Jump to content

Niegrzeczne dziewczyny...

neszika

Recommended Posts

Posted

Na prawdę przeraża mnie to co codziennie widzę. Możecie mówić, że jestem jakąś "lamuską" czy kimś takim, ale piętnasto- czy nawet czternastoletnia dziewczyna z fajką w ręce idąca sobie przez miasto nie jest dla mnie czymś normalnym. Jeszcze niedawno dziewczyna była symbolem moralności i dobrego wychowania. Miała być wzorem dla chłopaków. A teraz? Aż mi się coś działo jak słyszałam jedną pannę opowiadającą jakąś historię określając przy tym swoją MATKĘ niezbyt cenzuralnymi słowami. Często też widzę, że dziewczyna w domu jest grzeczna, co niedzielę chodzi do kościoła, ma w szkole piątki, z czasem zamiast piątek zaczyna przynosić jedynki i uwagi. Zamiast do kościoła idzie na przystanek zapalić. Masakra... Czy ja, NORMALNA dziewczyna, mam się czuć gorsza? Mam stać grzecznie pod ścianą i bać się odezwać? Obawiam sie tylko tym, że niedługo wszystkie dziewczyna zamiast na gorącą czekoladę będą chodziły nad rzekę na wino za 3.60zł, a kasę na nowy błyszczyk przeznaczą na LMy...

Wiem, że były tematy dotyczące palenia czy picia dziewczyn, ale chciałam poruszyć ten temat bardziej ogólnie

Incomprehensible
Posted

To zjawisko nie jest niczym nowym, ale przyznam - bardziej boli, kiedy odczuwa się je na własnej skórze, bo dotyka naszego najbliższego otoczenia. Dzieci - tak, dzieci - są teraz coraz gorsze. Próbują upodobnić się do starszych, udowodnić, że są takie "dorosłe" i mogą wszystko. Nic bardziej błędnego.

Czy ja, NORMALNA dziewczyna, mam się czuć gorsza?

Dobrze, że napisałaś NORMALNA, a nie INNA. Nie czujesz się od nich gorsza i to mi się podoba. W Twoim wieku dla wielu osób najważniejsza jest akceptacja rówieśników. Ty się temu przeciwstawiasz.

Mam stać grzecznie pod ścianą i bać się odezwać?

To już zależy od Ciebie. Nie możesz "nawracać" ludzi, bo każdy sam wybiera sposób, w jaki chce żyć. Możesz je potępiać, nie zadawać się z nimi. Ale niestety, zjawisko, które opisujesz, coraz bardziej staje się teraz normalne i coraz mniej przestaje dziwić czy bulwersować. Świat idzie w złym kierunku.

Posted

Ja to niestety też zauważam.Przez całe gimnazjum dziewczynki z mojej klasy piły,paliły i urządzały,częste dni wagarowicza.Z ocenami nie wychodziło źle a rodzice zlewali na to lub o połowie przypadków nie wiedzieli.Gdy nadszedł czas wybierania szkoły okazało się,że jedyną szkołą do której mogą iść jest budowlanka.Jakoś księżniczką niezbyt spodobało się,że w przyszłości będą musiały siedzieć za kasą w Biedronce.

A Ty dobrze robisz,że się nie zmieniasz.Im jeszcze ten nowy styl życia bokiem wyjdzie. :wink:

Posted

księżniczkom*,żeby nie było :mrgreen:

Posted

To racja co piszesz :) Ale palenie dla mlodych dziewczyc moze byc oznaka ze sa dorosle na sluchaly sie duzo historyjek oi chca byc takie najgorsze CZesto wszytko dzieje sie przez otoczenie i sytuacje w domu. Ale co zrobic ..? Ciesz sie ze jestes jadna z porzadnych dziewczyna nie taka jak one :) Pozdarwiam:*

Posted

Powinnaś zdać sobie sprawę z tego, że taka 'normalna' dziewczyna to skarb, szczególnie w tych czasach. Masz prawo czuć się z tego powodu dumna! Ja poznałem moją dziewczynę właśnie dlatego, że wyróżniała się na tle tych 'nowoczesnych i BARDZO towarzystkich'.

Właśnie tak masz robić :P A wiesz, dlaczego? Bo właśnie pod tą symboliczną 'ścianą' spotyka się wartościowych ludzi.

Posted

Chyba większość dziewczyn, zwłaszcza tych 14-15 letnich przechodzi jakiś okres buntu. U jednych widoczny jest on bardziej, u innych mniej. Sama to przechodziłam dlatego wiem o czym mowa. Myślą, że z fajką w ustach wyglądają na doroślejsze. Nie uczą się, bo to zajęcie dla grzecznych dziewczynek. U mnie skończyło się to tylko na lekkim zawaleniu świadectwa z drugiej klasy. Wszystko zależy od tego, czy dana dziewczyna potrafi się otrząsnąć...

Posted

Ja powiem tak: ja widzę kiedy dziewczyny palą to chce mi się rzygać i odwrócić wzrok i inny kierunek, ale jak tylko widzę normalne dziewczyny (przynajmniej z pozoru, tj. nie palą publicznie) to aż serce się raduje :) I oczywiście zgadzam się z przedmówcami, ale no powiedzcie, czy to źle? Jakby wszyscy byli inteligentni to kto by siedział za kasami w "biedronkach" :D A tak przynajmniej wiem, że nam nie grozi brak takich osób w przyszłości ;]

Posted

Ja myśle że to oznaka buntu też piłam, paliłam i wagarowałam z całą klasą w gimnazjum, dobrze to wspominam bo miałam świetną klasą i bardzo fajnie się wtedy bawiłam. A teraz grzecznie ucze się do matury żeby dostać się na wymarzone studia i nie zamierzam zostać kasjerką w Bieronce;/

Posted

hmm nie możesz czuc sie gorsza... rowniez nie pije, nie pale.. nie kieruje sie zachowaniem innych ludzi.. jestem jednostka, a to jest reszta.. nie przewisduja konsekwencji swoich czynow ;] robią tak, bo robia tak znajomi - zatacza sie jeden wielki okrąg, ktory nie ma sensu istnienia, poniewaz kazdy pije czy pali m.in dlatego, bo robia to znajomi, czy tez dana osoba chce im zaimponowac ;] .. pffy dziecinada ... moze i bunt? ale dlaczego musza wyrazac go w ten sposob? ;/ chca byc w centrum uwagi ^^ i wyrózniać sie idiotyzmem, w złym znaczeniu tego słowa.. tracą swoja wartosc ;/

Posted

Niestety teraz niektóre dziewczyny myślą ze aby być zaakceptowanym trzeba pic, palic, zachowywac sie chamsko itd. Wiec tak robią trudno.

Za pare lat bedą pod latarnią pewnie stały.

Może ja taki święty nie jestem ale potrafie odmówić pojscia z kimś na piwo na wagary i nie pale.

Posted

"Niegrzeczne dziewczyny" kojarzy mi się z dziewczynami ubranymi w podwiązkę i różowe kajdanki. Nie pasuje raczej do tych dziewczyn, o których piszesz.

Wszystko jest przez rodziców. Skoro chleją całymi dniami i często nie wracają na noc to alkohol musi być czymś fajnym, więc raz spróbować nie zaszkodzi. A że po wypiciu puszczają wszelkie hamulce (głównie te moralne) to piją. Fajki...? Przecież Krzysiek pali, Grzesiek pali... To zakazany owoc, coś wyłącznie dla dorosłych, którzy z papierosem wyglądają "fajnie", więc dlaczego nie próbować?

większość dziewczyn, zwłaszcza tych 14-15 letnich przechodzi jakiś okres buntu.

i do tego jeszcze to. A gdzie mój bunt?

Jak dobrze pójdzie to

Za pare lat bedą pod latarnią pewnie stały.

Jakby wszyscy byli inteligentni to kto by siedział za kasami w "biedronkach" :D

Haha! No to racja xD

Właśnie tak masz robić :P A wiesz, dlaczego? Bo właśnie pod tą symboliczną 'ścianą' spotyka się wartościowych ludzi.

I czym tu się martwić? Szkoda życia, naprawdę! ;)

Posted

Ehh, no cóż poradzić gdy dziewczyna nie szanuje swojej matki i za to ile trudu włożyła w jej wychowanie. Dziewczyna, powinna być symbolem kobiecej piękności i powinna się przede wszystkim szanować.

Panna_nikt, następnym razem edytuj posta a nie dodajesz jeden pod drugim.

Posted

Zjawisko dość żałosne, ale co zrobić, teraz gimnazjalistki chcą być już takie dorosłe, myślą, że jak piją i palą to są takie fajne. Wiem co było u mnie w szkole, szalone nastki że aż się rzygać chciało.

Niech robią co chcą, przekonają się w późniejszym czasie o swoich błędach.

Posted
Jeszcze niedawno dziewczyna była symbolem moralności i dobrego wychowania.

Taaak? Ja nie pamiętam tych czasów.

Poza tym, strasznie niemądra nadinterpretacja. Wiadomo bowiem, że nie każda taka była. I większość o owym symbolu nie słyszała. To jest taka.. zmyślona na potrzebę tematu nazwa, ukazująca wielką przepaść.

A, bo przepaść jest. Z dnia na dzień coraz bardziej widoczna.

Co do wzoru dla mężczyzn. Czy zreczywiście nim byłyśmy?

Chyba większość dziewczyn, zwłaszcza tych 14-15 letnich przechodzi jakiś okres buntu.

Przechodzą. U jednych się coś zmienia, u innych nie.

To okres, kiedy próbuje się nowych rzeczy, kiedy jest się przekonanym o dorosłości, powadze i... niemal nietykalności. To lata, kiedy hormony szaleją, a mózgi oddaje się innym, by kształtowali je na wzór grupy, w jakiej są, lub do jakiej chcą się dostać owi młodzi. Środowisko ma wielki wpływ na dorastającego człowieka, który za wszelką cenę chce imponować, mieć ważną rolę w marnym 'teatrze'.

Posted

Poza tym, strasznie niemądra nadinterpretacja. Wiadomo bowiem, że nie każda taka była. I większość o owym symbolu nie słyszała. To jest taka.. zmyślona na potrzebę tematu nazwa, ukazująca wielką przepaść.

A, bo przepaść jest. Z dnia na dzień coraz bardziej widoczna.

Co do wzoru dla mężczyzn. Czy zreczywiście nim byłyśmy?

Dziwne żebyś pamiętała skoro miałam na myśli czasy najwcześniej naszych matek.

Posted

Czasem warto rozmawiać z ludźmi starszymi znacznie od nas.

Określiłbym to jako fakt historyczno-socjologiczny ale jak dysponujesz innymi źródłami na ten temat to chętnie bym się z nimi zapoznał.

Posted

Podobno dziewczyny stają się coraz gorsze. Też zauważyłam, że większa część dziewczyn się nie szanuje. I prawda, kiedyś kobieta była symbolem delikatności i skromności, a teraz? Właściwie to nie da się temu zapobiec.

Posted

Nie paliłem.. nie palę i nie będę palił.. Pewne wydarzenia mnie tego nauczyły (zawał bliskiej mi osoby)...

Pić... wino nad rzeką.. raczej nie ;] okazyjnie w gronie przyjaciół.. ewentualnie browarek od czasu z ojcem lub teściem ;P

Posted
czasy najwcześniej naszych matek

Słowo "niedawno" nie pasuje zatem. Sama moja babka tak stwierdziła, zaglądając mi przez ramię.

Na tytuł powiedziała tylko: Święta racja. I tyle.

Czasem warto rozmawiać z ludźmi starszymi znacznie od nas.

Niekoniecznie tylko czasem.

Określiłbym

Dziękuję.

• 4 weeks later...
Posted

A temu wszystkiemu winna emancypacja i feministki :wink:

Kiedys mozna było zaliczyc panienke, dzis mozna zaliczyc chłopaka. Tak w uproszczseniu... Kto jest za, kto jest przezciw, nie wazne. Tego sie nie cofnie.

• 4 months later...
Posted

widzę, że nie tylko ja jestem jeszcze normalna ;) hehe, ok, żartuję. no cóż. nie lubię, kiedy ktoś przeklina tak za dużo, co drugie słowo, a tym bardizej, kedy ktoś nie doceniasowich rodziców. gydby nie oni, nie byłoby tego ,,kogoś". sami do rodizców wymagają, a podporządkować się chociaż troszkę nie chcą. :]

wolnaczeczenia
Posted
:lol: Kiedy? Dziewczyno...
A teraz?
AQ zcy wiesz, co sie dziło KIEDYŚ? Zapytaj się swojej babci i jej koleżanek co maja do powiedzenia o swoich czasach pod kątem hasła "aborcja", faktycznie, wtedy dziewczyny były super wzorowe.
Aż mi się coś działo jak słyszałam jedną pannę opowiadającą jakąś historię określając przy tym swoją MATKĘ niezbyt cenzuralnymi słowami.
Kiedyś tak nie było?
Zamiast do kościoła idzie na przystanek zapalić.
Posted
Każdy ma swoje normy, że tak powiem, wg moich osobistych jesteś przygnieciona stereotypami, wg których kobieta powinna stać z pochyloną głową pod ścianą, rodzić dzieci, stać przy garach i ABSOLUTNIE nie myśleć o papierosie, piwie czy nie daj bóg - o czerpaniu przyjemności z seksu.

Chwila jezeli chodzi o te gary itd.to nie o to jej chodzilo !!!!Chodzilo jej o to ze dziewczyna w swoim zachowaniu ma byc MORALNIE lepsza od faceta a teraz jest na odwrot

I jescze cos załuzmy dziewczyna w ciąży pije (nawet kilka piw) moze narazic swoje dziecko na plodowy zespół alkocholowy poczytaj sobie o tym jak masz ochote nie jest to takie przyjemne.

Paląc papierosy mozna powiedziec ze truje swoje dziecko wszystkie substancje chemiczne

wdychane przez palaczke dostaja sie takze do plodu oraz dziecko rodzi sie z glodem nikotynowym.

Nikt tu nie zabrania seksu ale jezeli robi sie to z pierwszym lepszym i pod wplywem alkocholu to nie jest to dobre.

Posted

Wręcz przeciwnie. Dziewczyny z ukształtowanymi zasadami moralnymi to gatunek na wymarciu.

A to dlaczego? Odmawianie zakazanym pokusom nie wiąże się z siedzieniem cicho jak mysz pod miotłą. Masz swoje zasady: nie pijesz, nie palisz, nie przeklinasz, ale masz też własne zdanie, które może nie wywoła rewolucji, ale może się liczyć w towarzystwie. Najważniejsza jest silna wola i charakter. Jeśli już sobie postanawiasz abstynencję, musisz być co do niej w pełni przekonana i głośno oznajmiać "Nie piję i już!"

Moja koleżanka ze szkolnej ławki w gimnazjum również zalicza się do tego wymierającego gatunku. Jest bardzo religijna, sumienna, nie pije, nie pali, nie przeklina. W plebiscycie na najsympatyczniejszą osobę zajeła w szkole I miejsce. Tym samym pokazała innym, że zeby się liczyć w towarzystwie nie trzeba szpanować wulgarnym słownictwem ani ilością wypitego alkoholu.