Jump to content

Wiersz xD

ofiaralosu

Recommended Posts

Posted

Idę do sklepu po Krówki

Ostatnio wszystko drożeje

Przeżuwam ich wciąż więcej, więcej

Mając niemałą nadzieję, że tym razem

Plomba nie wyleci mi z zęba

___

Taki oto wymysł nudy ;)

Posted

Heh faktycznie nieźle Ci sie nudziło:D heh... i co.. dobre były te krówki;):P

Posted

Ja, jak to ja, znalazłam w tym wierszu drugie dno.

Którego pewnie nie ma.

Ale według mnie jest ;) (nawet jeśli nie miałaś tego w zamiarze)

Posted

hehe, ;)

Posted

no nuda pewnie porządnie dokuczała :D spoko aż nabrałam chęć na krówki :D wierszyk taki dla uśmiechu

Posted

HelloKitty, o jakie dno ci chodzi?? :P wiersz... heh inny :P

Posted

Jest to wiersz zaangażowany, o tematyce egzystencjalnej. Podmiot liryczny jest zwyczajnym konsumentem, który czerpie przyjemność z codziennych czynności. Zapis pospolitego rzeczownika "Krówki" może świadczyć o emocjonalnym stosunku do produktu który zamierza kupić.

Podmiot liryczny jest niezadowolony z życia, jest malkontentem, rozdarty. Ciągła pogoń za przyjemnościami ogranicza mu pole widzenia. Gubi się w swoich zamierzeniach wybierając przyjemności proste, z drugiej jednak strony niosące ze sobą konsekwencje.

Rzucie krówek okazuje się być niebezpieczne. To swoisty paradoks pomiędzy pogonią za przyjemnościami podmiotu lirycznego (popada w tym przypadku w skrajny hedonizm), a pomiędzy chłodną kalkulacją, której dokonuje (ma nadzieję, że plomba nie wyleci mu z zęba).

Podmiot liryczny wykonuje tą czynność cyklicznie. Mimo, że z doświadczenia wie, że rzucie krówek może okazać się niebezpieczne, podejmuje próbę. Można powiedzieć, że jest to przykład postawy heroicznej.

Z drugiej strony rzucie krówek jest przyjemnością krótkotrwałą. Mimo, że podmiot liryczny ma ich dużo (przeżuwa coraz więcej i więcej) to jednak ma świadomość ich ograniczoności. Wie, że z każdym kęsem ilość krówek maleje. Podmiot liryczny jednak podejmuje walkę z własnym lękiem mimo, że jest to walka tragiczna, bezsensowna. Zamiast cieszyć się ładnie zaplombowanymi zębami daje się ponieść emocjom i kupuje paczkę krówek.

O takie dno ci chodziło? ;)

Posted
Idę do sklepu po Krówki

Ostatnio wszystko drożeje

Przeżuwam ich wciąż więcej, więcej

Mając niemałą nadzieję, że tym razem

Plomba nie wyleci mi z zęba

___

Taki oto wymysł nudy ;)

nudy!

Posted

To jest daremne! Żeby chociaż 3 słowa się rymowały...

Posted

To wiersz już nie może być biały? Można pisać pod sobą a białych wierszy pisać nie wolno. No, nie powiem, masz ciekawe podejście do życia. Do tego chce zostać moderatorem. W takim razie, powodzenia! :)

Posted

Sheriff, wątpię, żeby jedenastolatek mógł dobrze ocenić jakikolwiek wiersz (choć cuda się zdarzają) ;).Poza tym, jeśli uważasz, że wiersz bez rymów jest "daremny" (trochę nadużywasz tego słowa, prawda?), to zaskoczę Cię - jest wręcz odwrotnie.Poczekaj kilka lat, może wtedy będziesz na tyle dojrzały, by móc ocenić wiersz.Najpierw poszukaj sobie znaczenia tego słowa w słowniku.

PS.Nie pisz posta pod postem.

Posted
HelloKitty, o jakie dno ci chodzi??

Krówki to doświadczenia życiowe

Ale są drogie, to znaczy, że trzeba wiele poświęcić

No i ta plomba...żeby przypadkiem czegoś nie zepsuć, nie stracić

Posted

Spytajmy autora co miał na myśli. :D

LowiczankaxPP
Posted

orginalny pomysł. i rzeczywiści jest drugie dno. :mrgreen:

Posted

[quote name="

Posted

hah rozwalił mnie ten wierszyk ale uśmiechnęłam się momentalnie mimo złego dnia :D

Posted
hah rozwalił mnie ten wierszyk ale uśmiechnęłam się momentalnie mimo złego dnia :D

Miło mi, że poprawiłam humor :).Nie spodziewałam się :D

Posted

potrafi pocieszyć więcej takiej twórczości :D

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Who's Online (See full list)

• Nieprzenikniona
  • Najnowsze posty

• Nieprzenikniona
      Słuchając zwierzeń moich koleżanek z pracy dotyczących ich sylwetek, myślę, że ten ruch ma w sobie sporo sensu. Biorąc pod uwagę, że Polki mają niskie poczucie własnej wartości... taki ruch może spowodować, że zaczną bardziej siebie doceniać. Moje koleżanki z pracy to osoby szczupłe a twierdzą, że są grube, mają masę zastrzeżeń co do swojej figury, jędrności ciała. Ja wtedy mam argument i mogę powiedzieć, że istnieje coś takiego jak ciałopozytywność, wtedy opowiadam o tym poglądzie na sylwetkę. Ma to swoje plusy. Minusy zawsze się znajdą. Nie można wspierać otyłości, bo to nie tak. Ale jak już ktoś jest gruby, to w miesiąc nie schudnie 20 kilogramów, choćby nie wiem co, chyba że ma wyjątkowo szybki metabolizm albo stosuje alternatywne metody lub też jest po operacji. Ale na ogół, ciężko. Miałam w swoim bliskim otoczeniu w pracy kogoś, kto potrzebowałby sporo zeszczupleć. Ale nie potrafi. Moja kuzynka od zawsze była gruba, choruje na Hashimoto i serio... BoPo to dla niej jak podanie ręki w problemie. Jestem w stanie uwierzyć, że są osoby, którym ten ruch pomaga. I wtedy super. Ogólnie? Jestem za. Byle bez skrajności. Ale jak nie ma innego wyjścia to czemu nie wesprzeć kobiet, które nie potrafią schudnąć, chociaż by chciały.
    • wardrum
    • Kerosine
      Spełniona [w pewnym sensie]. Właśnie na taką pogodę czekałam przez cały rok i marzyłam podczas okrutnej zimy.
    • yiliyane
      Nie, to problem, który jest w niej. Ona nie boi się seksu przez Ciebie. Oczywiście to wpływa na waszą relację, ale myślę, że ona najpierw powinna przejść przez terapię indywidualną, a dla par ewentualnie później - zależnie od tego co powie jej terapeuta i jakie będą efekty terapii.
    • Kerosine
      ... mnie m. in. dostać się w końcu do mecenasa [choć zapomniałam wziąć dla niego czekoladę, ech, musi poczekać do przyszłego tygodnia] oraz wysiać czekający już na to od nieprzyzwoicie długiego czasu jęczmień dla kotów [mam tylko nadzieję, że poprawnie zastosowałam się do instrukcji na opakowaniu i nie zalałam nasion zbyt dużą ilością wody ].
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 4 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      Kerosine