Jump to content

Czy wiesz że...


Morthgar

Recommended Posts

Posted

Wprowadzam nowy temat choć nie wiem czy wypali, lecz warto go wprowadzić, można sie wiele interesujących rzeczy dowiedzieć, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia.Zabawa ta polega na tym, że chętna osoba wpisuje "czy wiesz że" i dalej jakąś ciekawostkę(byle nie jakieś głupoty)np: naukową.Druga osoba oczywiście nie musi odpowiadać że wie bądź nie wie.Temat jest bardzo szeroki.Aha i żeby było to coś naprawde interesującego oraz nie zbyt długiego.

To ja zacznę. :D

Czy wiesz że "Plastikowej zupy śmieciowej", unoszącej się na Pacyfiku od Hawajów po Japonię, przybywa w alarmującym tempie. Już teraz zajmuje ona powierzchnię dwa razy większą niż Stany Zjednoczone.Ma ona dziesięć metrów grubości.

Link to comment
Posted

czy wiesz, że najdroższym zegarkiem na świecie jest zegarek marki LuxLux, którego sprzedano za około 11 milionów dolarów na aukcji w Nowym Jorku.

a teraz pomyśl co mógłbyś kupić za takie pieniądze :P

Link to comment
Posted

Czy wiesz że za najstarsze drzewo na świecie uważany jest okaz zwany Matuzalemem, z gatunku sosna oścista Pinus longaeva, który obchodzi w 2005 roku swoje 4791 urodziny. Wg niektórych źródeł starsze, bo osiągające 5000 lat, są rosnące na Tasmanii drzewa iglaste z gatunku Dacrydium Franklini oraz szydlice japońskie Cryptomeria japonica osiągające 5200 lat. Wspominana wcześniej osika z gór Wasatch w stanie Utah rozrasta się za pomocą odrośli korzeniowych już od około 10 tysięcy lat.

Link to comment
Posted

czy wiesz że najmniejszym domem na świecie jest XIX-wieczny domek rybaka w The Quay w Walii (Wielka Brytania) składa się z dwóch maleńkich pokoi i klatki schodowej. Ma tylko 182 cm szerokości od frontu, 309 cm wysokości i 254 cm głębokości.

Link to comment
Posted

Czy wiesz że 10 milionów Polaków pali papierosy, 5 milionów z nich pali od ponad 20 lat.

Link to comment
Renatazxcvbnm
Posted

Czy wiesz, że jeśli wziąć pod uwagę wielkość ciała ptasiej samicy, największe jaja robią sobie kiwi plamiste, zamieszkujące górzyste tereny Nowej Zelandii. To co składają do gniazda waży ok 800 gramów- jedną piątą masy ciała matki.

Link to comment
Posted

Czy wiesz że największy na świecie gatunek nietoperza, żyjący w tropikach południowo-wschodniej Azji kalong Pteropus vampyrus, ma skrzydła o rozpiętości 1,7 m i waży ok. 1,5 kg.(o kurczaki ja tam chyba nie pojade)

Link to comment
Posted

czy wiesz, że najgrubszym człowiek na świecie, Manuel Uribe waży ponad 500 kilogramów?

Link to comment
Posted

Dużo :D

Czy wiesz że trzeci syn Adama i Ewy nazywał się Set.

Link to comment
Posted

czy wiesz, że codziennie umiera 30 tysięcy dzieci?

Link to comment
Posted

czy wiesz że najbardziej suchym regionem ziemi jest północne Chile. W niektórych miejscach nie notowano opadów deszczu od około 400 lat.

Link to comment
Posted

czy wiesz, że popularnie używany gest skierowanych ku górze małego i wskazującego palca w kulturze satanistycznej oznacza zło lub szatana?

Link to comment
Posted

czy wiesz że najwyższy człowiek świata Robert Pershing Wadlow mierzył 272cm wzrostu?

Link to comment
Posted

Czy wiesz że założenie słuchawek tylko na jedną godzinę powoduje wzrost ilości bakterii w Twoim uchu o 700%? :shock:

Link to comment
 • 1 year later...
Posted

Czy wiesz, że 12,3 mln Polaków (tych pracujących rzecz jasna) ma na utrzymaniu resztę społeczeństwa, czyli ponad 25 mln osób?

Link to comment
 • 4 weeks later...
Kaszkiet :-
Posted

Czy wiesz, że najwyższy wynik w historii piłki nożnej to 149:0?

Link to comment
fancy4ever
Posted

Czy wiesz, że orgazm świni trwa 20 minut? :twisted:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • Celt
 • Najnowsze posty

  • Love20
   @Gloria Myślę, że samotność i brak kontaktu z ludźmi sprawia, że tak ciągnę do tej osoby. Bardzo dobrze się z nim dogadywałam, chodziliśmy na długie spacery i zwiedzaliśmy różne zakątki miasta. Dużo się śmialiśmy i było mi z nim po prostu dobrze. Nie czułam się samotna w społeczeństwie. Właściwie zaczęło się od zajęć z nim na które uczęszczałam. Bardzo mi się spodobało jego poczucie humoru, podejście  do drugiego człowieka i kreatywność. 
  • Gloria
   Pomyśl także nad tym, jakie później przedmioty chciałbyś zdawać na maturze, a także co po maturze chciałbyś robić. Czy wybrany profil i przedmioty z nim związane przydadzą się w przyszłości... ?
  • Gloria
   Co Ci się właściwie w nim podoba... ?
  • Gloria
   Do maja 2023 r. jest jeszcze sporo czasu, więc masz możliwość znaleźć chwilę, aby wygospodarować czas na naukę. Pamiętam, że chciałem dobrze zdać maturę rozszerzoną z matematyki, a postanowiłem, że zacznę się uczyć dopiero kilka miesięcy przed maturą. Ostatecznie, z tej nauki mało co wyszło, a na rozszerzonej maturze w zasadzie nic nie napisałem. Natomiast jak do matury jest prawie rok to już można się przygotować... myślę, że najistotniejsze jest ustalenie planu działania (nauki).
  • Love20
   Witam serdecznie, Przyszedł czas na rozmowę. Tego dnia był bardzo uradowany... Otóż zapytałam się go co sądzi o naszej znajomości. Odparł, że raczej przyjacielsko, mamy wspólne tematy, dobrze ale nic więcej.  Ja mu odpowiedziałam, że musimy się przestać widywać bo czuję do niego coś więcej niż tylko przyjaźń. Na koniec spotkania było przytulenia i koniec spotkań. Teraz tego żałuję, tęskne za nim bardzo, czuję pustkę i samotność. Miałam tylko jego jeśli chodzi o zaufaną  znajomość. Z drugiej strony troszkę czuję gniew. Nie wiem co mu chodziło po głowie... Myślę, że troszkę traktował mnie jak jedną z opcji do spędzenia czasu. On był u mnie kilka razy w domu a ja jak chciałam go odwieźć to zawsze się wykręcał i nawet w jego strony nie chodziliśmy.  Gdy podczas ostatniego spotkania zadzwoniła jego mama on nawet nie powiedział prawdy gdzie jest a wręcz ja okłamał, że dopiero wychodzi z pracy. Myślę, że ta znajomość go chyba przytłaczała. On wyjeżdża za kilka miesięcy do innego miasta. Te uczucie do niego jest tak silne. Dopiero minął tydzień od ostatniego spotkania. Dać sobie czas? 
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Kerosine
   Kerosine
   3
  2. 2
   Nieprzenikniona
   Nieprzenikniona
   3
  3. 3
   yiliyane
   yiliyane
   3
  4. 4
   Martusiaaaaaa92
   Martusiaaaaaa92
   1
  5. 5
   Paawel
   Paawel
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  14 posts
  Nieprzenikniona
  Nieprzenikniona
  9 posts
  Gloria
  Gloria
  6 posts
  Cranche
  Cranche
  6 posts
  Vatslav
  Vatslav
  5 posts
  Pizzaro
  Pizzaro
  4 posts
  Gustaw
  Gustaw
  4 posts
  Love20
  Love20
  4 posts
  wardrum
  wardrum
  3 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  73 posts
  yiliyane
  yiliyane
  63 posts
  patolove
  patolove
  51 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  477 posts
  yiliyane
  yiliyane
  443 posts
  wardrum
  wardrum
  162 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up