Jump to content

fly & drive, podróże

Kalioppetka

Recommended Posts

Kalioppetka

Witam - chciałabym poznać odpowiedź na nurtujące mnie pytanie- czy ktoś kiedykolwiek z was był na czymś takim jak fly & drive? Słyszałam niedawno w telewizji zdaje się, że albo na tvn- meteo albo na tvn 24 odnośnie tego sposobu podróżowania, niestety była to już końcówka programu...Także nie dowiedziałam się zbyt dużo na temat tego sposobu spędzania wolnego czasu, wiem tylko, że całość takiej zabawy odbywa się przy pomocy auta które czeka na nas na lotnisku i sami sobie jedziemy gdzie chcemy co łączy się ze zwiedzaniem - ale jakieś większe informacje ktoś posiada? Jeśli tak to proszę o podzielenie się nimi ze mną za co dziękuję z góry :lol:

Aha co najważniejsze - bo przypomniało mi się to po wygenerowaniu powyższego postu- należy dodać w tym miejscu, iż jeśli chodzi o całość takiego precedensu to są to dość tanie koszty i to jest ta główna zaleta fly & drive. Ciekawią mnie nadal jednak wszystkie profity takiego sposoby zwiedzania danego kraju za granicą.

konstancja77

a może to jest facet :)

a tak serio to fl&drive jest bardzo szybko rozwijającą się dziedziną turystyki, może dzięki rozwojowi motoryzacji i budowie fajnych dróg :)

wypożyczasz sobie auto, różnych klas, co sie równa z różnymi kosztami, i na lotnisku czeka na Ciebie autko, przeloty albo masz w ofercie wyjazdu uwzględnione, albo na własną rękę kupujesz bilety,

a na miejscu jak już masz autko, to jedziesz gdzie chcesz, po tych kilku umówionych dniach odstawaisz auto na jakisś jeden ze wskazanych parkingów częstko przy lotniskach i wylatujesz do domu :)

pozdrawiam.

konstancja77

i zapomniałam o jednej ważnej sprawie,

w czasie podróży w zależności od oferty jaką wybrałeś/aś możesz mieć zarezerwowane noclego w hotelach,moteleach co np 200km albo są one w twojej gestii i nocujesz gdzie chcesz, nawet w aucie :)

Kalioppetka

suhyy- fakt , nie zwróciłam uwagi na to ( już powinno być ok:)). Co do wyszukiwarki- są fora, ale zawsze wolę popytać na różnych forach, żeby mieć zbiorczą opinię, ot taki wywiad środowiskowy jeśli mozna użyc tego słowa tutaj :-)

- co do wyboru auta- jakaś konkretna firma produkująca samochody podpisuje zawsze z takim biurem podróży umowę ?

- ciekawi mnie jeszcze jak np oni sprawdzają czy auto dotarło do jakiegoś punktu- GPS?? bo to mi się nasuwa na myśl, może jakieś granice mają określone gdzie może się pojawić auto danego dnia?? :O :shock:

konstancja77

kalioppetka- napewno firma wynajmujaca auta zawiera swoje jakies umowy producentami, serwisami, salonami co do posiadanych przez siebie aut, albo i nie, ale to nie jest najwazniejsze, chyba ze masz fobie ze do innego auta jak jaguar nie wsiadasz to masz wtedy problem

ale generalnie jest tak,ze wynajmujacy auta, oferuja je w kilku segmentach klasowych, np male jak corsa, micra, yaris, clio, albo sredniej wielkosci, jak mondeo, megane, passatt, i jesli chcesz wieksze auto, np jeepa, to odpowiednio doplacajac masz je :)

konstancja77

kalioppetka- a odpowaidajac na twoje drigie pytanie,

zwykle punkty wynajmu i odbioru aut znajduja sie w bliskiej odleglosci od lotnisk czy dworcow, lub bezposrednio przy nich, czyli sa to parkingi lub garaze, przynalezne do jednej firmy wynajmujacej auta, czyli jak ci powiedza ze masz odlot z takiej a takiej miejscowosci to tam maja tez parking lub ewentualnie ktos bedzie tam czekal, spoko oni auta tak latwo nie przepuszcza :)

Moim zdaniem jest to dobry sposób.. zawsze lepiej jest sobie polatać na luzie niż z jakąś wycieczką albo bez środka transportu..

konstancja77
Moim zdaniem jest to dobry sposób.. zawsze lepiej jest sobie polatać na luzie niż z jakąś wycieczką albo bez środka transportu..

no dla mnie tez bomba, nie ma gdakajacych kobiet i ich biednych mezow na temat trudow wycieczki, i ma sie ta swobode, jedziesz gdzie chcesz, zwiedzasz co chcesz, jak lubisz jedzic autem to masz dodatkowa frajde :)

kumpel opowiadal dzis jak zwiedzali wodospad niagara, tylko ze nie kupowali fly&drive :) a samo auto wynajeli, ale mozemy to uznac za podobne tematy, i wrażen nie byl mi wstanie prostymi slowami opisac :)

ja osobiscie to czekam na fly&drive po krajach skandynawskich, norwegii, islandii przede wszystkim, bardzo czekam.... moze nie ma tam zabytkow, choc i te sie znajda, ale te widoki, fiodry, gejzery i banany na islandi, po prostu chce tam....

pozdrawiam

Kalioppetka

Co do tego fly & drive dowiedziałam się dnia dzisiejszego wreszcie, że te usługi świadczy bardzo fajnie pośrednik wycieczek a mianowicie firma znajdująca się pod adresem blizejslonca.pl. Póki co wczytuje sie w ich serwis, poznaje dokładnie wspomniane wcześniej przeze mnie w poście wyżej 'profity', które są powiązane z klientem, który wybiera taki typ podróżowania po świecie- wwycieczki~ciężko mi to określić jednym słowem:)

konstancja77

tak, znam ten serwis, ma on bardzo duzo przewage nad biurami turystycznymi, poniewaz zbiera w sobie bardzo wiele ofert z roznych biur co daje mozliwosc szerszego wgladu i wyboru, oraz porównan, i dzieki temu takze ilosc wycieczek, wyceiczek fly&drive, wycieczek fakultatywnych jest tak dobrze u nich reprezentowana

konstancja77

ja juz kiedys sie z ich oferta zetknelam, wiec teraz twoja kolej, czytaj, pytaj przedstawicieli na call center, poznawaj, duzo da ci to wiedzy, pozdr

Też slyszałam o takich metodach podróżowania chociaż osobiście nigdy w ten sposób nie zwiedzałam. Ciekawi mnie jak to jest z tymi samochodami,bo przecież każdy lubi co innego: jeden wypożyczy sobie mały samochodzik najlepiej może jakieś cabrio,by czuć wiatr we wlosach,a ciekawa jestem czy istnieje możliwość wypożyczenia samochodów campingowych lub czegoś w tym stylu, gdzie znajduje sie toaleta i jakaś mini kuchnia-coś jak w amerykańskich filmach,bo może nie każdy chciałby sie gnieść z 5 osobową rodzina w yarisce lub corsie.

konstancja77

:) no nie kazdy by chcial, ale to w koncu europa i to zachodnia, wiec maja wiele pewnie do zaoferowania, ale z tego co wiem to chyba jak jedziesz z przyczepa campingowa to pasazerowie nie moga przebywac w niej w czasie jazdy,takie przepisy, a co innego jesli jedziesz takim wielkim autem z nadbudowka, tylko ja nie wiem po co, skoro noclegi sa albo whotelach/motelach albo na polach namiotowych wiec po co takie cos, wg mnie wystarczy pozadny wan, w stylu transit'a, vito czy escape, i 5os spokojnie sie miesci,

ale mam rade, zadzwon do nich, na stronce jest podany nr telef albo skype i tam sie wszystkiego dowiesz :) pozdrawiam

Kalioppetka
tak, znam ten serwis, ma on bardzo duzo przewage nad biurami turystycznymi, poniewaz zbiera w sobie bardzo wiele ofert z roznych biur co daje mozliwosc szerszego wgladu i wyboru, oraz porównan, i dzieki temu takze ilosc wycieczek, wyceiczek fly&drive, wycieczek fakultatywnych jest tak dobrze u nich reprezentowana

Dokładnie, klienci mają szersze pole do przeklikania, przeszukania i wybrania najciekawszej oferty biura podróży. Generalnie raczej nie powinien pośrednik dobierać złych oferty dla klienta, tzn niby zamieszczają wszystkie oferty na swoim serwisie ale na 100% jestem pewna, iż nie wybiorą dla matki z dzieckiem np złego hotelu z warunkami poniżej normy bo to raczej byłoby sprzeczne z polityką ich firmy.

Kalioppetka
Też slyszałam o takich metodach podróżowania chociaż osobiście nigdy w ten sposób nie zwiedzałam. Ciekawi mnie jak to jest z tymi samochodami,bo przecież każdy lubi co innego: jeden wypożyczy sobie mały samochodzik najlepiej może jakieś cabrio,by czuć wiatr we wlosach,a ciekawa jestem czy istnieje możliwość wypożyczenia samochodów campingowych lub czegoś w tym stylu, gdzie znajduje sie toaleta i jakaś mini kuchnia-coś jak w amerykańskich filmach,bo może nie każdy chciałby sie gnieść z 5 osobową rodzina w yarisce lub corsie.

To powinno być w sumie pytaniem do call center- ale ciekawie zadane, ja się nie zastanawiałam nigdy nad nim. Strzał w dziesiątkę Dago bo nie widziałam tego w żadnym Faq ani nigdzie.

konstancja77

posrednik w odroznieniu od biura moze odradzic dana wycieczke, biuro tur, hotel czy przewoznika, jego wlasnie zadaniem jest dostosowanie prezentowanych ofert do profilu klienta, w przeciwienstwie do tego biuro nie moze odradzic np hotelu do ktorego jest wyjazd, poniewaz jest zwiazany umowami

konstancja77

przyklad:

jedna z moich koleżanek z pracy za moja namową chciala sie wybrac na wycieczke na wakacje z mezem i malym dzieciem, intersowaly ich cieple plaze, egipt turcja, agent w blizejslonca odradzil im egipskie plaze z uwagi na ich kamienisty charakter a doradzi turecie jako przyjemne dla dziecka , i pojechali, i nie załowali :)

posrednik w odroznieniu od biura moze odradzic dana wycieczke, biuro tur, hotel czy przewoznika, jego wlasnie zadaniem jest dostosowanie prezentowanych ofert do profilu klienta, w przeciwienstwie do tego biuro nie moze odradzic np hotelu do ktorego jest wyjazd, poniewaz jest zwiazany umowami

A jak to się ma jeśli chodzi o ubezpieczenia itp.?Czy pośrednik również nam to gwarantuje?

A czy uważacie,że pośrednicy są zaufanymi,dobrze poinformowanymi doradcami?Bo to w końcu oni mają tylko kontakt pośrednik-biuro a nie biur-rezydent w danym kraju itp.

przykład:

Co jesli pytam o temperatury w danym kraju w wybranym miesiącu?Lub jakiś komplet szczepień,adres ambasady.

Czy dobry pośrednik powinien mieć takie informacje?

Ciekawi mnie też,czy tak samo krytycznie potrafią doradzić jakiemuś upartemu klientowi,ktory zaparl sie na np.nurkowanie w Egipcie doradzi najlepszy kurort.

konstancja77

powiedzialabym ze musza miec szeroka wiedze, nawet momentami wieksza niz pracownicy biur ktorzy bazuja tylko na prospektach, a posrednik musi w jakis sposob zachecic do siebie klienta, czyli np wiedza, poradami, krytycznymi uwagami

konstancja77

czy maja ubezpieczenia ? przypuszczam ze napewno jakies dodatkowe maja, oprocz tych ktore wystepuja w ofercie wycieczki, moze np ubezpieczenie od kradziezy bagazu?!

popatrz na ich stronie, z tego co pamietam to tam jest cala zakladka o ubezpieczeniach, poczytaj

Dzięki za link Konstancjo77 i poczytalam troche i faktycznie oferują ubezpieczenia grupy Allianz-czyli ubezpieczyciel powszechnie znany tak mi sie przynajmniej wydaje.Ubezpieczenie obeijmuje:koszty,leczenia,nieszcześliwe wypadki,OC i ubezpieczenie bagażu i jeszcze kilka innych.

konstancja77

z tego co mi wiadomo to w pakiecie kazdej wycieczki masz obligatoryjnie ubezpieczenie takie chorobowe i nww, tylko ze np w egipcie to do 100$ pokrywasz te koszty samemu, a biuro podrozy Ci potem zwraca, czyli trzeba ta stowke miec awaryjnie przy sobie, a powyzej 100$ kosztow leczenia to juz lekarz czy szpital dostaje potem przelew, takze jest tak jak mowisz, jestesmy w europie i mniej wiecej w cywilizowany sposob sie to odbywa :)

z tego co mi wiadomo to w pakiecie kazdej wycieczki masz obligatoryjnie ubezpieczenie takie chorobowe i nww, tylko ze np w egipcie to do 100$ pokrywasz te koszty samemu, a biuro podrozy Ci potem zwraca, czyli trzeba ta stowke miec awaryjnie przy sobie, a powyzej 100$ kosztow leczenia to juz lekarz czy szpital dostaje potem przelew, takze jest tak jak mowisz, jestesmy w europie i mniej wiecej w cywilizowany sposob sie to odbywa :)

No to tego nie wiedziałam.Zawsze się człowiek czegoś nowego dowie :) Dlatego warto czytać takie fora i poznawać opinie innych.

Troche zeszliśmy z tematu-to jak to jest z tym fly&drive?Warto,czy nie warto?Ktoś korzystał może ma jakiegoś znajomego i może opowiedzieć jak było.