Jump to content

Couchsurfing

visss

Recommended Posts

Posted

Witam!

Co myślicie o projekcie Couchsurfing?

Dla niewtajemnieczonych, chodzi o projekt w którym użytkownicy portalu z darmo przenocowuję innych użytkowników ze wszystkich stron świata. Możemy udostępnić pokój, ogródek lub tytułową "kanapę", lub sami pojechać do kogoś w gościnę. Wiecej do szczęścia nie trzeba. Dużym plusem jest to, że zagraniczne wycieczki wychodzą o niebo taniej. Co więcej, moża poznać wielu ciekawych ludzi i przeżyć różnorakie przygody.

Strona główna:

http://www.couchsurfing.com

:wink:

Posted

Uważam, że jest to świetna forma poznawania świata, podróżowania i nawiązywania kontaktów :)

Posted

fajna sprawa, dość orginalny pomysł ;)

Posted

Świetny pomysł... Co prawda pierwszy raz o nim słyszę, ale spodobało mi się. Visss należysz do grona użytkowników tego portalu?

Posted

Ogólnie fajnie, wpuścić kogoś do domu, kogo się wogóle nie zna, rano patrzysz, a tu nie ma połowy chałupy razem z twoim gościem. Nie ma co, emocjonująca przygoda.

Posted

No cóż, tak też może być...

Posted

Ciekawa sprawa , może spróbuję jak będę pełnoletni i już będę na swoim :)

A co do tego że wychodzą taniej , to niestety koszty dotarcia na miejsce są duże , ale może za kilka lat tanie linie będą latać do Hong Kongu albo Buenos Aires , bo na razie to przeważnie do Europy :P

Posted

Nie należę bo nie jestem pełnoletni :P Ale kuzyn należy i mówi, że to świetna sprawa.

Suhyy chodzi tu tylko o nocleg. Na cały dzień zostawiasz na własną odpowiedzialność... :P

Posted

Suhyy chodzi tu tylko o nocleg. Na cały dzień zostawiasz na własną odpowiedzialność... :P

No właśnie mi też, jak nie rozumiesz to napiszę dokładniej: wpuść byle kogo do domu i nie śpij całą noc i pilnuj, żeby nie wyniósł ci czegoś z domu przez noc.. :D

Posted

A od czego jest portal... trochę informacji o przyjezdnym mamy plus jego dane personalne i komentarze od użytkowników o nim :P

Posted

Dla chcącego nic trudnego, wszystko da się ogarnąć, dane czy inne pierdułki. A jak ktoś pierwszy raz robi sobie taką wycieczke, i chce przyjechać do ciebie, to opinii raczej o nim nie przeczytasz bo z powietrza nie weźmiesz.

Posted

No muszę ci rację przyznać... ;) Z podrobionym paszportem to trochę kicha :? W regulaminie jest kruczek o okazaniu paszportu ;)

Posted

Nie znam się, nie wiem dokładnie jakie warunki, zasady itd.. Ale wiem na pewno, że obcemu komuś bym nie zaufał i tyle..

zakochany??8134
Posted

A mi się ten pomysł bardzo podoba :D Kto wie może kiedyś skorzystam :wink: Kurde ja myśle że jeżeli ktoś przyjedzie do nas z Azji to raczej nie będzie mu się chciało wynosić z chaty np. telewizora a potem targać go w samolocie aż do samych indii :wink:

Posted
Kurde ja myśle że jeżeli ktoś przyjedzie do nas z Azji to raczej nie będzie mu się chciało wynosić z chaty np. telewizora a potem targać go w samolocie aż do samych indii :wink:

telewizor to może zły przykład , ale zakosi laptop + palmtop + komóra i mu się podróż zwróci :lol:

• 3 years later...
Posted

Odkupuję temat :) Ostatnio dołączyłam do grona ludzi korzystających z couchsurfing. Moi dwaj dobrzy znajomi korzystają z tego portalu, dzięki niemu nocowali na rożnych wyjazdach za granicą za darmo. Moja kumpela właśnie niedawno przenocowała kolesia z Niemiec. Już stałam się fanką tej stronki, chociaż w najbliższym czasie nie planuję nocować u nikogo : D

Kurde ja myśle że jeżeli ktoś przyjedzie do nas z Azji to raczej nie będzie mu się chciało wynosić z chaty np. telewizora a potem targać go w samolocie aż do samych indii :wink:

telewizor to może zły przykład , ale zakosi laptop + palmtop + komóra i mu się podróż zwróci :lol:

To od Ciebie zależy, kogo chcesz wpuścić do domu, a kogo nie. W regulaminie przeczytasz, że couch może dostarczyć Ci wielu informacji na temat drugiego człowieka, możesz zobaczyć referencje od innych ludzi (i naprawdę wątpię, żeby ktoś pisał sam sobie 20 referencji, zakładał 20 albo więcej kont i kombinował), możesz z nim czatować, możesz oglądać jego zdjęcia - to wszystko, czego nie dostarczy Ci przypadkowe spotkanie w pociągu czy na imprezie, a wiemy, że tak też nawiązuje się wiele znajomości. Czy zdarzyły się jakieś niemiłe sytuacje przez ten portal? Zapewne tak, ale ja o nich nie wiem. Moi znajomi maja same dobre doświadczenia i mam nadzieję, że ja również takie będę mieć (:

Posted

Moze w polowie wakacji przyda sie komus na forum rada, od osoby ktora nocleg u obcych na kanapie przetestowala na wlasnej skorze. Nie taki diabel straszny;]

Nocowalem u rodziny poznanej wlasnie na tym portalu. Miejsce - południowa Francja. Autorzy projektu twierdza ze to cos wiecej niz darmowy nocleg, ze to chodzi o kulturowe doznania, zmienianie swiata i takie tam. "Pierdolenie o Szopenie" pomyslalem sobie, chodzi tylko i wylacznie o zaoszczedzenie paru groszy, nie ma sensu sie za jakas misja ukrywac.

Bylem w bledzie. Kanapa (a wlasciwie osobna sypialnia z lazienka - coz, przyfarcilo sie) byla dodatkiem co calego szeregu atrakcji jakie zostaly zafundowane przez zwyczajna francuska rodzine z prowincji. Geba nam sie wlasciwie nie zamykala, a spedzilismy razem dobrych kilka godzin. Niesamowita sprawa, polecam kazdemu, bez cienia watpliwosci.

Czy zdarzyły się jakieś niemiłe sytuacje przez ten portal? Zapewne tak, ale ja o nich nie wiem.

Pewna pani zostala zgwalcona przez pana, ktorego ugoscila wlasnie za pomoca tego portalu.

http://en.wikipedia.org/wiki/CouchSurfi ... s_Incident

Ale idioci sa wszedzie.

• 10 months later...
Posted

Postanowiłam wpisać sie tutaj jako że wczoraj przyjechał do nas na nocowanie couchsurfer, Turek, mieszkający chwilowo w Wilnie ;)

Fajne doświadczenie, owszem, miałam chwile zawahania, zwłaszcza, że sytuacja wyszła bardzo spontanicznie, ale kiedy gość już przyjechał to w ogóle mi już nie przeszkadzało, że mam kogoś obcego w domu. Uważam, że jako host spisałam się przyzwoicie, pyszna jajeczniczka w gratisie na śniadanko, pośmialiśmy się, poopowiadaliśmy trochę dziwnych rzeczy, wyściskaliśmy się na pożegnanie i chłopek- roztropek pojechał dalej :)

Mam razem z Lubym wspólne konto na couchsurfingowym portalu i własnie szukamy kogoś kto nas przyjmie w wakacje w paru miejscach. Więc liczę na to, że Turek nam wystawi ładna laurkę w opiniach, że kulturalni ludzie, na poziomie.... Bo jak nie to wpierdol ;)

Generalnie strasznie mi sie podoba ten koncept, cała ta ideologia, ze człowiek się dogaduje z człowiekiem i chrzani system drogich hoteli i samotnego bytowania w nijakich turystycznych przestrzeniach.

Jednak musze przyznać, ze bez faceta u boku nie byłabym taka odważna. Jednak bałabym się, ze mnie może ktos sprzeda do burdel, albo co. Z drugiej strony są oceny, komentarze, referencje... komuś z kiepskimi zamiarami byłoby chyba trudno spreparować nieposzlakowaną opinię tylko po to żeby kogoś wciągnac w jakąś niecną zasadzkę :D...

--- więc generalnie jestem za, szukam noclegu i w ogóle się jaram. Za 3-4 tygodnie będę miała doświadczenie z pozycji surfera :)

• 4 months later...
Posted

ja rowniez popieram couchsurfing. pare razy korzystalam i pare razy tez ktos spal u nas. ogolnie bez zadnych problemow, zawsze mile doswaidczenie i ciekawe rozmowy o swiecie.

fajna opcja taniego noclegu :)

• 9 months later...
Posted

Ogólnie to sama idea naprawdę mi się podoba. Zwłaszcza, że należę do grona osób, które nie potrzebują hoteli podczas podróży i zadowolą się zwykłym skrawkiem podłogi. Lubię także gościć u siebie obcokrajowców. Posiadam konto, ale jeszcze nie mam żadnych doświadczeń. Mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni. ;)

Incomprehensible
Posted

Uwielbiam ideę tego portalu. Miałam być w Hiszpanii z kumpelą we wrześniu i miałyśmy szukać noclegu właśnie przez couchsurfing. Nie tylko ze względu na mniejszą kasę, ale także po to, by pożyć życiem zwykłych, lokalnych ludzi. Ale jednak Hiszpania nie wypaliła, więc couchsurfing zostaje do przetestowania. (:

Niby mam w domu miejsce dla gościa, ale jednak, choć mnie bardzo kusi, chyba bałabym się tak sama pomieszkać z nieznajomym. No i mój fatalny angielski... (: Niemniej, jako strona "biorąca", pewnie kiedyś przetestuję.

Posted
Miałam być w Hiszpanii z kumpelą we wrześniu i miałyśmy szukać noclegu właśnie przez couchsurfing. Nie tylko ze względu na mniejszą kasę, ale także po to, by pożyć życiem zwykłych, lokalnych ludzi. Ale jednak Hiszpania nie wypaliła, więc couchsurfing zostaje do przetestowania. (:

Szkoda, bo bym mogła udzielić noclegu ;)

Guest Anonymous
Posted

Co ja myślę? Myślę, że nigdy bym na coś takiego się nie pisała. Przyjmowanie zupełnie obcych ludzi u mnie w domu nie leży w mojej naturze. Nie ufam ludziom. Każdy może sprawiać dobre wrażenie, być miłą i kulturalną osobą. W rzeczywistości może być różnie. Poza tym, gdyby obca osoba spała u mnie w domu, czułabym się z tym niezręcznie. Takie samo zdanie mam jeśli chodzi o nocowanie u innych osób. Po prostu nie wyobrażam sobie takich sytuacji. Być może jestem uprzedzona, zamknięta w sobie i nieufna. Pomysł uważam za fatalny.

Posted

Mam konto na portalu, gdy brałam udział w konkursie o wygranie wyprawy w dowolne miejsce, właśnie z couchsurfingu szukałam noclegu. Niestety nie wygrałam :<

Pomysł bardzo mi się podoba i - o ile moje współlokatorki nie będą miały nic przeciwko - od października będąc już w Krakowie chciałabym mieć możliwość brania ludzi na nocleg. Mam dobrze działającą intuicję + ogromnego farta w życiu, więc nie zakładam, żebym miała się na tym sparzyć ;)

• 2 weeks later...
Posted

Często korzystam z Couchsurfing'u ale rzadko w sposób do którego został przeznaczony ;) O tyle o ile od czasu do czasu zdarza mi się kogoś przenocować o tyle zwykle gdy gdzieś wyjeżdżam to wolę wynająć pokój w hotelu/mieszkanie niż rozbijać się po mieszkaniach couchsurferów ;) Za to bardzo często korzystam z CS aby umówić się z ludźmi na wspólne wypady, zwiedzanie, bieganie, rowery, etc. - za to chyba najbardziej cenię ten portal.

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• angelika48
    • Gustaw
    • supermati2009
    • Rafał Skura
  • Najnowsze posty

• Kerosine
      Deszczowe Myśli #1 Już nigdy nie będę czuć się ani tak szczęśliwie, ani tak bezpiecznie jak kiedyś.
    • Nieprzenikniona
      Może warto rozważyć inne środki antykoncepcyjne niż mechaniczne? Są jeszcze plastry, tabletki, zastrzyki czy spirala, którą zakłada lekarz ginekolog. Jeżeli jesteście w stałym związku, to należałoby podjąć temat zmiany antykoncepcji na tę, która odpowiada obu stronom.  Tak jak napisał Gloria, dostrzeż pozytywne aspekty w tym, że nie masz orgazmu, zbliżenie dzięki temu trwa dłużej i nie musisz się martwić, że masz przedwczesny wytrysk, co jest bolączką wielu mężczyzn. Myśleliście z partnerką o zabawkach erotycznych? Na rynku dostępnych jest sporo specyfików ułatwiających orgazm.
    • Gloria
      Czy byłaś z tym u lekarza?
    • Gloria
      Cześć! Może sytuacja wynika z tego, że używasz prezerwatywy podczas stosunku. Musielibyście kiedyś spróbować bez (jeżeli taka możliwość wchodzi w grę). Skoro jesteś przyzwyczajony zaspokajać się w inny sposób, to musiałbyś w jakiś sposób przestawić się na to, aby osiągać orgazm podczas stosunku. Z drugiej strony, jesteś w dosyć komfortowej sytuacji, bo możesz przez długi czas uprawiać seks bez orgazmu. Wielu mężczyzn dużo by za to dało. Myślę, że możesz mieć pewną blokadę w głowie - zresztą sam o tym piszesz, że dużo o tym myślisz itp... Jak wypiłeś alkohol to było w porządku i do tego byłeś podniecony... Na pewno nie ma co sobie narzucać presji - ważne, abyście czuli się dobrze robiąc to, a nie myśleli o tym, czy tak ma być itp. Jak to dalej widzisz... ?
    • Gloria
      @types i jak?
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 4 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      Kerosine