Jump to content

Praca w stresie a motywacja


lueila

Recommended Posts

Posted

Interesują mnie opinie i odczucia osób, które aktualnie są aktywni zawodowo. Moje pytanie: Co myslicie na temat wypalania zawodowego w pracy i sposobu motywacji? Co robić by praca nie stała się zmorą naszego życia i nie rzutowała na nasze życie prywatne?

Link to comment
Posted

Jeśli ktoś w pracy się nie realizuje to szkoda zdrowia i czasu . Dlatego zawsze mówiłem, że trzeba tak w życiu kierować dążenia aby być szefem dla samego siebie :) z pewnością ominie nas wiele przykrosci etc.

Wiadomo, że bywaja przypadki, iż komuś brakuje inwencji .. i wówczas z braku laku ląduje gdzieś w firmie w której nic oprócz stresu nie jest w stanie się nabawić... ale na to już recepty nie ma .. bo nie bede sciemniał że jakieś tam ukierunkowania myślenia na inny tor są w stanie coś zmienić... to chwilowa aluzja nic wiecej... melisa też całe życie nie pomaga ;) dzieci też nie są stałą motywacją... Po prostu rozwiazanie nasuwa się samo.. zmienić prace tak aby nam odpowiadała i wtedy na pewno nie stanie się żadną zmorą a życie prywatne bedzie zyciem w którym nie bedzie wnoszona nutka zawodowa .

Link to comment
Posted

Słońce.. myslisz ze juz w pierwszej swojej pracy będziesz sobie szefem i ze taki powinien byc standard? zanim się do czegoś dojdzie trzeba czasem przejsc swoje. zresztą "swój biznes" to nie bajka

moje doświadczenie zawodowe jest co najmniej małe( i zresztą na forum młodzieżowym gdzie średnia wieku to jakieś 16-17 lat wielu pracowników miesiąca nie znajdziesz ;)) ale jedno powiem- stres mi osobiście nie pomaga. Deadline to absolutna porażka.

ale ozłocić mogłabym tego kto znalazłby mi prace absolutnie pozbawioną jakiegokolwiek pierwiastka stresu, niewygody etc.

Jedyna recepta to w miare swoich możliwosci dostosować swoe predyspozyce, plany, wykształcenie do pózniesze rzeczywistosci. I nauczyć się dystansu. Przypadek ktory traktuje każde słowo swojego szefa jako atak, prośbe klienta jako zawracanie głowy etc napewno ma cięzsze zycie.

Życze powodzenia- dobrze jeśli 5 % uzytkowników tego forum ma jakiekolwiek doświadczenia. ale tak tu lubimy teoretyzowanie, prawda?

Link to comment
Posted

Uwierz że jesli dobrze się ruszy głową to już w tym wieku można być dla siebie szefem :) wystarczy zacząć od małego biznesiku i powoli kroczek po kroczku piąć się ku górze :) .

Link to comment
Posted

może nie jestem jakoś super doświadczona zawodowo - jestem tylko kelnerką - ale mnie motywuje zarówno gotówka i ta z pensji jak i moje tipy, może to głupie ale motywuje mnie spojrzenie szefa kiedy widzi że klient z uśmiechem mówi mi że lubi jak go obsługuje że mam go zawsze obsługiwać... kiedy klient wchodzi do lokalu i mówi: dzien dobry pani iwono... daje to satysfakcje i mnie i szefowi. Myslę że liczy sie też atmosfera w pracy i czy ma sie szanse w niej wykazać. czynnik stresowy i jakaś forma ryzyka jest w każdym zawodzie nawet w składaniu długopisów :P ale wiadomo że kiedy szef na coś naciska stwarza sytuacje które cie stresują to poprzeczka się podnosi.. z doświadczenia wiem że nie jest to zdrowe i pracownik się wykrusza... pozdro dla wszystkich z branży o ile tacy są :]

Link to comment
Posted

hm... na podobny temat piszę pracę licencjacką ;)

aktywny zawodowy jestem ponad rok w pracy mam kilka osób pod sobą które muszę zmotywować

ogólnie samemu jest się ciężej motywować ja po prostu lubię swoją pracę i staram się wykonywać jak najlepiej, bardzo dużo motywacji daje mi jak po jakimś czasie przychodzi klient i dziękuje mi, że doradziłem mu jakąś płytę lub grę i prosi o coś nowego

w motywacji duże znaczenie ma szef ostatnio dostałem pochwałę od dyrektora regionalnego co było bardzo miłe, również różne premie itd. są bardzo motywujące

Link to comment
Posted

Trudno napewno mówić o wypaleniu zawodowym, nie ukończywszy konkretnego wieku, znalezienia pracy i "męczenia się " z nią.

W dzisiejszych zcasach,nawet w Polsce możliwe jest przekfalifikowanie się,

przy odrobinie ambicji, skończeniu szkoły, można wybrać odpowiednią drogę dla siebie.

Teraz może się wiekszości osób tu wydać to nie możliwe,ale powiem, że sama zaczynam praktycznie od zera,

widzę,jak wielu idiotów czy cwaniaków daje sobie doskonale radę w życiu i wiem, że każdy może poradzić sobie.

Czasem tzreba poświęcić życie prywatne,jesli chce się coś więcej osiągnąć,

umieć uczynić życie na tyle uniwersalnym, by dostosować je do wymogów, jakie stawia byt.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • yiliyane
   Nie, to problem, który jest w niej. Ona nie boi się seksu przez Ciebie. Oczywiście to wpływa na waszą relację, ale myślę, że ona najpierw powinna przejść przez terapię indywidualną, a dla par ewentualnie później - zależnie od tego co powie jej terapeuta i jakie będą efekty terapii.
  • Kerosine
   ... mnie m. in. dostać się w końcu do mecenasa [choć zapomniałam wziąć dla niego czekoladę, ech, musi poczekać do przyszłego tygodnia] oraz wysiać czekający już na to od nieprzyzwoicie długiego czasu jęczmień dla kotów [mam tylko nadzieję, że poprawnie zastosowałam się do instrukcji na opakowaniu i nie zalałam nasion zbyt dużą ilością wody ].
  • Kerosine
   ... żeby lato trwało wiecznie. Nawet jeśli oznaczałoby to konieczność pogodzenia się z nieodłącznie towarzyszącymi mu burzami.
  • Kerosine
   @Nieprzenikniona, zapraszam Cię do wzięcia udziału w naszej zabawie w zastępstwie @patolove [zapomniałam, że wyjechała spędzać wakacje bodajże przez miesiąc na Bawarii ]. Oto moje propozycje tematów dla Ciebie:
  • Kerosine
   Oj tak, to zdecydowanie jeden z najczęstszych [wręcz "ulubionych"] przypadków naruszania przeze mnie prawa  Jestem królową czerwonego światła [i przeprawiania się przez asfaltowe rzeki w, ekhem, nieoznakowanych miejscach], jednak póki co mam na koncie tylko jeden mandat z tego tytułu [wlepiony, muszę przyznać, w głównej mierze przez moją własną głupotę / nieuwagę i zlekceważenie mocy wystawienniczej straży miejskiej]. Natomiast całym sercem jestem za zmianą przepisów i pójście przez nas w ślady Anglików.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   4
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   4
  3. 3
   rotting_humanoid
   rotting_humanoid
   2
  4. 4
   Nieprzenikniona
   Nieprzenikniona
   2
  5. 5
   Gloria
   Gloria
   2
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  19 posts
  yiliyane
  yiliyane
  14 posts
  Nieprzenikniona
  Nieprzenikniona
  13 posts
  wardrum
  wardrum
  7 posts
  intodecay00
  intodecay00
  6 posts
  Love20
  Love20
  5 posts
  Cranche
  Cranche
  4 posts
  types
  types
  4 posts
  Gloria
  Gloria
  2 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  68 posts
  yiliyane
  yiliyane
  62 posts
  patolove
  patolove
  51 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  477 posts
  yiliyane
  yiliyane
  456 posts
  wardrum
  wardrum
  159 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up