Jump to content

Co wpływa na Wasz charakter


olucha92

Recommended Posts

Posted

Nie wiem czy był już taki temat. Ale jestem ciekawa co uważacie: Od czego zależy to jacy jesteście? Wiem, od rodzicow. Ale co kształtuje Wasz charakter?

Link to comment
Posted

Doświadczenia życiowe sprawiają, że moje poglądy nieco ulegają zmianie [np. po latach, kiedy wydawałoby się, że są one nienaruszone].

Link to comment
Posted

towarzystwo w jakim się obracam ma na mnie wpływ , jednak zawsze próbuję zachować dystans .

Taka bezpieczna granica jest dobra na wszystkie sprawy :)

Link to comment
Posted

muzyka. moze moj starszy brat ? i rodzina w pewnym sensie. bo gdybym mialo na mnie wplywac otoczenie bylabym totalna idiotka xD

Link to comment
Posted

cieżkie pytanie, podobno inni ludzie, życie, sytuacje

Link to comment
Posted

otoczenie.

stosunek z jakim zwracają się do mnie ludzie.

Zachowanie najbliższych ..

Link to comment
Posted

Na samym początku na kształtowanie mojego charakteru miała zapewne największy wpływ mama i babcia. Nikt poza. Nie brała w tym udziału żadna męska ręka ani nic podobnego.Teraz kiedy już sama w pewnym sensie odróżniam dobro od zła sama mogę go 'ulepić' tak, jak dla mnie jest bardziej odpowiednie. Jednak zostaną 'przyzwyczajenia charakteru' z dzieciństwa. Kiedy dziecko było rozpieszczane będzie już zawsze uważało się za pępek świata itd. Co do teraźniejszości nie mogę powiedzieć, że całkowicie odcięłam się od rad mamy czy babci, zawsze staram się je rozpatrzeć, one mi wskazuję czasem lepsze wyjścia, tylko moja w tym głowa czy z niego skorzystam, tak samo jest z charakterem.

---

no cóż, naszło mnie na urozmaicenie trochę tej odpowiedzi po dłuższym zastanowieniu się ;D

Poza rodzicami, pozna mną samą...

-otocznie-'zaciągam' do swojego charakteru niektóre cechy od innych ludzi, którzy są dla mnie godni naśladowania (ale nie zmieniam sama siebie przy tym jakoś diametralnie, nie staje się od razu taka sama jak oni!).

-jak napisała ennostiel, są to też moje pasje, ale to wiadome.

Link to comment
Posted

Na pewno wpłynęło to, że moja mama wychowywała mnie sama - przy pomocy dziadków - i jak to zrobiła. To, że więcej obracałam się jednak w kręgu dorosłych albo przynajmniej starszych - zawsze jakoś tak wychodziło, że wszędzie byłam ta najmłodsza (co nie znaczy, że rozpieszczana i rozpuszczana, raczej chciałam dorównać tym dorosłym). Plus to, jak byłam traktowana w szkole, czyli w moim przypadku koszmar podstawówki i późniejszy odwrót o 180 stopni w gimnazjum. No i moje pasje, zainteresowania. Oraz oczywiście ogromne znaczenie miało i wciąż ma kilka najbliższych mi osób.

Czy coś jeszcze? Oczywiście. Geny i ich ekspresja oraz interakcja ze środowiskiem... :D

Link to comment
Posted

W moim przypadku na pewno nie jest to otoczenie. Sądzę, że największy wpływ na mój charakter mają moje życiowe doświadczenia.

Link to comment
Posted

Co ma wpływ na mój charakter? Na pewno różne mniej lub bardziej ważne sytuacje z życia, jakieś pomyłki, z których staram się coś wynieść na przyszłość, moje pasje i to czego się uczę każdego dnia, na pewno mają też wpływ moi bliscy, w jakimś stopniu mogę też powiedzieć, że muzyka, no i mój trener, któremu jestem wdzięczna za codzienne podnoszenie mojej pewności siebie i słowa "Nie ma dla Ciebie granic i dobrze o tym wiesz, zawsze możesz osiągnąć więcej".

Link to comment
Posted

ja odziecka musialem liczyc na samego siebie wiec to co wplywa na moj charakter to jest to czy mam gandzie codzien rano zeby zajrac jak niemam musze dzwonic do kumpla i zrana leciec do niego jak musze leciec to jestem zdenerowany i wkurzony dopuki niezarajam fifki :) :faja:

Link to comment
Posted

ja po prostu jestem jaki jestem, i mam charakter jaki mam

co kształtuje Wasz charakter?

życie ;)

Link to comment
Posted

mój charakter? na początku napewno próbowali kształtować go rodzice. ale niestety nie za bardzo im się to udawało. tak naprawdę mój charakter ukształtowały życiowe doświadczenia - moje kontakty z ludźmi, wydarzenia, w których uczestniczyłam, rzeczy, które widziałam. duży wpływ ma na mnie również moje otoczenie - spotkałam wiele ludzi, którzy nauczyli mnie inaczej patrzeć na różne sprawy, nauczyli mnie innych perspektyw i innych możliwości. wielki wpływ na mnie miała również muzyka. to, o czym śpiewają moi ulubieni muzycy, to, jakie emocje przekazują... ale również to, jak oni się zachowują. mój charakter to połączenie tego wszystkiego, co mnie otacza w połączeniu z moim własnym wyidealizowanym spojrzeniem na świat.

Link to comment
Guest Anonymous
Posted

To doświadczenie człowieka zmienia na lepsze czy gorsze..

to by było na tyle ;) poza tym przyjaciele, muzyka, pasja. Btw Nie lubię się zmieniać :P

Link to comment
Renatazxcvbnm
Posted

hmmm... moje błędy, przyjaciele,, jak już pisałam mam koleżankę, z która jesteśmy szczere i mówimy sobie co jest w nas niedobre, poczęści(ale barzdo małao) rodzice, ksiązki, muzyka- uważam, że takie rzeczy też w pewnym stopniu na nas wpływają

Link to comment
Posted

Błędy nie istnieją -to tylko wybór innej drogi.

Na mój charakter wpływa wiele czynników z zewnątrz. Również towarzystwo jakim się otaczam. Są to osoby o pozytywnym nastawieniu do rzeczywistości, co i mi się udzieliło. Rodzice? W okresie dorastania z pewnością. Teraz mają minimalny udział w kształtowaniu mojej osobowości. Na pewno muzyka, zainteresowania, książki.

Doświadczenie życiowe? Dosyć śmiesznie brzmiałoby to w moich ustach, aż tak wiele nie doświadczyłam. Przeszłość na pewno. Wnioski wyciągnięte z pewnych sytuacji, minionych wydarzeń.

Jednak największy wpływ miałam i mam ja sama.

Link to comment
Posted

w Moim przypadku na mój charakter w bardzo dużym stopniu działa na zmiany muzyka i ludzie z którymi staramy sie ją tworzyć, oczywiście całe życie człowiek sie uczy i charakter sie zmienia im człowiek starszy tym mądrzejszy i inaczej patrzy na świat.

Link to comment
Posted
Według John'a Lock'a znów pryska powłoka...

Otóż to. Charakter, a raczej osobowość, kształtowana jest przez całe życie. Socjalizacja. Bodźce zewnętrzne, nie zapominajmy o cechach biofizycznych. Na mnie ogromny wpływ miało/ma kliku zasłużonych ludzi, którzy uczyli mnie odrębności, oryginalności, krytyczności wobec siebie, pesymizmu... Uważacie, że to nienajlepsze cechy? Zwłaszcza te dwie ostatnie... Wręcz przeciwnie... Ci ludzie, co prawda, to schizofrenicy, tak jak ja, ale to właśnie jest w tym najlepsze. Urzekają mnie mądrością, odrębnością... Postrzegają świat zupełnie inaczej... Teraz ja jestem taka, jak oni. Moi rodzice także mieli na mnie duży wpływ, ale to nie to samo... To źle? Nie sądzę.

A polowanie trwa...

Link to comment
Posted

Co na nas wpływa- dokumentnie wszystko. Każda najmniejsza rzecz.

Doświadczenia, ludzie, otoczenie, podróże, religia, kultura.

Więc sprowadzić to można do jednego słowa: rzeczywistość.

Link to comment
Posted

Niektórzy, a nawet dużo osób twierdzi że wpływ na charakter ma słuchana przez daną osobę muzyka. I słusznie. Nawet według ( o ile się nie mylę) starożytnych Greków, a konkretniej słynnych greckich filozofów muzyka kształtowałą charakter młodzieży. Nie chcę Was okłamać, ale bodajże mówił tak Arystoteles i Platon. Mniejsza o szczegóły. Poza tym na nasz charakter ma też wpływ nasza wiara i otaczający nas ludzie. Jesli ktoś prawdziwie wierzy w Boga, żyje również zgodnie z jego słowami, wobec tego jest łagodny, skromny itp. A co do otaczających nas ludzi - przysłowie "Z kim się zadajesz, takim się stajesz" nie powstało znikąd.. :roll:

Link to comment
Posted

starszy brat, srodowisko, towarzystwo, muzyka, dziewczyna... :D

Link to comment
Posted

doświadczenia życiowe, oprócz tego ludzie. I muzyka.

Link to comment
Posted

Kiedyś rodzice.

Potem brat.

Potem towarzystwo w którym sie obracam ( obracałam ?) i muzyka.

I charakterek mi sie ukształtował.

Teraz zmienić go mogą różne sytuacje w życiu, ale inne osoby już nie mają na niego wpływu.

Link to comment
taki_jeden_89
Posted

u mnie to tak wygląda:

1. Muzyka (to wpływa bardziej na moją wrażliwość, której u siebie nie znosze ;/ )

2. Ludzie z którymi przebywam, 'Moja Ekipa'

3. Rodzice, doświadczenia życiowe...

Link to comment
Posted

rodzice, relacje w domu, kontakty z nimi :roll:

rodzeństwo :wink:

przyjaciele, znajomi, ludzie którymi się otaczam i z którymi przebywam :mrgreen:

szkoła, nauka :|

muzyka jaką słucham :D

zainteresowania, taniec 8)

doświadczenia życiowe :(

sukcesy :D i porażki :cry:

mój chłopak :wink: , pod wpływem którego zmieniłam sie na lepsze dziękuję Ci za wszystko :*

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • Love20
   @Gloria Myślę, że samotność i brak kontaktu z ludźmi sprawia, że tak ciągnę do tej osoby. Bardzo dobrze się z nim dogadywałam, chodziliśmy na długie spacery i zwiedzaliśmy różne zakątki miasta. Dużo się śmialiśmy i było mi z nim po prostu dobrze. Nie czułam się samotna w społeczeństwie. Właściwie zaczęło się od zajęć z nim na które uczęszczałam. Bardzo mi się spodobało jego poczucie humoru, podejście  do drugiego człowieka i kreatywność. 
  • Gloria
   Pomyśl także nad tym, jakie później przedmioty chciałbyś zdawać na maturze, a także co po maturze chciałbyś robić. Czy wybrany profil i przedmioty z nim związane przydadzą się w przyszłości... ?
  • Gloria
   Co Ci się właściwie w nim podoba... ?
  • Gloria
   Do maja 2023 r. jest jeszcze sporo czasu, więc masz możliwość znaleźć chwilę, aby wygospodarować czas na naukę. Pamiętam, że chciałem dobrze zdać maturę rozszerzoną z matematyki, a postanowiłem, że zacznę się uczyć dopiero kilka miesięcy przed maturą. Ostatecznie, z tej nauki mało co wyszło, a na rozszerzonej maturze w zasadzie nic nie napisałem. Natomiast jak do matury jest prawie rok to już można się przygotować... myślę, że najistotniejsze jest ustalenie planu działania (nauki).
  • Love20
   Witam serdecznie, Przyszedł czas na rozmowę. Tego dnia był bardzo uradowany... Otóż zapytałam się go co sądzi o naszej znajomości. Odparł, że raczej przyjacielsko, mamy wspólne tematy, dobrze ale nic więcej.  Ja mu odpowiedziałam, że musimy się przestać widywać bo czuję do niego coś więcej niż tylko przyjaźń. Na koniec spotkania było przytulenia i koniec spotkań. Teraz tego żałuję, tęskne za nim bardzo, czuję pustkę i samotność. Miałam tylko jego jeśli chodzi o zaufaną  znajomość. Z drugiej strony troszkę czuję gniew. Nie wiem co mu chodziło po głowie... Myślę, że troszkę traktował mnie jak jedną z opcji do spędzenia czasu. On był u mnie kilka razy w domu a ja jak chciałam go odwieźć to zawsze się wykręcał i nawet w jego strony nie chodziliśmy.  Gdy podczas ostatniego spotkania zadzwoniła jego mama on nawet nie powiedział prawdy gdzie jest a wręcz ja okłamał, że dopiero wychodzi z pracy. Myślę, że ta znajomość go chyba przytłaczała. On wyjeżdża za kilka miesięcy do innego miasta. Te uczucie do niego jest tak silne. Dopiero minął tydzień od ostatniego spotkania. Dać sobie czas? 
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Kerosine
   Kerosine
   3
  2. 2
   Nieprzenikniona
   Nieprzenikniona
   3
  3. 3
   yiliyane
   yiliyane
   3
  4. 4
   Martusiaaaaaa92
   Martusiaaaaaa92
   1
  5. 5
   Paawel
   Paawel
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  14 posts
  Nieprzenikniona
  Nieprzenikniona
  9 posts
  Gloria
  Gloria
  6 posts
  Cranche
  Cranche
  6 posts
  Vatslav
  Vatslav
  5 posts
  Pizzaro
  Pizzaro
  4 posts
  Gustaw
  Gustaw
  4 posts
  Love20
  Love20
  4 posts
  wardrum
  wardrum
  3 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  73 posts
  yiliyane
  yiliyane
  63 posts
  patolove
  patolove
  51 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  477 posts
  yiliyane
  yiliyane
  443 posts
  wardrum
  wardrum
  162 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up