Jump to content

Świadkowie Jehowy. Czy to niebezpieczne?

TakaJakWszystkie?

Recommended Posts

TakaJakWszystkie?
Posted

Witam wszystkich! Mam problem, zaczęłam rozmawiać ze znajomym o Bogu, wierze itp. W końcu okazało się że jest on Świadkiem Jehowy. Ja osobiście jestem niewierząca, ale jednak poszłam z nim na kilka zebrań, rozpoczęłam nawet studium biblii... Może mój pogląd na wiarę w Boga się nie zmienił ale mimo to podoba mi sie to wszystko i chciałabym się tym zająć-może nawet udałoby mi się "uwierzyć". A nawet jeśli nie to, to po prostu lubię przebywać w towarzystwie tych ludzi, a są oni bardzo mili, jednak dużo słyszałam o manipulacji, o "bombardowaniu miłością" o tym że to niebezpieczna sekta. Nie wiem komu mam ufać. Czy znacie kogoś kto jest lub był Świadkiem Jehowy? Czy to prawda że jak już się tam wejdzie, to potem trudno jest odejść? Słyszałam też że na początku są mili a potem każą Ci zerwać kontakt z rodziną (chyba że też się przyłączą). Czy to wszystko prawda? Proszę, piszcie bo nie chcę aby było za późno! :cry:

Posted

Idź do proboszcza to Cię uświadomi, czy to prawda :lol:

Renatazxcvbnm
Posted

Czytałam kiedyś książkę o dziewczynie, która się wychowała w rodzinie świadków jehowy. I uwierz mi jej życie nie było kolorowe. Nie chcę ci nic wmawiać, ani nic bo ta książka była dość stara, i nie wiem jak jest teraz. Ta dziewczyna nie mogła przyjaźnić siez ludźmi o innej wierze, była wręcz katowana przez matkę i dziadka, gdy była nieposłuszna tzn. gdy poprosiła o to, żeby mogła wystąpić jak inne dzieci w szkolnym przedstawieniu. W końcu uciekła z domu i zamieszkała z dziadkami od strony tatay (oni nie byli świadkami jehowy) , ale jej życie wczesniej było bardzo ciężkie i doznała wielu cierpień. Naprawdę, nie wiem, jak to jest teraz u świadków jehowy. W każdym razie ja uważam ich bardzie za sektę niż za religię.

Posted

świadkowie jehowi rzeczywiście wydają się niebezpieczni, ale w sumie to jest tak jak w normalnym kościele, tyle że nachodzą innych i przekonują do zmiany wiary. nie wiem czy to sekta czy nie, ale nie darzę ich zbytnio sympatią

Posted

Znam mnóstwo osób, które są Świadkami Jechowy. I są - że tak powiem - nieszkodliwi. A przynajmniej nie wszyscy. Była kiedyś taka dziewczyna, która na siłę chciała się ze mną zaznajomić, a później co chwilę wciskała mi gazetki i namawiała na zmianę wiary. Ale to wyjątek, inni moi znajomi nie robią niczego takiego. Są w porządku.

Czy to prawda że jak już się tam wejdzie, to potem trudno jest odejść? Słyszałam też że na początku są mili a potem każą Ci zerwać kontakt z rodziną (chyba że też się przyłączą).

Podobno prawdą jest, że jeśli już raz się zdecydujesz, później trudno jest to zakończyć. Ale nie jest to informacja z pierwszej ręki. Ale z tym zrywaniem kontaktu to jest chyba lekka przesada xD

mówił do mnie aniele
Posted

Chodziłam kiedys do klasy z świadkami Jehowy. Nic do nich nie miałam. Ale jeśli ktos stwierdzi ze chce zostac członkiem tej wiary, to oni bedą bardzo mili. Kiedy zaś stwierdzisz. ze nie chcesz miec z nimi nic wspolnego, to wtedy zacznie sie horror...

TakaJakWszystkie?
Posted

Te rodziny które spotykam na zebraniach wydaja sie być bardzo szczęśliwi i zadowoleni z życia. Nie wiem może to tylko na pokaz....jednak nawet po ich twarzach widać taką ogólną serdeczność

Renatazxcvbnm czy możesz podać mi tytuł i autora tej książki?(chętnie poczytam coś na ten temat)

A może znacie ine tytuły książek (najlepiej jakieś dokumentalne) na temat tej religii?

TakaJakWszystkie?
Posted

mówił do mnie aniele czy to znaczy że ten znajomy odwróci sie ode mnie jeśli postanowię jednak do nich nie przystąpić?

mówił do mnie aniele
Posted

ja nie znam zadnych ksiazek na temat tej religii... ale :

Często widuję sie dwoch Świadków Jehowy, kiedy chodzą po domach, a po to, zeby doniesc na drugiego, jak ten sie nie sprawdzi. Jesli w rodzinie tej wiary ktos bedzie chciał odejsc, to reszcza rodziny nie moze utrzymywac z nim kontaktu. Taka jest prawda...

mówił do mnie aniele
Posted
mówił do mnie aniele czy to znaczy że ten znajomy odwróci sie ode mnie jeśli postanowię jednak do nich nie przystąpić?
tego nie wiem... ale jestem przekonana, ze odwróci sie gdy staniesz sie Świadkiem Jehowy, a potem bedziesz chciała odejsc. Najlepiej porozmawiaj z tym znajomym w cztery oczy i sie wszystkiego dowiesz.
Posted
A może znacie ine tytuły książek (najlepiej jakieś dokumentalne) na temat tej religii?

To taka sama religia jak katolicka tylko trochę okrojona i pokolorowana. Prawda jest taka, że to są dość śmieszni ludzie(albo raczej wyznawcy) którzy bazują na stereotypach katolickich. Nic nowego i w moim przekonaniu nie warto za coś takiego się brać, bo skończysz jak wszyscy, na wędrówce od drzwi do drzwi i wciskaniu ludziom "strażnicy" czy jak to tam się zwie ich czasopismo. Oni nie są niebezpieczni i na Ciebie ręki nie podniosą(przynajmniej z zasady takiej jak katolicy, bo to grzech, a czy tego przestrzegają to...).

Przeczytaj sama pismo święte, po czym wdaj się z nimi w dyskusje, a zobaczysz że to co przeczytałaś nijak ma się z tym co oni wciskają, chociaż bazują na tej samej księdze. Jednym zdaniem: daj sobie spokój.

TakaJakWszystkie?
Posted

Ale jak po nich widać - są szczęśliwi... czy to złudzenie? przecież odeszli by gdyby działa im się krzywda nie tyle fizyczna co psychiczna...

mówił do mnie aniele
Posted

im jest dobrze tak jak jest, ale nie jeden przejrzał na oczy. Oni interpretują Pismo Świete tak jak chcą. Czytają jedno zdanie, a potem kolejne pare linijek w dól i wszystko nabiera innego sensu.

Posted

Słuchaj, oni myślą, że siedzą w czymś takim jak wspólnota kościelna. Tylko nie dopuszczają do siebie myśli, że dali się zmanipulować komuś kto zinterpretował sobie biblie na swój niewłaściwy sposób.

Poza tym zastanów się, czy jeśli namawiała byś kogoś do wstąpienia w swoje szeregi to świeciła byś uśmiechem czy raczej podchodziła do tego naturalnie?

Posted

keidyś stałam z znajomymi w centrum o podeszli do nas świadki jehowy. chcieli od nas nr. kom żeby sie kiedyś spotkać i pogadać. potem cały czas dzwonili i chieli zebysmy byli jednymi z nich, ze jak sie z nimi spotkamy to będziemy inaczej patrzeć na swiat itd. ciągnęło sie to z 2 miesiące do czasu kiedy w końcu zmieniłam nr.

A jescze keidyś pojechalm sobie na pobliskie jezioro u mnie, posiedziec i posluchac muzyki. podeszedl do mnie gościu z tekstem 'chces ze mna porozmawiać o Bogu, w tych czasach dużo młodzieży jest zagubiona..' , ja oczywiście cała wystrachana bo boje jakis nawiedzonych ludzi, stwerdizlam ze z jehowymi gadać nie będę bo mnie juz dość na wkurzali, wzięłam sie i do domu pojechałam xD

dziwni sa.. ale nie ebde ocenia, bo nie gadalm z nimi, ani znajomych takich nie mam wiec nie wiem xD

Posted

Niebezpieczny jest fanatyzm. I przesadzanie. W jakiejkolwiek dziedzinie.

Mam kilkoro znajomych - świadków Jehowy - i w żaden sposób nie zagrażają innym, ale fakt, że czasami ch monotematyczność i "nawracanie" na siłę jest męczące. Co do samego kościoła - słyszałam sporo niefajnych historii, ale raczej w formie plotek i sensacji.

Interesować możesz się wszystkim. Czytać, uczyć się... Zwracaj tylko na bieżąco uwagę na konkretne zachowania. Nigdy nie rób niczego wbrew sobie, nawet jeśli miałyby to być drobiazgi. Nie pozwól zakazywać lub nakazywać sobie czegokolwiek. Na ludzi zawsze pakt krytycznie, trzeźwo bo nikt nie jest nieomylny. Nie zamieniaj opinii w fakt. W razie jakichkolwiek wątpliwości, złego samopoczucia - rozmawiaj o tym z przyjaciółmi, z ludźmi spoza kościoła, którzy widzą sprawy obiektywnie.

Posted

zacznijmy od tego, iż jest to sekta.

i proszę, nie porównujcie `tego` do kościoła katolickiego, choć większość sekt opiera się na Piśmie Świętym, bo wiara katolicka to miłość.

zrób jak chcesz.

twoje życie.

a ja nie mam zamiaru nikogo `nawracać`.

Posted

Znam kilka osób które są świadkami jehowymi, kiedyś rozmawiałam z koleżanką o wierze. Przedstawiała swoją interpretacje Bibli. Z ciekawości poszłam na jedno spotkanie potem drugie. Byli mili, miałam podjąć decyzje czy wyrzekam się wiary katolickiej bardzo naciskali.

Zrezygnowałam i co się stało ?

Ta dziewczyna kilka dni potem naskoczyła na mnie że marnuje ich czas, że oni poszukują zbłąkanych owieczek.

Dziś zbiegiem czasu wiem że podjełam dobrą decyzje.

Gdy otwieram drzwi i słyszę słowa "może chce pani poczytać o naszej religi" zamykam drzwi.

Albo chodzą po mieście i rozdają ulotki

jak dla mnie to sekta.

Posted

kurde no... ludzie czytaja takie ksiazki i potem maja bledne pojecie o tej religie... przeczytalam kiedys taka ksiazke "chłód od raju" i kiedy zakolegowałam sie z dziewczyną z tej religi, naprawdę mi jej było żal. Ale keidy się bardziej wgłębiłam, postarałam się wiecej dowiedzieć na ten temat i wyrobic sobie własną opinię, mam juz inne zdanie.

Zapamiętaj, w kazdej religi istnieja maniacy, którzy są niebezpieczni. Nawet są maniacy w katolicyzmie.

Wcale nie ejst tak, ze trudno jest odejsc jak sie juz tam wkrecisz. Trudno jest wrocic jak zrobisz cos niezgodnego z ich przekonaniami religijnymi i cie wyklucza.

Wyobraz sobie ze jestes z rodziny konserwatywnychg katolikow i co mowia twoi rodzice na to, keidy ty chcesz odejsc i tweirdzisz ze nie wierzsz w Boga. Raczej nie mowia ci: kochanie ty wiersz najlepiej co jest dl ciebie dobra i daja ci wolna reke. Mimo, ze masz swoje przekonania, musisz chodzic na religie, do kosciola na wszstkie mse, bo takie sa ich przekonania, a ty sie musisz z nimi zgadzac, dopuki jestes nie pelnoletnia.

I tak jest w kazdej religi. U swiatkow, katolikow, ewangelistow, muzulmanow i buddystow.

Katolicy tez na swoj wlasny sposob interpretuja biblie z ktorym ja sie nie zgadzam, z interpretacja swiatkow tez sie nie zgadzam bo interpretuje na swoj sposob.

Nie jestem swiadkiem, a rodzice nie potrafia sie pogodzic z moimi pogladami i tez mam trudno. Widzisz.

A swiadkowie sa uwazani za szkodliwych dlatego ze sa mniejszoscia. Gdyby to katolicy byli na miejscu swaidkow a swiadkowie na miejscu katolikow, to wlasnie katolicy uwazani by byli za szkodliwa sekte.

Nie martw sie, rob to co uwazasz za sluszne. I kiedy zobaczysz ze to nie ejst to co chcialas odwrocisz sie w inna strone. Tak po prostu.

Wydaje mi sie ze swiadkowie sa wychowanie po prostu w taki sposob, ze sa dla siebie mili. I to nie ejst zadne specjalne bombardowanie miloscia.

Mozesz byc jednak ostrozna, i obserwowac czy nikt sie nie kieruje manipulacja. tego ci przeciez nikt nie moze zabronic, a na pewno moze ci pomoc, gdyby cos bylo nie tak.

Posted

o i, KURWA, zaba, wiara katolicka to milosc i wiara swiadkow to milosc i moja wlasna prywatna wiara to milosc, ustepuje ludzia miejsca w autobusie, przeprowadzam staruszki przez ulice, a mimo to czasem zdaza mi sie odpysknac i nakrzyczec na kogos.

a wiara katolicka to milosc?? katolikow jest duzo i kazdy robi to co chce. wielu ludzi uwaza sie za katolikow i rownoczesnie bija swoje zony i zdradzaja , a pare lat wczesniej przyzekali im w wlasnie tym kosciele katolickim ze beda im wierni az do smerci i beda je kochac, pewnie MI

Posted

w kazdej religji ddazaja sie dobrzy i zli ludzie...

a to katolicyzmu mam awersje i nie czuje sie katolikiem, przez jednego ksiedza z ktory uczyl mnie religi. o bibli nie mial zielonego pojecia i tolerancji do innych mila zero. Wysluchac i zrozumiec, wytlumaczyc takiej zalakanej owieczcejak ja tez nie potrafil;/

Posted

jak by mozna bylo wymordowac przedstawicieli niektorych religi takich jak żaba i o wiele gorszych i takich jak ja. kazda wiara bylaby sama miloscia

Posted
zacznijmy od tego, iż jest to sekta

Ponieważ?

A kościół katolicki nią nie jest?

Posted

Jest to jedna z wielu sekt. Owszem prawdą jest, że w pewnym momencie, albo etapie mogą zabronić Ci kontaktu z rodziną. Jedno jest pewne nie możesz robić niczego z przymusu. świadkowie Jehowy często rezygnują z jakichkolwiek przyjemności.To ich życie ich droga którą sami sobie wybrali. My też nie możemy Ci powiedzieć co masz zrobić. Musisz sama wybrać.