Jump to content

Mandaty


ona1000

Recommended Posts

Posted

Mój chłopak (22. lata) w ciagu ostatnich dwóch latach nałapał mandatów na sume około 500-600 zł (np. za zakłócanie ciszy itp)i oczywiście podchodząc do nich beztrosko ich oczywiście nie zapłacił!! Ostatnio przyszedł do niego dzielnicowy i kazal mu podpisać światek papieru. Było to wezwanie do stawienia sie na Rakowiecką (zakład karny bądź śledczy nie rozróżniam :crazy: ) i chciałbym sie dowiedzieć czy jest jakaś nadzieja że go nie zabiora (na 7 miesięcy bo tyle dostał)?? Czy jest możliwość spłaty tych mandatów do dnia, w którym miał sie stawić do zakładu czy nie ma już dać sobie spokój?? Jeżeli ktokolwiek sie orientuje w tych sprawach niech się odezwie. Dzięki :)

Link to comment
Posted

Szczerze wątpię aby za 600 -700 zł dostał 7 miesięcy więzienia. Poza tym w Polsce (jeszcze) nie można nikogo skazać na karę pozbawienia wolności bez wcześniejszego procesu sądowego.

Link to comment
Posted

jego wujek za mandat (nie wiem ilu złotowy) dostał 10 miesięcy bo jechał po pijanemu rowerem. i go zamknęlli bez procesu itp. aten człowiek jest chory na dodatek... i nic. tak po prostu go zawineli

Link to comment
Posted

Nie ma opcji.

Jeśli jest studentem i na dodatek nie zarabia, czyli nie ma przychodów, to nawet nie mają co mu zabrać...

Mój facet też ma już 500zł. mandatu (w ciągu 3 miesięcy) i zapewne nie zapłaci... :P

Link to comment
Posted

A po co podpisywał, zresztą przecież od niepłaconych mandatów jest komornik.. u mnie tak jest bo też mam mandatów od cholery, zbiera się od jakiś może trzech lat i komornik gó..no dostaje.. i nic nie dzieje się.. a może on ma kolegia? bo z tym to już może być lipa, a tak wogóle za te 6 baniek nie powinien dostać więcej niż miesiąc a nawet mniej.. a za mandaty nie wsadzają, więc może to być kolegium..

Link to comment
Posted

nie to z pewnościa nie jest kolegium. komornik też u niego był... ale "gó...no dostał". ale dzieki za waszew wpisy, bo mnie troszke uspokoiły :)

Link to comment
Posted
jego wujek za mandat (nie wiem ilu złotowy) dostał 10 miesięcy bo jechał po pijanemu rowerem.

niezła rodzinka widzę xD to jest inne wykroczenie jazdę po pijaku rowerem traktuje się tak samo jak samochodem jest to ciężkie wykroczenie

co do twojego chłopaka to dostanie raczej w zawiasach jak już

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • bardd
  • Nieprzenikniona
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • Nieprzenikniona
   A ja stanowczo polecam na pierwszy raz z sanah Szampan oraz etc (na disco) Duszki (uwielbiam):  
  • Pizzaro
   To był piękny tydzień pełen rodzinnych imprez, grillowania, niespodziewanych kajaków. A potem powrót do Wrocławia, odwiedziny wujka, cioci i kuzyna. Piątek wieczór kapitalny mecz żużlowy, a potem sobota pełna wrażeń, podróży rowerowych po Wro, czas pożegnań. Szkoda, że tak szybko mijają dobre chwile. 
  • Pizzaro
   Powiem tak - w takiej sytuacji na pewno wiele siedzi w Twojej głowie i jest następstwem pierwszych niepowodzeń. Jest duża szansa, że przy zmianie formy antykoncepcji z prezerwatyw na np. tabletki czy plastry coś może Ci się odblokować w głowie, jakiś podświadomy strach, niepewność itp. i te niekomfortowe sytuacje przeminą. Naprawdę u wielu osób tak było. Prozaiczne. I co ważne - nie możecie podchodzić do tego w ten sposób, że "za bardzo chcecie".  A może spróbujecie zrobić sobie całonocny maraton? Zobaczycie po jakim czasie będziecie w stanie dojść. 
  • Pizzaro
   Nigdzie nie napisałem, że mama może robić, co się jej tylko podoba, bo nie może. Jednak póki nie postępuje tak, że z prawnego punktu widzenia można by się do niej przyczepić to nikt jej niczego nie zarzuci. Co innego jak dziecko słyszy jednoznaczne odgłosy zza ściany czy jest narażane na widok roznegliżowanych kochasiów mamy. 
  • Pizzaro
   Powiem tak - na żywo wychodzi dużo lepiej niż w wersji studyjnej ale wiadomo - jako "Psychofan" nie mogę powiedzieć inaczej, więc polecam przekonać się na własne uszy już 29 lipca we Wro ^^ Warto nadrobić, nawet z czystej ciekawości, jeśli to będzie spotkanie na chwilę   Ogólnie to polecałbym od przesłuchania pierwszych piosenek z pierwszej EPki, czyli z Ja na imię niewidzialna mam. Jeśli mam polecić ogólnie jakieś jej piosenki to Cząstka, Idź, Anioły, Projekt nieznajomy nie kłamie, Oto cała ja, Piękno tej niechcianej, Pora roku zła, sen we śnie, Czesława, Tęsknię sobie, To koniec. Szkoda, że duszków nie zaśpiewała jeszcze na żywo
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Kerosine
   Kerosine
   5
  2. 2
   yiliyane
   yiliyane
   3
  3. 3
   Gloria
   Gloria
   2
  4. 4
   Nieprzenikniona
   Nieprzenikniona
   2
  5. 5
   rotting_humanoid
   rotting_humanoid
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  16 posts
  Nieprzenikniona
  Nieprzenikniona
  8 posts
  Vatslav
  Vatslav
  5 posts
  Cranche
  Cranche
  5 posts
  types
  types
  4 posts
  yiliyane
  yiliyane
  4 posts
  Gloria
  Gloria
  4 posts
  Pizzaro
  Pizzaro
  4 posts
  Gustaw
  Gustaw
  4 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  73 posts
  yiliyane
  yiliyane
  63 posts
  patolove
  patolove
  51 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  478 posts
  yiliyane
  yiliyane
  445 posts
  wardrum
  wardrum
  162 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up