Jump to content

Sens życia ateisty...

sexy-mexy

Recommended Posts

Posted

Sporo w Was uważa się za ateistów. Mam więc pytanie... Jaki sens w ludzkiej egzystencji odnajduje ateista??? Co motywuje Was do życia???

Posted

Nie jestem ateistką, ale sensem życia jest dla mnie spełnienie się i osiągnięcie szeroko pojętego szczęścia.

Trochę nie rozumiem Twojego pytania, gdyż sugeruje ona, że osoby wierzące widzą w życiu inny sens niż ateiści. Dlatego też chciałabym wiedzieć, jakie Ty, jako rozumiem osoba wierząca, widzisz sens w życiu?

Posted
Jaki sens w ludzkiej egzystencji odnajduje ateista???

to że życie jest bezsensu, ale trzeba je jakoś przeżyć, tak żebyśmy byli z siebie zadowoleni

Co motywuje Was do życia???

życie.. a ciebie co motywuje? bóg? ...

Posted

Chodzi o to, że ateiści uważają, żepo śmierci będą unicestwieni, przestaną istniec. Dlatego jaki jest ich sens życia skoro nie wierzą wżycie po śmierci. Ludzie wierzący zaś, dązą do jakiegoś celu, do zycia wiecznego. i to ich motywuje do walki ze złem, do bycia dobrym. Co motywuje do tego ateistę? Chyba tylko empatia i chęc pokoju.

Posted

Wielu ludzi, którzy w nic nie wiedzą żyją zeby zarabiać i zarabiają żeby żyć.Nie lepiej pomagać innym ludziom?.Nie wiem jak można mieć ogromną satysfakcje z tego, żę sie zarobiło full kasy.

Człowiek który we wszytko wierzy jest głupi, a człowiek ,który nie wierzy w nic jest jeszcze głupszy.

Posted

Był juz temat o ateizmie, był i o sensie życia - maznaby tam zapytać, ale jak juz sie pofatygowałas o nowy topic...

Sporo w Was uważa się za ateistów. Mam więc pytanie... Jaki sens w ludzkiej egzystencji odnajduje ateista??? Co motywuje Was do życia???

Az od tego bije : "nie wierzysz w życie wieczne u boku absolutu to jaki sens moze miec twe życie?"

Zycie dla samego życia, mało nas czeka w ciagu egzystencji? Tyle atrakcji, że az głowa mała, jak tu sie z tego nie cieszyc, jak tu zatracać sie w bezsensie?

Zycie daje nam tyle mozliwości, ze motywacja jest kazda nastepna chwila. Mam jakies tam plany, mam wyobrazenie siebie i innych kiedys tam, trzeba do tego dazyć. Widzieć światło, którego jeszcze nie ma ale byc moze bedzie w przyszłości nasza terazniejszoscia.

Posted
Wielu ludzi, którzy w nic nie wiedzą żyją zeby zarabiać i zarabiają żeby żyć.Nie lepiej pomagać innym ludziom?

moment, znaczy ateiści nie pomagają nikomu, a wierzący pomagają wszystkim?

Nie wiem jak można mieć ogromną satysfakcje z tego, żę sie zarobiło full kasy.

wg ciebie jest się albo wierzącym(czyli dobrym) albo niewierzącym bogatym (czyli złym).

Posted
Ludzie wierzący zaś, dązą do jakiegoś celu, do zycia wiecznego. i to ich motywuje do walki ze złem, do bycia dobrym.

Mnie nie przekonuje ta wizja wiecznego szczęśliwego życia. Coś takiego nie istnieje.

Chyba tylko empatia i chęc pokoju.

Możesz wyjaśnić dokładniej ten związek z empatią?

Jeśli dobrze zrozumiałam, to życie nie ma sensu, jeśli nie jest drogą do "wiecznego szczęścia".

Posted

Piracie zwróć uwage że napisałem "wielu"

Posted

w takim razie ja napiszę że wielu wierzących jest wierzących na pokaz, czyli chodzą do kościoła, mówią że wierzą w boga, a jak przychodzi co do czego to myślą tylko o sobie nie postępując według 10przykazań...

Posted
Trochę nie rozumiem Twojego pytania, gdyż sugeruje ona, że osoby wierzące widzą w życiu inny sens niż ateiści. Dlatego też chciałabym wiedzieć, jakie Ty, jako rozumiem osoba wierząca, widzisz sens w życiu?

ludzie wierzacy widza sens, w dazeniu do zbawienia. zycie jest dla nich pewnym etapem, przejsciem. ma cel, jest wazne po smierci. zyja wedlug dekalogu, aby pozniej byc zbawionym. dla ateisty zycie jest jedynym co ich spotka, tylko tu i teraz mozemy byc i tylko teraz mozemy byc szczesliwi- ja tak to widze.

mysle wiec jestem, w nic wiecej nie wierze. sensem zycia, jesli przyjme, ze to teraz jest prawdziwe, jest moje dziedzictwo;) to co po mnie zostanie, nada sens, mojemu zyciu.

Posted

Byc ateistą to nie znaczy być dosłownie niewierzącym

Oczywiście sa tacy, którzy wogóle nie wierzą z istnienie Boga, ale...

sa tez tacy, którzy nie wierzą w proroków ani te wszystkie cuda jakie były na świecie. Wierzą że cos jest po życiu, nie kieruja się zasadami. Zyją i maja nadzieje, że po smierci ich coś spotka:)

Ateista moze szanowac kazda religie i mieć zdanie na jej temat, nie musi w nia wierzyć. Może mieć własna wizje, ktora sie kieruje w życiu:)

Posted

hej... ja wierzę w Boga i właśnie przygotowywuję się do Bierzmowania ale wyjaśnijcie mi coś.... Kurczę... Chrześciajninem warto być dla samych świąt.... Ateiści nie obchodzą Bożego Narodzenia itd..??

Ja od dawna zadaje sobie pytanie kto ma rację??

Bo przyjmując że nie jestem ateistą i nie jestem chrześcijaninem to postarajcie przekonac mnie do swoich racji...

A może po śmierci naprawde nic nie ma?? a moze jest??

no przekonajcie mnie czy powinnam wierzyc czy nie

Posted
w takim razie ja napiszę że wielu wierzących jest wierzących na pokaz, czyli chodzą do kościoła, mówią że wierzą w boga, a jak przychodzi co do czego to myślą tylko o sobie nie postępując według 10przykazań...

Prawda, ale oni tylko twierdzą, że są wierzący, a tak na prawdę nimi nie są.

Posted

odsylam do dowodow na istnienie boga, twoj post, w sumie nie tyczy sie tematu.

Posted

Mnie nie przekonuje ta wizja wiecznego szczęśliwego życia. Coś takiego nie istnieje.

Mnie też nie przekonuje czase,. Nierozumiem jak można życ gdzieś wieczniei miec z tego radośc. Ale "ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało"

Możesz wyjaśnić dokładniej ten związek z empatią?

To byl przykład, powodów, dla których ateista może służyc inym ludziom, byc dobrym człowiekiem

Jeśli dobrze zrozumiałam, to życie nie ma sensu, jeśli nie jest drogą do "wiecznego szczęścia".

Nie do końca o to mi chodziło. Raczej chodzi o to że sensem życia ateisty jest jak najlepiej przeyżyc to życie, wyszalec się, chwytac dzień bo po nim niczego nie ma. A osoba wierząca również ma się cieszyc zyciem, ale kierowac się w życiu zasadmi dekalogu, przeżyc je jak najlepiej w rozumieniu Ewangeli.

Tu się z tobą zgodzę. Również potępiem "katolików" będących katolikami tylko od święta.

Ateiści nie obchodzą Bożego Narodzenia itd..??

Obchodzą, ale podobnie jak wyżej wymienieni "katolicy od święta" obchodzą skomercjalizowana wrsję z amerykańskim Mikołajem. Dla nich to tylko czas spędzony z rodziną, nie radowanie się z Dobrej Nowiny.

Widac masz małą wiedzę teologiczną. Porozmawiaj z księdzem nich Ci wytłumaczy pewne sprawy, poczytaj strony apologetyczne.

Posted

Czytając wypowiedzi mam jakieś deja vu...

A kim ja jestem, żebys słuchała sie moich wypocin?

To jaką "wersje" wybiezesz, bedzie swiadczyc wyłącznie o twoim podejsciu do otaczającej rzeczywistości. Kazdy tłumaczy sobie te kwestie w sposób, który ukaja ich ciekawość i jest zgodny z ogolniejszymi przekonaniami.

ludzie wierzacy widza sens, w dazeniu do zbawienia. zycie jest dla nich pewnym etapem, przejsciem. ma cel, jest wazne po smierci. zyja wedlug dekalogu, aby pozniej byc zbawionym. dla ateisty zycie jest jedynym co ich spotka, tylko tu i teraz mozemy byc i tylko teraz mozemy byc szczesliwi- ja tak to widze.

Coś w tym jest :wink:

Tylo jest jeden mankament, załozenie, ze katolik dobrze postepuje w zyciu doczesnym tylko po to by zyskać zbawienie nie najlepiej o nim swiadczy. Nie wiem jak sie taka interesownosc ma do czystego sumienia, ale nie mnie to oceniać :wink:

Obchodzą, ale podobnie jak wyżej wymienieni "katolicy od święta" obchodzą skomercjalizowana wrsję z amerykańskim Mikołajem. Dla nich to tylko czas spędzony z rodziną, nie radowanie się z Dobrej Nowiny.

Nie wiem czy katolicy tak mocno przezywają nadejscia Dobraj Nowiny. Czy to ma az tak religijny charakter. Prócz pojscia na msze to wiekszosc bardziej odczuwa to jako rodzinne spotkanie nizeli pojednanie z Panem. Tak mniemam.

Widac masz małą wiedzę teologiczną. Porozmawiaj z księdzem nich Ci wytłumaczy pewne sprawy, poczytaj strony apologetyczne.

Tak, ksiądz to juz jej na pewno obiektywnie przedstawi te kwestie.

Posted

O zgrozo...

Czy według was bycie dobrym człowiekiem musi mieć jakąś korzyść? Czy muszę byc dobra dlatego, bo po smierci za to cos dostanę? A kicham na to, jeśli chcę komuś pomóc to dlatego, że czuję, że dam radę to zrobić, nie mam na uwadze Raju jako nagrodę za to całe dobro, które rozdaję.

Moim sensem życia jest non omnis moriar. Chcę zyć w pamięci jak największej rzeszy ludzi. Chcę żyć wiecznie w umysłach ludzkich.

Co do świąt: obchodzę je, ale tylkow ramach tradycji. Nie przezywałam a=i nie przezywam nic duchowego podczas nich.

Posted

Właśnie to się nazywa wiara, coś co jest nienamacalne, nikt nam tego nie udowodni. I na tym to polega, że jedynie możemy mięć nadzieję, że to w co tak zawzięcie wierzymy istnieje.

Posted

Cwaniczek, chodzi o to, że większośc katolików to pseudokatolicy i oni raczej w święta skupiają sie na prezentach, gadaniu z rodziną itede. Ale jest nieliczne grono gorliwych katolików którzy święta przeżywają bardziej duchowo.

A co do księdza. Codzień mam kontakt z księżmi. I masz racje nie wszyscy się nadają, ale są tacy, którzy potrafią pomóc.

Posted
Chodzi o to, że ateiści uważają, żepo śmierci będą unicestwieni, przestaną istniec. Dlatego jaki jest ich sens życia skoro nie wierzą wżycie po śmierci. Ludzie wierzący zaś, dązą do jakiegoś celu, do zycia wiecznego. i to ich motywuje do walki ze złem, do bycia dobrym. Co motywuje do tego ateistę? Chyba tylko empatia i chęc pokoju.

dokladnie to mam na myśli...

Posted
Byc ateistą to nie znaczy być dosłownie niewierzącym

Oczywiście sa tacy, którzy wogóle nie wierzą z istnienie Boga, ale...

sa tez tacy, którzy nie wierzą w proroków ani te wszystkie cuda jakie były na świecie. Wierzą że cos jest po życiu, nie kieruja się zasadami. Zyją i maja nadzieje, że po smierci ich coś spotka:)

Ateista moze szanowac kazda religie i mieć zdanie na jej temat, nie musi w nia wierzyć. Może mieć własna wizje, ktora sie kieruje w życiu:)

wtedy przestaje być ateistą a staje się agnostykiem...

Posted
ludzie wierzacy widza sens, w dazeniu do zbawienia. zycie jest dla nich pewnym etapem, przejsciem. ma cel, jest wazne po smierci. zyja wedlug dekalogu, aby pozniej byc zbawionym.

Proszę, nie uogólniaj. Również jestem osobą wierzącą jednak nie wszystko to się pokrywa. Chyba, że pod pojęciem "wierzący" będziemy rozumieli tylko zagożałych katolików.

Chrześciajninem warto być dla samych świąt.... Ateiści nie obchodzą Bożego Narodzenia itd..??

Nie ma to jak interesowność...

Wielu ateistów obchodzi święta.

Dla mnie święta bardziej wiążą się z tradycją niźli z religią.

Nie da się kogoś przekonać do wiary. Do tego dochodzi się samemu.

Jeśli chcesz żeby ktoś wmówił Ci coś to idź do Świadków Jehowy.

Mnie też nie przekonuje czase,. Nierozumiem jak można życ gdzieś wieczniei miec z tego radośc. Ale "ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało"

Ja nie wierzę z tego względu, że wieczne szczęście jest niemożliwe. Jeśli nawet znajdziemy się w raju gdzie nie ma zła, to będąc nadal świadomymi zwariujemy z nudów po jakimś czasie.

Raczej chodzi o to że sensem życia ateisty jest jak najlepiej przeyżyc to życie, wyszalec się, chwytac dzień bo po nim niczego nie ma. A osoba wierząca również ma się cieszyc zyciem, ale kierowac się w życiu zasadmi dekalogu, przeżyc je jak najlepiej w rozumieniu Ewangeli.

Ja staram się odnaleźć złoty środek i uważam, że jest to dobre, aczkolwiek trudne i nie zawsze się udaje. Staram się postępować według moich zasad, które mają dość wiele wspólnego z zasadami jakimi powinni kierować się chrześcijanie.

Posted

" Ja nie wierzę z tego względu, że wieczne szczęście jest niemożliwe. Jeśli nawet znajdziemy się w raju gdzie nie ma zła, to będąc nadal świadomymi zwariujemy z nudów po jakimś czasie."

to wez ze soba play station...raj... to tylko pojecie metaforyczne... ludzkie umysly sa zbyt plytkie zeby to pojac, zycie po smierci to nie uśmiechnieci ludzie skaczacy po chumkach...

Posted
Nie do końca o to mi chodziło. Raczej chodzi o to że sensem życia ateisty jest jak najlepiej przeyżyc to życie, wyszalec się, chwytac dzień bo po nim niczego nie ma. A osoba wierząca również ma się cieszyc zyciem, ale kierowac się w życiu zasadmi dekalogu, przeżyc je jak najlepiej w rozumieniu Ewangeli.

Szkoda,ze nie zauważyłeś że dekalog w dużej mierze pokrywa sie z zasadami moralnymi nie tylko ateistów,ale ludzi wyznających szereg innych religii.Jesli byłoby inaczej to dawno byśmy się wszyscy pozabijali.Ewangelię zaś można sobie interpretowac w różny sposób,więc na upartego możnaby dopasowac do niej egzystencje naprawdę wielu osób. A tak poza tym to radzę zdjąć przysłowiowe klapki z oczu,rozejrzeć sie wokół i popatrzeć na sprawę nieco bardziej obiektywnie,a nie poprzez pryzmat bajeczek opowiadanych przez księży.

Ps.A co do tego raju to od jakiegoś czasu zastanawia mnie pytanie jakie zadał chyba pan Kołakowski,może ktoś z katolików mi to wytłumaczy. Mianowicie istnienie nieba oznacza,że jest też piekło.A więc jakim sposobem ktokolwiek może być szczęśliwy w raju zdając sobie jednocześnie sprawę że jego rodzina,przyjaciele czy ogólnie inny człowiek sakazany jest na wieczne męki? Toż to byłby czysty egoizm,a przecież jedno z przykazań mówi 'kochaj bliźniego swego jak siebie samego..' ?