Jump to content

Niemiec cz Rosyjski?

Piotrek24

Recommended Posts

Posted

Hej! Mam prośbe pomożecie mi wybrać jaki język?? ( W temacie :D )

Posted

niemiecki.

jest drugim językiem na świecie.

i tyle.

Posted

Dzięki :):):)

Posted

Też bym wybrała niemiecki. Uczyłam się obu i niemiecki wydaje mi się lepszy (;

Posted
Tylko się musisz nowego alfabetu nauczyć.

To jest najgorsze :D

Posted

nie problem nauczyć się kilkudziesięciu znaków.

a niemiecki jest popularny w zachodniej europie. i ogólnie na świecie.

Posted

Ja bym wybrał rosyjski.... :)

Posted

eh.

nie wybierajcie rosyjskiego tylko dlatego, że łatwy.

bo tak do niczego w życiu dojdziecie.

Posted
eh.

nie wybierajcie rosyjskiego tylko dlatego, że łatwy.

bo tak do niczego w życiu dojdziecie.

Też można powiedzieć "Nie wybierajcie niemieckiego bo wszyscy wybierają"

Ja akurat mieszkam w takiej miejscowości gdzie w każdej szkole jest niemiecki jako drugi język obcy, a czasami nawet na świadectwie piszą "język niemiecki ojczysty" (porażka)

A ja wybrałem francuski i nie załuję.... :D

Posted

ja bym wybrała niemiecki

no rosyjski jest podobno łatwy to już jak chcesz ale polecam niemiecki :wink:

Posted

Też można powiedzieć "Nie wybierajcie niemieckiego bo wszyscy wybierają"

co można powiedzieć?

coś ci się chyba zdrowo popieprzyło..

sory, ale twoje myślenie w tym przypadku jest idiotyczne.

niemiecki jest najczęściej wybieranym na drugi język, bo jest używany w wielu krajach.

gdy ustanawiano niepodległość usa odbyło się głosowanie za tym, który z języków: angielski czy niemiecki, ma być ojczystym dla united states of america.

nie ma wyboru - to dwa największe języki na świecie (nie mówię, że używane przez najliczniejszą grupę ludności, bo w tym to nawet angielski przegrywa z jakąśtam odmianą chińskiego) i trzeba się go uczyć.

Posted

Ale drugim językiem urzędowym Unii Europejskiej jest np. francuski....

A niemiecki.... znam ludzi z Hiszpanii i Francji.... tam się niemieckiego mało kto w szkołach uczy... A jeśli chodzi o kraje, w których mówi się po niemiecku to nie ma ich za dużo: Niemcy, Szwajcaria (i to nie cała, bo tam są 4 języki), Liechtenstein i Austria... to chyba tyle... no jeszcze północne Włochy..tam tez mówią po niemiecku....

Posted

a gdzie mówią po rosyjsku? też krajów niewiele, a łatwiej o karierę za zachodnią granicą, niż wschodnią.

a gdzie się po francusku dogadasz, jak tylko we francji i może belgii?

Renatazxcvbnm
Posted

niemiecki, i łatwy i bardziej ,,poszukiwany'' przez pracodawców

Posted

uczyłam sie rosyjskiego w gimnazjum i muszę powiedzieć, że język jest fajny i przyjemny, podobny do polskiego. niemieckiego nie lubię i nie uczyłam się go nigdy.

ale rosyjski znów powraca i coraz wiecej osób znów zaczyna się go uczyć. podobno nawet (gdzieś to przeczytałam) pracodawcy zaczynają szukać ludzi, którzy oprócz popularnych języków (angielski, niemiecki) znają też inne - np. rosyjski.

Posted

@hazell - właśnie. znaję też inne - np. rosyjski, ale OPRÓCZ popularnych. a to oznacza, że przede wszystkim trzeba znać te podstawowe x)

Posted

No Dzięki za pomoc :D

Mój 100 Post

Posted

ja sie w gimnazjum uczyłam francuskiego i uważam, że jest zwalony :wink: na poczatku wydaje sie ze taki fajny, ale strasznie trudny i nie wytrzymałabym zeby sie go dalej uczyc

w liceum wybralam rosyjski bo niemiecki raczej mi nie potrzebny, a trudniejszy

tak poza tym to nie mozna powiedziec ze rosyjski jest taki banalny, chociaz od niemca latwiejszy

aj dobra :P twoj wybór

Posted
@hazell - właśnie. znaję też inne - np. rosyjski, ale OPRÓCZ popularnych. a to oznacza, że przede wszystkim trzeba znać te podstawowe x)

nie, to oznacza, że inni znają te podstawowe a jak ktoś zna jakiś inny, mniej popularny (oczywiscxie nie mam na mysli języka Zulusów z Afryki) to wcale nie jest stracony.

oprócz tego oczywiście dobrze znać angielski jako ten całkiem podstawowy

Posted

Niemiecki chyba, lecz sama wybrałam włoski i jestem zadowolona. :mrgreen:

Posted

niemiecki, bardziej poszukiwany przez pracodawców, łatwiejszy noi ma alfabet łaciński czyli nie będziesz musiał uczyć się jak pisać te wszystkie literki.

Posted

Tak, niemiecki powszechnie używany itd.. Choc ostatnio bardzo często w firmach potrzebują pracowników, którzy znają jezyk rosyjski. A po co to? Bo mają na pęczki pracowników z niemieckim, a kto porozumie się z klientami ze wschodu? Rosyjski też staje się cenionym językiem :) No ale fakt faktem, że niemiecki bardziej popularny..

To twój wybór :)

Posted

niemiecki

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Najnowsze posty

• Kerosine
      Deszczowe Myśli #1 Już nigdy nie będę czuć się ani tak szczęśliwie, ani tak bezpiecznie jak kiedyś.
    • Nieprzenikniona
      Może warto rozważyć inne środki antykoncepcyjne niż mechaniczne? Są jeszcze plastry, tabletki, zastrzyki czy spirala, którą zakłada lekarz ginekolog. Jeżeli jesteście w stałym związku, to należałoby podjąć temat zmiany antykoncepcji na tę, która odpowiada obu stronom.  Tak jak napisał Gloria, dostrzeż pozytywne aspekty w tym, że nie masz orgazmu, zbliżenie dzięki temu trwa dłużej i nie musisz się martwić, że masz przedwczesny wytrysk, co jest bolączką wielu mężczyzn. Myśleliście z partnerką o zabawkach erotycznych? Na rynku dostępnych jest sporo specyfików ułatwiających orgazm.
    • Gloria
      Czy byłaś z tym u lekarza?
    • Gloria
      Cześć! Może sytuacja wynika z tego, że używasz prezerwatywy podczas stosunku. Musielibyście kiedyś spróbować bez (jeżeli taka możliwość wchodzi w grę). Skoro jesteś przyzwyczajony zaspokajać się w inny sposób, to musiałbyś w jakiś sposób przestawić się na to, aby osiągać orgazm podczas stosunku. Z drugiej strony, jesteś w dosyć komfortowej sytuacji, bo możesz przez długi czas uprawiać seks bez orgazmu. Wielu mężczyzn dużo by za to dało. Myślę, że możesz mieć pewną blokadę w głowie - zresztą sam o tym piszesz, że dużo o tym myślisz itp... Jak wypiłeś alkohol to było w porządku i do tego byłeś podniecony... Na pewno nie ma co sobie narzucać presji - ważne, abyście czuli się dobrze robiąc to, a nie myśleli o tym, czy tak ma być itp. Jak to dalej widzisz... ?
    • Gloria
      @types i jak?
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 4 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      Kerosine