Jump to content

Podejście Żydów do Polaków


talaCR.

Recommended Posts

Posted

Ogłądał ktoś z Was wczorajszy superwizjer? ?

Jeśli nie to tak w skrócie:

Była mowa o Żydach, którzy przyjeżdżali na 'wycieczkę' do Polski. Zwiedzali wszystkie miejsca zagłady Żydów. Ludzie, którzy opowiadali im o tym można by powiedzieć, że mydlili im oczy, ponieważ mówili tylko jak to Żydom było źle w tej Polsce. a co z Polakami? :|

Dlaczego nikt nie wspomni im, że nie tylko ich przodkowie byli tak traktowani, ale też nasi!

Jeden właściciel hotelu w którym przebywała żydowska młodzież, opowiadał, że gdy przyjeżdżają np. z Auschwitz chcą w jakiś sposób rozładować swoją złość, na pokojach. mówił, że są zawsze straszne zniszczenia. Żydzi po takich 'opowieściach' mniej szanują polaków, chamsko się odnoszą do obsługi hotelowej.

Co o tym sądzicie? Moim zdaniem to głupota, ktoś w końcu powinien im uświadomić, że nie byli jedynymi ofiarami i Polacy również cierpieli :crazy:

Link to comment
Posted

żydzi to bardzo mądra nacja ze smykałką do interesów. hitler chciał ich wymordować nie dlatego, że nimi gardził, tylko dlatego, że się ich bał.

popatrzcie na rockefellera, jak się facet dorobił.

ja osobiście do żydów nic nie mam. nawet, jakby mi jeden za skórę zalazł, to przecież nie jako żyd, lecz jako człowiek, jak każdy inny.

wszelkie spory biorą się z niedomówien i nieporozumień. polacy wielokrotnie pomagali żydom, w getcie chociażby. i polacy również ginęli w obozach koncentracyjnych, tak samo jak np. rumuni i inne nacje rozsiane po świecie. złość żydów w tym przypadku nieuzasadniona i wręcz głupia.

Link to comment
Posted
jak np. rumuni

Nie Rumuni, a Cyganie. Antonescu i armia rumuńska walczyli u boku Niemców przeciw ZSRR. Nauczcie sie odróżniać Rumunów, Cyganów, Ormian, Bułgarów bo to nie to samo...

Link to comment
Posted

Niechęć Żydów wynika także z jednego, a mianowicie z nastrojów antysemickich po wojnie, jak wiecie większość Żydów została wpędzona wtedy z Polski do Izraela :? Brak słów. Ale też wina jest po stronie żydowskiej. Non stop krzyczą "Holokaust !", zgadzam się Żydzi ucierpieli najbardziej, ale to oni sami zapominają że inne narody ucierpiały także.

Link to comment
Posted

Oglądałam. Musze przyznac, ze zaciekawiło mnie to. Na końcu wypowiadał się pewnien Żyd który mówił, że my jestesmy tacy sami, polska młodzież jest taka sama jak oni tylko mieszkamy w zupełnie innych krajach.

Moim zdaniem powinno się coś z tym zrobic. Bo oni żyją w przekonaniu, ze to przez polaków. Nie wiedząc, że Polacy także cierpieli i także zgineło ich tam naprawde bardzo wielu. Ale staram się ich także zrozumiec. Byłabym strasznie zła gdyby takie mordy wykonywano na polakach w innym kraju. Oni są po prostu nieuświadomieni. I wczoraj zdumiło mnie to, ze nie mają kontaktu z Polakami podczas swoich wycieczek do nas.

Link to comment
Posted

Niech zwrócą uwage na to, że podczas drugiej wojny światowej wielu Polaków pomagając Żydom ukryć się narażało swoje życie.Wielu umarło pomagajac im.

Link to comment
Posted
jak np. rumuni

Nie Rumuni, a Cyganie. Antonescu i armia rumuńska walczyli u boku Niemców przeciw ZSRR. Nauczcie sie odróżniać Rumunów, Cyganów, Ormian, Bułgarów bo to nie to samo...

być może mi się pomyliło. pisałem na szybko. jeśli tak - to przepraszam.

ta wypowiedź wzięła się z tego, że czytałem Grzesiuka i w "pięc lat kacetu" napisał on o kilku więźniach właśnie z Rumunii. my bad.

pS:

tyle że nie pisze się "cyganów", tylko "romów". naucz się poprawnie pisać x)

pozdrawiam x)

Link to comment
Posted

Nie będę się powtarzał mówiąc, że nie mam nic do żydów.

W Polsce nie ma za wielu antysemitów.

Jest za to natłok ślepych anty-antysemitów, którzy szukają zjawisk niechęci polaków do żydów, gdzie tylko się da.

Ktoś powie: "Nie lubię słowian..." - przejdzie to bez echa.

Ktoś powie: "Nie lubię latynosów" - przejdzie bez echa.

Ktoś powie: "Nie lubię żydów" - wywoła tym samym skandal, wprawi ludzi w konsternację, posądzi się go o antysemityzm i z powodzeniem można go oskarżyć o dyskryminację ! I pieniążki lecą...

Do tego dochodzą różne żydowskie organizacje, które domagają się odszkodowania od Polski dla państwa Izrael, za rzekome cierpienia żydów w czasie II WŚ.

To niedorzeczne !

Ciekawostką jest, że w czasie wojny, większy wkład za śmierć żydów w komorach gazowych ponoszą właśnie żydzi.

Polecam ten artykuł ->

http://www.kki.pl/piojar/polemiki/jedwa ... auser.html

Link to comment
Posted

Polonofobem można być ale nie antysemitą, za antysemityzm będziesz rozliczony przez zydów.

Antysemityzm w Polsce po II wojnie światowej miał przyzwolenie społeczne, m.in. wskutek udziału licznych Polaków w zagrabieniu mienia ofiar Holokaustu, czego po wojnie komuniści nie rozliczali - to główna teza wydanej po polsku nowej książki Jana Tomasza Grossa.

Egzemplarz sygnalny książki pt. "Strach. Antysemityzm w Polsce tuż po wojnie. Historia moralnej zapaści", którą 11 stycznia 2008 r. opublikuje krakowskie wydawnictwo Znak.

Wydana w USA latem 2006 r., wywołała komentarze, odbierane przez wielu Polaków jako krzywdzące. Według wstępu Henryka Woźniakowskiego, "niektóre tezy autora wolno opatrywać znakami zapytania", ale książka może "znacząco przyczynić się do »odczarowania« tematu", bo "jako Polacy potrzebujemy rzeczowej debaty".

Gross o antysemityzmie

Gross - emigrant z Polski, profesor historii na Uniwersytecie Princeton - opisuje społeczną zgodę na antysemityzm, w jego ocenie powszechnie panujący w ówczesnej Polsce, a wyrażający "przede wszystkim nienawiść do skrzywdzonej ofiary". Tego nastawienia, z rozbieżnych przyczyn, nie chciały zwalczać ani komunistyczne władze, ani Kościół katolicki - twierdzi Gross.

Przypomina on pogromy w Kielcach w 1946 r. i w Krakowie w 1945 r. oraz poszczególne zabójstwa Żydów ocalonych z Zagłady. Ogólną liczbę ofiar szacuje, za innymi autorami, od 500 do 2500, stwierdzając: - Tylko niewielką część ofiar stanowili Żydzi zamordowani z tego powodu, że byli komunistami.

Antysemityzmu po Holokauście

Zdaniem Grossa, paradoksalnego zjawiska antysemityzmu po Holokauście w kraju, który należał do głównych ofiar hitleryzmu, nie można wyjaśnić "tradycyjnym" polsko-endeckim antysemityzmem sprzed wojny, a z pewnością nie "zarażeniem się" rasistowskimi ideami nazizmu. Według niego, miało zaś na to wpływ m.in. zbiorowe stępienie współczucia wskutek obserwacji masowego ludobójstwa, choć było coś jeszcze.

- Gdyby naziści mordowali Żydów na oczach skamieniałych z rozpaczy i straumatyzowanych swoją bezsilnością polskich sąsiadów, a nie, jak to było w rzeczywistości, na oczach przeważnie obojętnej i często na różne sposoby wykorzystującej tę sytuację miejscowej ludności, to powojenny antysemityzm byłby praktycznym i psychologicznym niepodobieństwem - utrzymuje Gross.

"Zepchnięto to do podświadomości"

Najważniejszego powodu Gross dopatruje się w tym, że Żydzi, którzy przeżyli wojnę, "budzili przerażenie i nienawiść zarazem jako powracający zza grobu prawowici właściciele, sposobem lub przemocą przywłaszczonych dóbr" i jako "zepchnięty w podświadomość, a przez to jeszcze bardziej dręczący, symbol popełnionego grzechu". - I nic dziwnego, że po wojnie agresja w stosunku do Żyda znalazła przyzwolenie społeczne - stwierdza.

Gross przyznaje, że nie wiadomo, "ilu ludzi w jakiejś mierze skorzystało na czystce etnicznej przeprowadzanej w czasie wojny przez Niemców". Powołując się na podawaną przez innych autorów liczbę pół miliona osób, zabór mienia żydowskiego przez Polaków Gross uważa za "zjawisko powszechne", uznając je za powód powojennej "moralnej zapaści". Jego zdaniem, władza komunistów uzyskała częściową legitymizację, dzięki nierozliczaniu tego procederu. - Czyli coś za coś. Dla was władza, dla nas pożydowska własność i de facto amnestia za rozmaite formy współuczestnictwa w etnicznej czystce - podsumowuje Gross.

"Zabijanie Żydów było forma kontroli społecznej"

Według niego, "zabijanie Żydów po wojnie w Polsce nie było traktowane jako zbrodnia, lecz raczej jako forma kontroli społecznej w obronie wspólnych interesów. Zabójcy Żydów nie podlegali ostracyzmowi ze strony społeczności lokalnych". Jego zdaniem, było nawet przeciwnie - to Polacy, którzy ukrywali Żydów w czasie wojny, starali się ukrywać to przed sąsiadami. - Ostracyzm, któremu poddawano ludzi pomagającym Żydom, jest zrozumiały tylko wówczas, gdy czystka etniczna, jaką przeprowadzili hitlerowscy okupanci - dając w ten sposób okazję do przejęcia żydowskiej własności - została przyjęta przez polską ludność z zadowoleniem - pisze autor.

Powodów, dla których ani pisarze, ani historycy nie podjęli tematu udziału Polaków w Holokauście (np. latem 1941 r. na Podlasiu, m.in. w Jedwabnem), Gross upatruje w tym, że zagłada Żydów nie została "wpisana w dominującą martyrologiczną interpretację wojennego doświadczenia narodu polskiego. O innej przyczynie pisze: - Wymordowanie Żydów przez chłopów i mieszkańców małych miasteczek - zdarzenie rozgrywające się pośród tzw. dołów społecznych - mogło umknąć z pola widzenia wyższych warstw ziemiańsko-urzędniczych i inteligencji, które najpierw robiły podziemie, a potem pisały historię.

"Chamstwo" i "lepsze towarzystwo"

- Rozróby wśród "chamstwa" nie są dla ludzi z "lepszego towarzystwa" interesujące - ironizuje autor. Podkreśla zarazem, że już w czasie wojny podziemie informowało rząd RP w Londynie, iż w kraju panuje przekonanie, że powrót ocalałych Żydów do ich domów i warsztatów będzie niemożliwy, bo ich miejsce zajął "nieistniejący przedtem polski stan średni".

Opisując pogrom kielecki (w którym zginęło ok. 40 Żydów), Gross podkreśla, że jeśli władze "w obronie Żydów nie zdecydowały się na zastosowanie środków przemocy, to nie dlatego przecież, że komuniści mieli zwyczaj obchodzić się ze społeczeństwem w rękawiczkach". - Po prostu w konflikcie między społeczeństwem a Żydami ani myśleli stawać po stronie tych ostatnich - pisze Gross. Zwracając uwagę na udział w pogromie żołnierzy, wezwanych do uśmierzenia zajść, stwierdza: - Niedająca się okiełznać energia tłumu w Kielcach po części stąd się brała, że wojsko tego dnia było z narodem.

Przypomina, że żołnierze i milicjanci mordowali tam Żydów na równi z ludnością cywilną.

Krytycznie o Kościele katolickim

Krytycznie Gross ocenia reakcje Kościoła na ten pogrom, przypominając m.in. raport bpa kieleckiego Czesława Kaczmarka, w którym była mowa, że żądania władz, by Episkopat potępił antysemityzm, są "ubliżające", bo oznaczałoby to "żądanie od Kościoła, by zaaprobował system terroru, jaki jest obecnie w Polsce stosowany". - Tak jakby na gruncie światopoglądu katolickiego nie można było być antykomunistą i jednocześnie przeciwstawiać się antysemityzmowi - komentuje Gross, wypominając też odmowę "napiętnowania antysemityzmu" ówczesnemu biskupowi lubelskiemu ks. Stefanowi Wyszyńskiemu.

Gross kwestionuje tezę, by powojenny antysemityzm wynikał z nieproporcjonalnie wysokiego udziału Żydów we władzach i w UB. Dowodzi, że powojenni komuniści "usiłowali trzymać się od Żydów z daleka, zdając sobie sprawę, że asocjacja komunizmu z żydostwem, zakorzeniona w świadomości wielu Polaków, szkodzi interesom partii".

Przypominając ustalenia prof. Andrzeja Paczkowskiego, że Żydzi stanowili ok. 30 proc. kadry kierowniczej UB, Gross nazywa ich "współuczestnikami zbrodni popełnionych przez stalinowski aparat przemocy". Zarazem zwraca uwagę, że dla - jak ją nazywa - "katoendeckiej publicystyki" zagadnieniem do wyjaśnienia powinno być 70 proc. personelu kierowniczego UB polskiego pochodzenia. Podkreśla, że "ci sami ludzie" będą "rozsadnikiem antysemityzmu w połowie lat 60."

Józef Zawadzki: Gross haniebnym kłamcą

- Ani antysemityzm, ani Holocaust nie miał społecznego przyzwolenia w Polsce. Jeśli ktoś twierdzi przeciwnie, to znaczy, że jest uprzedzonym do Polaków, wysoce nieobiektywnym haniebnym kłamcą, który za szatański cel postawił sobie szarganie imienia naszego Narodu - ocenia na swoim blogu w Onet.pl Józef Zawadzki.

Andrzej T. Mazurkiewicz: nie mogę milczeć

- Nie mogę milczeć! Kolejna książka żydowskiego publicysty uderza w Polskę i Polaków. Oczywiście Gross gloryfikuje naród żydowski i potępia Polaków. Krytykuje kościół katolicki i stara się pomniejszyć rolę Żydów - członków komunistycznego aparatu represji w okresie powojennym - pisze z kolei Andrzej T. Mazurkiewicz na swoim blogu.

źródło: onet.pl

Ostanimi czasy zydzi przechodza samych siebie i np nazywają radykalną niemeicka lewice od antysemitów :) Poza tym od dziś wiadomo, że to parszywy naród, a ta menda Gross już wcześniej łgała i opluwała Polaków w swoim paszkwilu dotyczącym Jedwabnego. Wyobrażacie sobie gdyby jakiś polski pisarz lub publicysta tak kłamliwie zaatakował Żydów ? Zaraz podniosłaby się histeria i larum, że to antysemityzm, władze RP pewnie musiałyby się od tego publicznie odciąć, przepraszać i kajać się. W tym przypadku obejdzie się bez echa, pewnie środowiska patriotyczno-narodowe zaprotestują ale "postępowe" media na czele z GW i politycy zadbają żeby temat ucichł. Przedsiębiorstwo Holocaust i tyle.

Link to comment
wolnaczeczenia
Posted

Nie wierzę, że dyskusje nt. relacji Żyd-Polak muszą być jeszcze prowadzone.

Jezu, jakie to smutne i żałosne.

Link to comment
Posted
pS:

tyle że nie pisze się "cyganów", tylko "romów". naucz się poprawnie pisać x)

"...iż termin "Cyganie" może być traktowany szerzej niż "Romowie", obejmując poza właściwymi Romami także inne diasporowe społeczności indyjskiego pochodzenia (np. Domów, Jatów, Lomów, Lulich itd.), grupy etniczne pochodzące od Romów (np. Sinti, Aszkali, Egipcjanie Bałkańscy), zamieszkujące Półwysep Indyjski kasty, z których najprawdopodobniej wywodzą się powyższe społeczności (np. Domba, Bandżarowie, Lambani), lub rozmaite inne grupy etniczne, które z Romami łączy jedynie podobieństwo tradycyjnego stylu życia (zob. np. Koczownicze narody Europy, Morscy Cyganie itd.)..."

Do tego dochodzą różne żydowskie organizacje, które domagają się odszkodowania od Polski dla państwa Izrael, za rzekome cierpienia żydów w czasie II WŚ.

Wymienisz nam jakieś?

Poza tym od dziś wiadomo, że to parszywy naród, a ta menda Gross już wcześniej łgała i opluwała Polaków w swoim paszkwilu dotyczącym Jedwabnego

Od kiedy wiadomo? Boli was prawda co? Jednak faktów nie zmienicie, to Polacy ich wtedy mordowali. Historia każdego narodu ma swoje ciemne strony.

Link to comment
Posted
ktoś w końcu powinien im uświadomić, że nie byli jedynymi ofiarami i Polacy również cierpieli :crazy:

byli ofiarami tak samo jak Polacy, Rosjanie, Niemcy, Węgrzy, Czesi, Słowacy, Ukraińcy czy Romowie.

Osobiście denerwuje mnie podejście że żydzi najbardziej ucierpieli podczas wojny, fakt najbardziej to na nich skupiła się uwaga nazistów, jednak nie należy zapominać o innych którzy także ucierpieli podczas wojny

Link to comment
Posted
Od kiedy wiadomo? Boli was prawda co? Jednak faktów nie zmienicie, to Polacy ich wtedy mordowali. Historia każdego narodu ma swoje ciemne strony.

Mi chodzi o tż Przedsiębiorstwo Holocaust. Ktore jest wykorzystywane przez organizacje żydowskie. Bo zobacz do zabicie jednej osoby zyklonem potrzeba jest jego 5-7 kg jak zeznaał Hoess. Cyklon był wykorzystywane do zabijania tyfusa. Dodatkowo jest bardzo łatwo palny, a Hoess zeznawał że po 10 minutach, wchodzili ludzie, wyciągali ciała i palili papierosy. Te zeznania musiały być chyba sfałszowane, albo wymuszone siłą do celów propagandowych, bo jak wiadomo zwycięzców nikt nie będzie pytał jak wygrali. W ogóle nigdzie nie ma informacji inne osób zmarło na tyfus, bo przecież sam cyklon nie zabijał :roll: . Kolego ginęli tam także Polacy. Polacy ginęli także w Katyniu, ale my nie jesteśmy jak żydzi że każemy sie przejmować swoim losem innym narodom, budować muzea kultury polskiej czy odprawiać msze święte w w izraelskim sejmie.

Link to comment
Posted
Mi chodzi o tż Przedsiębiorstwo Holocaust. Ktore jest wykorzystywane przez organizacje żydowskie.
To znaczy do czego wykorzystywane? Co to w ogóle jest? Ukryta sieć tajnych obozów zagłady w których Żydzi zabijają Żydów?
Bo zobacz do zabicie jednej osoby zyklonem potrzeba jest jego 5-7 kg jak zeznaał Hoess. Cyklon był wykorzystywane do zabijania tyfusa. Dodatkowo jest bardzo łatwo palny, a Hoess zeznawał że po 10 minutach, wchodzili ludzie, wyciągali ciała i palili papierosy. Te zeznania musiały być chyba sfałszowane, albo wymuszone siłą do celów propagandowych, bo jak wiadomo zwycięzców nikt nie będzie pytał jak wygrali.
Wybacz ale gadasz od rzeczy...
budować muzea kultury polskiej czy odprawiać msze święte w w izraelskim sejmie.
Wiesz bo Polacy nie mieszkali przez kilkaset lat w Izraelu, nie pozostawili tam śladów swojej kultury...
Link to comment
Posted
To znaczy do czego wykorzystywane? Co to w ogóle jest? Ukryta sieć tajnych obozów zagłady w których Żydzi zabijają Żydów?

Wytłumaczenie Przedsiębiorstwo Holocaustu skomentowałeś słowami "Wybacz ale gadasz od rzeczy...". Wiec chyba masz sam ze sobą problem.

Wiesz bo Polacy nie mieszkali przez kilkaset lat w Izraelu, nie pozostawili tam śladów swojej kultury...

A\Jakim prawem za moje pieniądze ma być budowane centrum żydowskie :roll: :?:

Link to comment
Posted
Mi chodzi o tż Przedsiębiorstwo Holocaust. Ktore jest wykorzystywane przez organizacje żydowskie. Bo zobacz do zabicie jednej osoby zyklonem potrzeba jest jego 5-7 kg jak zeznaał Hoess. Cyklon był wykorzystywane do zabijania tyfusa. Dodatkowo jest bardzo łatwo palny, a Hoess zeznawał że po 10 minutach, wchodzili ludzie, wyciągali ciała i palili papierosy. Te zeznania musiały być chyba sfałszowane, albo wymuszone siłą do celów propagandowych, bo jak wiadomo zwycięzców nikt nie będzie pytał jak wygrali. W ogóle nigdzie nie ma informacji inne osób zmarło na tyfus, bo przecież sam cyklon nie zabijał :roll:

Kwestionujesz Holocaust?

Polacy ginęli także w Katyniu, ale my nie jesteśmy jak żydzi że każemy sie przejmować swoim losem innym narodom, budować muzea kultury polskiej czy odprawiać msze święte w w izraelskim sejmie.

Nie masz pojęcia o czym mówisz. Wszystkie miejsca gdzie ginęli Polacy otoczone są czcią. Nawet w Iranie znajduje się cmentarz żołnierzy gen. Andersa, a polskie cmentarze rozsiane po całej Europie są same w sobie muzeami polskiej kultury.

A\Jakim prawem za moje pieniądze ma być budowane centrum żydowskie :roll: :?:

Najpierw zacznij te pieniądze zarabiać. A czy ci się to podoba czy nie Żydzi stanowią ważną cześć kultury polskiej, bo wielu z nich było lepszymi Polakami niż ty kiedykolwiek będziesz.

Link to comment
Posted

Co o tym sądzicie? Moim zdaniem to głupota, ktoś w końcu powinien im uświadomić, że nie byli jedynymi ofiarami i Polacy również cierpieli :crazy:

mam podobne zdanie na ten temat, ale to są żydzi i Oni widzą tylko czubki swoich nosów.

Link to comment
Posted

i dalej nic nie widzą.. a ilu polaków ryzykowało ukrywając tych żydów w czasie okupacji (a ilu wywieźli i nie wrócili), żaden nic nie wspomni tylko mają żale jakieś do nas a do niemców już nie.. wkurwia mnie to na maksa jak słyszę o takich akcjach.. niech spier... do siebie Icki jedne jak nie umieja chociaż trochę wdzięczności okazać

Link to comment
Posted
Kwestionujesz Holocaust?

Czy krytyka przedsiębiorstwa holocaust to jest kwestionowanie samego holocaustu. Liczba jest po prostu zawyżona. Ale to jest na rękę syjonistom i ZSRR tym pierwszym bo: służy jako usprawiedliwienie dla miliardów dolarów uzyskiwanych tytułem „odszkodowań" od Niemiec. Jest też wykorzystywana przez syjonistyczną grupę nacisku dla utrzymania pod swoją kontrolą polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych, zwłaszcza w odniesieniu do Izraela, oraz dla wymuszenia amerykańskiej pomocy dla Izraela. Suma tej pomocy wzrasta nieustannie z roku na rok. A drugim bo: Pozwala odwrócić uwagę od zbrodni popełnionych przez komunistów przed, w czasie i po Drugiej Wojnie Światowej.

mam podobne zdanie na ten temat, ale to są żydzi i Oni widzą tylko czubki swoich nosów.

wiesz czemu maja duże nosy :) ???

Link to comment
Posted
Ale to jest na rękę syjonistom i ZSRR

Eeee... Może ci to umknęło, ale ZSRR rozpadło się z początkiem lat 90-tych.

Link to comment
Posted
Eeee... Może ci to umknęło, ale ZSRR rozpadło się z początkiem lat 90-tych.

tutaj masz odpowiedz:

Pozwala odwrócić uwagę od zbrodni popełnionych przez komunistów przed, w czasie i po Drugiej Wojnie Światowej.

= mało punktów z egzaminu gimnazjalnego ;)

Link to comment
Posted

fakt jest faktem,ze nie mozna uogolniac.

Niektorzy Polacy zyli na codzien razem z Zydami,razem studiowali,pracowali...laczyly ich wiezi. Podczas II wojny swiatowej czesto ratowali tym zycie.

Czesc palala do nich nienawiscia, wydawala ich Niemcom dla czystej satysfakcji, grabila pozostawione majatki.

Te dwie grupy przewazaly w miastach, gdzie ludzie byli mniej czy bardziej wyksztalceni,na codzien mieli kontakt z Zydami. Na typowej zapyzialej Polskiej Wsi,poprostu bali sie Zydow, ani ich specjalnie nie lubili,ani nie nawidzili...poprostu trzymali sie od nich z daleka. Ich zwyczaje byly niezrozumiale,przez co powodowaly strach.

Link to comment
Posted
Liczba jest po prostu zawyżona.

Zakładam, że przestudiowałeś setki tysięcy stron dokumentów, zeznań świadków, zeznań oficerów i żołnierzy niemieckich oraz więźniów obozów zagłady, aby jednoznacznie stwierdzić, że liczba jest zawyżona. Zatem wg. Ciebie, jaka jest ta liczba?

Jest też wykorzystywana przez syjonistyczną grupę nacisku dla utrzymania pod swoją kontrolą polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych

:shock: :shock:

Niech dobrze zrozumiem. Żydzi wykorzystują Holocaust, aby wpływać na politykę zagraniczną USA? :shock: Ja bym raczej wskazał lobby gospodarcze, finansowe oraz prawnicze...

zwłaszcza w odniesieniu do Izraela, oraz dla wymuszenia amerykańskiej pomocy dla Izraela. Suma tej pomocy wzrasta nieustannie z roku na rok.

Pomoc USA dla Izraela jest, owszem nawet spora. Ale nie przesadzajmy. Od 1948 do 2000 na linii Izrael-USA pojawiały się nie raz zgrzyty i to poważne. Bo pamiętaj, że dla rządu Stanów liczyła się/liczy się bardziej ropa niż wspomaganie Żydów.

Tak na koniec: słuchaj mniej rozgłośni z Torunia.

Link to comment
Posted
Zakładam, że przestudiowałeś setki tysięcy stron dokumentów, zeznań świadków, zeznań oficerów i żołnierzy niemieckich oraz więźniów obozów zagłady, aby jednoznacznie stwierdzić, że liczba jest zawyżona. Zatem wg. Ciebie, jaka jest ta liczba?

300 tyś, swoja wiedze czerpie chociażby na zeznania Rudolfa Hossa i właściwościach chemicznych cyklonu B. Poza tym polecam książkę: Mit Holocaustu - Robert Faurisson.

Więcej nie można powiedzieć na ten temat bo:

Kłamstwo oświęcimskie (negacjonizm, rewizjonizm Holocaustu - ang. Holocaust Denial, niem. Holocaustleugnung, fra. négationnisme, hiszp. negacionismo) - prawnicze określenie twierdzenia, że przyjęta powszechnie wersja holocaustu jest albo w dużym stopniu przesadzona, albo jest całkowitym fałszerstwem. Zwolennicy, na przykład prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad, twierdzą że dominujące w świecie zachodnim poglądy, to w rzeczywistości efekt ideologicznej manipulacji. Manipulacja ta miałaby służyć legitymizacji tezy o moralnej wyższości zwycięskich idei demokracji liberalnej nad narodowym socjalizmem.

Kłamstwo oświęcimskie jest powszechnie potępione, jako niezgodne z prawdą historyczną, oraz niezgodne z pamięcią i czcią dla milionów ofiar Holocaustu. W wielu krajach, w tym w Polsce, istnieją obostrzenia prawne, nakładające na organy państwowe obowiązek ścigania z urzędu osób szerzących kłamstwo oświęcimskie.

Niech dobrze zrozumiem. Żydzi wykorzystują Holocaust, aby wpływać na politykę zagraniczną USA? :shock:

Po "Holocauście" powstało państwo Izrael, które czerpie pomoc od USA. Wiec gdyby nie holocaust nie było by tego państwa, co nie :?:

Pomoc USA dla Izraela jest, owszem nawet spora. Ale nie przesadzajmy. Od 1948 do 2000 na linii Izrael-USA pojawiały się nie raz zgrzyty i to poważne. Bo pamiętaj, że dla rządu Stanów liczyła się/liczy się bardziej ropa niż wspomaganie Żydów.
Link to comment
Posted
300 tyś, swoja wiedze czerpie chociażby na zeznania Rudolfa Hossa

Wiarygodne źródło.

Poza tym polecam książkę: Mit Holocaustu - Robert Faurisson.

Może mnie od razu do Mein Kampf odeślesz?

Po "Holocauście" powstało państwo Izrael, które czerpie pomoc od USA. Wiec gdyby nie holocaust nie było by tego państwa, co nie :?:

Dla twojego info: 2 listopada 1917 - deklaracja Balfour`a, poczytaj. Dodaj do tego konflikty arabsko-izraelskie w latach 20. i 30. spowodowane napływem ludności żydowskiej, oraz niezdolność WB do utrzymania pokoju w tym rejonie(mandat z ramienia LN od bodaj 1922). Dlatego powstał Izrael, Holocaust stanowił może z 10% przyczyn.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • bardd
  • Nieprzenikniona
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • Nieprzenikniona
   A ja stanowczo polecam na pierwszy raz z sanah Szampan oraz etc (na disco) Duszki (uwielbiam):  
  • Pizzaro
   To był piękny tydzień pełen rodzinnych imprez, grillowania, niespodziewanych kajaków. A potem powrót do Wrocławia, odwiedziny wujka, cioci i kuzyna. Piątek wieczór kapitalny mecz żużlowy, a potem sobota pełna wrażeń, podróży rowerowych po Wro, czas pożegnań. Szkoda, że tak szybko mijają dobre chwile. 
  • Pizzaro
   Powiem tak - w takiej sytuacji na pewno wiele siedzi w Twojej głowie i jest następstwem pierwszych niepowodzeń. Jest duża szansa, że przy zmianie formy antykoncepcji z prezerwatyw na np. tabletki czy plastry coś może Ci się odblokować w głowie, jakiś podświadomy strach, niepewność itp. i te niekomfortowe sytuacje przeminą. Naprawdę u wielu osób tak było. Prozaiczne. I co ważne - nie możecie podchodzić do tego w ten sposób, że "za bardzo chcecie".  A może spróbujecie zrobić sobie całonocny maraton? Zobaczycie po jakim czasie będziecie w stanie dojść. 
  • Pizzaro
   Nigdzie nie napisałem, że mama może robić, co się jej tylko podoba, bo nie może. Jednak póki nie postępuje tak, że z prawnego punktu widzenia można by się do niej przyczepić to nikt jej niczego nie zarzuci. Co innego jak dziecko słyszy jednoznaczne odgłosy zza ściany czy jest narażane na widok roznegliżowanych kochasiów mamy. 
  • Pizzaro
   Powiem tak - na żywo wychodzi dużo lepiej niż w wersji studyjnej ale wiadomo - jako "Psychofan" nie mogę powiedzieć inaczej, więc polecam przekonać się na własne uszy już 29 lipca we Wro ^^ Warto nadrobić, nawet z czystej ciekawości, jeśli to będzie spotkanie na chwilę   Ogólnie to polecałbym od przesłuchania pierwszych piosenek z pierwszej EPki, czyli z Ja na imię niewidzialna mam. Jeśli mam polecić ogólnie jakieś jej piosenki to Cząstka, Idź, Anioły, Projekt nieznajomy nie kłamie, Oto cała ja, Piękno tej niechcianej, Pora roku zła, sen we śnie, Czesława, Tęsknię sobie, To koniec. Szkoda, że duszków nie zaśpiewała jeszcze na żywo
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Kerosine
   Kerosine
   5
  2. 2
   yiliyane
   yiliyane
   3
  3. 3
   Gloria
   Gloria
   2
  4. 4
   Nieprzenikniona
   Nieprzenikniona
   2
  5. 5
   rotting_humanoid
   rotting_humanoid
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  16 posts
  Nieprzenikniona
  Nieprzenikniona
  8 posts
  Vatslav
  Vatslav
  5 posts
  Cranche
  Cranche
  5 posts
  types
  types
  4 posts
  yiliyane
  yiliyane
  4 posts
  Gloria
  Gloria
  4 posts
  Pizzaro
  Pizzaro
  4 posts
  Gustaw
  Gustaw
  4 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  73 posts
  yiliyane
  yiliyane
  63 posts
  patolove
  patolove
  51 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  478 posts
  yiliyane
  yiliyane
  445 posts
  wardrum
  wardrum
  162 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up