Jump to content

czarna przyszlosc p2p


faustynka

Recommended Posts

16 miesięcy z non stop "chodzącym" uTorrentem w tle :/ Zaczynam mieć cykora jeśli to nie jest "fake".

Link to post
Thief master

dlatego zasada jest jedna:

bierz nie dawaj!* xD

jak beda mieli nakazy to wszyscy leżą :<

i to wcale nie jest śmieszne...

trzeba być coraz bardziej anonimowym w sieci...

*tyczy się ona oczywiście tylko p2p ;P

Link to post
zamiast brać sie za internetowych 'złodziei' powinni wziąść się za tych co naprawdę kradną..

dokładnie, moich dwóch skradzionych rowerów od 6lat znaleźć nie potrafią, ale że sobie ściągam kilka utworów z internetu to od razu biorą się do roboty :|

żenada!

Link to post

Policja się musi czymś chwalić żeby było że są "skuteczni" więc łapią sobie jakiś mało znaczących na dobrą sprawę ludzi, a za prawdziwych boją się zabrać.

PS

Piszę i mówi się "wziąć" ponieważ odmiana jest "wzięcie" nie "wzięście".

Link to post

a co policji do tego czy ktoś ma muzykę z neta czy ze sklepu. niech wyjdą na ulicę a nie się zajmują ściąganymi plikami.

żenada!

dokładnie

Link to post

Mówimy tu o ściąganiu filmów i muzyki.

No dobra.

Wciąż pieprzą, że piractwo jest "be" i "fe". Ale nikt nie powie, że artyści, którzy wydają swoje płyty, lub wytwórnie wydające swoje filmy, i tak zarabiają na tych płytach i filmach ciężkie miliony "baksów". Ich to nie uderza po kieszeni tak bardzo jak niektórych z nas po kupieniu oryginalnej płyty lub filmu na DVD w empiku albo tym podobnym sklepie. A to, że dany film lub płyta został ściągnięty kilka milionów razy - tylko świadczy o popularności. Od zawsze było tak, że jednych było stać na kupno oryginału a innych nie. Oni mówią, że "straty z powodu piractwa wyniosły 3 miliony dolarów", ale nie wspominają o setkach milionów zysku.

A pały niech się wezmą za łapanie morderców i gwałcicieli. Pełno tego bydła chodzi po ulicach, a oni się przypieprzają do kogoś kto po prostu chce posłuchać muzyki lub obejrzeć film. Ciekawe czy oni mają same oryginały albo czy słuchają tylko radia ?? Spójrzmy prawdzie prosto w oczy. Piractwo było, jest i będzie.

Link to post

toxic8606 widzę, że twoje podejście jest godne pożałowania. Jak ktoś ma dużo pieniędzy to znaczy, że można go OKRADAĆ? Zastanów się co ty w ogóle wypisujesz :crazy:

I pisanie żeby brać się za tych co naprawdę kradną… to ciekawy jestem który z was taki święty? Jesteście za łapaniem drobnych złodziei typu osiedlowy żul co ukradnie 3 rowery, 2 radia samochodowe i pobije dzieciaka pod blokiem? Ile on się nakradł? 12 tys. Złotych? To, że ściągacie po 300 filmów rocznie i 40 razy tyle mp3’ek myślicie, że więcej sami nie nakradliście? Absurd ;-)

Link to post

p2p to tylko połączenie przy którym możesz być klientem i serwerem równocześnie. Tu chodzi o pliki przesyłane przez p2p a nie o samo p2p...

Link to post
 • 1 year later...

toxic8606, właśnie nie do końca to tak wygląda, gdyż artyście za płyty zbyt wiele nie mają. nadrabiają sobie natomiast na koncertach. i zgadzam się ze wszystkimi, którzy uważają, że policja powinna zająć się innymi, poważniejszymi sprawami, niż wchodzeniem z kopa w drzwi piratom.

rekordzista udostępnił 127GB plików? znam kilka osób, które udostępniły terabajty plików :) nie korzystam z p2p, wolę ściągać z rapida. polskie warezy się jakoś trzymają (na utrzymanie serwerów rocznie potrzebują 10 000$ - chodzi mi o jeden z największych polskich), nie wydaje mi się żeby szybko zakończyły swoją działalność.

Link to post
artur1990

Może już czas zmienić sposoby ściągania. Jest przecież P2M czy hostingi plików jak rapidshare, odsiebie. Ściągasz i nic nie udostępniasz.

Link to post

uliczni zlodzieje zwykle sa puszczani wolno z powodu "znikomej szkodliwosci spolecznej czynu". zarabanie portfela i komorki malolatowi, nastraszenie go tak ze sie bedzie bal z domu wychodzic jest jak widac mniej szkodliwe spolecznie niz sciagniecie filmu

Link to post
czesio z bajki

rapidshare tez chyba jest na widelcu, ?!

a ja sam to musze chyba zaczac sie interesowac p2m, bo jeszcze nei wchodzilem w te tematy w ogole,

pozdr

Link to post
artur1990
rapidshare tez chyba jest na widelcu, ?!

Rapishare nic zrobią. Firma ma dużo kasy i będzie się bronić latami w sądzie. Co najwyżej zmieni trochę politykę hostiungowania.

Link to post

Piractwa się nie zlikwiduje, bo ktoś kogo nie stać na kupienie do przesady drogiej płyty zawsze znajdzie sposób aby ją zdobyć. Potrzeba jest przecież matka wynalazków.

Link to post
Kasownik_z_autobusu

a IMO to bardzo dobra informacja. Może w końcu p2p przestanie służyć niemal wyłącznie kradzieży ;/.

Link to post
 • 1 month later...
czesio z bajki

5maja glosowali w parlamencie eu nad internetem w formie pakietow co znacznie utrudnilo by zycie ludzia, a wzbogacilo providerow, bo np w najtanszej opcji dostep do www bylby bardzo ograniczony, ale na szczescie jeszcze nasze, odrzucili ten projekt

Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Najnowsze posty

  • yiliyane
   The Bad Batch - S01E01-E02.
  • Kerosine
  • yiliyane
   Zależy co przez to rozumiesz. Hobby są różne i na ten moment trudno mi wyobrazić sobie jakieś, które można by nazwać oryginalnym czy dziwnym. Nie wliczam w to oczywiście "hobby" przekraczających granice dobrego smaku czy polegających na krzywdzeniu kogokolwiek, bo tu rzeczywiście można by mieć szerokie pole do popisu. Hobby jak hobby. Póki jest przyzwoite i nikogo nie krzywdzi, póty niech każdy się poświęca temu, co lubi. Mogę nie podzielać cudzej pasji, ale to nie oznacza, że skreślam kogoś z tego powodu.
  • yiliyane
   Myślę, że w powiedzeniu "nigdy nie mów nigdy" coś jest. Wielu ludzi wystarczy przekupić, jeśli poda się odpowiednio wysoką cenę, a każdego, bez wyjątku, da się złamać. Jedyne co nas ratuje, to to, że większość z nas nie była i nigdy nie będzie w sytuacji, w której usłyszą odpowiednio wysoką cenę lub w której zostaną poddani odpowiednio dużemu naciskowi, który by ich złamał. Ale warto mieć świadomość, że w pewnych wysoce nieprawdopodobnych, bardzo trudnych sytuacjach, naszymi zasadami moralnymi można zasadniczo podetrzeć sobie pewną część ciała  Osobiście też się zarzekam, że wielu rzeczy nigdy nie zrobię - i zapewne tak będzie - ale mam gdzieś tę świadomość z tyłu głowy, że nawet najsilniejszą wolę można złamać. A jeżeli chodzi o totalne błahostki, to co do zarzekania się, że nigdy się czegoś nie zrobi, to nie traktuję tego jak wiążącej przysięgi. Chociaż w większości przypadków, jeśli powiem "nie, nigdy tego nie zrobię", to zazwyczaj właśnie tak jest. Ale to z zupełnie innego powodu - ja się po prostu nie zmieniam. I te same opinie co miałam na jakiś temat x lat temu, mam nadal i będę mieć za kolejne x lat. Tak to już u mnie jest.
  • yiliyane
   Zabronione powinno być raczej bycie pijanym* w przestrzeni publicznej (a w sumie, najlepiej to w ogóle, nie tylko w miejscach publicznych), a nie samo wypicie np. puszki piwa na świeżym powietrzu. Swoją drogą, gdyby był faktyczny zakaz picia w miejscu publicznym, restauracje, puby i bary nie mogłyby oferować alkoholu - w końcu to też jest miejsce publiczne. * przyjęłabym tu jako kryterium więcej niż 0,5 promila we krwi
 • Recent Status Updates

  • NYC

   NYC  »  Martusiaaaaaa92

   Odpisałam;)
   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Z okazji dzisiejszego święta - ku przypomnieniu, że pokochanie drugiego człowieka [przynajmniej tym zdrowym rodzajem miłości] jest niemożliwe bez uprzedniego przynajmniej zaakceptowania i uszanowania samego siebie, a każdy z nas już na starcie jest kompletną całością, nie zaś czyjąkolwiek połówką 
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Dziś tak bardziej...
   Zimowo. O.
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Kerosine

   Po co Kubusiowi Puchatkowi koszulka skoro i tak latał bez gaci?
   · 1 reply
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Kalafior_Grozy

   Od 3 dni masz AWIZO do odbioru na poczcie!! :[ 
   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Gloria
   Gloria
   1
  2. 2
   yiliyane
   yiliyane
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  15 posts
  Kerosine
  Kerosine
  10 posts
  Wulf
  Wulf
  3 posts
  Gloria
  Gloria
  3 posts
  Celt
  Celt
  1 post
  całuśna
  całuśna
  1 post
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  35 posts
  yiliyane
  yiliyane
  26 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  13 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  993 posts
  yiliyane
  yiliyane
  830 posts
  WszyscyZginiemy
  WszyscyZginiemy
  734 posts
×
×
 • Create New...