Jump to content

która religia?..

theo0

Recommended Posts

Posted

wierzę w reinkarnację, w to że po śmierci powrócę na Ziemię w innym ciele, dla niektórych z Was moze to być śmieszne, dziwne a niektórzy mogą podzielać moje zdanie, w kazdym badź razie wierzymy w rózne rzeczy i nie podlega to dyskusji.

Ostatnio dowiedzialam sie na religii ze jesli ktos wierzy w reinkarnacje to jest to równoznaczne z tym ze nie jest chrześcijaninem.. nie wiem.. ja zostalam wychowana w wierze w Jezusa itd, wierze w to, byc moze byl taki Czlowiek, ktory potem zmartwychwstal, jedank jesli nie jestem jak dotad sadzilam wyznania rzymsko-katolickego to jakiego??

mam sobie wybrac jakas religie? skoro ta nie jest dla mnie?????

Posted
jesli nie jestem jak dotad sadzilam wyznania rzymsko-katolickego to jakiego??

to nie chodzi o nazwę danej religi tylko o to w co wierzysz

mam sobie wybrac jakas religie?

masz wolną wolę- wybieraj ;)

skoro ta nie jest dla mnie?????

każda religia jest dla każdego.

Czemu się tym wogóle przejmujesz? ważne jest to że postępujesz według własnych zasad, i trwasz w tym w co wierzysz, a nie to czy jesteś katoliczką, hinduską czy żydówką ;)

Posted

a jesli piekło i niebo istnieje?

przeciez oprócz swoich to trzeba sie kierowac tez innymi zasadami.. a poza tym chcialabym wiedziec skoro nie jestem chrzescijanka to kim? :P do jakiego kościola chodzic? jesli w ogole :P bo poki co to nie praktykuje

Posted

Dziewczyno masz 18 lat a wypowiadasz sie jak dziecko! Jestes juz dorosla i masz prawo wierzyc w to co chcesz... Ale z tego co widze to Ty chyba sama nie wiesz w co wierzysz tak do konca, bo z jednej strony reinkarnacja, a z drugiej zastanawiasz sie nad pieklem i niebem...

Wg. mnie wazne jest by wierzyc i postepowac zgodnie ze swoimi zasadami i ze swoja wiara, a mniej wazne to jak swoja wiare sie nazywa...

Posted

Wiesz, wiara to Twoja bardzo prywatna i indywidualna sprawa. Możesz czuć się katoliczką, buddystką, itp. Wiara w życie po życiu, tzw reinkarnacje propagowana jest w wielu religiach, ale największą z nich jest chyba buddyzm. Spróbuj poczytać "Bhagavad-Gitę taką jaka jest" i zobaczysz czy odpowiada Ci coś takiego. Jeżeli uważasz iż najważniejszym jest zaliczanie się do jakiegoś kościoła, możesz spróbować rozejrzeć się po niektórych z największych religii świata, która najbardziej odpowiada Twoim upodobaniom. Wydaje mi się iż nawet jeżeli będziesz podpisywać się pod, którąś z religii to i tak wiara zawsze będzie Twoja i zawsze będziesz wierzyć w to co zechcesz. Religia ma pokazywać Ci drogę, którą będziesz dążyć podczas podróży w tym świecie.

Posted

Zawsze możesz założyć sektę.

Posted

sekta? dobry pomysł;)

a ta serio, to faktycznie nie wiem w co wierzyc, jak czegos nie wiem i ktos mi mowi ze jest tak a nie inaczej, to wierze..

poza tym najlepsze jest to ze kościół wymaga żeby iść do spowiedzi to trzeba załowac za grzechy (które sam po częsci wymyśla i okresla) i trzeba miec chęc poprawy, bo inaczej spowiedz jest nie wazna. i w tym momencie ja zostaje matka chrzestna i musze isc do spowiedzi w która nie wierze, spowiadac sie z rzeczy za ktore nie zaluje bo wg kosciola to grzech,a wg mnie nie, i wcale nie chce sie poprawic, to spowiedz jest nie wazna. to isc czy nie?

Posted
mam sobie wybrac jakas religie? skoro ta nie jest dla mnie?????

Jeżeli chcesz sie zaszufladkować.

Osobiście wierzę w Boga, ale nie chcę przypisywać się do konkretnej religii. Jestem chrześcijanką, co nie było ode mnie zależne, i właśnie do tego jest mi najbliżej.

Posted
a ta serio, to faktycznie nie wiem w co wierzyc, jak czegos nie wiem i ktos mi mowi ze jest tak a nie inaczej, to wierze..

To przestań się pytać innych i uwierz w siebie.

wolnaczeczenia
Posted

Najlepiej żadna.

Posted

a mi ksiądz, którego zajebiście nie trawię, powiedział ostatnio na religii (piszę "mi" - bo reszta klasy nie była lekcją zainteresowana. a to ja mam najniższą ocenę, właśnie przez spór z księdzem xD paranoja ^^) coś, co dość mi się spodobało:

otóż, Bóg jest jeden. tylko nazywany jest inaczej. i inaczej przez innych ludzi okazywana jest mu wiara. tacy ludzie afryki, którzy nigdy o Bogu nie słyszeli, mieliby być nie zbawieni, bo nie chodzili do kościoła, cerkwi czy innych miejsc kultu? nie. każdy człowiek ma wpisane, tak samo jak to, że trzeba jeść i jak to robić, umiejętność rozróżniania dobra od zła oraz wpisane ma w umyśle, żeby czynić dobro.

i to od tego, czy wybierze ścieżkę dobra, czy będzie dobrym człowiekiem, czy będzie pomagał innym, czy będzie się dzielił, czy będzie nieobojętny na krzywdę - to tak naprawdę jest istotne w kwestii zbawienia, a nie to, czy ktoś wierzy w Boga, Allacha, Krischnę czy Buddę.

ja jestem nieprzynależący do żadnej religii, bo nie lubię ograniczeń. można przecież być dobrym człowiekiem bez modlitwy. a uważam, że jeżeli ktoś potrafi czynić dobro TYLKO, zaznaczam - TYLKO przy wsparciu Boga, to jak dla mnie jest uboższy od jakiegokolwiek ateisty.

bo dobro z Bogiem - tak. ale dobro dzięki Bogu - to już nie.

i pamiętajcie. dobro bez Boga też istnieje x)

peace.

Posted
otóż, Bóg jest jeden. tylko nazywany jest inaczej. i inaczej przez innych ludzi okazywana jest mu wiara. tacy ludzie afryki, którzy nigdy o Bogu nie słyszeli, mieliby być nie zbawieni, bo nie chodzili do kościoła, cerkwi czy innych miejsc kultu? nie. każdy człowiek ma wpisane, tak samo jak to, że trzeba jeść i jak to robić, umiejętność rozróżniania dobra od zła oraz wpisane ma w umyśle, żeby czynić dobro.

Znowu, na prawdę nie rozumiem czemu księża, czyli osoby dla których nauka Kościoła nie powinna być obca wymyślają takie bzdury, które nijak się nie mają do katolicyzmu.

Z drugiej strony czego się spodziewać po zwykłych księżach jeżeli nawet rektor PAT-u ma w zwyczaju palnąć przynajmniej jedną głupią herezje w swoim liście. :evil:

Posted

Jadwiga - właśnie uważam tę wypowiedź księdza za najszczerszą jaką kiedykolwiek wypowiedział. a udzielił jej na pytanie odnośnie zbawiania ludzi innej wiary niż katolicyzm. znasz coś takiego jak teoria ostatecznego wyboru?

Posted

Nie, przyznam się, że w życiu nie słyszałem o tej teorii. Co ona głosi?

Posted

że każdy, nawet największy grzesznik, w chwili śmierci, ma ostateczny wybór. bóg vs. bez-boga.

wszyscy ludzie są ograniczani przez uprzedzenia, doświadczenie życiowe etc. i te ograniczenia są w momencie śmierci wymazywane. tak jakby.

nawet ksiądz mówił, że ta teoria budzi wiele pytań bez odpowiedzi. i sam w nią wątpił. ale po głębokich przemyśleniach dojrzał piękno tej teorii.

ja jeszcze nie xD

Posted

Tutaj chodzi o to, że zbawienie otrzyma każdy żyjący zgodnie ze swą religią i kultywujący jej tradycje. Tak więc wg chrześcijan, osoba wierząca w buddę też otrzyma zbawienie, ale tylko wtedy gdy swoje życie wypełniła tak jak powinien prawdziwy buddysta.

Posted

W porządku, ale jakże wobec tego poglądu który właśnie nam przytoczyłeś ma się idea "nazywania" Boga?

Posted

bo każda kultura chce mieć coś własnego. znajdywali się ludzie, którzy zakładali pod różnym wpływem różne religie. masz dobry przykład na czasie - scjentolodzy. spasowało im? jeśli będą dobrymi ludźmi... wróć. inaczej - jeśli nie będą złymi ludźmi, to czeka ich szczęście etc.

a jeśli będą źli, to czy to scjentolodzy czy muzułmanie - pocierpią.

Posted
W porządku, ale jakże wobec tego poglądu który właśnie nam przytoczyłeś ma się idea "nazywania" Boga?

Moim skromnym zdaniem problem leży w miejscu, w którym przyjmujemy że człowiek jest stworzony "na podobieństwo boga". Wg mnie nie musi to oznaczać iż bóg ma 2 rączki, 2 nóżki i główkę. Może tu chodzi jedynie o fakt zwykłej prostej egzystencji, a nie podobieństwa w budowie fizjologicznej. Bóg to idea, a nie osoba, z czym mylony jest często. To jest coś do czego dążysz, ale nigdy tego nie osiągniesz, bo jest zbyt idealne.

Posted

No jak się to ma w kontekście nauki Kościoła katolickiego?

Posted
dla niektórych z Was moze to być śmieszne

Dla mnie na pewno nie. Każdy wierzy w to, co chce wierzyć.

Tak naprawdę chyba nie ma znaczenia, jakiego jesteś wyznania.

Chrześcijanin powie, że Zbawicielem jest Chrystus, muzułmanin, że Allah, buddysta, że Budda, żyd, że Jahwe etc.

Dobrych ludzi spotka nagroda, złych kara.

I chyba nie ma znaczenia czy trafią do Nieba, do Dżannah, czy na Pola Elizejskie? :)

Posted

Jadwiga, a czy ja popieram kościół katolicki, czy jestem teologiem, księdzem czy kimkolwiek powiązanym? nie. więc na to pytanie ci nie odpowiem. odpowiedzi szukaj w konfesjonale.

Posted

Chodziło mi jedynie o wypowiedź twojego katechety, która nijak się ma do nauki Kościoła. Przykre to jest.

Posted

a czy kościół katolicki nie nakazuje miłować każdego człowieka? czy potępia inne wierzenia? nie. więc?

Posted

Adami i Ewa żyli na prawdę.Kain i Abel to ich synowie, jeden zabił drugiego.I z pewnością zeby taki orgyinalny gatunek jak homo sapiens musiał dalej istnieć musieli się rozmnażac.Tak więc Kain musiał się rozmnażać sam albo popełnić kaziroctwo.Otóż moje "przesłanie" jest następujące:nie można wszytkiego brać dosłownie..

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• dannonka
  • Najnowsze posty

• Love20
      @Gloria Myślę, że samotność i brak kontaktu z ludźmi sprawia, że tak ciągnę do tej osoby. Bardzo dobrze się z nim dogadywałam, chodziliśmy na długie spacery i zwiedzaliśmy różne zakątki miasta. Dużo się śmialiśmy i było mi z nim po prostu dobrze. Nie czułam się samotna w społeczeństwie. Właściwie zaczęło się od zajęć z nim na które uczęszczałam. Bardzo mi się spodobało jego poczucie humoru, podejście  do drugiego człowieka i kreatywność. 
    • Gloria
      Pomyśl także nad tym, jakie później przedmioty chciałbyś zdawać na maturze, a także co po maturze chciałbyś robić. Czy wybrany profil i przedmioty z nim związane przydadzą się w przyszłości... ?
    • Gloria
      Co Ci się właściwie w nim podoba... ?
    • Gloria
      Do maja 2023 r. jest jeszcze sporo czasu, więc masz możliwość znaleźć chwilę, aby wygospodarować czas na naukę. Pamiętam, że chciałem dobrze zdać maturę rozszerzoną z matematyki, a postanowiłem, że zacznę się uczyć dopiero kilka miesięcy przed maturą. Ostatecznie, z tej nauki mało co wyszło, a na rozszerzonej maturze w zasadzie nic nie napisałem. Natomiast jak do matury jest prawie rok to już można się przygotować... myślę, że najistotniejsze jest ustalenie planu działania (nauki).
    • Love20
      Witam serdecznie, Przyszedł czas na rozmowę. Tego dnia był bardzo uradowany... Otóż zapytałam się go co sądzi o naszej znajomości. Odparł, że raczej przyjacielsko, mamy wspólne tematy, dobrze ale nic więcej.  Ja mu odpowiedziałam, że musimy się przestać widywać bo czuję do niego coś więcej niż tylko przyjaźń. Na koniec spotkania było przytulenia i koniec spotkań. Teraz tego żałuję, tęskne za nim bardzo, czuję pustkę i samotność. Miałam tylko jego jeśli chodzi o zaufaną  znajomość. Z drugiej strony troszkę czuję gniew. Nie wiem co mu chodziło po głowie... Myślę, że troszkę traktował mnie jak jedną z opcji do spędzenia czasu. On był u mnie kilka razy w domu a ja jak chciałam go odwieźć to zawsze się wykręcał i nawet w jego strony nie chodziliśmy.  Gdy podczas ostatniego spotkania zadzwoniła jego mama on nawet nie powiedział prawdy gdzie jest a wręcz ja okłamał, że dopiero wychodzi z pracy. Myślę, że ta znajomość go chyba przytłaczała. On wyjeżdża za kilka miesięcy do innego miasta. Te uczucie do niego jest tak silne. Dopiero minął tydzień od ostatniego spotkania. Dać sobie czas? 
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 4 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      Kerosine