MC-arcin

Co Ci sprawiło dzisiaj radość?

Recommended Posts

Najbardziej ucieszyła mnie dzisiejsza przesyłka, w której dostarczono mi 8 książek :love: 

Odwiedziny jednej z ulubionych miejscówek - zakątka położonego w równym stopniu na łonie natury [a nawet... nad quasi-rzeczką], co z dala od ludzi.

Jest cieplej, niż zapowiadały to prognozy pogody.

Godzinę temu, Kerosine napisał:

Odkrycie Legimi - to jest właśnie to, na co czekałam ♥

Netflix dla książek to dobra rzecz, sam niedawno się przekonałem

Mail od przełożonego - myślę sobie co za gówienko na dziś mi podsyła, a tam wiadomość o przyznaniu mi premii. 

• + 1

Wiadomość od promotora, która podniosła mnie na duchu, czyli... będę miała obronę w lipcu :D Co prawda przez Internet, ale ważne, że w lipcu, a nie we wrześniu :D 

20 godzin temu, Vertigos napisał:
21 godzin temu, Kerosine napisał:

Odkrycie Legimi - to jest właśnie to, na co czekałam ♥

Netflix dla książek to dobra rzecz, sam niedawno się przekonałem

Co więcej, nasza łódzka biblioteka [podobnie zresztą jak wiele innych] współpracuje z serwisem i udostępnia swoim czytelnikom kody umożliwiające darmowy dostęp do jego zasobów - zamierzam korzystać gdy tylko mój obecny dwutygodniowy okres próbny dobiegnie końca ♥

W końcu skończyłam pisać moją pracę magisterską i przed chwilą została wysłana do promotora :D Kamień z serca :D 

• + 1

Odblokował mi się klawisz backspace, znów mogę za jednym wciśnięciem i przytrzymaniem wykasować cały ciąg znaków zamiast mozolić się z usuwaniem każdego pojedynczo ♥

3 godziny temu, Kerosine napisał:

Odblokował mi się klawisz backspace, znów mogę za jednym wciśnięciem i przytrzymaniem wykasować cały ciąg znaków zamiast mozolić się z usuwaniem każdego pojedynczo ♥

Jakby Ci się ponownie zablokował klawisz, to polecam usuwać w sposób: ctrl + A  oraz delete  - o wiele wygodniejszy sposób jeśli zależy Ci na usunięciu całego tekstu. Bądź pojedyncze frazy: shift oraz strzałka w lewo oraz delete. Zamiast delete oczywiście możesz użyć dowolnego klawisza, jednak pojawi się znak, który wybrałaś lub backspace, jeśli będzie odblokowany, a nowy sposób Ci się spodoba ;) 

• + 2

2 godziny temu, mw2 napisał:

Jakby Ci się ponownie zablokował klawisz, to polecam usuwać w sposób: ctrl + A  oraz delete  - o wiele wygodniejszy sposób jeśli zależy Ci na usunięciu całego tekstu.

Wiem, znam ten skrót i często go używam :) 

2 godziny temu, mw2 napisał:

Bądź pojedyncze frazy: shift oraz strzałka w lewo oraz delete.

A ten z kolei faktycznie jest dla mnie czymś nowym, dzięki ♥

Ogólnie staram się obecnie przyswoić jak największą liczbę skrótów klawiaturowych dotyczących bynajmniej nie tylko pracy z tekstem, stosowna lista pozostaje na stałe otwarta w jednej z zakładek :happy:

• + 1

To, że wśród różnych upominków urodzinowych znalazła się miseczka z czereśniami, które wręcz uwielbiam :D Niby takie nic, a cieszy :D 

Światło popielate ujrzane po raz pierwszy na żywo w lornetce zamiast na fotografii ♥

Po 9 miesiącach przerwy w końcu mogłam oddać te 450 ml krwi :love: Za każdym razem czuję się niesamowicie z myślą, że oddając cząstkę siebie, mogę komuś uratować życie. 

Idealny prezent na dzień dziecka ♥ Piękny wisiorek, serduszko z najwyższej próby srebra od moich ukochanych rodziców.

Być może też, jeśli nie trzepnie mnie rzut SM (co mało prawdopodobne), to z oddziałem neurologii spotkam się następnym razem pod koniec sierpnia ♥ Dostałam 3 opakowania Tecfidery, jak nigdy ♥

O 29.05.2020 at 13:48, yiliyane napisał:

To, że wśród różnych upominków urodzinowych znalazła się miseczka z czereśniami, które wręcz uwielbiam :D Niby takie nic, a cieszy :D 

Taka sama miseczka znalazła się też na dzień dziecka :D 

Ja swoje pierwsze tegoroczne czereśnie kupiłam dopiero dzisiaj w Lidlu. Zabrałam je ze sobą do lasu, smakowały nieziemsko na łonie natury [miło było także pokontemplować ich niezwykły, sercowaty kształt] ♥

Do listy rzeczy przyjemnych mogę także dopisać pogodę, złotówkę znalezioną w leśnej ściółce [nader pożądana odmiana po napotykanych zwykle wszędzie jednogroszówkach] oraz połówkę wędzonego pstrąga zjedzoną na śniadanie.

Dotarło do mnie kolejne 15 sztuk 3-metrowych kantówek, więc mogę już myśleć o montowaniu szkieletu domku na działce po uprzednim ich zaimpregnowaniu.

Gdy rodzice brali działkę w 2016 roku, nie mogłem pojąć tego całego fenomenu. Gdy rok temu w lipcu wzięliśmy z X naszą własną działkę moja optyka znacznie się zmieniła. Ciężko mi znaleźć dzień, kiedy nie było mnie tam choćby na chwilę.

Potrafiłem zimą w niedzielę jechać tam o 9:00 tylko po to, by przez chwil kilka przejść się po tym naszym małym kawałku zmrożonej ziemi.

• + 1

Pomykanie po mieście w sandałkach, ponowne wyrobienie sobie zagubionej karty bibliotecznej oraz wypożyczona przy okazji książka, wędzony łosoś jako główny bohater obiadu ^^

Dzisiaj pojawiły się na moich krzaczkach pierwsze poziomki gotowe do zjedzenia :biggrin: Siedem pysznych, całkowicie czerwonych sztuk zostało zerwanych i skonsumowanych :D 

• + 1

Wizyta u fryzjera i pozbycie się wreszcie krańcowo zniszczonych końcówek włosów [jak również ogólnie znaczne skrócenie fryzury], przytarganie o własnych siłach do domu paczki żywnościowej ^^

Auto bez problemu przeszło badania techniczne. Ale i tak 162 złote w pizdu.

Tata wrócił do domu. Po prawie pół roku nieobecności. Ma na odpoczynek 2,5 tygodnia. Jednak jest to zdecydowanie zbyt mało. Temu człowiekowi należy się długi odpoczynek.

Remont domu nareszcie dobiega końca. Pozostał jeszcze montaż kominka i wykonanie nowego prysznica na zamówienie. 

Moje ostatnie problemy z samochodem okazały się błahostką ;D