Jak zobaczę to uwierzę.

Jutro przesle Ci moja fotke, a pojutrze lece na K-Paxa ;-)

Hehe ja tam w UFO nie wierze :mrgreen:

PS.Uwierze jak mnie porwią ................................,a kuffa zostaw mnie ty UFOludku :mrgreen:

UFO istnieje chodzi wśród nas :P

Mój kumpel ma babcie niedaleko Wylatowa. Pojadę z nim tam w wakacje i się zaczaimy na UFOlców :D.

Inne formy życia istnieją na bank. To nie możliwe żeby na tak wielkim świecie na ziemi żyły tylko jakieś organizmy. Poza naszym układem są jeszcze niezliczone liczby innych w których także mogą być odpowiednie warunki do życia.

tak sadze ze gdzies w innym ukladzie podobnym do naszego istnieja jakies formy zycia jest duze prawdopodobienstwo ze sa podobne do nas :mrgreen:

myślę że gdzieś poza ziemia zyją jakieś inne istoty, może nawet nie daleko?

niektózy uwazaja że nie ma ufo! w tak ogromnym świecie żyjemy tylko my?

nieee! napewno nie! ale tak naprawde choc mówi sie ze ich nie ma każdy z nas napewno podswiadomie to wie ze oni gdzieś tam są :mrgreen:

Ciekawe kiedy się z nimi spotkamy, wg. szacowań 2020-2030 rok :D dużo by mówić o tym gdzie to słyszałem, polecam sobie przeczytać o tzw. "sygnale wow" :wink: