• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

psychol

Książka, którą aktualnie czytasz

Recommended Posts

"Jeśli zimową nocą podróżny" Calvino. Jestem na siebie zezłoszczona. Kupiłam tę książkę chyba ponad siedem lat temu i doczytałam do około setnej strony, znudzona. Jakiś czas temu zaczęłam od początku. Niewyobrażalna wydmuszka. Męczę tę nieznośną narrację, tę grę, w którą w żaden sposób nie potrafię się zaangażować. Im mniej stron zostaje, tym bardziej mi się dłuży, jak to możliwe? Wielu rzeczy nie kończę, chciałam chociaż zmienić to w kwestii książek. Co za strata, co za wspaniała nauczka. Przynajmniej przez ostatnie lata dojrzałam, by nie kierować się tymi wszystkimi geniuszami literatury. Zastanawiam się tylko, kto bardziej się męczył? Italo, wysilając się, by tak często zaskakiwać, że przestaje się być zaskoczonym, czy ja - oczekując, że utkwi mi w głowie coś więcej niż wstęp? Calvino i ja dobrze zaczynamy, gorzej z całą resztą.

Czytam w sumie trzy jednocześnie. Z czego do dwóch z nich wstydzę się przyznać, więc zostaje Zadziwiający Maurucy i jego uczone szczury T. Pratchetta. Tak, przyznałem się, do książki dla dzieci, więc wyobraźcie sobie tylko co pominąłem milczeniem :wink:

"Odprysk" Sebastian Fitzek. To pierwsza książka tego autora i mam nadzieję, że się nie zawiodę.

998643_gn27s57a_34.jpg

Pozycja z rodzaju "fraszki-igraszki", ale skoro już zgłębiać jakąś dziedzinę to kompleksowo - nawet takie tytuły znajdują swoje miejsce na jednej z moich ulubionych [ostatnimi czasy zdecydowanie najulubieńszej] półek tematycznych.

569400-352x500.jpg

Taka oto perełka wpadła mi dziś w łapki w antykwariacie.

tradycje-polskiego-stolu-ocalic-od-zapom

Cudowna ♥ Żałuję, że dwie pozostałe książki z tej serii na których mi zależy [Wyposażenie domu wiejskiego w Polsce i Ginące zawody w Polsce], choć dostępne na Allegro, są zarazem koszmarnie drogie.

352x500.jpg

Jeden z najnowszych nabytków, dopiero zaczęłam czytać, ale już widzę, że to prawdziwa perełka mojej biblioteczki [szczególnie półki "W kręgu umysłu" :rolleyes: ] - częściowo powodem jest naturalnie fakt, iż zdecydowanie niełatwo natrafić na jakiekolwiek pozycje poruszające temat schizofrenii dziecięcej. Polecam osobom zainteresowanym zaburzeniami psychicznymi oraz miłośnikom literatury faktu; opis sytuacji, w której ojciec Janni przypadkowo zażywa maleńką, najmniejszą ze stosowanych dawkę risperidonu i zaledwie po kilku minutach odczuwa na sobie siłę działania leków antypsychotycznych podczas gdy na jego córce nie robi on najmniejszego wrażenia definitywnie zapada w pamięć.

Edited by Kerosine