• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Piotrek24

Jakie lubisz Psy?

Jakie lubisz Psy?  

68 members have voted

1. 1. Jakie lubisz Psy?

• Owczarek niemiecki
      28
    • Haski
      27
    • Jamnik
      4
    • Pudel
      1
    • Hard
      0
    • Rodwailer
      0
    • Boxser
      5
    • Sznaucer
      3

Recommended Posts

'W końcu jest 'więcej warty', szkoda go wyrzucić.' 'Jaka okazja się trafiła! Rodowodowy za darmo!' Aż wstyd mi za takich ludzi..

Za ludzi myślących w ten sposób również jest mi wstyd. Jednak być może osoby o podobnych poglądach do moich, którzy chcą psa danej rasy, a nie stać ich na rodowodowego wolą wziąć takowego ze schroniska. Oczywiście równie dobrze mogliby wziąć też dorosłego psa w typie rasy, ale w sumie najważniejsze jest to, że pomagają jakiemuś bezdomnemu psu.

'Ok, nazwałaś mojego psa kundlem, skoro taka Twoja opinia, proszę Cię bardzo. Ale dlaczego miałabym nie rozmnażać ślicznych trzy kolorowych kundelków ? W końcu sama napisałaś, że może być tak samo kochany. Nie zaprzeczaj sama sobie ;)

Oczywiście, że będą kochane. Jednak ja staram się przekonać ludzi do tego, że nie warto rozmnażać psów bez rodowodów, naprawdę. Bo, jeżeli kogoś nie stać na zakup rodowodowego psa mógłby w to miejsce wziąć psa ze schroniska. Wiem, że wybór należy do ludzi, jednak będę walczyć i zachęcać do adopcji schroniskowców, bo niestety za dużo naoglądałam się psich cierpień, ślepych miotów, które praktycznie zawsze zostają usypiane w schroniskach (spotyka to niestety większość szczeniaków, które nie otworzyły jeszcze oczu, a trafiły do schronu). Ludzie wychodzą z założenia, że skoro nie stać ich na rodowodowego psa to zapłacą te kilkaset złotych i i tak będą mieli "rasowca", a nie prowadzi to ani do rozwoju rasy przez jej miłośników, a w tym czasie niestety kolejne psy zostają pozbawione życia za niewinność.

Kundel mówię z przyzwyczajenia, jak pisałam wcześniej jestem zagorzałą zwolenniczką akcji rasowy=rodowodowy, gdzie praktycznie wszyscy mówią tak nawet o swoich psach w typie rasy. Nie chciałam absolutnie Ciebie, ani nikogo innego tym urazić.

Powiedz mi gdy w schronisku spotkasz młodego pasterskiego psa, chętnie wezmę, przyda się drugi do pilnowania strusi. Zakupiłam takiego psa jaki był mi potrzebny, gdybym mieszkała w nieciekawej okolicy prawdopodobnie kupiłabym dobermana..

Czyste berneńczyki to nie będą, jednak również zdarzają się psy w typie. Pojawiają się tam najczęściej z powodu niedopilnowania suczki itd

Tak, nie zawsze, wszędzie zdarzają się oszuści wcale nie zamierzam tego podważać.. Ale kupując psa raczej powinno się poczytać co-nieco na temat tej rasy i wtedy nie zakupi się 8tygodniowego psa wielkości dorosłego osobnika (w przypadku yorka). Ale nie wiem czy sam york to dobry przykład, bo na prawdę rzadko zdarzają się pieski tej rasy w odpowiednich dla niej wielkościach. Już nawet niektórzy yorki wzorcowej wielkości nazywają miniaturkami.

Yorki niestety ucierpiały przez swą rosnącą ostatnimi czasy popularność. Masz rację, że powinno się poznać rasę, na którą się decydujemy przed jej zakupem, jednak wiele osób niestety podąża za modą lub też opiniami zasłyszanymi od znajomych. A później przychodzą właściciele już dorosłych psów do schroniska, oddają je, a na swoje usprawiedliwienie mówią "jak go kupowaliśmy był małą kuleczką, teraz urósł i nie jesteśmy w stanie zapewnić mu odpowiednich warunków". Każdy hodowca, któremu zależy, aby dobrze wydać szczenięta upewni się też komu je sprzedaje, jednak niestety jest wielu takich nieuczciwych handlarzy, którzy zrobią wszystko, byle tylko zarobić trochę pieniędzy.. To właśnie do nich żywię prawdziwą niechęć.

Wybacz, miałam tą pewność, widziałam rodziców i dość dobrze znam się na psich rasach, zostawał jakiś margines błędu, ale cóż z tego? Zakochałam się w moim piesku od chwili, gdy pierwszy raz nasikał mi na dywan :)

Z tego co piszesz wnioskuję, że Twoja decyzja była naprawdę przemyślana i bardzo się cieszę, że trafiłaś na uczciwych sprzedawców, a Twój pies wyrósł na naprawdę fantastycznego przyjaciela. Jednak niestety mam uraz, który też prawdopodobnie się nie zatrze co do kupowania "rasowych" psów bez papierów. Wiem, że znalazłoby się wiele osób, które mogłyby się teraz za mną wstawić, a także takich, które popierałyby Twoje racje. Jest tak jak pisałaś - ile osób tyle opinii i pewnie nic tego nie zmieni. Ale próbować warto, szczególnie jeżeli chodzi o dobro psów :wink: Aczkolwiek jestem przekonana, że na tym akurat zależy mi i Tobie w jednakowym stopniu :)

No i z mojej strony również koniec.

PS: Trzeba chyba założyć temat "Zdjęcia naszych pupili", bo na pewno każdy chętnie pochwaliłby się swoją Miłością. :)

Mam kundelka (mieszaniec shih tzu i jakiegoś kundelka) i nie zamieniłabym go na żadnego innego:) Nie chcieliśmy dużego psa ani też rasowego. W sumie w ogóle psa nie chcieliśmy ale Mesio dołączył do nas jako prezent i jest ulubieńcem każdego:) Mamy wielu chętnych na zabranie go, kolejka się tworzy mimo, że na pewno nie zamierzamy go nikomu oddać. W jego miocie była jeszcze siostra ale my zawsze wolimy zwierzęta płci męskiej.

Moi sąsiedzi mają husky i labradora i szkoda mi tych psów bo są takimi "ciapami". Mają mały wybieg, zero spacerów i zero takiej porządnej zabawy. Nasz wybiega się zawsze wokół domu, podleje nam drzewka i kwiatki albo poznosi zabawki w dziwne miejsca, no i oczywiście śpi z panią w pościeli:) Taka mała przylepa.

Pewnie sama psa nie będę miała "na swoim" bo raczej nie uznaje połączenia psów i mieszkań w bloku a raczej na takowe będę skazana.

Mam owczarka niemieckiego, psicę. Ogólnie wolę duże psy, niż małe upierdliwe szczekacze. Kiedyś byłam zauroczona beaglami, ale przeszło mi od kiedy zamieszkała z nami moja psica. Zdecydowanie jest prawdą, że owczarki są niesamowicie inteligentne, a ona do tego jest bardzo zrównoważona, posłuszna i przytulaśna. No i nie boję się z nią chodzić po ciemku.

Zawsze podobały mi się owczarki niemieckie długowłose. Myślę, że w ciągu miesiąca kupię szczeniaka :)

Dla mnie od zawsze owczarki niemieckie to najpiękniejsze psy pod słońcem. Miałam już jednego to dożył siedemnastu lat, ale staruszek nam zwiał któregoś razu i już niestety nie wrócił. Kilka lat później tato wrócił z pracy z prezentem urodzinowym - małym, ślicznym czarnym, długowłosym owczarkiem niemieckim z białymi skarpetkami na łapkach *_* Pamiętam jakim był moim oczkiem w głowie. Dziś chłopaczek ma już siódemkę na karku, a nadal zachowuje się jak dziecko. W dodatku wygląda jak niedźwiedź. A i czarny kolor sierści zmienił się w piękne odcienie brązu i żółci. Poza tym wszystkie skarpetki mu gdzieś zniknęły, zachowała się tylko jedna na prawej, przedniej łapie :mrgreen:

Największą sympatią darzę po prostu psy duże. Sama mam niesamowicie inteligentnego i oddanego owczarka niemieckiego. Jest także uparty i charakterny. Dostałam go, gdy miał 6 tygodni. W styczniu skończy siedem lat. Oczko w głowie moich rodziców.

Poza tym lubię goldeny, labradory i owczarki berneńskie.

Lubię border collie, owczarki niemieckie, berneńskie psy pasterskie i nova scotia duck tolling retriever.

Moim zdecydowanym faworytem jest również owczarek, tyle że niemiecki. Inteligentny, dysponujący dużym potencjałem w wielu dziedzinach i po prostu piękny pies-ideał, który byłby zarazem moim towarzyszem rozlicznych aktywności na świeżym powietrzu i wypadów na łono natury, przyjacielem oraz obrońcą. Jeśli już miałabym mieć psa, to tylko tego, chociaż lubię również wiele innych ras [w tym tę najpospolitszą].

Jestem miłośniczką kotów i średnio przepadam za zbyt nachalnymi i pobudliwymi psami, dlatego moim faworytem jest shiba inu. Pies nie tylko memiczny, ale też z kotowatym charakterkiem. 

Natomiast z wyglądu podobają mi się smukłe, krótkowłose rasy - charcik włoski, whippet, greyhound; jednak nie mogłabym zostać właścicielką żadnego z tych psów.

Moją ulubioną rasą są mopsy. Moja babcia ma takiego pieska i jest przecudny. Poza tym lubię owczarki niemieckie, alaskan malamute, golden rertievery, yorkshire terriery,

Boksery, nowofundlandy, bernardyny, labradory, golden retrievery, dogi niemieckie (zwłaszcza błękitne), cane corso, mastyfy angielskie, mastyfy neapolitańskie, dogue de Bordeaux, owczarki podhalańskie, berneńskie pasterskie, setery irlandzkie, pointery, border collie, dalmatyńczyki, wyżły, cavalier king charles spaniele, husky, malamuty, samojedy, bloodhoundy, mopsy i pekińczyki.

Pekińczyki lubię w dużej mierze z powodu ich kotowatego charakteru. A także dlatego, że są przezabawne, podobnie jak mopsy.

O 2.08.2018 at 19:45, Kalafior_Grozy napisał:

Takie, które nie szczekają.

Basenji? :)

• + 1

Wszystkie. Zarówno rasowe jak i wielorasowe. Mam jednak sentyment do psów ras średnich i dużych. Ogromną słabość mam do Labradorów, Owczarków Niemieckich, Dogów Niemieckich i Mastifów Tybetańskich oraz Angielskich. 

Rasa nie gra roli, każdy pies ma coś w sobie, coś w oczach. Bardzo lubię te zwierzaki. Mam sentyment do labradorów, bo mój pierwszy piesek był tej rasy (choć był wymieszany z jamnikiem), mam z nim świetne, dziecięce wspomnienia, nigdy go nie zapomnę.