MC-arcin

Co Ci sprawiło dzisiaj radość?

12068 postów w tym temacie

Zupełnie nieoczekiwane spełnienie jednego ze swych sięgających korzeniami dzieciństwa marzeń, czyli zobaczenie na własne oczy wnętrza EC-4 [największej z czterech łódzkich elektrociepłowni, na chwilę obecną stanowiącej jedyne źródło zaopatrzenia miasta w prąd i ciepłą wodę/parę, a zarazem najbardziej charakterystycznego punktu okolicy w której kiedyś mieszkałam]. Niesamowite wrażenie, obawiałam się, że tak bezpośredni kontakt ze stanowiącym odkąd sięgam pamięcią źródło fascynacji obiektem spowoduje utratę przezeń swej magii i tajemniczości, na szczęście jednak nic takiego nie zaszło - wręcz przeciwnie, mam teraz jeszcze większą ochotę zwiedzić wszystkie jej zakątki i poznać nowe sekrety. Godzinna wycieczka to zdecydowanie za mało, mogłabym wędrować po wielohektarowym obszarze EC-4 przez cały dzień, a bezpośrednie spojrzenie w rozpalone, pełne strzelających we wszystkie strony ognistych iskier wnętrze komory spalania pracującego kotła czy wizyta w środku najwyższego obiektu w mieście, 250-metrowego potężnego komina na zawsze pozostaną w mojej pamięci.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lokalna prasa ogłasza wszem i wobec, że w mojej mieścinie będzie KFC ;) Obecnie trwa procedura wykupu działek, bo obiekt musi mieć określoną powierzchnię.

Kubełki :wub:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kawa w domu. Ten spokój nad 15 minutami przyjemności.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uwielbiam moje współpracownice. Dzisiaj udowodniły mi, że naprawdę szczerze mnie lubią. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak cudownie jest poczuć się kochanym! Dawno nie byłam tak wzruszona. :wub:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Porażka Motoru i wygrana "moich" z Wólczanką :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wygrana z Armenią ;) Jeszcze tylko nie przegrać z Czarnogórą i jest pięknie!! ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dostałam pierwszy raz w życiu piątkę z języka polskiego :D taka tam pomoc w zadaniach gimnazjalnych :D ale cieszy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@michaelowax3 wie jak sprawić mi radość. Zakochałam się w prezencie od niej!

Dostałam też pocztówki z wyspy Kos od pewnego Pana! A jak wiadomo, Shady uwielbia pocztówki! ♥

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wygrana w Świdniku 3:2 ;) Niestety nie mogłem być na tym meczu z powodu rodzinnego wydarzenia.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kostka jednak chyba nie jest skręcona. Ufff...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zmiana leków, chociaż może to widok ulubionej pory w roku. nie wiem. lepiej mi w co któryś poranek zresztą. jeszcze joga i tatko, który skomplementował mi sweterek. to jego sweterek był, więc tym milej.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dążę dalej do postawionego przez siebie celu. Naprawdę daje radę. Jestem taka dumna, że nie odpuściłam! Teraz musi być tylko lepiej.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kolejny wygrany mecz i zajebista zabawa na sektorze przez calusieńkie 90 minut ;) Kurtka śmierdzi dymem z rac, ale jest zajebiście! ;)

"Tu jest sektor fanatyków. Tu jest doping, głośny śpiew!!" ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Kto jest online? (Zobacz całą listę)

• Ostatnie aktualizacje statusu

• Celt
      Co byś zmienił na forum?
    • [GŁOSOWANIE] Kto powinien być teraz przepytywany?
      jeśli akurat będzie, to może być i @Wulf
    • aborcja
      ...no jak zawsze to zawsze. Jak sama napisałaś w przypadku przeprowadzenia aborcji konsekwencją mogą być" wyrzuty sumienia"(czemu w cudzysłowie, wiu, kto tam wie jak to się w końcu odmienia, czemu?) czy hospitalizacja w przypadku powikłań. Akcja, skutek, konsekwencje czy jakoś tak, nie? Niekoniecznie, przynajmniej nie wtedy gdy mowa wcześniej o unikaniu konsekwencji. Jeśli ich się unika nieudolnie to fakt - ostatecznie cie dopadną, jednak gdy ich się uniknie zawczasu to w sumie się ich nie ponosi. To tak teoretycznie. Z praktyki jednak też wiadomo, że często wina pozostaje bez kary. Usuwane są niechciane ciąże, nie? Więc chyba trochę ciężko z tym zapraszaniem, to tak bardziej jakby owy gość wprosił nam się do domu bo my daliśmy mu do tego okazję a czy to wina naszej nieudolności, nieuwagi, nieszczęśliwego wypadku/zbiegu okoliczności, czy innego "nie-czegośtam" to już osobista kwestia. ...z odpowiedzialności przeszło do konsekwencji ale chyba chodzi o to samo? Tyle że wcześniej aborcja była unikaniem odpowiedzialności za swoje czyny a teraz, jeśli dobre rozumiem, wymigiwaniem się od konsekwencji? Zastanawiam się co ta zmiana nazewnictwa dała a może odjęła? bo jak jeszcze przy odpowiedzialności byłoby okey po przemilczeniu paru kwestii i naciągnięciu innych to konsekwencja hmmm... no jeśliby w synonimach grzebać rezultat. W rezultacie stosunku może dojść do zapłodnienia to z kolei skutkuje tym, no z biologicznym słownictwem jestem na bakier ale, skutkuje tym że rozwija się ten nowy byt, embrion, płód, a ten z kolei w konsekwencji swojego zaistnienia może wzbudzić w doszłej lub niedoszłej rodzicielce różne emocje. W konsekwencji-rezultacie humorów/kaprysu matki dojdzie albo do urodzenia. albo do aborcji. Mam problem ze zwięzłym i jasnym wypowiadaniem się.
    • aborcja
      Może będzie, a może nie będzie, tyle rzeczy może stać się po drodze, ale cieszy mnie że zgadzamy się co do tego, że kobieta i płód nie są bytami równoważnymi. Jak dla mnie dalej jesteś niekonsekwentna. Nie bardzo widzę powód dla którego uznawać operacje/zabieg/leczenie związane z chorobą za konsekwencje, ale analogiczne zdarzenia w przypadku aborcji już nie. Bo wiesz, zakładając brak przerzutów to taka czysta resekcja jednego płuca to zasadniczo krótka hospitalizacja, a później można normalnie żyć, zupelnie tak jak w przypadku opisywanej przez Ciebie aborcji. Inna kwestia, że spłaszczasz kwestie związane z konsekwencjami aborcji, wszak często muszą żyć z tym wyborem w społeczeństwie które często oficjalnie potępia ten czyn (w zasadzie na tym polega prawdziwy syndrom poaborcyjny).   Problem w tym, że nikt go nie zapraszał sam się przypałętał na imprezę.  To nie było zlecone, stosunek do przerywania ciąży to jedna z rzeczy które CBOS monitoruje od początku lat 90. 
        Cóż zapewne spora część owszem, tylko że z podziemia ciężko o statystykę, zakładając średnią unijną to wychodzi tego pewnie całkiem sporo. 
      I właśnie z uwagi na te uroki ten Twój argument słabnie.  To dość normalne przy prawotwórstwie. ;]  Statystyki mówią, że nastolatki często idąc do łóżka (zwłaszcza pierwszy raz), bez żadnego zabezpieczenia (a przynajmniej żadnego realnego bo np. taki mit że za 1 razem nie zaciąży), a Ty chcesz mi powiedzieć, że właśnie TE nastolatki świadomie podejmują decyzję związaną z potencjalnym rodzicielstwem. Sugerujesz, że są świadome tego że konsekwencją tego może być dziecko, które trzeba urodzić, wychować, utrzymać?
      Naprawdę nie czujesz jak absurdalnie to brzmi?
      Pomijam, że i starsi generalnie rzadko myślą tymi kategoriami, a jakby nie patrzeć antykoncepcja służy im do tego, żeby tę kwestię zepchnąć jeszcze dalej. Tak więc gadanie o jakiejś decyzji w tym kontekście jest śmieszne.  
    • Celt
      4. Za co cenisz siebie?
      5. Czego najbardziej nie lubisz robić w codziennym życiu?
  • Statystyki użytkowników

• Użytkowników
      86539
    • Najwięcej online
      7884

Najnowszy użytkownik
    kertysawera

• Statystyki forum

• Tematów
      57953