grundziol

Biseksualizm...

Recommended Posts

Jak to mowia, biseksualizm podwaja szanse na sobotnia randke (;

Albo szansa na podwójne odrzucenie (; Jestem zdania takiego samego, jak Salami.

...zgaga, no jeżeli ktoś jest biseksualny to jego homoseksualność jest nie podważalna i mężczyzn i kobiet, a nie jak to się wypowiedziałaś tylko w kierunku facetów ; )

Arsen, chodzilo mi o to, ja nie wyobrazam sobie, ze faceta ktorego pociagaja mezczyzni moga takze jednoczesnie pociagac kobiety, dlatego wiec wykluczam biseksualizm u mezczyzn. Taki facet jest wiec po prostu homo. Kobieta natomiast moze "leciec" na inne dziewczyny ale jednoczesnie takze na facetow. Nie bedzie wiec homo, bo homoseksualisci z definicji maja pociag tylko i wylacznie do tej samej plci. Wiem, ze to dosc dziwna teoria no ale cóż, nic nie poradze na to, ze tak mysle ; )

Co myślę. To tak, osobiście osoby bi mi nie przeszkadzają. Niemniej teraz zaobserwowałem jakby modę na stawanie się ''bi''. Osoby które wcześniej były hetero nagle stają się bi. Co według mnie jest czystym ich wymysłem i jakby jakąś ''modą''. Takie zjawisko mnie irytuje. Uważam, że z orientacją człowiek się rodzi, a nie ją sobie zmienia.

Nie mam nic przeciwko takim osobom, nie interesuję mnie z kim i co robią, myślę że osoby biseksualne są bardziej otwarte.

Dla mnie mezczyzna biseksualny to mezczyzna homoseksualny, ktory nie dopuszcza do siebie wiadomosci ze jest gejem.

Skoro homoseksualizm i heteroseksualizm występuje u mężczyzn i u kobiet to czemu biseksualna może być tylko kobieta, a nie facet, Twoim zdaniem? Spotkałem biseksualnych facetów i w ich imieniu mogę Cię zapewnić, że wiedzą o czym mówią.

Jasne, jak ktoś chce się ujawnić to często mówi najpierw, że jest bi, a dopiero potem ewentualnie, że jest gejem/lesbijką, ale to nie dotyczy przecież każdego.

Vartt, moja opinia to tylko luzne skojarzenia wywolane tym, ze nie rozumiem tego typu relacji, do tego dochodzi fakt, ze widok nawet normalnych, posiadajacych facetow calujacych sie kobiet juz nikogo nie dziwi, mezczyzni za to nadal szokuja i zdecydowanie rzadziej widzimy ich w takich sytuacjach. Powtarzam od poczatku, ze to tylko moja bardzo subiektywna opinia, pokierowana tez pewnie tym, ze nie znam zadnego faceta, ktory bylby bi, znam za to geja.

I nie, nie uwazam, ze jesli nie znam zadnego mezczyzny ktory jest bi to tacy nie istnieja...

Od poczatku mowie ze ja to tak widze, bo takie mam skojarzenia.

Nie przeszkadzają mi takie osoby. Jestem osobą tolerancyjną. są ludzie homo, hetero, to czemu nie mogą istnieć również bi? Wiadomo, że w dzisiejszych czasach mówienie o tym, że jest się bi jest bardzo modne. Jednak wydaje mi się, że wśród osób, które tak mówią, są takie, które rzeczywiście mają taką orientację i postanowiły się do tego przyznać. Jeśli tak, to ja podziwiam takie osoby, bo takie wyznanie wymaga wielkiej odwagi i nie każdy by się na to zdobył.

Lina_Evi popieram, ja także jestem osobą tolerancyjną także nie przeszkadza mi to, szanuje takową decyzję tych osób jest to ich osobista sprawa. Swoje życie wykorzystają w swój własny sposób ja nie będę jakoś tego krytykował.

Jak dla mnie to każdy ma prawo do wyboru i nawet jak nie do końca jestem w stanie coś zrozumieć to staram się to akceptować. Tak też jest w tym przypadku. Dziwi mnie to, ale nie przeszkadza, niech każdy żyje jak chce, ja jestem w stanie to zaakceptować. Tylko bez okazywania zbędnych czułości w miejscach publicznych, to akurat mnie może odrzucać ;p chociaż w sumie działa to zarówno u hetero, homo jak i bi.

Szczerze powiedziawszy ani mnie to ziębi ani parzy. Generalnie staram się nie postrzegać ludzi przez pryzmat tego, kim są, lecz tego jacy są. Zatem w żaden sposób nie przeszkadza mi, że istnieją ludzie, którzy są biseksualni. W końcu niedorzecznością byłoby drwić z kogoś z powodu jego orientacji, skoro jest to sfera życia, na którą nie mamy najmniejszego wpływu. Na świecie miejsca dość dla każdego, a i problemów mamy pod dostatkiem, więc po co zawracać sobie głowę orientacją seksualną innych? ;)

Jak dla mnie to każdy ma prawo do wyboru

Takie zdanie zasługuje na potrójny facepalm. Preferencje płciowe to NIE JEST kwestia wyboru...

Mamy już temat o homoseksualizmie, a co sądzicie o biseksualizmie?

Biseksualizm- jest to pociąg do obu płci. (Kobieta do kobiety i mężczyzny, mężczyzna do mężczyzny i kobiety). Jestem ciekawa.

Proszę o odpowiedzi!

Nic nie sądzę, ponieważ preferencje sesksualne , to prywatna sprawa. Nigdy nikomu do łóżka nie zagladałam i zaglądać nie zamierzam.

Nie mam żadnych uprzedzeń, ani do bi, ani do homo (choć przyznam szczerze, że na samą myśl, że facet z facetem... robi mi się nie dobrze)

Ważne jest aby związek był utrzymywany przez miłości, a nie zwykły popęd płciowy, czy też chęć "spróbowania czegoś innego". Nie rozumiem ludzi którzy nie tolerują innej orientacji wśród poszczególnych osób. Każdy może się kochać z kim chce, w końcu mamy na to tylko jedno życie.

Raz w dupę to nie pedał, więc sądzę, że biseksualizm jest ok, choć sądzę, że po mojej stronie ulicy nie do końca akceptowalny. Naprzeciwko większy permisywizm, wiadomo - esteci.

Jak dla mnie to każdy ma prawo do wyboru

Takie zdanie zasługuje na potrójny facepalm. Preferencje płciowe to NIE JEST kwestia wyboru...

Zdanie wyrwane z kontekstu. Ale niech Ci będzie, może źle to sprecyzowałam.

Biseksualizm to nie tylko i wyłącznie pociąg seksualny do oby płci, ale także emocjonalny. Ja nie mam nic do biseksualistów, bo pomimo, iż mam chłopaka i nie wyobrażam sobie bycia w związku z dziewczyną, to uważam, że w jakiś sposób one też mnie interesują. Na pewno nie jestem lesbijką, ale np. nie mam oporów, by dyskutować z chłopakami na temat dziewczyn, oceniać je, jak to robią faceci itp. Po prostu nie uważam, że to coś złego i jako, że jestem młoda, to jestem otwarta i ciekawa świata :)

Wydaje mi się, że ostatnio biseksualizm stał się modny. Wiele ludzi właśnie przyznaje się do tego. Ja jestem 100% heteroseksualną i nie pociągają mnie dziewczyny. Z drugiej strony nie oceniam takich ludzi, nie krytykuje, bo jeśli jest im tak dobrze, to po co mam się wtrącać, skoro to ich życie a nie moje.

Przyznam, że nie zdążyłam przeczytać całego wątku, tylko kilka początkowych stron i dwie ostatnie. Jako że jestem biseksualna, moja opinia jest dosyć oczywista. Dziwi mnie jednak to, że część osób twierdzi, że czym innym jest biseksualizm kobiet i biseksualizm mężczyzn, że ten pierwszy jest okey i niektórych kręci, a ten drugi jest czymś chorym. Skoro akceptuje się jedno, to i drugie nie powinno przeszkadzać. Chociaż... skoro osoby homoseksualne są często największymi bifobami, to nie powinnam się już temu dziwić.

• + 1

Ja to w sumie nie wiem czy jestem hetero czy bi. Wykluczam homo dlatego że nie czuję samego pociągu do dziewczyn. Po prostu jak na razie wyobrażam sobie związek z mężczyzną jak i z kobietą (zarówno w aspekcie psychicznym jak i fizycznym). Nie zdecydowałam jeszcze ponieważ :

*jestem młoda, z nikim jeszcze nie byłam

*wkurza mnie utrwalanie typowego obrazu bi (czyli chłopczyca, MUSI wyglądać jak typowy przedstawiciel LGBT i lubieć kulturę związaną z LGBT) 

*trwa moda na to a ja nie chcę żeby mnie brano za osobę która tym "szpanuje" 

*może to po prostu hormony nastoletnie XDDDDDDDD 

O 29.10.2006 at 19:31, grundziol napisał:

a co sądzicie o biseksualizmie?

Jeśli za obopólną zgodą to niech się każdy stuka z kim chce :) Co mnie to obchodzi :)