Jump to content

Świadkowie Jehowy. Czy to niebezpieczne?


TakaJakWszystkie?

Recommended Posts

TakaJakWszystkie?
Posted

Witam wszystkich! Mam problem, zaczęłam rozmawiać ze znajomym o Bogu, wierze itp. W końcu okazało się że jest on Świadkiem Jehowy. Ja osobiście jestem niewierząca, ale jednak poszłam z nim na kilka zebrań, rozpoczęłam nawet studium biblii... Może mój pogląd na wiarę w Boga się nie zmienił ale mimo to podoba mi sie to wszystko i chciałabym się tym zająć-może nawet udałoby mi się "uwierzyć". A nawet jeśli nie to, to po prostu lubię przebywać w towarzystwie tych ludzi, a są oni bardzo mili, jednak dużo słyszałam o manipulacji, o "bombardowaniu miłością" o tym że to niebezpieczna sekta. Nie wiem komu mam ufać. Czy znacie kogoś kto jest lub był Świadkiem Jehowy? Czy to prawda że jak już się tam wejdzie, to potem trudno jest odejść? Słyszałam też że na początku są mili a potem każą Ci zerwać kontakt z rodziną (chyba że też się przyłączą). Czy to wszystko prawda? Proszę, piszcie bo nie chcę aby było za późno! :cry:

Link to comment
Posted

Idź do proboszcza to Cię uświadomi, czy to prawda :lol:

Link to comment
Renatazxcvbnm
Posted

Czytałam kiedyś książkę o dziewczynie, która się wychowała w rodzinie świadków jehowy. I uwierz mi jej życie nie było kolorowe. Nie chcę ci nic wmawiać, ani nic bo ta książka była dość stara, i nie wiem jak jest teraz. Ta dziewczyna nie mogła przyjaźnić siez ludźmi o innej wierze, była wręcz katowana przez matkę i dziadka, gdy była nieposłuszna tzn. gdy poprosiła o to, żeby mogła wystąpić jak inne dzieci w szkolnym przedstawieniu. W końcu uciekła z domu i zamieszkała z dziadkami od strony tatay (oni nie byli świadkami jehowy) , ale jej życie wczesniej było bardzo ciężkie i doznała wielu cierpień. Naprawdę, nie wiem, jak to jest teraz u świadków jehowy. W każdym razie ja uważam ich bardzie za sektę niż za religię.

Link to comment
Posted

świadkowie jehowi rzeczywiście wydają się niebezpieczni, ale w sumie to jest tak jak w normalnym kościele, tyle że nachodzą innych i przekonują do zmiany wiary. nie wiem czy to sekta czy nie, ale nie darzę ich zbytnio sympatią

Link to comment
Posted

Znam mnóstwo osób, które są Świadkami Jechowy. I są - że tak powiem - nieszkodliwi. A przynajmniej nie wszyscy. Była kiedyś taka dziewczyna, która na siłę chciała się ze mną zaznajomić, a później co chwilę wciskała mi gazetki i namawiała na zmianę wiary. Ale to wyjątek, inni moi znajomi nie robią niczego takiego. Są w porządku.

Czy to prawda że jak już się tam wejdzie, to potem trudno jest odejść? Słyszałam też że na początku są mili a potem każą Ci zerwać kontakt z rodziną (chyba że też się przyłączą).

Podobno prawdą jest, że jeśli już raz się zdecydujesz, później trudno jest to zakończyć. Ale nie jest to informacja z pierwszej ręki. Ale z tym zrywaniem kontaktu to jest chyba lekka przesada xD

Link to comment
mówił do mnie aniele
Posted

Chodziłam kiedys do klasy z świadkami Jehowy. Nic do nich nie miałam. Ale jeśli ktos stwierdzi ze chce zostac członkiem tej wiary, to oni bedą bardzo mili. Kiedy zaś stwierdzisz. ze nie chcesz miec z nimi nic wspolnego, to wtedy zacznie sie horror...

Link to comment
TakaJakWszystkie?
Posted

Te rodziny które spotykam na zebraniach wydaja sie być bardzo szczęśliwi i zadowoleni z życia. Nie wiem może to tylko na pokaz....jednak nawet po ich twarzach widać taką ogólną serdeczność

Renatazxcvbnm czy możesz podać mi tytuł i autora tej książki?(chętnie poczytam coś na ten temat)

A może znacie ine tytuły książek (najlepiej jakieś dokumentalne) na temat tej religii?

Link to comment
TakaJakWszystkie?
Posted

mówił do mnie aniele czy to znaczy że ten znajomy odwróci sie ode mnie jeśli postanowię jednak do nich nie przystąpić?

Link to comment
mówił do mnie aniele
Posted

ja nie znam zadnych ksiazek na temat tej religii... ale :

Często widuję sie dwoch Świadków Jehowy, kiedy chodzą po domach, a po to, zeby doniesc na drugiego, jak ten sie nie sprawdzi. Jesli w rodzinie tej wiary ktos bedzie chciał odejsc, to reszcza rodziny nie moze utrzymywac z nim kontaktu. Taka jest prawda...

Link to comment
mówił do mnie aniele
Posted
mówił do mnie aniele czy to znaczy że ten znajomy odwróci sie ode mnie jeśli postanowię jednak do nich nie przystąpić?
tego nie wiem... ale jestem przekonana, ze odwróci sie gdy staniesz sie Świadkiem Jehowy, a potem bedziesz chciała odejsc. Najlepiej porozmawiaj z tym znajomym w cztery oczy i sie wszystkiego dowiesz.
Link to comment
Posted
A może znacie ine tytuły książek (najlepiej jakieś dokumentalne) na temat tej religii?

To taka sama religia jak katolicka tylko trochę okrojona i pokolorowana. Prawda jest taka, że to są dość śmieszni ludzie(albo raczej wyznawcy) którzy bazują na stereotypach katolickich. Nic nowego i w moim przekonaniu nie warto za coś takiego się brać, bo skończysz jak wszyscy, na wędrówce od drzwi do drzwi i wciskaniu ludziom "strażnicy" czy jak to tam się zwie ich czasopismo. Oni nie są niebezpieczni i na Ciebie ręki nie podniosą(przynajmniej z zasady takiej jak katolicy, bo to grzech, a czy tego przestrzegają to...).

Przeczytaj sama pismo święte, po czym wdaj się z nimi w dyskusje, a zobaczysz że to co przeczytałaś nijak ma się z tym co oni wciskają, chociaż bazują na tej samej księdze. Jednym zdaniem: daj sobie spokój.

Link to comment
TakaJakWszystkie?
Posted

Ale jak po nich widać - są szczęśliwi... czy to złudzenie? przecież odeszli by gdyby działa im się krzywda nie tyle fizyczna co psychiczna...

Link to comment
mówił do mnie aniele
Posted

im jest dobrze tak jak jest, ale nie jeden przejrzał na oczy. Oni interpretują Pismo Świete tak jak chcą. Czytają jedno zdanie, a potem kolejne pare linijek w dól i wszystko nabiera innego sensu.

Link to comment
Posted

Słuchaj, oni myślą, że siedzą w czymś takim jak wspólnota kościelna. Tylko nie dopuszczają do siebie myśli, że dali się zmanipulować komuś kto zinterpretował sobie biblie na swój niewłaściwy sposób.

Poza tym zastanów się, czy jeśli namawiała byś kogoś do wstąpienia w swoje szeregi to świeciła byś uśmiechem czy raczej podchodziła do tego naturalnie?

Link to comment
Posted

keidyś stałam z znajomymi w centrum o podeszli do nas świadki jehowy. chcieli od nas nr. kom żeby sie kiedyś spotkać i pogadać. potem cały czas dzwonili i chieli zebysmy byli jednymi z nich, ze jak sie z nimi spotkamy to będziemy inaczej patrzeć na swiat itd. ciągnęło sie to z 2 miesiące do czasu kiedy w końcu zmieniłam nr.

A jescze keidyś pojechalm sobie na pobliskie jezioro u mnie, posiedziec i posluchac muzyki. podeszedl do mnie gościu z tekstem 'chces ze mna porozmawiać o Bogu, w tych czasach dużo młodzieży jest zagubiona..' , ja oczywiście cała wystrachana bo boje jakis nawiedzonych ludzi, stwerdizlam ze z jehowymi gadać nie będę bo mnie juz dość na wkurzali, wzięłam sie i do domu pojechałam xD

dziwni sa.. ale nie ebde ocenia, bo nie gadalm z nimi, ani znajomych takich nie mam wiec nie wiem xD

Link to comment
Posted

Niebezpieczny jest fanatyzm. I przesadzanie. W jakiejkolwiek dziedzinie.

Mam kilkoro znajomych - świadków Jehowy - i w żaden sposób nie zagrażają innym, ale fakt, że czasami ch monotematyczność i "nawracanie" na siłę jest męczące. Co do samego kościoła - słyszałam sporo niefajnych historii, ale raczej w formie plotek i sensacji.

Interesować możesz się wszystkim. Czytać, uczyć się... Zwracaj tylko na bieżąco uwagę na konkretne zachowania. Nigdy nie rób niczego wbrew sobie, nawet jeśli miałyby to być drobiazgi. Nie pozwól zakazywać lub nakazywać sobie czegokolwiek. Na ludzi zawsze pakt krytycznie, trzeźwo bo nikt nie jest nieomylny. Nie zamieniaj opinii w fakt. W razie jakichkolwiek wątpliwości, złego samopoczucia - rozmawiaj o tym z przyjaciółmi, z ludźmi spoza kościoła, którzy widzą sprawy obiektywnie.

Link to comment
Posted

zacznijmy od tego, iż jest to sekta.

i proszę, nie porównujcie `tego` do kościoła katolickiego, choć większość sekt opiera się na Piśmie Świętym, bo wiara katolicka to miłość.

zrób jak chcesz.

twoje życie.

a ja nie mam zamiaru nikogo `nawracać`.

Link to comment
Posted

Znam kilka osób które są świadkami jehowymi, kiedyś rozmawiałam z koleżanką o wierze. Przedstawiała swoją interpretacje Bibli. Z ciekawości poszłam na jedno spotkanie potem drugie. Byli mili, miałam podjąć decyzje czy wyrzekam się wiary katolickiej bardzo naciskali.

Zrezygnowałam i co się stało ?

Ta dziewczyna kilka dni potem naskoczyła na mnie że marnuje ich czas, że oni poszukują zbłąkanych owieczek.

Dziś zbiegiem czasu wiem że podjełam dobrą decyzje.

Gdy otwieram drzwi i słyszę słowa "może chce pani poczytać o naszej religi" zamykam drzwi.

Albo chodzą po mieście i rozdają ulotki

jak dla mnie to sekta.

Link to comment
Posted

kurde no... ludzie czytaja takie ksiazki i potem maja bledne pojecie o tej religie... przeczytalam kiedys taka ksiazke "chłód od raju" i kiedy zakolegowałam sie z dziewczyną z tej religi, naprawdę mi jej było żal. Ale keidy się bardziej wgłębiłam, postarałam się wiecej dowiedzieć na ten temat i wyrobic sobie własną opinię, mam juz inne zdanie.

Zapamiętaj, w kazdej religi istnieja maniacy, którzy są niebezpieczni. Nawet są maniacy w katolicyzmie.

Wcale nie ejst tak, ze trudno jest odejsc jak sie juz tam wkrecisz. Trudno jest wrocic jak zrobisz cos niezgodnego z ich przekonaniami religijnymi i cie wyklucza.

Wyobraz sobie ze jestes z rodziny konserwatywnychg katolikow i co mowia twoi rodzice na to, keidy ty chcesz odejsc i tweirdzisz ze nie wierzsz w Boga. Raczej nie mowia ci: kochanie ty wiersz najlepiej co jest dl ciebie dobra i daja ci wolna reke. Mimo, ze masz swoje przekonania, musisz chodzic na religie, do kosciola na wszstkie mse, bo takie sa ich przekonania, a ty sie musisz z nimi zgadzac, dopuki jestes nie pelnoletnia.

I tak jest w kazdej religi. U swiatkow, katolikow, ewangelistow, muzulmanow i buddystow.

Katolicy tez na swoj wlasny sposob interpretuja biblie z ktorym ja sie nie zgadzam, z interpretacja swiatkow tez sie nie zgadzam bo interpretuje na swoj sposob.

Nie jestem swiadkiem, a rodzice nie potrafia sie pogodzic z moimi pogladami i tez mam trudno. Widzisz.

A swiadkowie sa uwazani za szkodliwych dlatego ze sa mniejszoscia. Gdyby to katolicy byli na miejscu swaidkow a swiadkowie na miejscu katolikow, to wlasnie katolicy uwazani by byli za szkodliwa sekte.

Nie martw sie, rob to co uwazasz za sluszne. I kiedy zobaczysz ze to nie ejst to co chcialas odwrocisz sie w inna strone. Tak po prostu.

Wydaje mi sie ze swiadkowie sa wychowanie po prostu w taki sposob, ze sa dla siebie mili. I to nie ejst zadne specjalne bombardowanie miloscia.

Mozesz byc jednak ostrozna, i obserwowac czy nikt sie nie kieruje manipulacja. tego ci przeciez nikt nie moze zabronic, a na pewno moze ci pomoc, gdyby cos bylo nie tak.

Link to comment
Posted

o i, KURWA, zaba, wiara katolicka to milosc i wiara swiadkow to milosc i moja wlasna prywatna wiara to milosc, ustepuje ludzia miejsca w autobusie, przeprowadzam staruszki przez ulice, a mimo to czasem zdaza mi sie odpysknac i nakrzyczec na kogos.

a wiara katolicka to milosc?? katolikow jest duzo i kazdy robi to co chce. wielu ludzi uwaza sie za katolikow i rownoczesnie bija swoje zony i zdradzaja , a pare lat wczesniej przyzekali im w wlasnie tym kosciele katolickim ze beda im wierni az do smerci i beda je kochac, pewnie MI

Link to comment
Posted

w kazdej religji ddazaja sie dobrzy i zli ludzie...

a to katolicyzmu mam awersje i nie czuje sie katolikiem, przez jednego ksiedza z ktory uczyl mnie religi. o bibli nie mial zielonego pojecia i tolerancji do innych mila zero. Wysluchac i zrozumiec, wytlumaczyc takiej zalakanej owieczcejak ja tez nie potrafil;/

Link to comment
Posted

jak by mozna bylo wymordowac przedstawicieli niektorych religi takich jak żaba i o wiele gorszych i takich jak ja. kazda wiara bylaby sama miloscia

Link to comment
Posted
zacznijmy od tego, iż jest to sekta

Ponieważ?

A kościół katolicki nią nie jest?

Link to comment
Posted

Jest to jedna z wielu sekt. Owszem prawdą jest, że w pewnym momencie, albo etapie mogą zabronić Ci kontaktu z rodziną. Jedno jest pewne nie możesz robić niczego z przymusu. świadkowie Jehowy często rezygnują z jakichkolwiek przyjemności.To ich życie ich droga którą sami sobie wybrali. My też nie możemy Ci powiedzieć co masz zrobić. Musisz sama wybrać.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • Kerosine
   Dziecko
  • Martusiaaaaaa92
   Nie pochwalam związków osoby dorosłej z dzieckiem.
  • Nieprzenikniona
   Nie zrobiłabym czegoś takiego. Tak postępują wg mnie osoby, które nie potrafią omówić problemu, tylko chcą naokoło coś załatwić. Człowiek się powinien uczyć na błędach.
  • Kerosine
   W dniu dzisiejszym nasze forum postanowił - tym razem już na dobre - opuścić @intodecay00. Nie upoważnił mnie do podania przyczyny, podkreślił natomiast, że opublikowanie niniejszego postu jest dla niego niezwykle ważne i wydatnie ułatwi mu wytrwanie w postanowieniu. Na pożegnanie z Wami przesyła poniższy utwór:
  • dannonka
   W końcu skończyłam pisać pracę magisterską. Wysłana do promotora, teraz niech się dzieje wola nieba - teraz zamierzam przez kilka dni odpoczywać  
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   patolove
   patolove
   4
  2. 2
   yiliyane
   yiliyane
   4
  3. 3
   Pizzaro
   Pizzaro
   3
  4. 4
   Kerosine
   Kerosine
   3
  5. 5
   intodecay00
   intodecay00
   3
 • Top użytkownicy (7 dni)

  intodecay00
  intodecay00
  25 posts
  Kerosine
  Kerosine
  23 posts
  Cranche
  Cranche
  16 posts
  Nieprzenikniona
  Nieprzenikniona
  14 posts
  Pizzaro
  Pizzaro
  13 posts
  yiliyane
  yiliyane
  9 posts
  wardrum
  wardrum
  9 posts
  rotting_humanoid
  rotting_humanoid
  8 posts
  patolove
  patolove
  8 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  yiliyane
  yiliyane
  67 posts
  Kerosine
  Kerosine
  62 posts
  patolove
  patolove
  51 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  476 posts
  yiliyane
  yiliyane
  452 posts
  wardrum
  wardrum
  154 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up