Jump to content

Hmm... Pokolenie bravo?

!!!

Recommended Posts

Posted

Do napisania tego tematu zmusila mnie indolencja niektorych uzytkownikow. Czy niektorzy z Was naprawde czuje sie bardziej Europejczykami niz Polakami? Bo czasami odnosze wrazenie, ze spora rzesza userow z tegoz forum wstydzi sie skad jest.

Najzabawniejsze jest to, iz ow uzytkownicy podniecaja sie zachodnim stylem zycia, gdzie nie ma poszanowania dla tradycji, kultury danego panstwa. Zenujace jest to, ze wielu z Was zapomina o co walczyli nasi dziadkowie podczas wojen - podpowiedz: o to zebysmy mogli zyc w Polsce, a nie w Niemczech czy w Rosji. Dlatego nie rozumiem, po co bronicie czarnuchow, zydow, homoseksualistow i Bog wie kogo jeszcze...

Podniecajcie sie dalej postepowoscia, chodzcie na koncerty fifty centa, gdzie stado bialych rymuje o tym, jak zle jest murzynom... Ale poczytajcie troche ksiazek, porozmawiajcie ze swoimi dziadkami, to sami sie dowiecie czy im sie ten rozwoj podoba... Pozdrowienia dla normalnych.

Posted

Popieram to co napisałaś w poście, ale zmień temat. Bo co ma bravo do tego? nie rozumiem...

Posted

Jakby nie było homoseksualiści są też w Polsce, a jako, że są Polakami to trzeba ich szanować.

Pomyśl też o tym, że niektórzy nigdy w Polsce nie mieliby takiego życia, jakie mają za granicą, gdzie człowiek rzeczywiście może zarabiać i utrzymywać się nie martwiąc się, że ktoś zajmie jego miejsce w pracy.

Poza tym myślę, że musimy się czuć Europejczykami, bo w Europie żyjemy, ale też dlatego, że nie jesteśmy Szwecją, która jest neutralna i wogóle, bo tam każdy jest bogaty.

Dziadkowie też nie popierają dzisiejszych metod wychowania, czy nauczania, ponieważ czasy się zmieniły odkąd oni byli młodzi. Także realia są inne.

Co do poszanowania kultury, to chyba myślisz tylko o Holandii. W Anglii czy Francji, albo chociażby we Włoszech tradycje są uczone młodych ludzi, którzy wiedzą, że muszą się ich trzymać. Poza tym ja nie widzę nic złego w tym, że ktoś słucha półdollarówki, czy, że czuje się Europejczykiem.

Posted

Pokolenie bravo to okreslenie takich ludzi, o ktorych pisalem wyzej.

Posted

Myślę że trochę przesadzasz. Co złego w tym, że słuchamy muzyki innych ludzi? I nie chodzi mi tu tylko o rapujących. Z Twojej wypowiedzi wynika, że jesteś w jakiejś części rasistą. Przeszkadza Ci poszanowanie wobec innych kultur?

Wybacz, ale to beznadziejne.

Poza tym jak mi wiadomo, podczas II wojny światowej Po0lacy pomagali Żydom. O tym nie wspomnisz?

Fakt, jest wielu nastolatków, którzy wstydzą się bycia Polakami. Ale nie chodzi tu o sam kraj. Chodzi raczej o ludzi, którzy nim rządzą.

Posted

Mhm.. No to zwracam honor.

Posted
Do napisania tego tematu zmusila mnie indolencja niektorych uzytkownikow. Czy niektorzy z Was naprawde czuje sie bardziej Europejczykami niz Polakami?

Ha, i tym jest spowodowana ta indolencja? Ciekawe.

Bo czasami odnosze wrazenie, ze spora rzesza userow z tegoz forum wstydzi sie skad jest.

Gdzie sie tego naczytałeś?

Najzabawniejsze jest to, iz ow uzytkownicy podniecaja sie zachodnim stylem zycia, gdzie nie ma poszanowania dla tradycji, kultury danego panstwa.

Co proszę? Niby na zachodzie ludzie nie szanuja własnej kultury, historii, tradycji??

Zenujace jest to, ze wielu z Was zapomina o co walczyli nasi dziadkowie podczas wojen - podpowiedz: o to zebysmy mogli zyc w Polsce, a nie w Niemczech czy w Rosji. Dlatego nie rozumiem, po co bronicie czarnuchow, zydow, homoseksualistow i Bog wie kogo jeszcze...

Do cholery, co wspólnego ma jedno z drugim? Chcesz powiedzieć, że sladem barokowych sarmatów powinnismy byc ksenofobami? I najlepiej jeszcze konserwatystami.

Pozdrowienia dla normalnych.

Kogo uwazasz za normalnego? Takiego co zgadza sie z tym co piszesz?

Posted

Cheshire Cat.

A czy szanujesz pedofilow, ktorzy sa Polakami? Masz racje, co do osob, ktore nie mialyby zycia w Polsce takiego jak w Anglii - bo wiekszosc pracuje jak czarnuchy zeby dostac kase, jaka dla Anglika jest jalmuzna. Najpierw to mamy sie czuc Polakami, a potem Europejczykami - nie na odwrot. Nie popieraja (dziakowie) nowych metod wychowania, bo zobacz do czego one prowadza. Inne panstwa sa nastawione bardziej proeuropejsko i zobacz do czego to prowadzi - jak to mozliwe ze murzyn jest anglikiem albo francuzem?

Ziomeczka.

Muzyka byla przykladem glupoty mlodego pokolenia. Nie przeszkadza mnie poszanowanie innych kultur, przeszkadza stawianie innych kultur nad polska. A co do zydow - nie kazdy jest doskonaly.

Cwaniaczek.

1. Tak.

2. Tam, gdzie Ty pewnie nie zagladales.

3. Tak.

4. Duzo. Sladem powstancow powinnismy byc patriotami.

5. Raczej malo watpliwe jest to, aby normalnymi nazwal osoby, z ktorymi sie nie zgadzam.

Posted

A co ma pedofilia do homoseksualizmu?

Murzyn jest Anglikiem lub Francuzem, bo się tam urodził.

A z tą jałmużną to nie przesadzajmy, bo mówimy teraz o promilach polaków tam pracujących.

Posted

to ty masz jakies dziwne podejście do Polski i do ludzi któży traktuja ludzi innej rasy jak równych sobie.\gdyby każdy był rasistą tak jak ty to tylko byłyby wojny a to ze nasi dziadkowie i starsze pokolenia walczyły poszłoby dopiero wtedy na marne.

co ty masz do ludzi o innym kolorze skóry czy innym pochodzeniu.?

co to za różnica ze inni sa czarni czy maja skosne oczy,?

zawsze się mówi ze nie można oceniać kogos po wyglądzie bo tak naprawdę piękno każdego człowieka jest w środku, w sercu. a ty włąsnei oceniasz wszystkich ludzi po wyglądzie, kulturze i kolorze skóry. zastanów się troche czy gdzyby ludzi byli nastawieni wrogo do ludzi innej rasy czy wtedy byłyby pokój na świecie.?

Posted

A z tą jałmużną to nie przesadzajmy, bo mówimy teraz o promilach polaków tam pracujących.

Ma tyle co homoseksualizm do poszanowania ze wzgledu na polskosc. To, ze ktos sie urodzil w danym kraju, nie oznacza, ze jest jego obywatelem. O promilach piszemy w stosunku do osob, ktore wyjechaly pracowac umyslowo za granice.

Anonymous_.

Nasi dziadkowie walczyli o Polske, a nie o losy Mongolii czy Afganistanu. Zadna roznica (kolor skory), ale niech siedza u siebie, a nie u nas. A myslisz, ze Angole, Niemcy, murzyni nie sa do nas nastawieni wrogo?

Posted
. Czy niektorzy z Was naprawde czuje sie bardziej Europejczykami niz Polakami?

Polska jest w Europie, czyli będąc Polakiem jesteś automatycznie Europejczykiem :|

Bo czasami odnosze wrazenie, ze spora rzesza userow z tegoz forum wstydzi sie skad jest.

taa, dlatego piszą nazwy miejscowości skąd pochodzą, poza tym ty nie napisałeś w profilu skąd jesteś- czyżbyś się wstydził?

Najzabawniejsze jest to, iz ow uzytkownicy podniecaja sie zachodnim stylem zycia

na zachodzie jest demokracja, oraz duże swobody obywatelskie, wolałbyś żeby podniecali się wschodnim stylem życia, gdzie jakiekolwiek myślenie inne niż odgórna derektywa jest złe...

gdzie nie ma poszanowania dla tradycji, kultury danego panstw

Wg ciebie w Wlk. Brytanii nie ma poszanowania tradycji? :crazy: przypomnę ci że tam nadal panuje monarchia..

Zenujace jest to, ze wielu z Was zapomina o co walczyli nasi dziadkowie podczas wojen

nie wszyscy o tym zapomnieli..

Dlatego nie rozumiem, po co bronicie czarnuchow, zydow, homoseksualistow i Bog wie kogo jeszcze...

a czarny, żyd czy homoseksualista to nie człowiek? :crazy:

Podniecajcie sie dalej postepowoscia, chodzcie na koncerty fifty centa, gdzie stado bialych rymuje o tym, jak zle jest murzynom...

z tym akurat się zgodzę..

Posted

To, ze ktos sie urodzil w danym kraju, nie oznacza, ze jest jego obywatelem.

...?!

TO są jakieś nowości, bo szczerze mówiąc, jak to nie oznacza, jak się tam urodził. Może być innej NARODOWOŚCI, ale jest obywatelem kraju, w którym się urodził.

Poza tym, sam zacząłeś o szanowaniu Polskości, czyli automatycznie, Polków. A nawet homoseksualiści są Polakami, więc trzeba ich szanować. A pedofilia to coś za co trzeba zabijać od razu i to bez pytania.

Posted

Ma tyle co homoseksualizm do poszanowania ze wzgledu na polskosc. To, ze ktos sie urodzil w danym kraju, nie oznacza, ze jest jego obywatelem. O promilach piszemy w stosunku do osob, ktore wyjechaly pracowac umyslowo za granice.

Anonymous_.

Nasi dziadkowie walczyli o Polske, a nie o losy Mongolii czy Afganistanu. Zadna roznica (kolor skory), ale niech siedza u siebie, a nie u nas. A myslisz, ze Angole, Niemcy, murzyni nie sa do nas nastawieni wrogo?

Czyli co, każdy naród powinien siedzieć w swoim kraju, a już na pewno nie możemy pozwolić na przyznawanie obywatelstwa polskiego osobom, które nie mają całkowicie polskich korzeni, tak? Ja nie uważam, że wszyscy obcokrajowcy są do nas nastawieni wrogo. Sama znam takie osoby i nikt z nich nie był do mnie nastawiony wrogo z powodu, że jestem polką.

Posted

Popieram to co napisałes to jest ten rytm.Najgorsze jest to ze ludzie sie chcą wyprowadzac z Polski bo myslą ze kraje zachodznie sa idealne.

Posted

To, ze ktos sie urodzil w danym kraju, nie oznacza, ze jest jego obywatelem.

...?!

TO są jakieś nowości, bo szczerze mówiąc, jak to nie oznacza, jak się tam urodził. Może być innej NARODOWOŚCI, ale jest obywatelem kraju, w którym się urodził.

Poza tym, sam zacząłeś o szanowaniu Polskości, czyli automatycznie, Polków. A nawet homoseksualiści są Polakami, więc trzeba ich szanować. A pedofilia to coś za co trzeba zabijać od razu i to bez pytania.

Takie nowosci, ze prawnie moze byc obywatelem tego panstwa, a praktycznie nie jest, bo nie kocha swojej ojczyzny, nic o niej nie wie. Czy np. Oliasadebe jest Polakiem, bo ma papierek? Nie jest - mial zaszczyt grac z orzelkiem na piersi, tylko po to, aby nastrzelac bramek i tyle...

Szanowanie polskosci, ale nie zboczen/chorob jakimi sa pedofilia czy homoseksualizm. Ja nie mowie, ze oni nie sa Polakami, ale przez ten wzglad i tak szacunek im sie nie nalezy, bo plamia honor ojczyzny.

Pirat.

1. Polska jest w Europie, ale to Europa przez stulecia sie od nas odwracala. Ja czuje sie Polakiem, a nie Europejczykiem.

2. Nie pisalem o miejscowosciach, tylko o panstwie. Z Warszawy.

3. A czy ja wyszczegolnilem, co za ten styl uwazam? Styl zycia, czyli poglady ludnosci np. na homoseksualizm, narkotyki, itp.

4. Nie szanuje innych tradycji. Ale zaglebiajac sie w temat, jakis czas temu byla mowa o zniesieniu monarchii.

5. Wlasnie widze hehehe...

6. Osoba, ktora ma mniejsze prawa.

7. Bo nie lubisz rapu?

Posted
Nie szanuje innych tradycji.

A dlaczego nie szanujesz ? Uważasz, że Polska jest jedynym pokrzywdzonym krajem ? Skrajny patriotyzm to już fanatyzm...

Posted

Już jakiś czas jestem na tym forum i nigdy nie zauważyłam żeby userzy wypierali się polskości...

Najzabawniejsze jest to, iz ow uzytkownicy podniecaja sie zachodnim stylem zycia, gdzie nie ma poszanowania dla tradycji, kultury danego panstwa.

To nie jest patriotyzm tylko chora megalomania.

A jeżeli chodzi o czarnoskórych to wykazujesz swoje zacofanie, bo uznajesz zasadę że toleracja to odwrócenie się od tradycji. Pewnie nie znasz żadnej czarnoskórej osoby, to na prawde bardzo sypatyczni i wrażliwi ludzie, którzy boją się wyjść na ulice przez takich jak Ty.

Mówisz o Bogu, a pytasz po co ludzie bronią Żydów. Czyżbyś nie wiedział że Jezus był Żydem?

Jedynie w kwestii homseksualizmu i pedofilii się z Tobą zgadzam.

PS. Uważam się za osobę jak najbardziej normalną, więc dziękuje za pozdrowienia.

Posted

Cole9.

Anglia, a nie ja.

Justta.

Nie dostrzegasz problemu :) A po co przyznawac obywatelstwo obcokrajowcowi, skoro i tak nie bedzie Polakiem? Jedz do jakiegos getta/slumsu w USA i pochwal sie swoim bialym kolorem skory, tam to zobaczysz jak nas kochaja :roll:

Barci.

Masz racje z tym, co napisales. Sam mam znajomego, ktory w wakacje wyjechal do Anglii. Popracowal tam dwa miesiace, a jak wrocil, to calkiem inny czlowiek. Udaje, ze przez ten czas zapomnial sporej ilosci slow polskich, zastepujac je angielszczyzna... Kasa moze teraz szasta, ale smieszne jest to, ze udaje wielkiego panicza, ktory zapomnial, ze byl zwyklym robolem w Anglii.

Muszka.

A czy normalne jest to, ze dla mlodego czlowieka celem w zyciu jest zachlac sie i zaruchac?

Co do czarnych, odsylam do slumsow w USA.

A czy wiesz jaki stosunek maja Żydzi do Jezusa? Albo mieli w przeszlosci?

Posted

Takie nowosci, ze prawnie moze byc obywatelem tego panstwa, a praktycznie nie jest, bo nie kocha swojej ojczyzny, nic o niej nie wie. Czy np. Oliasadebe jest Polakiem, bo ma papierek? Nie jest - mial zaszczyt grac z orzelkiem na piersi, tylko po to, aby nastrzelac bramek i tyle...

Szanowanie polskosci, ale nie zboczen/chorob jakimi sa pedofilia czy homoseksualizm. Ja nie mowie, ze oni nie sa Polakami, ale przez ten wzglad i tak szacunek im sie nie nalezy, bo plamia honor ojczyzny.

1. Polska jest w Europie, ale to Europa przez stulecia sie od nas odwracala. Ja czuje sie Polakiem, a nie Europejczykiem.

Uogólniasz. Takich osób, co nie kochają swojej ojczyzny znów jest tylko promil.

Idąc twoim tokiem myślenia, KAŻDY obcokrajowiec mieszkający w Polsce, nie może mieć obywatelstwa. "Bo przyszedł pracować i tyle...".

Czy homoseksualizm to choroba\zboczenie zostawmy komuś innemu.

A to, że Europa się od nas odwracała, no tak, wiadomo, szczególnie Napoleon, który pomógł stworzyć Księstwo Warszawskie, albo alianci (Anglicy, Francuzi i Amerykanie [No popatrz, nawet Amerykanie nas lubią]) którzy pomogli nam uzyskać niepodległość podczas upadku III Rzeszy, albo Rząd Angielski który pozwolił na utworzenie w Londynie Polskiego Państwa Tymczasowego. Więc Europa się tak nie do końca od nas odwracała, bo gdyby nie pomoc państw Europejskich, to by nas nie było.

BTW> CO ma USA i Slumsy do Europy?

Posted

Muszka.

A czy normalne jest to, ze dla mlodego czlowieka celem w zyciu jest zachlac sie i zaruchac?

Co do czarnych, odsylam do slumsow w USA.

A czy wiesz jaki stosunek maja Żydzi do Jezusa? Albo mieli w przeszlosci?

Jestem młodą osobą, mam młodych znajomych i naszym celem życiowym nie jest chlanie i ruchanie... Może ty się obracasz w takich kręgach, ale dla mnie to nie jest normalne.

Co do czarnych to jakbys nie wiedział, czarni nie mieszkają wyłącznie w slumsach w USA a ich kontynentem jest Afryka. Są tak samo wartościowymi ludźmi jak Ty i ja.

Czy uważasz się za lepszego, bo jesteś biały??

Posted

Pokolenie bravo? Bardziej tu pasuje temat: pokolenie głupoty i zacofania.

Poruszasz ciekawą kwestię, aczkolwiek zabierasz się do tego, jak pies do jeża i podajesz przykłady, które ukazują iż jesteś jednym z wielu przedstawicieli tego pokolenia :wink: Pierwsze i najważniejsze, nie masz prawa nikogo dyskryminować, a jeżeli pragniesz być tym jedynym sprawiedliwym, musisz porzucić segregację rasową i klasową. Owszem jest to problemem i to ogromnym. Zatracenie własnej tożsamości niszczy kulturę i tradycję, tylko że to zatracenie, nie wynika z natury człowieka jako takiej, natomiast wynika z jego głupoty. Ślepo biegnący za modą ludzie, zapominają o tym iż najważniejsze są w życiu pewne wartości. Nie mówię tu o patriotyzmie gdyż on przejawia się jedynie w miejscach, w których pewna kultura staje przed jakimś zagrożeniem. Prawdę mówiąc główną tego przyczyną jest brak wykształcenia tychże osób, bo jedynie człowiek głupi bierze wszystko co mu podają na talerzu za pewnik.

Dziadek, babcia, ojciec itp walczyli za ten kraj. Fajnie-jestem im wdzięczny, ale to nie jest powód by się nie rozwijać. Teraz polakiem jest ten, który jest świadomy swojej historii, a nie ten który mieszka w Polsce. Nie możesz zabronić ludziom przyjmować europejskiego trybu życia. Człowiek ma prawo wyboru, a to że jego wybór w wielu przypadkach jest bezdennie głupi, świadczy jedynie o nim. Jeśli Ty będziesz miał świadomość we wszystkim co robisz, będziesz mądrym człowiekiem, a jeżeli przyjmiesz wszystko za pewnik, zostaniesz głupcem.

Posted

„(…)Idę do wyborów pierwszy raz, bo już nie mogę wytrzymać. Wcześniej tak poważnie do tego nie podchodziłam, a teraz nawet mój mąż wziął zaświadczenie i poszedł ze mną. Najmocniej natchnął mnie jednak list profesorów UMK (apel o niegłosowanie na PiS, Samoobronę i LPR – przyp.red.). Skończyłam tą uczelnię, wielu z tych uczonych znam i uważam za autorytety(…).

wolnaczeczenia
Posted

Ja sie czuje obywatelka świata i nie przekładam dobra Polski ani polaków nad dobro szeroko pojętego całego świata.

I nie życzę sobie żebyś mnie w związku z tym nazywał dzieckiem pokolenia Bravo.

Patriotyzm jest jak rasizm, dobrze że ludzie mają coraz trzeźwiejsze spojrzenie na sprawę, bynajmniej z mojego otoczenia.

Posted
Skrajny patriotyzm to już fanatyzm...

chyba faszyzm ;p

Europa czyli kto? Kiedyś było tak że każdy kraj myślał wyłącznie o sobie i Polska nie byłą pod tym względem inna

3. A czy ja wyszczegolnilem, co za ten styl uwazam? Styl zycia, czyli poglady ludnosci np. na homoseksualizm, narkotyki, itp.

masz pretensje do innych że ich poglądy nie pokrywają się z twoimi? :|

4. Nie szanuje innych tradycji. Ale zaglebiajac sie w temat, jakis czas temu byla mowa o zniesieniu monarchii.

rozumiem że chciałbyś przywrócenia monarchii w Polsce

6. Osoba, ktora ma mniejsze prawa.

Jeśli jest obywatelem Polski to czemu ma mieć mniejsze prawa?

7. Bo nie lubisz rapu?

bo nie lubię ludzi którzy identyfikują się z jakimś wykonawcą nie rozumieją treści utworów