Tawerna

Najgorsza książka

Recommended Posts

Która z książek, jakie czytaliście, była wg was najgorsza i dlaczego?

Teraz mogę stwierdzić, że były to z pewnością "Pamiętniki księżniczki" i innego tego typu książki, które jeszcze kilka lat temu czytałam. Nie widzę tam teraz za grosz sensu.

Nie podobały mi się również "Syzyfowe prace", a dokładnie opisy, które, jak dla mnie, były zbyt długie i nużące.

---

Postanowiłam uaktualnić ten temat, gdyż nieco moje zdanie się zmieniło.

"Syzyfowe prace" uważam za ważną książkę, a umieściłam ją tu ze względu na jej trudność czytania. Niestety, nie była to trudność ze względu na jej głęboką treść, a nużące opisy.

Dołożę jeszcze, co może zdziwi niektórych, którzy pamiętają moje wypowiedzi z tematu o Coelho, "Piątą górę". O ile większość jego książek podobała mi się mniej lub bardziej, ale odnajdywałam z nich coś, tak ta, była dla mnie katorgą, ale z uporem dotrwałam do końca w nadziei, że jednak zmienię zdanie. Czytało mi się ją ciężko, była gorszą wersją "Alchemika", w której na każdej stronie pojawia się to samo. No może co dwie. Jedynie gdy spoglądam na nią, jako na historię przedstawioną tam, widzę większy sens.

Tytułu nie pamiętam, ale to była lektura w podstawówce. O jakimś bocianie, który został w Polsce na zimę, książka stara jak świat, pisana dziwnym językiem ( ponoć po polsku :D ). Najgłupszy tekst z tej książki: "Dzieci jadły kukiełki i dzieliły się nimi z bocianem :devil:

I jeszcze kiedyś czytałem - Anaruk: chłopiec z Grenlandii. Tak głupie i nudne, jedli surowe mięso, jakieś robale.

W ogóle nie które, zwłaszcza stare, lektury są najgorsze. Nie odpowiadają realiom, są napisane dziwnym językiem :D

Książki-traumy:

-dzieci z Bulerbyn czy jakoś takvdiugbaiue :/

-Dziady cz III

-cała Mitologia

-Harry Potter

i wieeele innych (wybredna jestem w tej kwestii)

- "transatlantyk" - książka w sam raz na bezsenność, działa po trzech stronach.

- "Potop" - dzielny Kmicic co to cało wychodził spod zwałów kamieni i sam jeden Polske uratował. a gdy już zaczynało się coś dziać to następował długi opis rozdarcia wewnętrznego bądź coś takiego

innych książek, które nie są lekturami a które i się nie podobają, to nie czytam do końca a tytuły zapominam :)

Książki-traumy:

-dzieci z Bulerbyn

A mi się to akurat podobało :wink: Natomiast najgorsze było ,,W pustyni i w puszczy,,. O ile zawsze lubiłam książki podróżnicze i przygodowe, na tej się zawiodłam. Strasznie nudna była.

Heh, obawiam się, że jak zwykle nikt nie będzie wiedział o co mi chodzi. Chociaż może pozytywnie się zaskoczę??

Mianowicie największym pasztetem jaki czytałem ostatnio, był "Salon"

z dzieciństwa: tajemniczy ogród, makabrrrraa

a teraz jak mi sie coś nie podoba to nie czytam, juz nie czuje takiego przymusu czytania lektur, np. syzyfowych prac, pana tadeusza i innych niestrawnych niestrawności:/ ale próbowałem, żeby nie było...

Moje traumatyczne doświadczenie wiąże sie z książką "zapałka na zakręcie" Okropna książka z gatunku tych dla 13-latek marzących o pięknej miłości blehhhhhh

Pamiętam taką książkę, którą czytałam dawno temu. Była tak głupia, że po prostu brak słów. Tylko jaki to był tytuł...

Wiem! "Melania w piekielnych tarapatach". Zabójcza książka. Mój dwuletni brat napisałby lepszą xD Nie polecam.

Książki typu "czarownic się nie całuje" i seria niefortunnych zdarzeń. Pierwsza jeszcze fajna, była oryginalna i miała w sobie to coś. Ale obawiam się, że reszta powstała dlatego, bo autor miał genialną wizję, że akurat trzynaście będzie magiczną liczbą dla tych wszystkich katastrof. Zawiodłam się na Świrach, dziwadłach i zespole aspergera bo pomimo, że byłam nastawiona bardzo pozytywnie nastawiona do autora i z chęcią bym się z nim zaprzyjaźniła to po przeczytaniu byłam nastawiona baaardzo negatywnie. Jak mnie autor wkurza na stronnicach swojej książki to bardzo zły znak...

Większość lektur z okresu romantyzmu.

*Dym (czy jakoś tak, o matce, której syn umarł w fabryce, a ona wpatrywała się w dym)

*Nasza szkapa (ta książka doprowadza mnie do furii; dzieciom zmarła matka, a one się cieszą, bo wrócił ich koń...)

*

Stowarzyszenie wędrujących dżinsów

pan Tadeusz - fabuła fajna,książka mi się podoba tylko strasznie ciężko się czyta

Kiedy to było ? Ah, w podstawówce ;D 'Pięcioro dzieci i Coś' nie zdołałem doczytać do końca, choć nie była wcale gruba. Powód ? Nudna ! ;)

Absolutnie pokonało mnie, choć małe objętościowo, "Jądro ciemności" Conrada. I nawet mój polonista (skądinąd świetny) powiedział: "Fajnie się to przerabia. Każdy przeczyta opracowanie, ja zadaję pytania wg klucza, wszyscy prawidłowo odpowiadają i po jednej lekcji lektura przerobiona" :D

Poza tym nie zdzierżyłam "Potopu" i w ogóle Sienkiewicz nie cieszy się moją szczególną sympatią.

Sienkiewicz nie cieszy się moją szczególną sympatią.

ano. ale Potop przełknęłam zadziwiająco szybko.

Nieznosze powieści pozytywistycznych. uuuh

na czele listy znaduje się "nad Niemnem". no nie mogłam za cholere.

"Tajemniczy ogród" "Pan Tadeusz" "Krzyżacy"

co do Pana Tadzia i Krzyżaków to toalna poracha... Takie książki nie powinny były nigdy ujrzeć światła dziennego

Opowieści o pilocie Pirxsie to najgorsze co czytałem i... rzuciłem po przeczytaniu pierwszego rozdziału. Po za tym ogólnie mam jakiś wstręt do lektur szkolnych, ponieważ nie lubię gdy ktoś wybiera za mnie jakie książki mam czytać. Dlatego też do lektur nie podchodzę wcale albo jeśli już to z wielką niechęcią.

Nie ma złych książek, są tylko kretyni.

jesteś idealnym przykładem...

co do tematu - jedyna lektura, której nie przeczytałem w swoim życiu to "syzyfowe prace'. po prostu tak mi nie podeszła, że ją podarłem x)

ogólnie lubię czytać, teraz trochę mniej z braku czasu, ale kiedyś masa tego była. i czytałem to, co mi się podobało, więc nie mam innych typów niż w/w. :wink:

Wiem, jestem kretynem. Wy też. Dlatego was kocham. :* Chce odbyć z wami wszystkimi stosunek seksualny! Kocham. :*:*:*

co do tematu - jedyna lektura, której nie przeczytałem w swoim życiu to "syzyfowe prace'.

Bluźnierca! :wink:

To jest właśnie jedna z tych lektur, które polubiłam.

Bałam sie powiedzieć przy klasie, że spodobały mi się "Mistrz i Mąłgorzata" i "Zbrodnia i kara" bo by mnie zjedli... :)

Też bardzo lubię czytać, właśnie wzięłam się za dwie książki Vedrany Rudan, zapowiada się całkiem ciekawie.

co do Pana Tadzia i Krzyżaków to toalna poracha..

no nie ja wychodzę, żeby o tych książkach mówić, że są źle napisane to trzeba mieć tupet... One są po prostu napisane staropolskim językiem i trzeba troszeńkę się wysilić żeby je zrozumieć,

Takie książki nie powinny były nigdy ujrzeć światła dziennego

Rozumiem, że twoim zdaniem powinny być tylko takie lektury jak plastusiowy pamiętnik ?? Sienkiewicz sie w grobie przewraca :wink:

Harry Potter a dlaczego ?! Ja lubię ksiązki o tematyce realnej o problemach jakie nas napotykają alkohol, narkotki, ciąza, homoseksualizm,. Dlatego Harry Potter nie za bradzo pzypadł mi do gustu!!

Harry Potter a dlaczego ?! Ja lubię ksiązki o tematyce realnej o problemach jakie nas napotykają alkohol, narkotki, ciąza, homoseksualizm,. Dlatego Harry Potter nie za bradzo pzypadł mi do gustu!!

wg mnie seria o harrym poterze jako odskocznia od książek poważniejszych sprawdza się znakomicie. jest ciekawa, wielowątkowa i momentami zaskakująca.

co do poważnych książek to najlepiej wspominam serię Stanisława Grzesiuka, czyli boso, ale w ostrogach; 5 lat kacetu i życie po życiu.

co do poważnych książek to najlepiej wspominam serię Stanisława Grzesiuka, czyli boso, ale w ostrogach; 5 lat kacetu i życie po życiu.

napewno wupozyczę ;) I dziekuje za poradę;)

zdecydowanie syzyfowe prace !

mi tez nie przypadły! Ogólnie mówiac nie lubie czytac Zeromskiego.